Kelebekler vadisi landing iniş

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Limethiol
Ad Soyad: Alper doğan
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Kelebekler vadisi landing iniş

Mesaj #1 gönderen Limethiol » 8 yıl 5 ay önce (17.10.2015, 00:37)

Merhaba,
Ağustos Başında bir arkadaşımla Ölüdeniz Fethiye'den kelebekler vadisine iniş yaptık bu konu hakkında forumunuzda bir yazı bulamadığım için yazıyorum; batı rüzgarı Hariç iniş yapabileceğimizi planlamıştık, iki arkadaş, ben deniz üstünden arkadaşım kara üstünden antenlerden geçerek uçtuk. Deniz üstünden giderken irtifam o kadar fazlaydı ki spiral atıp irtifa azalttım, arkadaşımda kabak üstüne doğru uçmaya çalışıp irtifasını yedi. Vadi içine aynı anda girdik, İkimiz aynı irtifada vadi içinde dönerek vadinin bir ucundan girerek voleybol sahasının hemen önüne rahat bir iniş yaptık, sorduğumuz 20 pilottan 19'u bize inemeyeceğimizi tehlikeli OLDUĞUNU ve Termik dönmemiz gerektiğini söylemişti, Deniz Tarafından gidenler için tavsiyem yamaçta kaldırıldılar sayesinde kabağa varabilirler kara üstünden aynı şeyi söyleyemem. Bol şans kelebekler vadisi landing iniş. Bunu tekrar yapmayı düşünüyoruz videolu bir Paylaşım yapacağım.

Son beğenen tembel

Kullanıcı avatarı
kdum
Ad Soyad: Kemal Dumanlar
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Kelebekler vadisi landing iniş

Mesaj #2 gönderen kdum » 8 yıl 5 ay önce (22.10.2015, 20:46)

Merhaba,
2014 yılında 1tandem 2 single kanat kelebekler vadisine uçuş yapmıştık. Çok keyifliydi. Bu arada Oray'a iniş yapanın çok olduğunu orada kalanlardan öğrenmiştik. Çoğunlukla yabancı pilotlar gidiyormuş hatta bizim Türk olduğumuzu öğrendiklerinde şaşırmıştı oradakiler.
Bu uçuşumuza ait hazırlamış olduğum video linki;

https://vimeo.com/97360780

Son beğenen tembel