Gül Çanta ve Para-Kundak

Tüm YP ile ilgili ticari firmalar, lütfen malzeme,hizmet ve ilanlar hakkındaki konularınız için burayı kullanın.

Moderatörler: Moderatör Ekibi, İlan Kontrol Ekibi

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Ad Soyad: Volkan Övün
Aldığı Beğeni: 41 / 5
Pilot Menüsü: 

Gül Çanta ve Para-Kundak

Mesaj #1 gönderen Volkan Ovun » 1 on yıl 2 ay önce (10.02.2014, 10:32)

Dolardaki artış nedeniyle kumaş fiyatlarına zam gelmesi sonucu bazı ürünlerimde fiyat artışı yapmak zorunda kaldım.

İp köprüsü sayesinde iplerin karışmasını, kolon torbası sayesinde kolonların iplerin arasına girip dolaşmasını engelleyen, file kumaş ilavesi ile kanadın hava almasını sağlayarak çanta içinde uzun süreli muhafazaya olanak veren, su itici kumaştan imal, tasarımı ve "Gül Çanta" adı patentli Gül Çanta fiyatında artış yapmadım, hala 65 TL.

Ancak, 3 metre boyuyla, boydan boya separe (ayrılabilir) fermuarıyla, boydan boya file kumaş şerit sayesinde kanadın hava almasına olanak veren, üst ve altta büzgüleriyle kanadı sarıp sarmalayan, kanadın sel-sel tek başına yardımsız katlanmasını sağlayan, su itici kumaştan mamul, tasarımı ve "Para-Kundak" ismi patentli Para-Kundak 5 lira fiyat artışıyla 65TL'den satılacak.

Ürünleri http:volkanovun.blogspot.com adresinde görebilir, sipariş verebilirsiniz.

Saygılar,
Volkan Övün

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen kakalamtahu » 1 on yıl 2 ay önce (10.02.2014, 13:46)

Parakundak'ın resmi yok.

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Volkan Ovun » 1 on yıl 2 ay önce (10.02.2014, 17:52)

http://volkanovun.blogspot.com.tr adresindeki blogumda fotoğraf mevcut. Pratik kullanma videosu yok, bu güne dek çekilen videolar ya ışık yansımalarından başarısız oldu, ya da çeken unuttu, göndermedi. En kısa zamanda videoyu eklemeye gayret ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Volkan Ovun » 9 yıl 11 ay önce (17.04.2014, 09:45)

Sevgili pilot arkadaşlarım,

Mart 2013 - Mart 2014 bir yıl süre içerisinde 73 adet Para-Kundak satıldı. Şu ana kadar 7 arkadaşımdan fermuarın çok çabuk bozulduğuna ilişkin şikayet aldım. Her ne kadar şikayetçi iki arkadaşımla yaptığım sohbette fermuar yakalarını elle yaklaştırmadan kapatmak suretiyle zorladıkları anlaşılsa da, diğer yandan çok değerli bir pilot arkadaşım da zorlama olmadığı halde ikinci kullanımda fermuarın bozulduğunu dile getirdi.

%10 oranında şikayet, benim için ciddi ve rahatsız edici bir sonuç. Bu nedenle bu yıl, başka bir marka fermuar aldım. Şu anda üretimlerimi bu yeni aldığım fermuarla yapıyorum.

Bana şikayetini bildiren arkadaşlardan 5 kişiye ücretsiz olarak fermuar gönderdim. Ankara'daki bir arkadaşım gelip alacağını söyledi, henüz gelmedi, yedinci arkadaşımın sorununu ise Ören festivalinden sonra çözeceğim.

Bana şikayetini bildiren bu yedi arkadaşımdan başka fermuar sorunu olan varsa, lütfen benimle iletişime geçsin, kendilerine ücretsiz olarak fermuar gönderebilirim. Bir terziye hemen diktirebilirler. Ankara'da otyuran ve fermuar sıkıntısı olan arkadaşlarım ise Para-Kundaklarını bana getirsinler, fermuarı değiştireyim.

Saygılar,
Volkan ÖVÜN

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Volkan Ovun » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 15:26)

Gül Çanta®nızı verimli kullanıyor musunuz? Pratik kullanma videosunu izleyiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=XmJCJIcUATw

Gül Çanta®, Para-kundak®, Windsock, Trapez (relax bar), kanat torbası, kolon kılıfı, navlaka, gopro kamera için kanat pedi stoklarında mevcut.

Kanat onarımı, ip değişimi ve yedek katlama gereksinimleriniz için 0535 461 53 63

http://volkanovun.blogspot.com

Kullanıcı avatarı
eaglesflyalone
Ad Soyad: Ali Güler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen eaglesflyalone » 9 yıl 6 ay önce (19.09.2014, 10:41)

Ben gül çanta almak istiyorum ve bir sorum var. Kanadı kullanmadığım zamanlarda evde sürekli gül çantada bekletmek mi yoksa sel sel katlayıp bekletmdk mi uygundur?

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen SHaDoW » 9 yıl 6 ay önce (19.09.2014, 11:22)

Evde uygun depolama imkaniniz var ise gul cantada kalmasi daha mantikli. Ozellikle neredeyse firar kenarina kadar uzayan karbon cubuklari olan kanatlarda kanadin gul cantada kalmasi daha iyi olacaktir.

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Volkan Ovun » 9 yıl 6 ay önce (19.09.2014, 15:34)

Merhaba,

Uygun ve doğru cevap verilmiş gerçi ama, üretici olarak ben de yazmak gereksinimini hissettim. Evinizde uygun yeriniz varsa, uçuşa gidip gelirken aracınızda da uygun yeriniz varsa Gül Çantada muhafaza etmek gayet mantıklı.

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen yyalibuk71 » 9 yıl 6 ay önce (20.09.2014, 00:11)

Sevgili Ali Hocam, bizim kullandığımız gül çantalar Volkan Bey'in üretimidir. Eğer kanadını açıp saklayabilecek yerin varsa, bence öyle sakla, yerin biraz daha darsa, gül yap sakla, yerin dahada darsa, Gül çantaya koy öyle sakla. Bu arada kanat aldın da bizim mi haberimiz yok :x

Kullanıcı avatarı
eaglesflyalone
Ad Soyad: Ali Güler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen eaglesflyalone » 9 yıl 6 ay önce (24.09.2014, 13:35)

Aynen kanat aldım hatta Gürsu'da da uçtum ama seni göremedim Bahadır ordaydı görüştük onla. Onu görünce seni de aradım etrafta ama öğrendim sonra. İnşallah öğrencini yakın zamanda görürsün diyelim. Cevaplar istediğim gibi oldu. Katlama işi bilmek gerekliyse de sıkıcı geliyor. Ben ona evden koltuk atar yer ayırırım orası mesele değil. Herkese teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Volkan Ovun » 9 yıl 3 ay önce (25.12.2014, 11:21)

Gül Çanta®, Para-Kundak®, Trapez (Relax Bar), GoPro için kanat montaj pedi, Windsock ve diğer aksesuarların tümü stoklarımda mevcut, satışına devam ediliyor.

http://volkanovun.blogspot.com adresindeki blogumdan inceleyebilirsiniz.

Volkan Övün
05354615363

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Volkan Ovun » 9 yıl 2 hafta önce (26.03.2015, 13:21)

Pek çok yerde, pek çok arkadaşımın Para-Kundak®'ı hatalı kullandığını gözlemliyorum. Rehber olabilmesi için bu videoyu hazırladım. Para-Kundak®'ı tanıyın, verimli ve doğru kullanın.
1- Para-Kundak®'ın geniş ve büzgülü kolon cebi vardır.
2- Hücum kenarındaki sel ağızlarını sabitleyecek kırmızı kolonla birlikte bir tane ortada, bir tane firar kenarında olmak üzere toplam üç sabitleme kolonuı bulunur.
3- File dokulu kumaşla paraşüt nefes alır, nemliyse kurur.
4- Yedi santim genişliğindeki yüksek kaliteli fermuar koruyucusu ile paraşüt emniyettedir, fermuara sıkışmaz
5- Hücum ve firar kenarlarındaki büzgülerle derli toplu bir yapı sağlanır.
6- Fermuar birleşimleri dahil olmak üzere tüm kumaş kenarlarıkıvrılmıştır, ipliklenerek açılma asla söz konusu değildir.
7- Fermuar paralel çift dikişle, file doku ise üç adım zig-zag dikişle dikilmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=lIrSwiY ... e=youtu.be

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Re: Gül Çanta ve Para-Kundak

Mesaj #13 gönderen Volkan Ovun » 8 yıl 3 ay önce (29.12.2015, 22:13)

2015 yılını sonlandırırken ürünlerimize gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederim. Bu yoğun ilgi sonucunda 2015 yılı için hazırladığımız stoklarımız Kasım ayı ortasında tükendi, yeniden kumaşlar getirtilerek bir taraftan gelen talepler karşılanmaya, diğer taraftan 2016 için planlanan stokların üretimine başlandı.

Malzeme fiyatlarının üzerine ulaşım, konaklama giderleri de ilave edilince ülkemizde zaten oldukça masraflı olan yamaç paraşütü sporunda, hiç olmazsa aksesuarlarda mümkün olabilecek en uygun fiyata en yüksek kaliteyi sunmayı hedef ve ilke edindik. 2013 Aralık ayında 65 lira olarak belirlenen Gül Çanta® ve Para-Kundak® fiyatlarımız 2014 yılındaki küçük çaplı kur artışları dikkate alınmayarak 2015 yılında da 65 lira olarak devam etti. Ne var ki, önce Şubat Sonra Temmuz ve nihayetinde Ekim 2015' teki kur artışları, dolar üzerinden alınan malzemeye yük bindirince, ürünlerimizin iki yıl boyunca değişmeyen fiyatını artırmak da kaçınılmaz oldu. Bu nedenle, Kasım ayı ortasında getirttiğimiz yeni parti kumaşlardan üretilen Gül Çanta® ve Para-Kundak® lar 75 lira fiyatla satılmaya başlandı. Fiyat artışını sadece malzeme maliyetindeki artışla sınırlı tutmaya özen gösterip, işçilik maliyetine fiyat artışı uygulamayarak ilkemize sadık kalmaya çaba gösterdik. 2016 yılı boyunca fiyat artışı olmayacağı gibi, yeni yılda çok oynamayan istikrarlı bir döviz kuru ile 2017 yılında da fiyat artışı yapmamak en büyük dileğimiz.

Bu vesile ile, Gül Çanta® isminin 2011'den beri tescilli olduğunu, Gül Çanta ya da ona çağrışım yapacak Gül Torba gibi isimlerin ticari tanıtım ve pazarlama aracı olarak kullanılmaması gerektiğini tüm yamaç paraşütü pilotu arkadaşlarıma nezaketen hatırlatırım.

İlginize teşekkür eder, sağlıklı, mutlu kazasız bir 2016 dilerim.

Saygılarımla,
Volkan ÖVÜN

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Re: Gül Çanta ve Para-Kundak

Mesaj #14 gönderen Volkan Ovun » 8 yıl 3 hafta önce (23.03.2016, 10:46)

Neden Gül Çanta® kullanmalısınız?

** Hafif! 437 gram ağırlığıyla toplam uçuş ağırlığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

** Hafifliği ile doğru orantılı olarak, sağlam. Taban ve file bağlantı dikişlerinde kullanılan üç adım zigzag dikiş sayesinde iğne deliklerinin perfore etkisi tamamen engellendi. Bu dikiş, yamaç paraşütü üretiminde de aynı amaçla kullanılır. Tüm birleşim yerlerinde çeneli birleşme kullanılarak kumaşın zamanla iplik atması sıfıra indirgendi.

** Kullanışlı. Patentli özel tasarımı ile ip köprüsü sayesinde iplerinizi nasıl koyduysanız öyle bulursunuz. Benzeri çantalardaki ip karışıklığına asla rastlamazsınız.

** Pratik! Patentli özel tasarımımız sayesinde kolon cebi aynı zamanda Gül Çanta®nın kendi taşıma torbası haline gelir. Yumruk büyüklüğüne kadar küçültülerek harnesinizde yer kaplamaz.

** Ucuz! Sadece 75 lira. Gerçek anlamda "üreticiden tüketiciye" mantığı ile Gül Çanta® üretiminde işçilik, maliyet olarak değil, kazanç olarak hesaplanır böylelikle ayrıca ticari kar eklenip fiyat şişirilmez. Gül Çanta® bayiler, aracılar komisyoncular kullanılmaksızın tarafımızdan direkt satışa sunulur. Komisyon, aracı kar payı gibi fiyatı şişiren ücretler içermez.

Gül Çanta® en verimli nasıl kullanılır? Pratik kullanım videosunu izleyerek Gül Çanta®nızı en etkin şekilde kullanın.

https://www.youtube.com/watch?v=XmJCJIcUATw

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Gül Çanta ve Para-Kundak

Mesaj #15 gönderen Volkan Ovun » 7 yıl 8 ay önce (13.08.2016, 12:47)

Doğru tercih yapan ve ısrarla Gül Çanta® alan pilotlarımıza teşekkürler. Verimli kulanabilmeleri için gözden kaçıranların bir kez daha dikkatine:

Kullanıcı avatarı
Volkan Ovun
Pilot Menüsü: 

Gül Çanta ve Para-Kundak

Mesaj #16 gönderen Volkan Ovun » 7 yıl 7 ay önce (28.08.2016, 21:00)

"Kandınız bebeğinizse onu kundaklayın, özenle katlayın"

Para-Kundak® kanadınızı özenle katlamanız için eşsiz bir üründür.