Islak kanadın tepkileri

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
BALKİRAZ
Ad Soyad: Ertan Balkiraz
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 26 / 1
Pilot Menüsü: 

Islak kanadın tepkileri

Mesaj #1 gönderen BALKİRAZ » 1 on yıl 6 yıl önce (18.04.2007, 00:29)

Selam Arkadaşlar.
Şu ilkbahar günlerinde uçan arkadaşlara bir uyarım olacak.Uçuş esnasında bir yağışla karşılaşırsanız.Derhal iniş planlayın.Islanan kanat ile her zaman yaptığınız kulak kapama, B-Line stall, spiral dalış vb.hareketler de kanadınız hiç beklemediğiniz bir tepki verebilir.Tekrar uçabilmesi için aerofil yapısına geçmesi oldukça zorlaşır veya deep stall da kalabilir, yedek acmanız gerekebilir.Mümkünse kanadı düz uçuşla yere indirin.
Kazasız, zevkli uçuşlar.

Son beğenen halılturhan

Kullanıcı avatarı
ookkaayy
Ad Soyad: Okay guzel
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Islak kanadın tepkileri

Mesaj #2 gönderen ookkaayy » 6 yıl 4 ay önce (26.11.2017, 20:47)

26.11.2017 tekirdağ uçmakdere 250 pistinden kalktım yagmur çiseliyordu kanat hafif ıslaktı biraz wingover denedim pilotaj hatasımıdır kanadın ıslaklıgı ilemi alakalıdır bir kapanma yaşadım dahada toparlıyamadım zaten irtifada azdı denize düştüm

Kullanıcı avatarı
gurayg
Ad Soyad: Güray GÜNAY
Aldığı Beğeni: 45 / 4
Pilot Menüsü: 

Re: Islak kanadın tepkileri

Mesaj #3 gönderen gurayg » 6 yıl 3 ay önce (05.12.2017, 14:30)

Okay Kardeşim geçmiş olsun seni izledik hakikaten bizleri çok korkuttun U-TURN Opsesiondu heralde sana 250 den in diye seslendim fakat duyuramadık lütfen rica ediyorum daha dikkatli olmandır önce can diyoruz daha sonrasında zevklerimize bakıp saldırıyoruz çok geçmiş olsun görüşmek ümidi ile .

Kullanıcı avatarı
ookkaayy
Ad Soyad: Okay guzel
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Islak kanadın tepkileri

Mesaj #4 gönderen ookkaayy » 6 yıl 3 ay önce (16.12.2017, 18:41)

gurayg yazdı:Okay Kardeşim geçmiş olsun seni izledik hakikaten bizleri çok korkuttun U-TURN Opsesiondu heralde sana 250 den in diye seslendim fakat duyuramadık lütfen rica ediyorum daha dikkatli olmandır önce can diyoruz daha sonrasında zevklerimize bakıp saldırıyoruz çok geçmiş olsun görüşmek ümidi ile .

Sagol teşekkürler.☺ Bende zaten bir yandan kanat daha fazla ıslanmasın bir an önce ineyim diye çaba sarf ediyordum izlediyseniz kulakta kapadım bir an önce inmek için neyse oldu birkere ders oldu birazda bundan sonra daha dikkatli devam görüşürüz.