Yamaç paraşütü Kaza Sigortası Anketi

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Yamaç paraşütü kaza sigortası ile ilgili düşünceleriniz nedir?

Anket 25.04.2009, 10:25 tarihinde bitecek

Yamaç parşütü kaza sigortası sahibiyim ve gayet memnunum
16
24%
Yamaç parşütü kaza sigortası sahibiyim ama sigorta ile ilgili probelemler yaşadım / yaşıyorum
2
3%
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değilim ama en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum
10
15%
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değilim, yaptırmak istiyorum ama tereddütlerim var
25
37%
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değil ve halimden memnunum yaptırmayı düşünmüyorum
7
10%
Yamaç paraşütü sigortası sahibiyim ama tereddütlerim var devam eder miyim emin değilim
8
12%

Toplam oy: 68

Kullanıcı avatarı
gamer
Ad Soyad: Gamer Arslan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen gamer » 1 on yıl 4 yıl önce (02.04.2009, 23:03)

bu arada atladığım çok önemli bir hususu farkettim.
herhangi bir kaza durumunda, siz siz olun önce 112 Ambulansı arayın!
Ambulans hizmeti var mı yokmu diye hala burada tartışılırken, yaralı ve hayati tehlike altında kaderinizi bu tür emanet bilgilere terk etmeyin derim.

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen baytur » 1 on yıl 4 yıl önce (03.04.2009, 01:38)

Gamer Bey öncelikle uyarılarınız için çok teşekkürler. Avatarınızdan anladığım kadarıyla sizde yamaç paraşütü ile uçuyorsunuz. Sigortacılık konusunda da profesyonel olduğunuzu belirtmişsiniz.

Ben yamaç paraşütü kaza sigortası yaptırdım ancak ciddi terettütlerim var. Bazı şeyleri anlamakta ve yorumlamakta zorlanıyorum.

Sizden isteğim eğer siz bu poliçeyi alsaydınız hangi özel şartları koydururdunuz ve dahası siz bu konuda nasıl bir poliçeyi satın alırdınız. Size zahmet olucak ama eğer bu konuda önerilerinizi bizimle paylaşma zahmetinde bulunursanız kendi adıma çok mutlu olacağım.

Bu konuya taktım galiba.
Teşekkürler.
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
gamer
Ad Soyad: Gamer Arslan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen gamer » 1 on yıl 4 yıl önce (03.04.2009, 13:34)

Bayram bey, ben bu poliçeyi yaptırmadım.
Şu anda, özel bir sağlık sigorta poliçesine dahil edilen ferdi kaza poliçesi sahibiyim.
Poliçemde her türlü amatör havacılık, delta kanat, planör, paraşütçülük, parasailing, yamaç paraşütü, bungee jumping, dağcılık, tüplü dalış, binicilik v.b. gibi tehlikeli sporlar ve profesyonel sporculuk teminatı var. Ben bu sporların 3 tanesini yaptığım için bu poliçeyi satın aldım. Ambulans hizmetleri sınırsız ,hava ambulans hizmeti ise 20,000 tl yıllık limitle teminat dahilinde.
Tedavi masrafları teminatı biraz düşük, tek dez avantajı bu.
Ve asıl önemlisi bu bilgilerin ve teminatların hepsi poliçemin ön yüzünde açıkça yazıyor. Yani tereddütüm yok.
Ben sigorta satmadığım için sağlık poliçemin reklamını yapmıyorum o yüzden şirket adı da vermeyeceğim, biraz araştırırsanız bulacağınıza eminim.

Acıbadem Paranat poliçesi işe yaramaz ya da satın almayın demiyorum.
Bu sporun tehlikelerinin farkındaysanız ve geride bakmakla yükümlü olduğunuz bir aileniz var ise mutlaka sigorta yaptırın.
Benim yukarıda belirttiğim hususlar sadece şifahi bilgilere güvenilmemesi gerektiğidir. Burada yetkililerin veya poliçeyi satanların söylediği bilgileri yazılı olarak temin ediniz veya poliçenize yazdırınız. Poliçeler üzerinde yazılı teminatlar dahilinde geçerlidir. Sonradan eklenen özel şartlar da var ise bunu Acıbadem Sigortadan resmi yazı olarak isteyiniz. Göndermek ve bu konuda bilgilendirmek zorundalar.

Hepinize iyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
rüzgar
Ad Soyad: Mahmut Yelkenci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen rüzgar » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2009, 00:39)

Sn. Serdar Eren,Parapant Acıbadem sigortası yelkenkanatçılarıda kapsıyor mu?

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen baytur » 1 on yıl 4 yıl önce (09.04.2009, 17:01)

Türker Türkoğlu yazdı:merhaba arkadaşlar ,yine can sıkıcı bu konu tekrar gündeme geliyo fakat basımdan gecenleri paylasmak istedim 05.04 pazar günü gürsu take-off' da ucus için hazırlık yaparken, bu hafta baslayan skk için hazırlık yapan tahir abiye yardım etmek ve winsock ları degiştirmek için direklere cıkmaya basladım 2.direkte maalesef beni tutan demir parca kopunca kendimi yerde buldum tahir abi ve erola carparak tabii bu arada içime doğmus olacakki harnes ve kask'ta takılıydı yerde biraz dinlenip kendime geldim olayın sıcaklıgında pek bişey anlamadım önemsemedim, tabii ertesi gün yataktan kalkamadım,boynumda inanılmaz acı ve sol parmaklarımda güc kaybı ve karıncalanma vardı acıbadem sigortaya bilgi verdim acıbadem hastanesiyle görüstüm muayene ve röntgenler için benden 900 tl civarı para talep ettiler tabii beni muayene edicek kişinin( prof oldugunu söylediler )baska bi tahlil falan istemezse neyse tekrar acıbadem sigortadan yetkililerle görüstüm ve durumumun müsait olmadıgını kredi kartımda bu kadar limit kalmadıgını ve yardımcı olmalarını istedim bosuna yapılacak bişey olmadıgını ödemenin yapılması gerektigini ve daha sonra kesin olmamakla birlikte(raporun durumuna göre) ödemenin yapılacagı belirtildi ben diger özel hastaneleri arastırırken ücretlerin pekte farketmedigini gördüm ve sonucta devlet hastanesinin yolunu tuttuk bu seferde senelerdir yatan primlerim sistemde gözükmüyordu yine bi şok tabii bu arada acılarım bazen dayanılmaz oluyo ve ben bu halde 3 gün gecirip daha sonra sonra bi care bulup baktırdık durum bundan ibaret, ayrıca durumumdan haberdar oldu özel sigortam sagolsunlar arayan soran yok aramaları için herhalde omurdaki baskını artıp felç olmamı bekliyolar neyse sonuc itibarıyle eger acıbadem sigortanız varsa ve umarım olmaz bi kaza yaptıysanız ,ya kenarda 1000-5000 tl paranız yada kredi kartınızda yeterli limitiniz olacak bunun baska izahı yok(yani para peşin kırmızı meşin) cebinizde tasıdıgınız sigorta kartı sadece yarısmalarda festivallerde işe yarayan formalite bi evrak oluyo söyleyeceklerim simdilik bu kadar sevgilerimle Türker Türkoğlu-buyap

Öncelikle Türker arkadaşımıza çok geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını gönülden arzu ederim. Buradan çıkartmamız gereken sonuçlar var.
1. Büyük umutlarla yaptırdığımız sigortaları kullanmaya kalktığımızda sonuç hayal kırıklığı oluyor.
2. Uçmaya giden kaç kişinin kenarda 1000-5000 tl parası yada kredi kartında yeterli limiti var?

Hakan Akçalar yazdı:...
B. Şu an için mükemmel olmasa da, özel sigorta şirketlerinden bu hizmeti
talep edelim, sistemin nasıl işlediğini iyi öğrenelim ve gerektiği zaman
bu sistemi kendi lehimize işletip faydasını görelim, haklıysak hakkımızı
arayalım, bu süreçte de sigorta şirketlerini bilgilendirip / yönlendirip
hizmet kalitesinin artmasına yardımcı olalım.
...
Hakan Akçalar

Gamer Arslan yazdı:Bayram bey, ben bu poliçeyi yaptırmadım.
Şu anda, özel bir sağlık sigorta poliçesine dahil edilen ferdi kaza poliçesi sahibiyim.
Poliçemde her türlü amatör havacılık, delta kanat, planör, paraşütçülük, parasailing, yamaç paraşütü, bungee jumping, dağcılık, tüplü dalış, binicilik v.b. gibi tehlikeli sporlar ve profesyonel sporculuk teminatı var. Ben bu sporların 3 tanesini yaptığım için bu poliçeyi satın aldım. Ambulans hizmetleri sınırsız ,hava ambulans hizmeti ise 20,000 tl yıllık limitle teminat dahilinde.
Tedavi masrafları teminatı biraz düşük, tek dez avantajı bu.
Ve asıl önemlisi bu bilgilerin ve teminatların hepsi poliçemin ön yüzünde açıkça yazıyor. Yani tereddütüm yok.
...
Burada yetkililerin veya poliçeyi satanların söylediği bilgileri yazılı olarak temin ediniz veya poliçenize yazdırınız. Poliçeler üzerinde yazılı teminatlar dahilinde geçerlidir. Sonradan eklenen özel şartlar da var ise bunu Acıbadem Sigortadan resmi yazı olarak isteyiniz. Göndermek ve bu konuda bilgilendirmek zorundalar.

Hepinize iyi uçuşlar.

Arkadaşlar bu konu bence çok önemli.
En azından oy kullanarak fikrimizi ortaya koyalım. Belki birileri görür ve harekete geçer.
Benim Acıbadem Kaza Yamaç Paraşütü Poliçem var ve sadece EKLENEN ÖZEL ŞART Açıklama : YAMAÇ PARAŞÜTÜ TEMİNAT ALTINA ALINMIŞTIR. yazıyor. Gerisi FERDİ KAZA SİGORTASI. Buda beni hiç rahatlatmıyor. Süresi dolduğunda eğer birşeyleri değiştirmez iseler bu koşullarda bu poliçeyi yenileteceğimi hiç sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen teamstratus » 1 on yıl 4 yıl önce (10.04.2009, 12:26)

tesekkür ediyorum bayram durumumu anlattım ,ayrıca suan baska bi firmadan saglık sigortasıda yaptırdım tabii kaza sigortası içinde gamer arkadasım ayrıntıları özelden atarsa cok sevinirim sevgiler

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen daglar72 » 1 on yıl 4 yıl önce (11.04.2009, 11:08)

.................
Türker kardeşim öncelikle çok çok geçmiş olsun kısa zamanda take-oflara dönmen dileği ile,
anladığım kadarı ile durumun küçük önemsiz birkaç seans fizyoterapi ile iyileşicen gibi görünüyor ama tedavine mutlaka bir önce başla , ne kadar erken başlarsan o kadar iyileşme sürecin hızlanır,
acıbadem hastanesine veya anlaşmalı bir hastaneye git muayne ol tedavini tamamla ödemeni yap faturaların ile bursa bölge acıbadem sigortadan ulaş beye ulaştır ödenmesi gereken meblayı kısa zamanda hesabına yatırtacaktır diye düşünüyorum.

aslında bu sistem araç kaskoları gibi çalışsa çok daha güzel olurdu
mesela kaza geçirdin kendi imkanların ile veya ambulans ile acıbadem hastanesine veya anlaşmalı bir hastaneye gidip muayne olup ve bütün tedavilerin bittikten sonra poliçe numaranı ibraz ederek tek imza ile taburcu olunsa

olması gereken de bu aslında , sigortalı borç harç kendi imkanları ile tedavi oluyor sonra uzun süre umutsuzca ödemenin gelmesini beklemek zorunda kalabiliyor, yaşadığın streste cabası

kazasız uçuşlar…

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen baytur » 1 on yıl 4 yıl önce (12.04.2009, 11:07)

Arkadaşlar Gamer beyin belirttiği gibi siz siz olun bir kaza geçirdiğinizde mutlaka 112 yi arayın. 112 makbuz kesiyor ancak paranız yoksa ödeme zorunluluğu yok. Burada önemli nokta ambulansa ihtiyacınız olduğuna ihbar servisinde size cevap veren kişiyi ikna etmeniz. Tüm ihbarlar kaydediliyor, ihbarınız ciddiye alınmadığında dava açabilirsiniz tabi ki akside mümkün yani gereksiz ihbarlarda sizin hakkınızda da suç duyurusu yapılır.

Eğer kurtarılmaya ihtiyaç duyuyorsanız 112 Polis İmdat 155 ve Jandarma İmdat 156 ya haber verecektir yine sizde aramayı unutmayın. Zaten bir yere uçmaya gittiğimizde polis ve jandarmaya bildirmemiz gerekiyor. Uçuş sonrası tekrar haber vermemiz gerekiyor ki bizi aramasınlar. Bunu kaçımız yapıyor bilmiyorum kısacası bizde de suç var.

Devlet hastaneleri kazalarda sosyal güvenceniz olsada-olmasada ve paranız varsada-yoksada size bakmak zorunda. Sosyal devlet gereği, gerçi artık neoliberal olduk ama! Sosyal güvenceniz ve paranız yoksa veya özel sigortalıysanız size BORÇ SENEDİ imzalatırlar. Ödeme konusunu daha sonra halledersiniz.

Kaza geçirdiğinizde öncelikle sigorta temsilcinizi arayın durumu anlatın, onun sizi yönlendirmesini ve ilgili yerleri aramasını isteyin. O doğrultuda hareket edin, böylelikle daha sonra daha az sorun yaşarsınız.

Gelelim Yamaç Paraşütü Kaza Sigortasına: Burada kritik nokta ferdi kaza sigortası spor yaparken oluşan kazaları kapsamıyor, ek olarak sadece yamaç paraşütü teminat altına alınmış oluyor. Bu durumda anlaşmalı kuruma gitseniz de parayı ödemek zorunda kalıyorsunuz, sigorta şirketi geçirdiğiniz kazanın poliçeniz dahilinde olduğuna karar verirse ödeme yapıyor. Araba Kasko Sigortasında olduğu gibi olması için TÜM SPOR KAZALARI TEMİNAT ALTINA ALINMASI gerekiyor.

Biraz uzattım, keseyim artık.
Saygılar

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen baytur » 1 on yıl 4 yıl önce (14.04.2009, 21:04)

Ayhan Kocaman yazdı:herhangi bir sosyal güvencisi olan (Emekli Sandığı,S.S.k,Bağkur) arkadaşların ayrıca ek bir sigorta yaptırmalarına gerek olmadığını düşünüyorum.iniş esnasında yaşadığı bir problemden ötürü hastaneye gittiğimde,emekli sandığına tabi olduğumdan tedavimde bir engelle karşılaşmadım.7 gün rapor aldım ve iş yerim bu bir paraşüt kazasıdır sana tedavi yardımı yapamayız dememiştir. ama hiç bir sosyal güvencesi olmayan bir arkadaşın kaza sigortası yaptırması bence olumlu bir hareket olur.

Uygun Güç yazdı:Türkiye’de çoğu kişinin sağlık güvencesi var. Sağlık güvencesi olan kişilerin böyle bir sigorta yaptırmasını çok gereksiz buluyorum.
...

Ahmet Öztiryaki yazdı:...- SGK (SSK, Emekli sandığı, bağkur) gibi devlet sigortalıları her ne kadar tedavi giderlerini karşılamakta şimdilik bir sorun yoksa da SGK tarafından yapılan bazı çalışmalarda trafik kazalarını kapsam dışına çıkarmak ve bu giderleri trafik sigortalarına yıkmaya çalışmak gibi bir gayret var. şayet bu gerçekleşirse iş kazası dışındaki tüm kazalar SGK kapsamı dışına çıkmış olacak o zaman bizler de bir sigorta yaptırmak zorunda kalacağız.
...
Dr Ahmet Öztiryaki / Amasya

Yamaç paraşütü sigortası sahibi değilim, yaptırmak istiyorum ama tereddütlerim var
ve
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değil ve halimden memnunum yaptırmayı düşünmüyorum

Yukarda ki iki şıkka cevap veren arkadaşlar. Birincisi yamaç paraşütü kaza sigortası yaptırmaktaki terettünüz nedir. Sigortam yok halimden memnunum diyenlerin bir sosyal güvencesi varsa kısmen kabul, ancak oda yoksa onlara söyleyecek sözüm yok.

Daha öncede belirtmiştim Emekli Sandığına bağlı devlet memuruyum ve aynı zamanda Yamaç Paraşütü Kaza Sigortası yaptırdım.

Yamaç paraşütü ile kaza yaptığınızda şu anda Emekli Sandığı tüm tedavi masraflarınızı karşılıyor ancak küçük bir ayrıntı var. Çalışansanız ve il dışına çıkıp kazayı yapmışsanız çıkmadan önce mülki amir (kaymakam, vali) onayı almış olmanız gerekli. Bunu yapmadıysanız yasal olarak ödeme yapılmaz, yinede amirler bu konuda sizin lehinize davranıyor.

Sosyal Güvenlik Kuruluşu (SSK, Bağkur) bu konuda sorun çıkartıyor. Ödemeyi yapsa bile Bütçe Uygulama Talimatı gereği sizden hatırı sayılır bir yüzde alınıyor. Bu konuda daha detaylı bilgisi olan yazsın. Ancak son yapılan SGK yasasındaki değişiklikler aleyte.

Birde sadece Acıbadem mi bu sigortayı yapıyor? Diğer sigorta sirketlerinden poliçesi olanlar sigorta şirketini ve teminatlarını yazarsa karşılaştırma imkanı buluruz.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Ad Soyad: Mine Dinçer
Pilot Menüsü: 

sigorta

Mesaj #50 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 03:50)

merhabalar
hepinize iyi uçuşlar
ben fethiyedeki sigortacıyım bir arkadaşımız konu kapatmaya calıştığımı söylemiş ben ize sizlere yardımcı olmak istiyoru.
Sizlerden istediğim şeyler ben size siz bana yardımcı olun
1 Nasıl bir sigorta policesi olasını isterdiniz pilotlar olaraktan
2 Ben sizlere nasıl yardımcı olabilirim çünkü herkezin aklı karışmış durumda sizler sorun ben ve şirket yetkililerim en doğru cevapları sizlere ulaştıralım.
Şimdiden ilginiz için teşekkurler
[email protected] [/b]

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

...

Mesaj #51 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 04:32)

ben nasıl bir yamaç paraşütü sigortasını tercih ederim ...
* teminatları en yüksek olan
* fiyatı en düşük ve ödeme kolaylığı sağlayan..
* hatta bir sene içinde kullanılmamış ise ikinci sene bunu bana avantaj olarak ceviren
* bir kaza anında , bana benden daha cok hizmet veren.. ambulans ,helikopter ambulans , dr, tedavi sürecinde..
* elimi cebime atmadan , hastane ye ödeme yapan.. hatta ülkemizde maalesef , sağlık da araba almak gibi pazarlık yapılabilecek bir sektör olduğundan , hastane ile pazarlık yapıp benim haklarımı savunan...
* ben yamaç paraşütü yapıyorum ama , kayak da yapıyorum , bisikletede biniyorum , kaya tırmanışıda yapıyorum .. yani su baskını evdeki sudan olunca masrafımı karışılayan , ama su üst kattan kaynaklanıyor ise bu masrafı karşılmayan bir sigorta olmasın ...
* ve hatta malzemelerimi de sigortalayan ...

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 05:37)

merhaba cihan bey
*teminatlarda belki ileriki zamanlarda değişiklik olabilir tabi bu ilk defa gecen sene cıkartılan ve başka şirketlerin yapmaya yanaşmadığı bir police ilk defa yapılınca eksiklermiz olabilir.
*fiyat sizlere özel ve uygun aslında türkiye şartlarında ben aynı teminatlar ve tedavi masrafıda içerin bu policeden normal bir kişiye yaptığım zaman ve riskli sporlarıda karşılamaz(bu bütün sigorta şirketlerinde aynıdır )fiyat 4 katına cıkıyor cünkü bu police sizlere özel.
*ilk yıl kullanılmamış hasar alınmamış olması avantaj sağlamaz cünkü bunlar ferdi kaza sigortaları sağlık sigortaları gibi bir istisnası yok. Düşünürseniz kullanan içinde 2, yıl dez avantaş olması gerekiyor bu policelerde yenileme sistemiyok çünkü
*kaza esnasında evet haklısınız sizlere hizmet iyi olması gerekiyor ve süreklide bu hizmet değişiyor.police ilk cıktığından kara ambulansı yoktu anlaşmalı hastane yoktu şimdi bunlar dahil anlaşmalı hastanede işlemleriniz hallediliyor aradıktan sonra police numaranızla provizyon alıyorsunuz.helikopter ambulans ta belki bilemiyorum teminatlara dahil olabilir primde artar.
*sizin tüm riskli sporları karşılayan bir police hazırlanması gerekiyor.
su hasarı başınıza geldi galibaki örneğiniz cok doğru.
*malzemeleriniz ise elementer branşının konusu çünkü sigorta şirketlerinin hazineden onaylı yapabilecekleri sigortalarla ilgili kanunlar vardır onun içinde sağlık sigortası şirketlerinde böyle bir police bulunmamaktadır.

yardımcı olabildiysem cok güzel olamadıysamda nerede eksik kaldığımıda bana belirtirseniz sizin için bir taraftan berde calışırım.
ve isteklerinizi bana mail atabilirmisiniz arkadaşlarınız içinde gecerli sigorta şirketime belirteyim.
iyi ucuşlar

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 09:06)

:)
çok özürdilerim ... siz nasıl bir sigorta istersiniz deyince .. bende cok ütopik olmayan birkaç düşüncemi yazdım ...
oysa siz bana cevap yazmışsınız... tavrınız yazdıklarınızla uyuşmuyor ?
çok saçma ? ...
cep telefonunda bile sigorta yaptırabiliyorsunuz.. eğer kanunları çok iyi takip ederseniz.. sizin işinize gelmeyen ama tüketici dediğiniz bizi.. ben kendime müşteri diyorum.. koruyacak kısımlar da varrrrrr....
boşu boşuna forumu meşgul edip ..size reklam aracı olmak istemiyorum..

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Ad Soyad: Uygun Güç
Pilot Menüsü: 

Mesaj #54 gönderen uygunguc » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 09:56)

evrenselsigorta yazdı:helikopter ambulans ta belki bilemiyorum teminatlara dahil olabilir primde artar.

“Mine hanım daha önce havacılık mail grubunda sizin sigorta konusundaki bilgilendirme girişiminizi yetersiz buluyorum .Ama sizi anladığım kadarıyla sigorta konusundaki gerekli bilgileri vermekten ziyade Sigorta Poliçesi kesmek ile yetindiğinizi düşünüyorum” diye ifade kullanmıştım.
Siz bir sigortacı olarak yukarıdaki konuşmanız bana bir müşteri olarak güven vermedi.Sizin bir Acente olarak merkezi arayıp bu tip çelişkili bilgileri öğrenip sigorta yaptırmak isteyen kişileri bilgilendirmeniz gerekir diye düşünüyorum.

KAYAKIN yazdı::)
boşu boşuna forumu meşgul edip ..size reklam aracı olmak istemiyorum..

Cihan doğru söylemiş amacınız burada ucuz reklam yapmak olmasın.Yine bu başlık altında hiçbir soruya cevap vermezken sezon açılınca bir anda ortaya çıktınız.Sizcede bu bir reklam değil mi?
Sigorta konusu ile ilgili bu bölümde 7/24 sigorta olarak elinden geldiği kadar bizleri bilgilendirmeye çalıştı.
Lütfen Mine hanım burada sigorta yaptırmak isteyen kişilere yanlış bilgi aktarmayın.
Sigorta yaptırmak isreğen arkadaşlara tavsiyem;Öncelikle kanunları ve yapacağınız sözleşmenin içeriğini çok iyi bilin.Özellikle gizli ve saklı olan özel şartları poliçenize mutlaka yazdırın.
Şunu da unutmayalım Devlet tarafından sağlık güvencesi olan arkadaşlar bu güvencelerini hiçbir zaman göz ardı etmesinler.

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #55 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 19:45)

pordon sizlerde haklısınız bende elimden geldi kadar yardımcı olmaya calışıyorum amacımda sadece sigorta yapmak değil acıkcası ben sizler gecenyıl pararüt sigortasi genel şartlarını yollamıştım sadec amacım yardımcı olmaktı çünkü ben sizi yanlışm bilgilendirirsem bu benim acımdan eksi olur cünkü sizlerin sorunlarını yardımcı olmak ve tam bilgiye sahip olmanızdır
cihan beyede şu andaki policeyi kendimce anlatmaya calıştım ve kimseyide şuclamadım.evet isteklerinizide sigorta şirketime gönderiyorum sizler için ama benim cabalarımda boşa cünkü sizler beni suçluyorsunuz hepinize iyi ucuşlar

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Ad Soyad: Uygun Güç
Pilot Menüsü: 

Mesaj #56 gönderen uygunguc » 1 on yıl 4 yıl önce (07.05.2009, 21:16)

Mine hanım sanırım yanlış anlaşıldık.Müşteri hiç bir zaman sigortacıyı suçlamaz.Ancak sigortacı müşterisine aktarması gereken doğru ve net bilgiyi iletmez ise sigorta yaptırmak isteyen kişi tabiki tepkisini haklı olarak ortaya koyacaktır.
Burada amaç parayı verip elimizdeki poliçe kağıdının içeriğini bilmeden cebimizde taşımak değil.

Poliçeyi taşıyan arkadaşları gördük;Bir çok arkadaşımız çeşitli nedenlerden dolayı sorunlar yaşadılar.

Buradaki tartışmanın amacı kesinlikle birbirimizi zor durumda bırakmak yada suçlamak değil,Sadece bilinmesi gereken gerekli bilgiye ulaşmaktır.

Siz bir sigortacı olarak buradaki yazılarınız bizim için çok önemlidir;Sizin buradaki bilgi amaçlı yazılarınızda hata yapma sansınız olmamalı.Net bilgiler vermelisiniz.Çünkü siz bu işi meslek gereği yapıyorsunuz.Siz bize yanlış bilgi aktarırsanız;Siz ve bizim aramızda fark olmadığını düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #57 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (08.05.2009, 01:47)

dosyalı mail nasıl gönderiyorum

Kullanıcı avatarı
murathan
Ad Soyad: Murat Erdem
Pilot Menüsü: 

Mesaj #58 gönderen murathan » 1 on yıl 4 yıl önce (14.05.2009, 11:19)

Merhaba
Bu sigorta şirketlerinin yurt dışında olan şirketleri ile hiç irtibata geçmeyi düşünen oldumu hiç mesela isviçredki bir şirketle yadas ingilterdeki bir şirketle orda bu işler nasıl çözülmüş ne durumdalar çalışma sigorta prosedürleri nelerdir bu konuda araştırma imkanı olan oldumu yada olurmu

Kullanıcı avatarı
rüzgar
Ad Soyad: Mahmut Yelkenci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #59 gönderen rüzgar » 1 on yıl 4 yıl önce (15.05.2009, 10:13)

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #60 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (15.05.2009, 10:17)

merhaba
acıkcası bende bildigim kadarıyla bilgi vereyim yurt dışında yamaç paraşütü siporu daha yaygın olduğu için her pilotun lisans alırken mecburi sigorta yaptırıyor ve her yıl yeniletmesi gerekiyor teminatlar bizden daha yüksek onların sigorta kanunları farklı işliyor ve bütün y.p okulları sigorta yaptırıyor mecburi.
ben tandem sigortası için araştırıyorum Türkiyeye tandem için police yapmıyorlar acıkcası niye bunuda anlamış değilim .Başka bilgi öğrenirsen size bildiririm.
iyi calışmlar