Türkiye Yamaç Paraşütü Forumu - Ana Sayfa

Türkiye Yamaç Paraşütü Forumu
Site Menüsü
Kayıt OlKayıt Ol
Tüm Konular
Profilinizi DeğiştirinProfilimi Düzenle
ProfilimPilot Profilimi Düzenle
AramaArama
Pilot ListesiPilot Listesi
Yönetim KadromuzYönetim Kadromuz
Forum KurallarıForum Kuralları
  Kimler Online
Etkinlik TakvimiEtkinlik Takvimi
medals.phpPilot Rütbeleri
Ana SayfaAna Sayfa
XC Menüsü
  Türkiye XC Kayıtları
  Uçuş Kaydı Gönder
  XC Sıralamaları
  Aktif Pilotlar
  Kalkış Pistleri
Giriş Yap
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Beni hatırla

[ Şifremi Unuttum ]
 [ Kayıt Ol ]

Sosyal Paylaşım

anamur-aydıncık  
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Türkiye Yamaç Paraşütü Forumu - Ana Sayfa -> Uçuş Bölgeleri
Yazar Mesaj
MOTW

Adı Soyadı: M. Bahadır Civan

Mesaj: #1   MesajTarih: 24.08.2006, 19:07    Mesaj konusu: anamur-aydıncık Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar Aydıncık Kaymakamı ve Belediye Bşk.nın yardımlarıyla Zeytinlik MEvkisinde açılan Take off herkese hayırlı olsun.

Benim önerim Tepenin adı PEKSEVER TEpESİ olsun Smile

SİVAS dan Peksever abimin tatil sırasında yaptığı uçuşlar neticesinde hazırlanan take off u biz de MEDEX olarak 5 kişilik TArsus Mersin Ekibiyle gidip hayırladık.

5 paraşüt rahatlıkla serilebiliyor

Rüzgar GB-B
takeoff: 450 m
iniş sahil

manzara güzel..Dağlar ve deniz birarada

9-10 Eylül 2006 muhtemelen YP Şenlik Olabilir

ayrıca İNCEKUM Plajının olduğu kısımda bulunan çanakda 150-200 m genişliğindeki bantı kullanarak yelken uçuşu da mümkün.

fotoları ve videoları yakında göreceksiniz
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Peksever

Adı Soyadı: Peksever Müderrisoğlu

Mesaj: #2   MesajTarih: 29.08.2006, 22:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

senlik yaparsanız tokat ve sivastan geleceğiz.aydıncıkı değerlendirin selamlar iyi uçuşlar peksever aydincikin havadan resmi ekte..

DSC00017.JPG
 Açıklama:
Aydincikin Havadan Resimi
 Dosya Boyutu:  206.78 KB
 İzlenme:  591 defa

DSC00017.JPG

Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder E-mail'i gönder
yener

Adı Soyadı: Mehmet Yener Yilmaz

Mesaj: #3   MesajTarih: 09.10.2006, 00:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hayirli olsun peksever tepesi ALLAH guzel ve saglikli ucuslar versin
Allah darisini bizim alanya kaymakamligi ve belediyesine de böyle ileri görüslü liderler tayin eylesin bizde "burda kanatlanmak yasak,kus musun sen ucamazsin" zihniyetindeki yasaklardan kurtulur ülkemize ve ilimize yapatigimiz tanitim ve turistik hizmetlerimize ve genclerimizi yönlendirme ve yetistirmemizde desteklerini umuyor nasibse bekliyoruz take off acmasinlarda acik olan bir take off muzuda kaatmasinlar yeter biz gerekirse devletimiz yerine devlet gibi kendimiz acariz ama kimseden kurus almadan ama onuda kapatmasilar mani olmasinlar sukur

DSC01198.jpg
 Açıklama:
 Dosya Boyutu:  22.8 KB
 İzlenme:  300 defa

DSC01198.jpg

Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
tempus

Adı Soyadı: Mevlut Karadeniz

Mesaj: #4   MesajTarih: 13.10.2006, 14:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

21 -25 ekim bayram tatilinde Aydıncık'a gitmeyi düşünüyorum. Aydıncık belediye başkanı Ahmet Bahar 'a telefonla görüştüm, mevcut piste ilave yeni bir pist daha açmışlar. AccuWeather den baktım bu bölgede 21 -25 ekim arası hava açık ve güneşli, ortalama sıcaklık Gündüz 28 Gece 19 derece arasında olacak. Güzel uçuşlar olacağını umuyorum. büyük bir ihtimalle Mersin'den Bahadır'da gelecek. Bu mevsimde de rahatlıkla denize girilir Cool . Kalacak uygun yerler varmış ögretmenevi, belediye misiafirhanesi, motel ve pansiyonlar. Mersin - Aydıncık ta görüşmek üzere hepinize iyi uçuşlar. Smile
Başa dön
tempus

Mesaj: #5   MesajTarih: 27.10.2006, 13:02    Mesaj konusu: aydıncık - mersin Alıntıyla Cevap Ver

21 ekim sabahı eşim ve kızımla bayram tatilini geçirmek ve uçmak için Aydıncık a dogru yola çıktım. Konya, Karaman, Mut, Gülnar yolundan 7 saat sonra Aydıncık'a ulaştık Ögretmen evine yerleştik. Maalesef Aydıncık'ta benden başka uçucu yoktu Üzgün . Bölgeye yabancı ve tek başına idim. Mersin'deki Bahadır'dan telefonla bölge ile ilgili bilgiler aldım. O gün Aydıncıklı beden eğitimi hocası Muzaffer 340 mt. yüksekliğindeki take off a çıkmamda yardımcı oldu. Take off asvalt bir yol kenarı çok temiz ve egimi çok güzeldi. Rolling Eyes Güneybatı dan esen lodosla ters kalkış yaptım. Rüzgar fazla kuvvetli olmadığı ve tek başına olduğum içim tepede fazla takılamadım ve taş masa denilen tepe üzerinden süzülüşe geçtim. Yolda yakaladığım birkaç zayıf termikle 460 mt.ye kadar yükseldim. İniş alanı olarak pazar yerinin karşısındaki kumsalı seçtim. O gün semt pazarı kurulmuştu ve oldukça kalabalıktı. Confused Semt pazarının üzerinde bir 360 döndüm ve s ler yaparak yol kenarındaki plaja indim. Ertesi günü belediyeden Ahmet take off a çıkmama yardımcı oldu take of da kalkış hazırlığı yaparken yoldan geçen araçlar durup benim kalkışımı izlemek için take of da yerlerini almıştı. Seyredenlerin bazıları yamaç paraşütünü ilk defa canlı olarak görüyordu. Shocked Güzel bir kalkış yapmak için kuvvetli bir rüzgar bekledim ve bir kaç adımda havalandım tepede biraz takıldıktan sonra süzülüşe geçtim 8 dakikalık güzel bir uçuştan sonra pazar yerinin karşısındaki boş tarlaya indim. Daha sonra incekum plajında denize girdik. Cool Çam ormanı ile çevrili sahil ve deniz çok güzel ve temizdi. Ertesi günü Silifkeye ugradık Silifke kalesini, cennet, cehennem çuklurlarını ve astım magarasını gezdik, Narlıkuyu'da tekne ile kız kulesine çıktık daha sonra akşama dogru Mersine geldik ve ögretmen evine yerleştik 1 gece Mersinde kaldık, tantuni yedik ve ertesi günü Tarsus Pozantı Aksaray üzerinden Ankara'ya döndük. Tatilimiz çok güzel geçmişti Çok Mutlu . Aşağıda gezimiz ile ilgili bir kaç foto ekledim. Herkese iyi uçuşlar

cennet e iniş.jpg
 Açıklama:
silifke cennet çukuruna iniş çukurun derinliği 70 mt. ve 400 basamakla iniliyor. dipte 200 mt.lik bir magara var.
 Dosya Boyutu:  600.3 KB
 İzlenme:  171 defa

cennet e iniş.jpg

silifke.jpg
 Açıklama:
silifke kalesinden silifke manzarası
 Dosya Boyutu:  588.64 KB
 İzlenme:  183 defa

silifke.jpg

tarsus şelalesi.jpg
 Açıklama:
tarsus şelalesi
 Dosya Boyutu:  597.12 KB
 İzlenme:  185 defa

tarsus şelalesi.jpg

aydincik-inis.jpg
 Açıklama:
aydıncık pazar yeri karşısındaki iniş alanı
 Dosya Boyutu:  593.28 KB
 İzlenme:  170 defa

aydincik-inis.jpg

aydincik manzara.jpg
 Açıklama:
taş masadan aydıncık manzarası
 Dosya Boyutu:  597.69 KB
 İzlenme:  303 defa

aydincik manzara.jpg

aydincik-take off.jpg
 Açıklama:
aydıncık yol kenarındaki kalkış alanı ve yoldan geçen yerli izleyiciler
 Dosya Boyutu:  591.44 KB
 İzlenme:  161 defa

aydincik-take off.jpg

kızkalesinden.jpg
 Açıklama:
kızkalesinden narlıkuyu manzarası
 Dosya Boyutu:  591.18 KB
 İzlenme:  179 defa

kızkalesinden.jpg

kızkalesi.jpg
 Açıklama:
cennet cehennem çukurunun olduğu tepeden akdeniz ve kızkalesi manzarası
 Dosya Boyutu:  601.02 KB
 İzlenme:  155 defa

kızkalesi.jpg

Başa dön
tempus

Mesaj: #6   MesajTarih: 27.10.2006, 17:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eger Aydıncık a yolunuz düşüpte uçmak isterseniz maalesef size yardımcı olabilecek yerli bir uçucu şimdilik yok. Bu konuda telefonlada olsa Bahadır'dan bilgi oalabilirsiniz. Ben ekteki fotoda Aydıncık manzarası üzerine güvenli iniş alanlarını ve acil iniş alanlarını belirtmeye çalıştım. Aydıncık başlangıç seviyesindeki uçucular için pek uygun değil özellikle acil iniş alanarını belirttiğim yerler için daha tecrübeli olmak gerekiyor. Resmin çekildiği taş masanın olduğu tepe 300 mt.yükseklikte. take of bu kısmın 40 metre daha üstünde güney batı yönünde. Sarı ile çizgiler uçtuğum güzerğahı gösteriyor. yamacın hemen altında yüksek gerilim hattı var ama normal uçuşla bunu rahatlıkla aşıyoruz. İleride görülen incekum plajının üstünde de bir take of var. Kuvvetli rüzgarda buradan kalkarak karşıdaki yamaç ta yelken uçuşu da yapılabilir. Benim yelken yapmaya fırsatım olmadı. Bende Aydıncık tanıtımında kısa da olsa katkıda bulunmak istedim. İlgilenen arkadaşların dikkatine sunarım.
İyi uçuşlar

aydincik3.JPG
 Açıklama:
resmi büyüterek bakarsanız ayrıntılarıda görebilirsiniz
 Dosya Boyutu:  326.25 KB
 İzlenme:  433 defa

aydincik3.JPG

Başa dön
Peksever

Adı Soyadı: Peksever Müderrisoğlu

Mesaj: #7   MesajTarih: 29.10.2006, 03:47    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aydıncıkta yeniucuşla duyunca seviniyorum ilçenin en önemli problemi açıktaki şehir elektrik tesisatı kablolar yer altına alınırsa iniş yeri sayısı artar selamlar
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Türkiye Yamaç Paraşütü Forumu - Ana Sayfa -> Uçuş Bölgeleri Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Tasarım ve Yayınlanma Y-Tasarim.com