ihraç kararı

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

ihraç kararı

Mesaj #1 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 7 ay önce (17.08.2014, 10:59)

Kulübümüz Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları olarak bizim için öncelikli olan daima GÜVENLİK tir. Güvenlik anlamında kulüp yönetimi tarafından alınan kararlar pilota tebliğ edilir ve pilotta bunu kabul eder ve bu şartlar altında kulüp pilotu olduğunu kabul eder. Ne yazık ki zaman içerisinde kulübümüzden bir kaç pilot arkadaşımız disiplinsiz davranışlarından dolayı kulübümüzden ihraç edilmiştir. Şuan aynı şekilde kulübümüz pilotlarından olan Mahmut AYGÜN merkez disiplin kurulumuzun aldığı karar neticesinde Disiplinsiz Uçuş ve Güvenliği Tehlikeye sokacak şekilde kulübümüzden izinsiz bireysel uçuşlar yaptığı için kulübümüz Adana Havacılık ve Adrenalin Sporlarından ilişiği kesilmiştir. 16 AĞUSTOS 2014 tarihinden itibaren kulübümüz ile hiçbir şekilde ilişiği kalmamıştır.

Sayın Mahmut AYGÜN ' e bundan sonra ki uçuş kariyerinde kazasız uçuşlar dileriz.

ADANA HAVACILIK ve ADRENALİN SPORLARI KULÜBÜ
Merkez Disiplin Yönetim Kurulu

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen unforg » 9 yıl 7 ay önce (17.08.2014, 21:28)

Burda neden teşhir edildi onu anlayamadım

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 00:07)

Merhabalar
İhraç kararlarımızı buradan duyurmayı tercih etmemizin sebebi konunun ciddiyeti açısından önem arz ettiğini düşündüğümüz içindir.Allah korusun pilotun başına gelebilecek bir olumsuzlukta kazanın nasıl olduğundan ziyade hangi kulübün öğrencisi,eğitmeni kim diye sorulur öncelikle. Bu yıl yeterince üzüldük,bir daha üzülmeyelim,tüm kulüplerden ranttan önce güvenliği düşünmelerini dileriz. Zira bu yıl sadece kulübümüzden 30 un üzerinde başlangıç pilotu eğitim aldı, yönetim kurulumuz bu sebeble böyle kararlar almak zorunda kaldı...

AHAS-ADANA HAVACILIK KULÜBÜ

doğanali
Ad Soyad: Doğan Ali Demir
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: ihraç kararı

Mesaj #4 gönderen doğanali » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 06:56)

gakkaya001 yazdı:Kulübümüz Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları olarak bizim için öncelikli olan daima GÜVENLİK tir. Güvenlik anlamında kulüp yönetimi tarafından alınan kararlar pilota tebliğ edilir ve pilotta bunu kabul eder ve bu şartlar altında kulüp pilotu olduğunu kabul eder. Ne yazık ki zaman içerisinde kulübümüzden bir kaç pilot arkadaşımız disiplinsiz davranışlarından dolayı kulübümüzden ihraç edilmiştir. Şuan aynı şekilde kulübümüz pilotlarından olan Mahmut AYGÜN merkez disiplin kurulumuzun aldığı karar neticesinde Disiplinsiz Uçuş ve Güvenliği Tehlikeye sokacak şekilde kulübümüzden izinsiz bireysel uçuşlar yaptığı için kulübümüz Adana Havacılık ve Adrenalin Sporlarından ilişiği kesilmiştir. 16 AĞUSTOS 2014 tarihinden itibaren kulübümüz ile hiçbir şekilde ilişiği kalmamıştır.

Sayın Mahmut AYGÜN ' e bundan sonra ki uçuş kariyerinde kazasız uçuşlar dileriz.

ADANA HAVACILIK ve ADRENALİN SPORLARI KULÜBÜ
Merkez Disiplin Yönetim Kurulu

İsim teşhir etmekle yanlış yapmışsınız. İsim teşhir etmenize gerek yoktu. Direk ihraç kararları ile bilgi paylaşımı yapabilirdiniz. İsmini verdiğiniz insanların ruh hallerini hesaba kattınızmı.
Ayıp etmişsiniz.

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ASİ » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 12:01)

bence ihraç kararının camiaya bildirilmesi ve isim verilmesi gayet normal. ancak nezaketen ihraç sebebi yazılmayabilirdi.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen bartsay » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 12:06)

1-Günerin Beyanına katılıyorum Gerekçesine Katılmıyorum çünkü bu arkadaşın kaza geçirmesi durumunda kulübün sorumlu olmayacağı açık, bu sonradan da söylenebilir
2-Arkadaşın RUH halini düşündüğümüz kadar bizim ve arkadaşın beden bütünlüğünü de düşünmemiz lazım

AHAS'ın uygulamasına tamamen katılıyorum

1-Diğer Pilot ve adayları daha itidalli bir harekete sevk edecek bir davranış
2-Diğer Kulüplere ve topluluklara örnek olacak bir bir davranış
3-AHASIN gerekçeleri ile yapılan teşhir de doğru çünkü GÜVEN SINIRLARINI ZORLAYAN arkadaşlar maalesef uçuş alanlarına ve spora zarar veriyorlar
4-Uçuş güvenliğini tehlikeye atmak kendisinin, diğer pilotların ve uçmayanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atmak demektir.

Forumda kayıtlı pilot sayısı ile gerçek pilot sayısına bakarsanız gerçeği görürsünüz.

UÇUŞ GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKAN KİŞİYİ bilmek en tabii hakkımız.
SONUÇTA benim güvenliğimi de tehlike altına sokabilecek bir durumu AHAS paylaşmış bunlar önemli bilgiler

Kullanıcı avatarı
webbi55
Ad Soyad: Mutlu Erdönmez
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen webbi55 » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 12:44)

Klubü üye olurken bunlar öncelikle söylenmeli. Kurullara uymassan hem klupten çıkartılır, hemde kamu oyuna açıklarız denmeli. Buna göre plot ya Klub adı altında uçacak veya bağımsız frii takılacak.

AHAS'a katılıyorum. Bence bu spora gönül vermiş her duyarlı iyi seviyeli bölge plotları bunu yapmalı. Askeri disiplin şart . Tamamen katılıyorum, bu ben bile olsam kamuoyuna deşifre edilmeli diye düşünüyorum.En son UÇUŞ GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKAN KİŞİYE yönelik , bu spordan uzaklaştırıcı tedbirler alınmasını temenni ediyorum. Saygılar...

doğanali
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen doğanali » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 12:55)

Yani sizin bu anlatımlarınıza bakacak olursak bu arkadaşın tepelerde artık uçması yasak anlamına geliyor. Bu arkadaşında anlayışlı biri olduğunu ve kendi içlerinde bu arkadaşı tam anlamı ile uyardıklarını tahmin ediyorum. Teşhir edilmeden önce çok iyi düşünüp farklı bir yol izlenebilirdi, eğitimleri için yardımcı olunabilirdi. Dışlamaktansa bu arkadaşın elinden tutup daha iyi yerlere gelmesi sağlanabilirdi vs. vs. Şimdi bu arkadaşı tanıyan herkes ondan bir çüzzamlı gibi kaçacak. Bu teşhirin neresi doğru. :?

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 14:45)

Bunu yazmak istemezdim ama,konu olan pilotumuz hala Mahmut abi diyorum kendisine,bir kaza geçirdi. Kazayı küçük sıyrıklarla atlattı ciddi bir yarası yok.Ben bu kazanın ayak seslerini bir hafta önceden duyup yönetim kurulunu toplamıştım.
Şimdi ihraç kararımızı eleştiren arkadaşlara sesleniyorum 57 adet lisanslı pilotu olan bir kulübü yönetiyorum,kulübümüzün gerek ulusal,gerekse uluslararası başarılarını mutlaka duymuşsunuzdur,tekrar başında belirttiğimi yineliyorum biz AHAS olarak hiçbir pilotumuzun burnunun bile kanamasını istemiyoruz. Şimdi bırakalım her yönetici kulübünü ayıbı ile!!! yanlışı ile!!! kendisi yönetsin. Tekrar belirtmek istiyorum artık kaza haberleri mümkünse duymayalım eğitmenlerin sesine kulak verelim...

doğanali
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen doğanali » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 15:45)

diyen gitti....... özür

Kullanıcı avatarı
Sahipsiz
Ad Soyad: Serkan Kurd
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Sahipsiz » 9 yıl 7 ay önce (18.08.2014, 22:48)

Öncelikle burası bir forum. Bu konu buraya yazıldı ise bu tartışılmak için yazılmıştır ve herkes fikrini söyleyebilir. Sitenizden bunu duyursa idiniz, o zaman kulüp ve yönetici sizsiniz ve yönetim kararınız diye düşünerek beyanatınıza hak verebilirdim. Ancak buradan yaptığınız her faaliyette yorum ve eleştiri ile karşılaşmanız normal ve bunun doğasında olan bir şey.

Disiplinsiz Uçuş ve Güvenliği Tehlikeye sokacak şekilde kulübümüzden izinsiz bireysel uçuşlar yaptığı için

Diğer yandan profesyonel bir kulüp olduğunuz izlenimini edindim. Yani tüm sporcularınız ücretli olarak sizin çalışanınız ve sadece bu sporu yapıyor. Yok değil ise o zaman amatör bir kulüpsünüz ve bir sporcuya bireysel uçuyor diye ceza veremezsiniz. Disiplinsizlik ve uçuş güvenliği ayrı bir konu, bunun sırf bireysel olduğu için cezanın mahiyetini arttırması farklı bir konu.

İyi geceler.

Kullanıcı avatarı
Elektromer
Ad Soyad: Ömer Özer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Elektromer » 9 yıl 7 ay önce (19.08.2014, 03:49)

Sahipsiz yazdı:Öncelikle burası bir forum. Bu konu buraya yazıldı ise bu tartışılmak için yazılmıştır ve herkes fikrini söyleyebilir. Sitenizden bunu duyursa idiniz, o zaman kulüp ve yönetici sizsiniz ve yönetim kararınız diye düşünerek beyanatınıza hak verebilirdim. Ancak buradan yaptığınız her faaliyette yorum ve eleştiri ile karşılaşmanız normal ve bunun doğasında olan bir şey.

Disiplinsiz Uçuş ve Güvenliği Tehlikeye sokacak şekilde kulübümüzden izinsiz bireysel uçuşlar yaptığı için

Diğer yandan profesyonel bir kulüp olduğunuz izlenimini edindim. Yani tüm sporcularınız ücretli olarak sizin çalışanınız ve sadece bu sporu yapıyor. Yok değil ise o zaman amatör bir kulüpsünüz ve bir sporcuya bireysel uçuyor diye ceza veremezsiniz. Disiplinsizlik ve uçuş güvenliği ayrı bir konu, bunun sırf bireysel olduğu için cezanın mahiyetini arttırması farklı bir konu.

İyi geceler.

Merhaba,
Serkan Beyin yukarıdaki açıklamalarına tamamen katılıyorum.
Ayrıca, bu tip beyanlarınızı kulübünüzün bireysel sayfalarında dilediğiniz gibi yazabilirsiniz, ama bilgi paylaşım sitesi olan ve herkese açık olan bir yerde İsim beyan edilmesini doğru bulmuyorum. Her şeyden önce Afişe edilen kişinin bireysel haklarına saygısızlık olarak düşünüyorum.

Elbette ki UÇUŞ GÜVENLİĞİ önemli, buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Ama bazı noktalarda Güvenlik kriteri göreceli olabilir.
Örneğin ; Deneyimli bir pilot için normal sayılabilecek 10-20 Km arasındaki rüzgar hızı, Başlangıç seviyesindeki bir Pilot için tehlikeli olabilir. Bu genel ve geçerli bir görüş olduğunu düşünüyorum.
Ama ya pilot kendini deneyimli olarak kabul ediyor ve 10-20 Km arasındaki rüzgarda uçmak istediğinde veya şiddetli termiklerin bulunduğu havalarda uçunca Tehlike (kaza geçirirse) yaşarsa kimse bunun sorumlusu olarak ne bir eğitmeni, nede bir kurumu sorumlu tutabilir.

Bu sporu aktif olarak yapan arkadaşlarımızın büyük bir bölümü öyle yada böyle bir takım kazalar yaşamış olabilir. Bunlarda bu sporun parçası...

Hepimizin de bildiği gibi, bu sporu yaparken yaşayabileceğimiz her türlü olumsuzluğun kökeninde PTT (Pilotaj, Termik, Türbülans) vardır. Yaşanan olumsuzluklarda, bu arkadaşın eğitmeni şudur veya bu arkadaş falanca kulübün üyesidir. Dolayısıyla bunun sorumlusu da onlardır demez.

Son olarak, bu sporu yaparken birbirimize yapıcı destekler vererek daha emniyetli ve sorunsuz uçuşlar yapmaya çalışmamız gerekir.
Ayrıca içinde hakaret olmamak şartıyla eleştirilere de açık olabilmemiz gerekir.

Herkese sağlıklı, güvenli ve keyifli uçuşlar dilerim.
Saygılarımla..

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Airbender » 9 yıl 7 ay önce (19.08.2014, 11:13)

''Yaşanan olumsuzluklarda, bu arkadaşın eğitmeni şudur veya bu arkadaş falanca kulübün üyesidir. Dolayısıyla bunun sorumlusu da onlardır demez.''

Malesef deniyor. :( hatta daha neler deniyor...
Yapılan davranış gayet normal keşke hepimiz yapabilsek hatta bunu öyle ileri götürmeliyiz ki bir kulüp den diğerine geçerken referans verilmeli.
Buraya yazılıp yazılmaması tartışılır o ayrı.

Kullanıcı avatarı
ugurci
Ad Soyad: Adnan Uçar
Aldığı Beğeni: 11 / 1
Pilot Menüsü: 

ihrac ilanı

Mesaj #14 gönderen ugurci » 9 yıl 7 ay önce (19.08.2014, 16:17)

Adı gecen sahısa resmi olarak kulübü temsil yetkisi yada imza yetkisi verilmiş ise bu tarz bir bilgilendirme ile bu yetkilerinin gecersiz oldugu beyan edilebilir ancak o da yazılı basın yoluyla yapılan bildirimle hukuki olarak gecerlidir. Onun dısında bu kişinin ucus yapması sakıncalıdır ya da dikkat edilmelidir seklinde bir bilgilendirme yapılabilir ve bu tarz bir bilgilendirme suan yaptırımı ya da caydırıcılığı olmayan bir temenniden öte degildir.

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen H_E_L_P_55 » 9 yıl 7 ay önce (19.08.2014, 17:11)

ALLAH KORUSUN İLERDE BİR GÜN KAZA YAPARSAM ARKAMDAN " KULAKTAN DOLMA " BİLGİLERLE KİMLERİ SUÇLUYACAKLAR ACABA COK MERAK EDİYORUM BANA BAŞLANGIÇ EĞİTİMİNİ VEREN THK YIMI YOKSA KULÜBÜMÜ MÜ YADA YÖREDE UÇAN DİĞER PİLOTLARI MI.

ben bu sporu cevremdeki insanları gözleyerek her uçuşta bunaltacak kadar soru yağmuruna tutarak sanal alemde ulaşabildiğim bilgileri deneyime çevirerek öğrendim. olaki bir kaza yaparsam arkamda kimse vebal altında kalmasın.

BENİM GÖRÜŞÜM BU SPOR BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE YAPILDIĞINDA HERZAMAN İÇİN DAHA GÜVENLİDİR AMA AYAĞINI YERDEN KESTİKTEN SONRA TEK BAŞINASIN VE YAPILAN BİR KAZA NE KULÜBE NEDE BÖLGE PİLOTLARINA MaAL edemez etmemeli.

AHAS imrenerek takip ettiğim yakınlarımda olsa içlerine girmek için mücadele edeceğim bir kulüp. tehlikeyi önceden görüp engellemek için alınan karar gayet mantıklı ama teşir etmek pilotu daha fala gaza getirir daha fazla hataya sürükler

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Erdoğan » 9 yıl 7 ay önce (30.08.2014, 10:10)

Yalnız uçuşa gittiği için külüpten atılması bence yanlış arkadaşlar. Pilot kendi sorumluluğunda uçar sonuçlarına da katlanır. Ben çooook yanız uçmaya gittim ve hiç de riske girmedim. sizler birazcık geride kalmışsınız diye düşünüyorum.

İSTANBUL PARAMOTOR
Erdoğan Şanslı

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 7 ay önce (30.08.2014, 22:28)

Erdoğan şanslı evet haklısın biz senin kadar ileri gidemedik ! Gerideki yerimizden gayet memnunuz en azından hayatında ilk kez single gören bir pilot adayına paramotor satıp iki günde paramotorcu yetiştirmiyoruz,vicdanımız rahat yastığa çeyrek kala başımız uyuyoruz....
AHAS-Adana havacılık kulübü
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen ArifBakkaloğlu » 9 yıl 7 ay önce (31.08.2014, 11:32)

Safraları tutmayacaksın. Ben geçmişte bir asalak huzur bozucuyu beş sene idare ettim. Adam olmadı. Sonra resmen kovduk. Bizimki tam haindi zor bulunur. Hala sinsi sinsi hainlik peşinde. Yeni arkadaşları na melek görünüyor. Tabi sizin arkadaş o katogoriye çok uzak.

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Erdoğan » 9 yıl 7 ay önce (01.09.2014, 22:19)

Arkadaşı tanımıyorum ama kovulma kararı bana çok saçma gelidi. Disiplinsizdir, ekibe umaz, huzu bozar okey ama yalnız uçuşa gidiyor diye kovulması saçma. Bu arada eğitimlerimde bir problemim yok. Şimdiye kadar hiç bir öğrencim kendine zarar vermedi bu yüzden ben de geceleri çok rahat uyuyorum Güner Akkaya AHAS Adana Havacılk Kulübü.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 7 ay önce (02.09.2014, 00:20)

Merhabalar
Bahsi geçen pilot 60 yaşında ancak eğitmeni refakatinde uçacak seviyededir,ayrıca kayseriye bir yıldır malzemesini kullandığı kulübü ile değilde, başka bir gurup ile gelmiş ve eğitmeninin olduğu tepeden yine yıllardır bu camia nın içinde bulunan başka bir şahıs tarafından,kendisinin 2 ay önce satın aldığı ve kulübünden sakladığı malzeme ile kontrolsüz bir şekilde uçurulmuş ve Ali dağının altındaki iniş alanının güneyindeki bahçelere spiral ile girip,şans eseri hayatta kalmıştır. Takdir edersinizki her kulübün disiplin kuralları vardır, bizim kurallarımız çerçevesinde bu davranışlar disiplinsizliktir.Camia mızı emek hırsızlarından ve üç kuruş menfaati için insan hayatını tehlikeye atanlardan korumamız gerektiğini düşünüyorum.
Erdoğan bey bu arada sizi tebrik ediyorum,3-5.000 euro almak için 2 günde sıfırdan paramotorcu yetiştirmen ve geceleri çok rahat uyuman takdire şayan sizi ayakta alkışlıyorum,siz oscar'ı çoktan hak etmişsiniz...
AHAS-Güner Akkaya