Yp yeni başlamak

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Janjan
Mesajlar: 58
Kayıt: 15.10.2016, 19:53
Ad Soyad: Kerem Kul
Şehir: Siirt
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Yp yeni başlamak

Mesaj #1 gönderen Janjan » 7 yıl 3 hafta önce (09.11.2016, 13:09)

Herkese merhaba,
öncelikle burada bulunmaktan gurur duyuyorum. çünkü çok nezih ve hoş bir ortam. elimden geldiği kadar bu forumu takip ediyorum. ben yamaç paraşütüne yeni başladım. benimki de klasik olacak ama heves istek vs. henuz herhangi bir kanata ellememişken kikinci bir kanat satın aldım kendime . teorik olarak bir çok bilgi okudum fakat işin pratiği tabiki olmazsa olmaz. bu nedenle kendi başıma çalışmalar yapıyorum. çok başarılı bir eğitmenim var fakat işlerinin yogunlugundan dolayı pek birlikte olamıyoruz. yani herhangi br kurs falan değil bu.. dolayısıyla çok hevesli ve istekliyim. fakat yaptıgım yer çalışmalarında çok kapanma yediğim için moralim bozuluyor ve hevesimi kırıyor gibi :) bu kapanmaların havadada yaşanabileceğini algılıyorum (her ne kadar eğitmenim öyle değil desede :)) o yuzden daha başlamadan korkmak istemiyorum.

internet sitelerinde yamaç paraşütü ile ilgili pek kaynak, video vs yok. satın alanacak için de yok. keşke olsaydı :( o yüzden tek istediğim biraz motivasyon :) artık yaparak yaşayarak öğrenmekten başka çarem yok.. gerçi ben de çok sabırsız ve aceleciyim ama :)

her neyse sadece konuşmak istedim , teşekkür ediyorum.


Kullanıcı avatarı
ustunh
Mesajlar: 96
Kayıt: 17.08.2013, 21:56
Ad Soyad: Halil Üstün
Şehir: Mersin
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 13 / 1
Pilot Menüsü: 

Yp yeni başlamak

Mesaj #2 gönderen ustunh » 7 yıl 3 hafta önce (09.11.2016, 18:25)

Eğitmenin kim acaba diyecem ama bu kadar yalnız kalıyorsan eğitmenin değilde uçan bi tanıdığın var gibi sanki. Yalnız başına çok zor, kolay gele diyelim.

Kullanıcı avatarı
huzzik
Mesajlar: 415
Kayıt: 13.03.2007, 17:35
Ad Soyad: Salih ÜNLÜTÜRK
Şehir: Aydın - İzmir
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Yp yeni başlamak

Mesaj #3 gönderen huzzik » 7 yıl 3 hafta önce (10.11.2016, 09:04)

Kerem Merhaba,
mail adresini paylaşırsan elinde döküman olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Kullanıcı avatarı
Janjan
Mesajlar: 58
Kayıt: 15.10.2016, 19:53
Ad Soyad: Kerem Kul
Şehir: Siirt
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Yp yeni başlamak

Mesaj #4 gönderen Janjan » 7 yıl 2 hafta önce (15.11.2016, 10:43)

Merhabalar. öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar.. başta şunu soylemem gerekir ki ben geçen gün ilk düşük tepe uçuşu gerçekleştirdim. ortalama 15 m irtifa ve 50 sn lik 6 uçuşlar. bunlardan 3 ü başarılı 3ü başarısız. fakat şunu söylemem gerekiyor ki bu sporun zevki ve eğlencesi kesinlikle kelimelerle anlatılmaz. fakat yine de çok daha yüksek irtifaları düşünüp korkmuyor değilim. ama bu işi o kadar kolay bırakamayacağım kesin.kesinlikle muhteşem.

Halil ÜSTÜN hocam benim eğitmenim aslında kendisi bir eğitmen değil . İşlerinin yoğunlugundan dolayı ister istemez kendisi benime fazla ilgilenemiyor. uçuşlarımı ise kendisinin denetiminde yapıyorum tabiki. fakat Türkiyede derece yapmış yarışmalara katılamış kendisi. Menaf NERGİS.

Salih ÜNLÜTÜRK hocam döküman konusunda aslında videolu kaynak olsaydı benim için daha güğzel olacaktı. ama youtubedeki çoğu videoyu da izlemişimdir.

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. takipte kalacağım. :)