SIV ye ne Zaman Başlanmalı

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Cem Karakas
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Cem Karakas » 1 on yıl 6 yıl önce (04.05.2007, 13:01)

Haklısın Çağlar..
Burada atışmak yerine bilgiye ulaşmak daha faydalı.
Saygı ve Sevgiler.
Cem KARAKAŞ

Kullanıcı avatarı
apocan2006
Ad Soyad: Abdullah Asker
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen apocan2006 » 1 on yıl 2 yıl önce (22.04.2011, 15:21)

Hocam en son yazacam demişsiniz ama herhalde bu son sayfa ve ben hala sizin konu hakkındaki görüşlerinizi göremedim. Bu konuyu sonuna kadar okumamın sebebi sizin siv eğitimi hakkında vereceğiniz detaylı bilgiye ulaşabilmekti. Sonunda hayal kırıklığına uğradım:((

Kullanıcı avatarı
serdar2362
Ad Soyad: Serdar Özlü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen serdar2362 » 1 on yıl 2 yıl önce (04.05.2011, 14:52)

Bu konunun açılış zamanı 28.04.2007 tarihinden itibaren epey bir zaman geçti sanırım. Yeni üye ve eğitime aç takipçi olarak bu konunun tartışmaya devam ettirilmesini ve Sayın Cem Karakaş kardeşimin açıklamalarını sabırsızlıkla bekliyorum. :roll:

Kullanıcı avatarı
yppilot35
Ad Soyad: Murat Binici
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen yppilot35 » 1 on yıl 2 yıl önce (04.05.2011, 16:00)

Öncelikle herkese çok selam

http://www.youtube.com/watch?v=QV9ZkFIi5ok "bu yerli bir sıv eğitim videosu"

Bence sorunun ucu açık bir soru..

Her ülkenin eğitim ve uçuş sistemi çok farklı bunu uçan gezen herkes bilir.
Türkiyede sıv bazı eğitmenlerce güzel, yeterli, güvenilir verilirken bazılarınca tabiki tam tersi olmakta.

Ama bu spor dünyada her konuda bizden ilerde onun farkındayım ben....;)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 2 yıl önce (04.05.2011, 16:54)

Öncelikle Bu güzel konuyu açan arkadaşlara ve yerli siv videosunu bizimle paylaşan Sayın Murat Biniciye teşekkür ediyorum Bence SİV yapacak pilotun öncelikle bir takım korkuları üzerinden atmış kanat hakimiyetini yeterince pekiştirmiş olabilmesi için en az 15-20 saat kadar termikli havalarda uçmuş olması doğru olacaktır Siv eğitimi yapılmadan önce Yedekler mutlaka yeniden katlanmalıdır benim katıldığım bir SİV eğitiminde 5 kişi yedek attı 3 ü açılmadı :(( şansları yaver gitiği için kendi kanatları düzeldi ve biri denize 2 si karaya kazasız iniş yapabildiler 2. bir durumda eğer ilk kez Siv eğitimi alıyorsanız uçtuğunuz kanadın seviyesi ne olursa olsun eski model olmayan güvenli bir DHV 1-2 kanatla SiV yapmanızdır SiV eğitiminden önce eğitmeniniz tarafından yapacağınız hareketler görsel olarak anlatılmalıdır telsiz seçimi de çok önemlidir eğer eğitmeninizi duyamıyorsanız o sortide hiçbirşey yapamazsınız bunlar tercübeyle sabittir :D son bir önerim seviyeniz ne kadar ileri olursa olsun mutlaka her yıl SiV yapmanızı şiddetle tavsiye deiyorum sonuçta kendinize güveninizin arttığını göreceksiniz herkese kazasız uçuşlar diliyorum

THSF Tokat temsilcisi
THK Tokat Sportif Havacılık Kulübü Bşk.