Yamaç paraşütü Kaza Sigortası Anketi

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Yamaç paraşütü kaza sigortası ile ilgili düşünceleriniz nedir?

Anket 25.04.2009, 10:25 tarihinde bitecek

Yamaç parşütü kaza sigortası sahibiyim ve gayet memnunum
16
24%
Yamaç parşütü kaza sigortası sahibiyim ama sigorta ile ilgili probelemler yaşadım / yaşıyorum
2
3%
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değilim ama en kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum
10
15%
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değilim, yaptırmak istiyorum ama tereddütlerim var
25
37%
Yamaç paraşütü sigortası sahibi değil ve halimden memnunum yaptırmayı düşünmüyorum
7
10%
Yamaç paraşütü sigortası sahibiyim ama tereddütlerim var devam eder miyim emin değilim
8
12%

Toplam oy: 68

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Ad Soyad: C. Serdar Eren
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2009, 05:03)

değerli arkadaşım hem sigortacı hemde yp yapmaya çalışan bir birey olarak bende buradaki fikir, eleştiri ve övgüleri anlayışla ve taktirle karşılıyorum...

ambulans konusunda verilen örnek soyut değil somuttur çünkü kaza geçiren iki arkadaşımızda kaza bölgesinde mevcut olan ambulansla hastaneye kaldırılmışlardır ve acıbadem sigortaya ambulans talebinde bulunmamışlardır... bu arkadaşlarımız ambulans istemiş olsaladı acıbadem sigorta sigortalılarına gereken desteği verirdi...

ambulans ücreti konusunda ödeme belgelerini genel müdürlüğümüzden isteyeceğim ve en kısa zamanda burada göreceksiniz...

daha önceden acıbadem sigorta yetkilileri tarafından yapılan açıklama aşağıda tekar bilgilerinize sunulmaktadır, lütfen okuyunuz...

önceki başlık :: sonraki başlık
yazar mesaj
7/24 sigorta

adı soyadı: c. serdar eren

--------------------------------------------------------------------------------
arkadaşlar amacım konuyu uzatıp ne sizi nede kendi canımı sıkmak değil, sadece bu camianın değerli bireylerini bilgilendirmek...
bazı arkadaşlarımızın burada acıbadem yp kaza sigortası için ambulans hizmetlerinin olmadığı ve bu konuda hizmet verilemeyeceği gibi bir yanlış bilgilendirmede bulunduklarını biliyoruz... en baştan beri bu hizmetin var olduğunu söylemiş olmamıza rağmen soru işaretlerini gidermek adına ankara bölge müdürlüğü yetkililerinden sayın ozan usuflu beyin konu ile ilgili bir açıklama yapmasını istedik, ozan bey'in açıklamasını aşağıda okuyabilirsiniz...
saygı ve sevgilerimle esenlikler dilerim...

sayın sigortalılarımız;

acıbadem parapant poliçemizde bildiğiniz gibi 50.000 tl vefat, 50.000 tl maluliyet ve 25.000 tl kaza sonucu tedavi teminatı ile 207 tl primle dört eşit vade ya da peşin ödeme seçenekleriyle satılmaktadır. poliçemizin içeriğinde ambulans hizmeti de bulunmakla beraber şirketimizin provizyon merkezine ambulans hizmetiyle ilgili bir talep gelmemiştir. sigortalılarımızın talepleri anlaşmalı kurumlarımız tarafından şirketimize iletilmektedir. şayet anlaşmasız bir kurum kullanılmış ise ilk ödemeyi sigortalılarımızın yapması faturalarını ve durumu anlatır doktor raporunu şirketimize ulaştırmaları gerekmektedir. provizyon merkezimizin telefon numarası 0216 571 56 56 olup 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. konuyla ilgili daha fazla bilgi için genel müdürlüğümüze, bölge müdürlüğümüze, şubelerimize ve acentelerimize başvurabilirsiniz.

konuyu bilgilerinize sunar; sağlıklı günler dilerim.

saygılarımla

ozan usuflu
uzman
acenteler departmanı
acıbadem sağlık ve hayat sigorta a.ş.

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Ad Soyad: Uygun Güç
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen uygunguc » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2009, 05:41)

Arkadaşlar ACIBADEM FETHİYE şubesinden bu konu Havacılık mail gurubunda tartışılırken özel mail adresime bu mesaj atılmıştır.
Gerekli cevabı yazmama rağmen bu acenta tarafından cevap için geri dönüş olmadığından dolayı bu mesajı buraya taşıdım.
Acenta yetkilisi sanırım şunu demek istiyor.Ölüdenizde sigorta konusunda herşey yolunda Aman uyuyan devi sakın uyandırmayalım gibi bir tutum içinde olduğunu düşünüyorum.
Bakın mine hanım konuyu nereye çekmek istiyor.Ayrıca havacılık mail grubunda tartışılan bir konuyu niçin özel mail adresine attığını anlamış değilim.

mine dinçer yazdı:On Wed, 3/25/09, Mine dinçer <[email protected]> wrote:
From: Mine dinçer <[email protected]>
Subject: Re: [havacilik] ACIBADEM SİGORTA AÇIKLAMA !
To: [email protected]
Date: Wednesday, March 25, 2009, 1:12 PM
merhaba benn fethiye acentesiyim.
siz demişsinizki sağlıklı olan bir insanın sigorta yaptırmasına gerek yok
ama sigorta şirketleri önceden gelen hastalıkları kabul etmez buda türkiye sigortalar birliğinin yasasıdır .
parcalanmış bir paraşutu alıp onu tamir ettiripte kullanayıp bana aldığım paranın 100 katınada mal olsa bile sorun yok diye düşünürmüsünüz .bu örnek güzel değil aslında vermemede ğerekiyor
sigortasını ben hasta değilim gerek yok niye yaptırayım diye dşünen cok fazla kişi var ama sigorta şirketleride siz hastalandıktan sonra ssigorta yapmıyor bu nasıl olucak şimdi
siz gecmiş hastalıklarınız için değil gelecekte ki hastalıklarınız için sigorta yaptırıyorsunuz
benim bir sigortım vardı sağlıklıydı hiç bir sorunu da yoktu 4 ay önce kanser oldu ve sigorta şirketi sen hastasın ben senin sigortanı yenilemiyorum diyemedi çünkü kişinin sigorta daha öncesinden başlamıştı ve sorgusuz suhalsiz tedavisi yaptırıyorlar 4 ay içindede 100,000 ytl yi gecen bir tazminat ödendi kişiye düşünün

Mine hanım mesajınız için öncelikle teşekkür ederim
""Ben sağlıklı olan bir insanın sigorta yaptırmasına gerek yok""Demedim.Siz benim mesajımı yanlış anlamışsınız.
Ben şu cümleyi kullandım.
""Sağlık güvencesi olan bir kişinin bu tip sigorta yapmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum."dedim.Alttaki mesajıma tekrar bakmanızı rica ediyorum.

Size soruyorum.Benim şu an Emekli Sandığından sağlık güvencem var.Bunun yanında ayrıca Yamaç Paraşüt Kaza Sigortası yaptırmama gerek var mı?Bana göre çok gereksiz.Gerekli diyorsanız.Bana kanuni bilgiler ile açıklama yapıp bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

Türkiye’de çoğu kişininde sağlık güvencesi var.
Sizin yapmış olduğunuz Yamaç Paraşüt Kaza Sigortası;;;FERDİ KAZA SİGORTASI GENEL ŞARTLARI’nı kapsamasına rağmen.Bu kanundaki çoğu maddeyi kapsamayıp sadece ve sadece Yamaç Paraşütü ile uçarken yapılan kaza sonucundaki oluşan olayları kapsıyor.

Size sorum şudur?Yapmış olduğunuz sigorta FERDİ KAZA SİGORTA GENEL ŞARTLARINI kapsıyorsa;Ben ölüdenizdeki uçuş tepesinde paraşütüm sırtımda yolda yürürken ayağım çukura girdi ve kırıldı.Bu olayı sigortanız kapsıyor mu?

mine dinçer yazdı: “””benim bir sigortım vardı sağlıklıydı hiç bir sorunu da yoktu 4 ay önce kanser oldu ve sigorta şirketi sen hastasın ben senin sigortanı yenilemiyorum diyemedi çünkü kişinin sigorta daha öncesinden başlamıştı ve sorgusuz suhalsiz tedavisi yaptırıyorlar 4 ay içindede 100,000 ytl yi gecen bir tazminat ödendi kişiye düşünün”””

Bu olaydaki 100 bin TL ödemesini kişiye Yamaç Paraşüt Kaza Sigortası poliçesinden mi ödendi.Yoksa farklı bir poliçe sigortası mı ödedi.Lütfen bunu bana açıklayın.Lüften birbirimizi kandırmayalım,Kanser oldunuz diye siz Yamaç Paraşüt Kaza Sigortasından yararlanamazsınız.

Sigortacı değilim ama;En azından araştırıyorum ve kanunları biliyorum.Bu tip tereddütlü bilgileride soruyorum.

Sayın 7/24 somut belgeleri burada yayınlarsanız;bir şekilde beni ikna etmiş olacaksınız.

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2009, 05:48)

gerekli belgeleri temin edip bir kaç gün içinde yayınlayacağım...

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2009, 15:02)

sağlık ve ferdi kaza sigortaları birbirinde ayrı ve bağımsız sigortalardır, tabiki kanser tedavisini kaza sigortasından karşılayamazsınız. böyle bir ödemeyi yaptım diyende aldım diyende yalan söylemiş olur...

ambulansla ilgili belgeleri yukarıda söylediğim gibi bir kaç gün içinde yayınlayacağım...

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen baytur » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2009, 22:30)

-Daha önce de yazmıştım, emekli sandığına bağlı sağlık sigortası sahibi develet memuruyum yine de yamaç paraşütü sigortası yaptırdım. Şu an böyle bir sigorta poliçesine olumlu bakıyorum ki yaptırmış olmamda bunu gösteriyor.
- 28.3.2009 21:38 itibari ile %29 yani 14 kişi Yamaç parşütü kaza sigortası sahibiyim ve gayet memnunum demiş.
-Benim merak ettiğim bu kişiler hangi fiili duruma dayanarak menuniyetlerini söylüyorlar. Burada bizzat bunu bizimle paylaşırlarsa bizde bu sigortanın faydalarını ve nasıl yararlanacağımızı daha iyi anlarız.
-Herkeze kazasız uçuşlar

Kullanıcı avatarı
rüzgar
Ad Soyad: Mahmut Yelkenci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen rüzgar » 1 on yıl 5 yıl önce (28.03.2009, 22:55)

Serdar bey.Bahsi geçen sigortanız yelkenkanat pilotlarınıda kapsıyor mu?Uçulan aracın tescilli olması ,faturası gibi belgeler gerekli mi.(Allah korusun) ölüm gerçekleşirse ödeme yapılması için ilgili şahısların yaşıyacağı bürokratik işlemler nelerdir?Açık, seçik yazar mısınız?Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen uygunguc » 1 on yıl 5 yıl önce (30.03.2009, 13:07)

Arkadaşlar sigorta konusundaki kafama takılan soruları Ege Bölge Müdürlüğünden Burak bey'e sordum ve gayet açık ve anlaşılır bir cevap aldım.

Yp kaza sigortası:
**Kaza Sonucu Tedavi Masrafları: Sadece YP kazaları için olan masrafları karşılıyor.

**Kaza Sonucu Vefat: Her türlü kaza sonucunda oluşan olaylar için olan bütün ödemeleri kapsıyor.

**15.03.2009 İtibari ile Yp Kaza sigortası için gelen talepler doğrultusunda Ambulans hizmetinide kapsam içine almışlar.

******KAZA GEÇİRİNCE TAKİP EDİLMESİ GEREKEN YOL:*******

1:Hastaneye gelip tedavinizi oluyorsunuz.Hastaneden fatura,Kaza ile ilgili Hastane doktorundan ve Polisinden rapor ve tutanak belgesini alıp,Şirkete gönderiyorsunuz ve paranızı alıyorsunuz.(Sigorta şirketinin anlaşmalı bir hastanesi değil ise.)

2:Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu:Doktor ve polis raporunun içeriği aynı olacak.Farklı bilgi verdiğiniz takdirde istenmeyen sorunlar ile karşılaşılabilineceği belirtildi.

3: Sigortanın Anlaşmalı bir hastanesi olursa tedavinizi olup hastaneden hiç bir üçret ödemeden çıkıyorsunuz.Sizin bütün masraflarınızı sigortanızın karşıladığını belirtildi.

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen baytur » 1 on yıl 5 yıl önce (30.03.2009, 22:24)

uygunguc yazdı:Yp kaza sigortası:
...
**Kaza Sonucu Tedavi Masrafları: Sadece YP kazaları için olan masrafları karşılıyor.
...
1:Hastaneye gelip tedavinizi oluyorsunuz.Hastaneden fatura,Kaza ile ilgili Hastane doktorundan ve Polisinden rapor ve tutanak belgesini alıp,Şirkete gönderiyorsunuz ve paranızı alıyorsunuz.(Sigorta şirketinin anlaşmalı bir hastanesi değil ise.)
....
2:Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu:Doktor ve polis raporunun içeriği aynı olacak.Farklı bilgi verdiğiniz takdirde istenmeyen sorunlar ile karşılaşılabilineceği belirtildi.
...

Arkadaşlar bu konunun çok önemli olduğunu düşünüyorum ve sadece 49 kişinin oy kullanarak, bir düzine kişinin yazarak fikrini ifade etmiş olmasına anlam veremiyorum. Katılımın çok daha yüksek olacağını bekliyordum. Sigorta konusunda gittikçe şüphelerim artmaya başlıyor.

Birincisi: Sadece YP kazaları için olan masrafları karşılıyor. ifadesi. Tepeye yalnız başımıza çıktık kaza yaptık bu kazanın yamaç paraşütü kazası olduğunu nasıl ispatlıyacağız. Sigorta şirketleri yok kötüye kullanılır diye bize abuk subuk belge ve prosedürler önümüze koymamalı, kötüye kullanılma olsa bile aksini ispatlayamadıkça bizim beyanımızı doğru kabul etmeli. Risk pirimlerini buna göre hesaplayıp ücretlendirmelidir. Aksi kandırıldığımız anlamına geliyor.

İkincisi: Doktor size kazanın yamaç paraşütü kazası olduğuna dair bir rapor vermez, sadece sizin gördüğünüz hasarı belirtir sağlık raporu verir. Bir doktor arkadaş bu konuda açıklama getirirse sevinirim.

Üçüncüsü: Bu konu hastane polisini çokda ilgilendirmez, sadece sizin ifadenize dayalı rapor yazar ve imzalatır. Bu sizin kazayı yamaç paraşütü yaparken geçirdiğinizi değil sadece bir kaza sonucu hastaneye müracaat edip hizmet aldığınızı gösterir.

Dördüncüsü: Hiç kimse kaza geçirmedimi? fiili bir durum yaşayıp sigortadan yararlanmadımı? yada bizimle bunu paylaşmak istemiyormu? Gayet memnunum diyen 14 kişi kim? bizi yanıltmayamı çalışıyorlar?

Kazasız uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (31.03.2009, 09:53)

değerli arkadaşlar,

acıbadem yp kaza sigortasında size sunulan ambulans hizmeti 15.03.2009 tarihinde değil, bu poliçe yapılmaya başladıktan bir kaç ay sonra verilmeye başlanmış ancak konu ile ilgili pürüzler 2008 yılının eylül ayı içinde giderilmiştir. yani ambulans hizmeti kesintisiz olarak eylül 2008 tarihinden bu yana verilmektedir...

tedavi masraflarında ise sadece yp risklerinin kapsam dahilinde oluşu ise sigortanın özel şartlarında olan değişiklik sonucudur... oysaki başlangıçta olası her türlü kazada tedavi masrafları karşılanıyordu, bu konu ile ilgili isterseniz genel müdürlüğü veya ankara bölge müdürlüğünü arayabilirsiniz, çünkü bu poliçe ankara bölge müdürlüğünün yoğun çabaları sonucunda çıkartıldı...

sigortadan gayet memnunum diyenleren biri benim (kimse yoğurdum ekşi demez) çünkü yer çalışması sırasında boynumdan rahatsızlık geçirdim, boyun fıtığı oluşmuş ve teşhis-tedavi masraflarının hepsini aldım...
şimdide sedat kalkay beyin geçen yıldan kalan 2.500.00.-tl tutarındaki tedavi masrafları ödeniyor...(geçen yıdan kalması sedat beyin yeni müracaat etmesinden kaynaklanıyor)

olası kazalar eğer bir organizasyon dahilindeyse sorun yok, tek başın gidip kazaya maruz kaldığımızda polis yada jandarma raporu istenecektir böyle bir durumda en basit çare ambulans çağırmak olacaktır, çünkü gelen yetkili sizin için gerekli işlemleri başlatacaktır...

saygılarımla,

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

...

Mesaj #30 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 5 yıl önce (31.03.2009, 10:08)

şimdi , bu sigorta konusundan gerçekten çok rahatsız oldum ...

ben diğer sigorta firmasından ACIBADEM e gecerken , yaptığım diğer sporlardan kaynaklanacak yaralanmalarda da acıbademi kullanabileceğimi düşünüyordum ... sadece yanmaç paraşütü değil ...

gercekten pişmanım... Oysa yılbaşında bana bu sigortayı tavsiye ederken her türlü kaza da diye söylemişlerdi...

çok canım sıkıldı...

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (31.03.2009, 10:16)

cihan bey rahatsızlığınızı alıyorum, haklısınız ama özel şartlarda olan değişiklik acente benide zora soktu, fakat ferdi kaza sigortaları aksi belirtilmediği taktirde spor aktiviteleini kapsamaz yani genel şartlar bölümündeki meşhur 6.madde karşımıza çıkar... yp kaza sigortalarında ise 6. madde hükmünü sadece bu branş için yitirir... yukarıda belirttiğim özel şatlarda olan değişiklik gündelik kazaların tedavileri ile ilgilidir...

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen uygunguc » 1 on yıl 5 yıl önce (31.03.2009, 11:42)

***Arkadaşlar sigorta konusunda almak istediğiniz her türlü bilgiyi Bölge Müdürlüklerine yada Genel Müdürlüğe sorun.En azından 3 farklı Bölge Müdürlüğüne sorarak almak istediğiniz bilgiyi teyit etmiş olursunuz.

***Sigorta Acenteleri ile bilgi alışverişinde bulunulmasını tavsiye etmiyorum.

***Acentede çalışan arkadaşlar yanlış anlamasın; bu konularda yeterli bilgi ve araştırmayı yapmadıklarından dolayı almak istediğiniz gerekli doğru bilgiyi verebileceklerini sanmıyorum.

***Sigorta acentelerinin sadece sigorta poliçesi keserek işlerini yaptıklarını;Ama Bölge ve Genel müdürlük ise Müşteri Memnuniyeti çercevesinde çalıştıklarını düşünüyorum.

***Sayın 7/24 ilgili faturayı en kısa zamanda burada yayınlamanızı bekliyorum.
En son uygunguc tarafından 31.03.2009, 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (31.03.2009, 12:50)

sayın uygungüç
sigorta acenteleri ve çalışanları en az sizin kadar dürüst ve aklı başında insanlardır, dileyen bölge müdürlüklerine dileyende bizlere sorar öğrenir...
ambulans ile ilgili ödemeye gelince;
günay tutgun ve sedat kalkay benim sigortalılarım olmamasına rağmen ödemelerinin yapılabilmesi için yardımcı oluyorum, sedat beyin belgeleri bölge müdürlüğümüze teslim edildi ve ödemesi önümüzdeki hafta yapılacak...
günay beyde ise belgeler teslim edilmiş fakat kaza tarihi ile fatura tarihi uyuşmadığından ek belge istenmiştir...
taktir edersinizki elimizde olmayan belgeleri (fatura vb) buradan yayınlama şansımız yok ancak sigorta tarafından yapılan ödeme belgelerini yayınlayabiliriz, umarım sizin için yeterli olur...

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen uygunguc » 1 on yıl 5 yıl önce (31.03.2009, 18:13)

Sayın 7/24 tabiki herkes istediği yere sorup bilgi almakta özgürdür.Ben sadece bilgiyi ana kaynaktan alma taraftarı olduğum için fikrimi belirttim.Aşağıdaki iki yazıda birbirinden farklı,sizce hangisi doğru?Aynı anda iki doğru olamaz değil mi?

Sizce yapılan Yp Sigorta hangi kazaları kapsamaktadır.

uygunguc yazdı:
Yp kaza sigortası:
**Kaza Sonucu Tedavi Masrafları: Sadece ve sadece YP kazaları için olan masrafları karşılıyor.

**Kaza Sonucu Vefat: Her türlü kaza sonucunda oluşan olaylar için olan bütün ödemeleri kapsıyor.

7/24 SİGORTA yazdı:
acıbadem yp ferdi kaza sigortası sadece yp risklerini değil olası ev, iş ve trafik kazalarına karşıda bizleri güvence altına almaktadır... bu durumda ister dağ başında ister şehrin göbeğinde sırtınızda kuşamlarınız olsun yada olmasın başınıza gelebilecek kazalarda teminat altındasınız demektir... böyle bir durumda

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen baytur » 1 on yıl 5 yıl önce (01.04.2009, 12:46)

Öncelikle Yamaç Paraşütü Kaza sigortalarının işlevselleştirilmesini ve olumlu yönde geliştirilmesini istiyorum. Kazalara karşı arabamın Kasko Sigortası var hatta uçuş malzemem üretimden kaynaklı bozulmalara 5 yıl ve kaza sonucu hasarlara karşı 3 yıl sigortalı ancak Yamaç Paraşütü Sigortam beni aynı düzeyde güvence altına almıyor. Kendi adıma konuşuyorum arabam ve kanadım benden değerli değil!

Vefat teminatı ile kaza tedavi teminatlarının kapsamlarının farklı olduğunu görüyorum. Kaza tedavi teminatınında vefaat teminatı gibi kapsamının genişletilmesini ona göre risk piriminin hesaplanmasını. Bizim beyanlarımızın ve sunduğumuz belgelerin ilk etapta doğru kabul edilmesini ve ödemelerin bizleri mağdur etmiyecek şekilde yapılmasını istiyorum. Kötüye kullanımlar açısından sigorta sirketi haklarını saklı tutmalı, eksperleri aksine bir durum tespit ettiklerinde gerekli hukuki işlemleri başlatmalıdır. Prosedürlerle uğraşacak biz değiliz. Biz müşterriyiz ve hizmet alanız. Yani müşteri her zaman haklıdır.

C. Serdar Eren arkadaşımız hem bir yamaç paraşütü pilotu, aynı zamanda Yamaç Paraşütü Kaza Sigortası Poliçesi satan kişi olarak terazinin her iki kefesine kendini koyup hasas dengenin oluşması için şirketine telkinlerde bulunsun, bizde ona destek verelim. Kimin başına ne geleceğini bilemeyiz. Bu sporu yaparken kaza sonucu ölmekten değil ama sakat sakat yaşamaktan çok korkuyorum. Birde bu tedavi edilebilecekken para nedeniyle olmaması, ciddi pişmanlık yaşıyacağım ve kendime çok kızacağım anlamına geliyor.

Kazasız Uçuşlar

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (02.04.2009, 15:59)

acıbadem sigorta merkezden öznur hanımla yaptığımız görüşme sonucunda tarafıma gönderilen bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim... sanırım konu biraz daha anlaşılır hale geldi...
saygılarımla, esenlikler dilerim...
Dosya ekleri
parapant.doc
(28.5 KiB) 331 kere indirildi
parapant özel şartlar.doc
(36 KiB) 265 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen uygunguc » 1 on yıl 5 yıl önce (02.04.2009, 18:20)

Sayın C.Serdar EREN;
Sigorta konusunda bilinmesi gereken bilgileri yukarıdaki belgelerin içeriğini inceleyerek bütün merak edilen soruların cevabını bulabildim.

Sigorta konusundaki bilgilerinizi ve yardımlarınızı bizimle paylaştığınız için size teşekkür ediyorum.

Şimdi En azından eskisine nazaran sigorta konusunda niçin ve nasıl hareket etmemiz gerektiğini herkes tarafından daha iyi anlaşıldığını umuyorum.

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 5 yıl önce (02.04.2009, 18:29)

soru işaretleri birazda olsun silindiyse ne mutlu bana, ancak buraya ferdi kaza sigortası genel şartlarını eklemeyi unuttum kusura bakmayın, sabah derhal ekleyeceğim...
esenlikler dilerim...

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

poliçe

Mesaj #39 gönderen daglar72 » 1 on yıl 5 yıl önce (02.04.2009, 22:33)

selamlar...

arkadaşlar 4 ay gibi aradan sonra sezona yetiştim bu ayın sonunda uçuşlara başlıyorum fakat kafama bir konu takıldı , bir kaç evrak belge falan eksikti derken er geç ödemem yapıldı , eksik evrak gecikme ve yanlış anlaşılmadan dolayı 5 yıl da yp kaza poliçemi hediye ettiklerini bursa acıbadem acentası beyan etti ve bu güzel haberin anısına mutluluk fotosu çekindik bu kareyi herkeslede paylaştım tatlıya bağlandı , konuya gelince bana 1 yıllık poliçe verdiler her yıl yeniliyeceklermiş çok sevindimde başıma bir hal gelirse poliçenin üzerinde sigortalı primininin tamamı veya ilk taksidini ödemedikçe sigortacının sorumluluğu başlamaz diye şık var, bu durumda kaza yaşarsam başım ağrırmı sizce :?

yada şu no lu poliçe acentamızın yada sigortamızın hediyesidir diye yazımı vermeleri lazım.

kazasız uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
gamer
Ad Soyad: Gamer Arslan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen gamer » 1 on yıl 5 yıl önce (02.04.2009, 23:00)

Arkadaşlar, yazılan cevapların hala bir takım ŞİFAHİ bilgiler doğrultusunda verildiğini görmekte ve üzülmekteyim.
Mesleğim gereği binlerce poliçe elimden geçmekte ve teminat şartlarını detaylı şekilde irdelemekteyim.

Bu başlık altında da konunun teminat kapsamına gelip tıkandığını anlıyorum.
Sigortacılıkta teminatlar Genel Şartlar ve Özel şartlara göre belirlenir.

Acıbadem Parapanı Sigortası Poliçesinin özel şartları şu şekildedir.

c. KAZA SONUCU TEDAVİ TEMİNATI:
Poliçe Sertifikası üzerinde belirtilmesi şartı ile Sigortacı, Sigortalı’nın kaza gününden itibaren bir sene içerisinde yapmış olduğu kaza ile ilgili doktor ücreti, hastane ve diğer tedavi masraflarını (ulaşım masrafları hariç) Poliçe Sertifikası’nda belirtilen tutara kadar öder.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarına göre teminat kapsamı ise şu şekildedir :

D) Tedavi Masrafları Teminatı
Tedavi masraflarının da sigorta teminatına dahil olduğu poliçede ayrıca tasrih edilmiş olması şartile sigortacı, kaza gününden itibaren bir sene zarfında ihtiyar edilmiş doktor ücreti ile ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastahane ve diğer tedavi masraflarını (nakil ücretleri hariç) poliçede bu teminat için tesbit olunan meblağa kadar öder.

SONUÇ :
Acıbadem Parapan sigortası özel şartlarında ve Ferdi Kaza Sigortası genel şartlarında "nakil ücretleri" teminat kapsamı dışındadır yazıyorsa, ambulans masrafları ödenmeyecektir.
Fakat, yine söylüyorum ŞİFAHİ bilgi doğru ise ve elinizdeki poliçede özel şartlar adı altında Ambulans Teminatı var ise bu durumda teminat vardır demektir.
Yukarıda belirtildiği gibi Ambulans hizmeti 15.03.2009 tarihinden sonra verilmeye başlandı ise bu kez sigortalı şu soruyu sormalıdır. Bu tarihten önce düzenlenmiş poliçeler için de bu değişiklik geçerli olacak mıdır ?
Tekrar belirtiyorum bu tür bilgileri telefonla almakla yetinmeyiniz, özel şartların ilgili değişen metnini yazılı olarak isteyiniz veya poliçenize bu teminatın yazdırılmasını sağlayınız.
Serdar bey, bu şekilde düzenlenmiş ve üzerinde Ambulans Hizmeti dahildir yazan poliçe örneğini foruma kopyalar ise bir anlamda güven tazelenmiş olur.

2. Olarak; poliçenin özel şartlarının ilk maddesi
1. TEMİNATLAR:
Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Madde 6 e bendinde kapsam dışında tutulan yamaç paraşütü sporuna ilişkin riskler bu poliçe ile teminat altına alınmaktadır.
a. KAZA SONUCU VEFAT TEMİNATI:
Poliçe teminatları dahilinde ve sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza nedeni ile; derhal ya da kaza tarihinden itibaren bir yıl içerisinde Sigortalı’nın vefat etmesi halinde, başvuru formunda beyan edilmiş ise Menfaattarlar'a; beyan edilmemiş ise Sigortalı'nın Kanuni Mirasçıları'na ödenecek, Poliçe Sertifikası’nda belirtilen teminat tutarıdır.
b. KAZA SONUCU KALICI SAKATLIK TEMİNATI:
Poliçe teminatları dahilinde ve sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza nedeni ile; derhal ya da kaza tarihinden itibaren iki yıl içerisinde Sigortalı’da kalıcı bir sakatlık oluşması durumunda,
Sigortalı’ya ödenecek Poliçe Sertifikası’nda belirtilen teminat tutarıdır. Ödenecek olan tutar;
tıbbi tedavinin sona ermesi ve kalıcı sakatlığın tıbbi raporlarla ispatlanması halinde, Ferdi Kaza
Sigortası Genel Şartları’nda yer alan oranlara göre belirlenir.

SONUÇ :
Yukarıda açıkça yazdığı gibi teminat kapsamı sadece Yamaç Paraşütü Kazalarına yöneliktir. 1.a ve 1b maddelerindeki vefat ve kalıcı sakatlık teminatı da sadece paraşüt kazalarını içermektedir.
Aksini iddia eden var ise, bunu yazılı olarak foruma gönderirse yeniden inceler ve yorumlarım.

Bu sporun ne kadar tehlikeli olabileceğini hepimiz biliyoruz.
Peki sorum şu, bu poliçeyi yaptırıp da kendini ve ailesini güvence altına aldığını düşünen bir paraşütçü, uçuşa giderken yolda kaza geçiriyor. Bu olay teminat kapsamındamıdır değil midir? Ben bunun cevabını burada ŞİFAHİ olarak versem ve inanacakmısınız ?
O yüzden bir takım bilgileri verir iken, şu kişiyle görüştüm şu yazışmalar oldu tarzı bilgiler kusura bakmayın ama bir sigortacı olarak beni tatmin etmiyor.
Elinizdeki poliçede söylenen teminatlar açıkça yazmadıktan sonra sözlerin sigortacılıkta hükmü yoktur arkadaşlar.
Araştırın, irdeleyin, sorgulayın.

Hepinize güvenli uçuşlar.

Sigorta Eksperi
Gamer Arslan