askıda kalma

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

ahmetoztiryaki
Ad Soyad: Eyüp Ahmet Öztiryaki
Aldığı Beğeni: 2 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen ahmetoztiryaki » 1 on yıl 2 yıl önce (08.09.2011, 21:55)

Merhaba arkadaşlar benim yazacaklarımın konu başlığındaki soru ile alakası yok ve soru çok güzel örneklerle cevaplanmış durumda, fakat Kemal beyin 0,28 sn deki silah sorusu havada kalmasın. :)
Görüntüler Amasya ili Saygılı köyündeki 110 metrelik eğitim tepemizden ve uçan kişi Mehmet Bolat. Burada herzaman bu kadar kuvvetli rüzgar olmuyor maalesef fakat o gün böyle olmuş. Arkadaşlar sanırım şaka olarak kanat inmiyorsa delik açalım insin gibi bişeyler söylüyor ama elbette bu sadece şaka. Mustafa Şimşek arkadaşımın bana söylediği böyleydi, Ben orada değildim tam bilemiyorum. Beyaz renkli minibüs rahmetli Cengiz Arsu ya ait ve Mehmet tavanına iniyor tekrar uçuyor. Mehmet in Handling i ( kanada Yerde olan hakimiyeti) oldukça iyidir. Aslında kanadı bıraktığında ilerliyor ama kendisi ilerlemek istemediğinden sürekli % 40-50 frenli uçarak aracın üzerine basmak için uğraşıyor.

www.amasya-pal.com

Kullanıcı avatarı
altoelektro
Ad Soyad: Ali Toy
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: askıda kalma

Mesaj #22 gönderen altoelektro » 1 on yıl 2 yıl önce (09.09.2011, 12:53)

cansoycan yazdı:http://www.youtube.com/watch?v=mAnemPBrWdc&feature=related

öğrendiklerim alt üst oldu. kanat ilerlemezse uçmazdı hani. bunu bir usta izah ederse memnun olurum. yapılan iş bilinçlimi yoksa hata ile risk karışımı kendiliğinden olan pilotun bile beklemediği bir olaymı?

Can bey öğrendiklerinizin alt üst olduğunu kendiniz söylediniz. Şimdide bilmişlik taslıyorsunuz fakat tekrar diyorum bu iş bisiklete binmeye benzemez,hata kaldırmaz! Kanadın nasıl uçtuğuna kafanız basmıyorsa lütfen uçmayın...

Kullanıcı avatarı
cansoycan
Ad Soyad: Can Soycan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen cansoycan » 1 on yıl 2 yıl önce (09.09.2011, 19:31)

ali bey ulaşabileceğim bi numara verirsen bu düşmanca tavırların nedenini sizden dinlemek isterim. acaba bilmediğimiz bi yerde bi ayıbımız mı oldu ya da şahsına karşı bi suç mu işledik de böylesine öğretici olmaktansa kırıcı olmayı tercih ediyosun. herkese açık bi ortamda onur kırıcı davranışların internet ortamında dahi olsa suç olduğunu da yöneticilere tekrar hatırlatırım. bu sayfaları daha fazla meşgul etmeden şimdiye kadar yazılmış gereksiz her kelime için herkesden özür diliyorum.

Kullanıcı avatarı
altoelektro
Ad Soyad: Ali Toy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen altoelektro » 1 on yıl 2 yıl önce (09.09.2011, 21:32)

Gerçekler acıdır,ölen arkadaşlarımızın bize hissettirdikleri gibi. Ben burada sizi kırmayı asla istemem. Siz kendiniz dedinizki,hani kanat ilerlemezse uçmazdı? Dikkat ederseniz ben sizin söylediklerinize karşı olumlu şeyler yazdım. Tamam son günlerde duyduğumuz olumsuz haberlerinde etkisi var yazdıklarımda. Ben burada kimseyi düşünmemiş olup duyarsız olsaydım, sadece okur geçerdim. Ben tekrar ediyorum ve özürdileyerek söylüyorum,lütfen kanadın nasıl uçabildiğini anlamadıysanız uçmayın. Düşünce tavrımdada ne var merak ediyorum. Demek istediğim ap açık ortada,düzgün bir eğitim alınmadan uçulmasın. Siz dersenizki peki o zaman nasıl uçtuğunu anlatırdınız olur biter. Bende derimki bazı şeylerde buradan anlatılmaz,pratik eğitim gerekir. Bu Türkiyede hep böyle olmuştur,doğru söyleyen hep kovulmuştur,eleştirilmiştir. Söz konusu havacılık olunca ben böyle şeylere yani aktif olarak uçan arkadaşlarımızın bilgi eksikliği içinde olmasına katlanamıyorum. Bu spor düşe kalka öğrenilmez! Hepimizin bir defa hata yapma hakkı varken,bende hata yapmak üzeresin diyorken bana niye kızıyorsunuzki. Ben bu sporda bana hatalarımı söyleyenlerin hep ellerinden öptüm,sevdim. Bana kızanlardan birşeyler öğrendim. Hiç unutmam Denizli'de hatalı bir uçuş yaptığımda herkesin içinde bana bağıran Gökhan abiye teşekkür etmiştim. Tekrar özürdiliyorum,benim biraz sert tavırlı olmam,bir defa daha kaza haberi duyma endişesi içinde olmamdan kaynaklanıyor. Yine tekrar ediyorum,daha çok para kazanma uğruna hızlıca,yetersiz eğitim veren öğretmenler katildir! Bir kaza sonrası ölüm haberi geldiğinde,hiçkimse o ölen arkadaşımızın evinde hissedilen acıyı anlayamaz. Bu yıl kaç hayat yok oldu bilmiyorum ama içimizden birisi öldüğünde sadece kendisi ölmez bunu iyi bilirim,çoğumuzun eşi çocuğu ailesi seveni var...

Kullanıcı avatarı
kemal35
Ad Soyad: Kemal Töreli
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen kemal35 » 1 on yıl 2 yıl önce (09.09.2011, 22:16)

ahmet bey herzamanki nezaketinizle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim yeni makinanız ve aluminyum kasanızın videolarını sabırsızlıkla bekliyorum

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

slm

Mesaj #26 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 2 yıl önce (10.09.2011, 01:22)

slm..banada ali toy beye katılmakdan başka bişi düşmüyor anlaşılan..genç adam sizide sevmek,faydalı olmak istiyoruz ama bir türlü izin vermiyorsunuz.birbirimize daha anlayışlı olmayı deneyebiliriz.teklifim olanlara son verip bilgi alışverişine devam etmek..kabul edenler,,kabul edilmişdir..unutmıyalım ki bu camiada bütün sporcular birbiriyle arkadaş ve dost.. birimize bişi olacak olsa ALLAH korusun,hepimiz üzülmüyormuyuz..herkesi kucaklıyorum sevgiyle..tşkr...byy