ebru gögüs kolonunu takmamış...

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
arcus
Ad Soyad: Selim Mert Şahin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ebru gögüs kolonunu takmamış...

Mesaj #1 gönderen arcus » 1 on yıl 5 yıl önce (03.10.2008, 23:02)

fotoğraflar bölümünde maceraperst doğa sp fotoğrafındaki ebru gögüs kolonunu takmayı unutmuş galiba, site yöneticileri ikaz mahiyetinde resmi koymuşlar... bir de ebru başlangıç öğrencisiyse uçtuğu kanadı da öğrenebilir miyiz?

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (04.10.2008, 01:00)

uçtuğu kanadın yanında,eğitmeninin ismini de öğrenebilir miyiz??? :twisted:

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (04.10.2008, 10:48)

Hangi fotoğraftan bahsediyorsunuz?

MAC!
Pilot Menüsü: 

re

Mesaj #4 gönderen MAC! » 1 on yıl 5 yıl önce (04.10.2008, 16:03)

sanırım linkteki fotoğraftan bahsediliyor...

http://www.yamacparasutu.net/galeri/det ... &iPic=2506

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (07.10.2008, 01:37)

emraq yazdı:uçtuğu kanadın yanında,eğitmeninin ismini de öğrenebilir miyiz??? :twisted:

Başkalarına kızacak durumun olduğunu zannetmiyorum.Senin yolcularda da kask yok :?:

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen skydiver » 1 on yıl 5 yıl önce (07.10.2008, 03:28)

cincir yazdı:
emraq yazdı:uçtuğu kanadın yanında,eğitmeninin ismini de öğrenebilir miyiz??? :twisted:

Başkalarına kızacak durumun olduğunu zannetmiyorum.Senin yolcularda da kask yok :?:

Güngör bey,

Farz-ı misal ederek soruyorum: Bir başkası bir yanlış yaptığında, bu sizin başka bir yanlışı yapmanıza, bunu eleştirenlere karşılık başka yanlışlar sunmanıza ve dolayısıyla tüm bu yanlışlar silsilesini "normal" olarak dikte etmenize bahane midir?

Başkasının sormaya hakkı yoksa ben soruyorum: Kimdir eğitmen?

Kazasız uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (07.10.2008, 12:59)

skydiver yazdı:
cincir yazdı:

Güngör bey,

Farz-ı misal ederek soruyorum: Bir başkası bir yanlış yaptığında, bu sizin başka bir yanlışı yapmanıza, bunu eleştirenlere karşılık başka yanlışlar sunmanıza ve dolayısıyla tüm bu yanlışlar silsilesini "normal" olarak dikte etmenize bahane midir?

Başkasının sormaya hakkı yoksa ben soruyorum: Kimdir eğitmen?

Kazasız uçuşlar...

Volkan Bey yazdıklarımdan sanki Ebru'nun eğitmenini tanıyor ve savunuyor gibi bir sonuç çıktıysa düzeltmek isterim: ne Ebru'yu ne eğitmenini tanıyorum.Başka bir yanlışı göstererek diğer yanlışı gölgelemek gibi bir niyetim yok.
Ama yanlışlar silsilesini normal olarak dikte ettiğime dair sonucu nereden çıkarttığınızı anlamadım.Az çok iki yanlışın bir doğru etmediğini biliyorum.
Ama farklı bir başlık altında Emrah arkadaşımızın hatasını yazsaydım daha iyi olurdu diye düşündüm sizin yazınızdan sonra.
Eğitmeni ben de merak ediyorum .
Dikkatli uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
tyrex
Ad Soyad: İlhan Kibar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen tyrex » 1 on yıl 5 yıl önce (07.10.2008, 16:29)

selamlar

Fotorafın üstündeki macera perest dsp yazısından anladığım kadarı ile

Adanada bir okul sanırım eğitmen arkadaşın adı salih

ilhan

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (07.10.2008, 17:18)

cincır arkadaşım,göğüs kolonunun eğitmen kontrolündeki bir öğrenci tarafından takılmasının unutulmasıyla ,kontrolünün düzgün yapılmamış olmasıyla,benim videomdaki durum arasındaki farkı kestiremiyorsunuz sanırım.

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (08.10.2008, 18:25)

cincir yazdı: Başka bir yanlışı göstererek diğer yanlışı gölgelemek gibi bir niyetim yok.

Emrah arkadaşım haklısın ikisi farklı şeyler. Hatta varsayım yaparsak Ebru sadece fotoğraf için poz vermiş olabilir (olmayadabilir) Yer çalışması yapıyor olabilir (olmayadabilir) Gerçi yerçalışmasında da olması gereken bir alışkanlık.Hatta fotoğraftaki Ebru da olmayabilir photoshopla kafayı değiştirmiş olabilir :lol: (abartalım biraz :) ) Yani elimizde tek bir kare fotoğraf var.
Ama senin görüntün saniyede yaklaşık 24 kareden oluşan video görüntüsü olduğu için net bir şekilde gözüküyor: yolcunda kask yok senin kafanda kask var.

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen kenancifci » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 10:21)

merhaba
300 ytl verip ömründe sadece 1 kere yapacagı yamaçparaşütü uçuşunu ölümsüzleştirmek isteyen yolcuya,
kaskını çıkarmadan kendini kameraya cek diyemezsin. bu işin prosüdürü budur yolcu kaskını cıkarıp resmini yada videosunu ceker sonra kaskını takar ucusuna devam eder... bu konunun gereksiz uzamaması için sadece gerekli konuların tartışılması (baslangıc eğitimini yeni bitirmiş henüz malzeme konusunda bilgisiz diyebileceğimiz pilota 2-3 kanat satan kişilerden bahsediyorum) gerektiğinin altını cizerek hepinize sevgi saygılarımı sunarım ucankardeşlerim

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ASİ » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 11:28)

deniz üzerinde 1000 metre irtifadayken kaskı çıkartıp fotoğraf çekilmekle, başlangıç eğitiminde yapılan affedilemeyecek bir hata arasında bağlantı kurup eleştiri yapan güngör kardeşimi huzurlarınızda tebrik ediyorum.

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 12:42)

ASİ yazdı:deniz üzerinde 1000 metre irtifadayken kaskı çıkartıp fotoğraf çekilmekle, başlangıç eğitiminde yapılan affedilemeyecek bir hata arasında bağlantı kurup eleştiri yapan güngör kardeşimi huzurlarınızda tebrik ediyorum.

Videodaki ilk yolcunun kaskının nerede olduğunu (herhalde kullan at tipi kask kullanıyor) ve irtifasının kaç metre olduğunu söylerseniz ben de sizi tebrik edeceğim.Ayrıca ilk olayla ilgili ne gibi bir bağlantı var anlayamadım.Bağlantıyı Emrah ve siz kurmuşsunuz.Daha önceki mesajımda keşke başka bir konu altında yazsaydım demiştim zaten Volkan'a yazdığım cevapta.

cincir yazdı:Ama farklı bir başlık altında Emrah arkadaşımızın hatasını yazsaydım daha iyi olurdu diye düşündüm sizin yazınızdan sonra.
Eğitmeni ben de merak ediyorum .
Dikkatli uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

kontrol

Mesaj #14 gönderen ganos » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 15:21)

fotoğrafın altında "Ebru kalkış kontrolünde" diyor. Ebru bu fotoğraf çekildiğinde kolonları kontrol ediyormuş, akabinde göğüs kolonunu da kontrol etmiş ve bağlı olmadığını görüp bağlamış. :)

hepimiz buradan alınması gereken dersleri çıkardık. kalkış öncesi kontrollerimizi eksiksiz yapmalıyız ve irtifada da olsa kaskı çıkarmamalıyız zira acil durumda panikle kaskı tekrar takamayabilir yada takmaya çalışırken düşürebiliriz.

Konu daha fazla uzamasa ne güzel olur...

kazasız uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
cincir
:
Moderatör
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen cincir » 1 on yıl 5 yıl önce (09.10.2008, 17:15)

Faik Bey ağzınıza sağlık.Gerçekten uzattık,kusuruma bakmayın.
(konuyla ilgili son kez yazdım)
Saygılarımla.