Malzeme Satışında Referans Ve Seviye Sormak

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
lsslzadam
Ad Soyad: İsmail Yüksel
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen lsslzadam » 9 yıl 11 ay önce (27.04.2014, 18:45)

Ben pazarlama mantığında olan arkadaşlara burada katılmıyorum. Arkadaşlar kim ne isterse onu satarım demekle o insanın hayatını riske atmış olmuyor muyuz?

Herşeyi para para para diye yoran arkadaşlara sesleniyorum. İşin içine birazda vicdan katın.

Ayrıca sattığınız o malzeme ile kameraların önünde kötü bir senaryo yaşandığı zaman bu spora gönül vermek isteyen bir çok sporcunun da önüne engel koymuş olmuyor musunuz ?

Bana kalırsa Okan DEMİR arkadaşımız doğru yazmış buna bile muhalefet olabilecek insanların bu sporu yapmasından yana olmadığımı bir defa daha haykırmak istiyorum.

Ben satarım gerisi beni ilgilendirmez tavırları takınanlar başka ticaret kapısında şansınızı denerse şahsım adına memnun olurum...

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen H_E_L_P_55 » 9 yıl 11 ay önce (27.04.2014, 20:34)

webbi55 yazdı:Ender kardeş baydın ama gerçekten. Hani uzun süredir yazmıyorum foruma, böyle okudukça yazdıklarını harbi call geldi. Daha yazma rica ediyorum. Madatörde kapatsın konuyu. Okudukça harbi bayıyo.. :oops:

konu niye kapanıyo abi ya kapanmalarla yasaklamalarla yaşıyoruz zaten bu bari kalsın.

Kullanıcı avatarı
webbi55
Ad Soyad: Mutlu Erdönmez
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen webbi55 » 9 yıl 11 ay önce (28.04.2014, 09:16)

O açıdan bakmamıştım :mrgreen:

ender
Ad Soyad: Ender İnal
Aldığı Beğeni: 12 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen ender » 9 yıl 11 ay önce (28.04.2014, 11:27)

İsmail Yüksel...

konuyu tamamen farklı bir noktaya çekmişsin.

konunun ticaretle veya pazarlamayla veya para kazanmakla alakası yok.

ben de zaten ne alıcıyım nede satıcı... hatta YP ile uçucu bile değilim. ben yelkenkanatla uçuyorum.

yp malzeme almaya niyetlensem; parasını verdikten sonra da bulamayacağım malzeme (yurt içinden veya dışından, sıfır veya ikinci el) yok.

ama bunların hiç biri konumuz değil.

peki o zaman konu ne?

konu: bazı insanların, kendilerini diğer insanlardan üstün görmeleri.

alıcının, kendi hayatını riske atıp atmamasını neden satıcı düşünüyor? alıcının aklı yok mu? alıcı bunları düşünemiyor mu? alıcı salak mı?.....

Ha diyorsan ki alıcı riskleri bilmiyor. cahil cesur olur.

O zaman alıcıya risklerden bahset. anlat.

ama onun adına karar verme! onu küçümseme!

işte benim konum bu.

kendimden örnek vereyim: beni tanıyanlar bilir.

ben yelkenkanadı aldıktan 1 yıl sonra THK dan eğitim aldım. ve ondan bir yıl sonra ilk yüksek uçuşumu yaptım.

satıcı bana, senin eğitimin yok. satmam demedi.

ama şunları söyledi:

- kendi başına öğrenmeye çalışman çok riskli

- bu tek kişilik kanat, yeri gelir, düz arazide bile senin gibi 3 kişiyi kaldırıp yere vurabilir. rüzgarın gücünü küçümseme

- en ucuz kazanın sana maliyeti;(hayatta kaldığını varsayarsak) en pahalı kurs maliyetinden daha fazla olur

- havada bazı şeyleri 1 defa deneyebilirsin. buna hakkın var. ama 2. defa deneme şansın olmayabilir.

- ve buna benzer uyarılar...

ben de anladım. sonuçta salak değilim.

kendi hayatımı kendim düşünebilirim. TIPKI HERKES GİBİ...

peki satmam dese ne olurdu?

ben başka bir kanat bulamaz mıydım?

ve o satmam diyen adamın sözlerini dikkate alırmıydım?

beni küçümseyen o adama saygı duymaya devam edermiydim?

herkese selamlar...

Kullanıcı avatarı
HOKAHEY
Ad Soyad: Okan Demir
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen HOKAHEY » 9 yıl 11 ay önce (29.04.2014, 10:16)

Ender bey sizin hayal ettiğiniz gibi bir satıştan bahseden olmadı zaten siz kendi yazdığınız bir senaryoya inanmış bu kadar insanı hiçe sayıp kendi bildiğinizi inatla kabul ettirmeye çalışıyorsunuz.
Şu konuyu da anlayamadım hale da,
Yazdım yine yazıyorum kimsenin kimseyi küçük gördüğü falan yok. Sizin küçümsenme konusunda bir kompleksiniz var sanırım.

Satışlar sizin örnek vererek yazdığınız gibi olmuyor zaten. Sizin örnekleriniz den ve yorumlarınız dan şöyle bir satış yapılıyormuş gibi izlenim çıkıyor.

-Ben DHV2 kanat alacağım.
-Seviyeniz ne?
-Thk dan başlangıç eğitimimi tamamladım.
-Satmam alamassın !!!

Elbetteki böyle bir şey yok. Satıcı satış sırasında edindiği bilgilerden sonra o kişiye hangi kanadın daha uygun olduğunu neden ona dhv 2 kanat satamayacağını anlatır.Risklerden bahseder.Biz sonuçta iki cümle kurabilen insanlar değiliz.

Ama tutup da satıcı hiçbir şey sormadan "kanat elimden çıksın diye" bu adama parasını alıp dhv 2 kanat satarsa, o insanın hayatının ve bu sporun güvenliğinin yanıp gitmesi için ateşe kocaman bir odun atmış olur. bizim anlatmak istediğimiz bu.

İnsan hayatımı ? Paramı ?

ender
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen ender » 9 yıl 11 ay önce (29.04.2014, 12:44)

1 -ben kendi bildiğimi insanlara kabul ettirmeye çalışıyorum bu doğru.

ama şu anda sizde aynı şeyi yapıyorsunuz.

siz yapınca oluyor da ben yapınca neden olmasın. yoksa beni küçümsüyormusunuz? :)

2 -diyelim ki bende küçümsenme kompleksi var. ama şunu göz ardı etmeyin. kompleksli insanlarda bazen doğru söylerler :)

3 -benim verdiğim örnekler; konunun basitçe anlaşılması içindi. bunun için kurulabilecek en kısa ve öz cümleleri seçerek kullandım.

yoksa elbette bu kadar kısa bir diyalogla araba lastiği bile almaz veya satmazsınız.

örneklere bu şekilde bakmaz da, örneği konunun merkezine oturtursanız;

yani konu sadece bu örneklermiş şeklinde bakarsanız, konuyu örneklere indirgemiş olursunuz.

örnekler konunun tamamı değiller (öyle olsa onlara 'örnek' değil 'konu' denir.) vede olamazlar. ama bu onların yanlış olduğu anlamına gelmez.

ve son olarak

''İnsan hayatımı ? Paramı ?'' diye sormuşsun.

insan hayatından kastın; kendi hayatınsa onu sen düşün.

yok karşıdakinin hayatıysa onu da o düşünsün. sen neden düşünüyorsun. onun aklı yok mu? yoksa sen daha mı akıllısın ?

hepinizi seviyorum.

selamlar...

Kullanıcı avatarı
lsslzadam
Ad Soyad: İsmail Yüksel
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen lsslzadam » 9 yıl 11 ay önce (29.04.2014, 13:05)

ender yazdı:

''İnsan hayatımı ? Paramı ?'' diye sormuşsun.

insan hayatından kastın; kendi hayatınsa onu sen düşün.

yok karşıdakinin hayatıysa onu da o düşünsün. sen neden düşünüyorsun. onun aklı yok mu? yoksa sen daha mı akıllısın ?

hepinizi seviyorum.

selamlar...

Ender bey lütfen insan hayatına değer verelim. Bu konuyu da yalandan yere uzatmayalım. Sevgiden bahseden Ender bey sevdiklerinizi düşünmenizi rica ediyorum...

Kullanıcı avatarı
Yasin79
Ad Soyad: Yasin Kozan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen Yasin79 » 9 yıl 11 ay önce (29.04.2014, 13:39)

Ben Ender kardese bir xc kanati satam hem Ender Hemde biz kurtulalim :D
saka tabi,asil sorun Türkiyede kanunlasmamis bir olayi vicdanimizi ortaya koyarak dile getirmek istememiz.
Ben bir pazarlayici olarak satmiyorum bukadar. :)

Kullanıcı avatarı
HOKAHEY
Ad Soyad: Okan Demir
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen HOKAHEY » 9 yıl 11 ay önce (30.04.2014, 09:33)

Yasin Kozan Süpersin Çok güldürdün beni Allah da seni güldürsün :))) Kazasız belasız uçuşlar dilerim Abicim.

Ender bey burada ciddi bir şeyden bahsediyoruz saçmalayıp geyik yapacak çok form var isterseniz oralarda yazın. Bizide yalandan yere meşgul etmeyin lütfen.Saygılarımla.

ender
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen ender » 9 yıl 11 ay önce (30.04.2014, 10:36)

peki... bundan sonra sizi meşgul etmeyeceğim.

siz ciddi şeylerden bahsedersiniz. ben ise ya saçmalarım yada geyik yaparım. aramızdaki fark bu. ne de olsa üstünsünüz.

haddimi biliyorum ve susuyorum...

Kullanıcı avatarı
Yasin79
Ad Soyad: Yasin Kozan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen Yasin79 » 9 yıl 11 ay önce (04.05.2014, 19:23)

HOKAHEY yazdı:Yasin Kozan Süpersin Çok güldürdün beni Allah da seni güldürsün :))) Kazasız belasız uçuşlar dilerim Abicim.

Amin Okan,
sana da kazasiz iyi ucuslar dilerim
Selamlarimla