Microlighlarla alakalı lütfen ilgilenenler bir baksın!

Yelkenkanat, planör , serbest paraşüt , mikrolight hakkındaki konular

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Uçakcibey
Ad Soyad: Hamdican Bulut
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Uçakcibey » 6 yıl 11 ay önce (20.04.2017, 02:11)

daksin yazdı:Değerli arkadaşlar,
Öncelikle kendini bir uçus aracı yapmaya adamış kardeşimize hepinizi destek vermeye davet ediyorum. Araç tamamlanıp ortaya çıktığında kendi eseri olan bu araçla uçmak için mutlaka yardımcı olacak bir arkadaş çıkacaktır. Ben bu sayfada ismi geçen İlhami kardeşimi daha önce yaptığı bir çalışmadan dolayı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Yaptığı helikopterle belki uçamadı ama bence herşey mükemmeldi, bence önemli olan böyle bir teknik makinanın ortaya çıkmış olması ve uçurmak için çaba harcamasııydı. Şu anki çalışmasıda mükemmel. işte bu kadar, demekki yapabiliyoruz. Resme dikkat edin lütfen bu aracın bir fabrikada yapılmadığı açıkca görülüyor. Burası tamamen emek faktörünün etkin olduğu küçük bir atölye, trike bile zor sığmış durumda. Bence destek olmayanlar utansın.
Diğer bir husus Geçen hafta cuma günü kırkpınar havaalanındaydım. Burada TÜRKİYE'mizdeki bu işe gönül vermiş Havacılık tutkunlarından bir arkadaşımızın çok güzel bir çalışması ile karşılaştım. Bu aracın ismi Gyrocopter ve hiç kimsenin desteğini almadan, bu aracı yapıp üreten, aynı zamanda ülkemizde muamma olan araçla tamamen kendi çabalarıyla uçmaya çalışan, kardeşimiz VURAL ÇELİK' in uçtuğunu, levyeye tamamen hakim olduğunu gördüm ve yanımdaki kameramla video çekimi yaptım. Kendisini buradan gönülden kutluyorum.
Şeçkin Aparı gibi düşünen arkadaşlarımızın bu ülkenin kıt kazanılan Eurolarını, dolarlarını sarfetmeye, benim gözümle çok basit bir uçuş aracı olan ve 15 gün gibi kısa bir zamanda tamamlayabileceğimi düşündüğüm bu araca sırf birileri para kazansın diye onların davulunu çalmaya, insanları çabalarından caydırmaya, içindeki ümitlerini engellemeye çalışmanın pek doğru bir davranış olmadığını düşünüyorum. Ortada 24000 Euro verilmiş ama 16000 Euro istenen bir ürün var. Keşke daha önce bizimle tanışmış olsaydı bu kadar parayı ona harcatmazdık. Bunu İlhami kardeşimde onaylayacaktır. Arkadaşlar şuna emin olun, bu araçları biz üretemeyecek kadar gelişmemiş ülke durumunda değiliz, ayrıca bu aracları üretenlerde bizden daha zeki insanlar değiller. Aramızdaki fark sadece onların daha iyi organize edilmesi ve devlet desteğidir. Biz daha Türkiyeye italyadan getirmiş olduğumuz microliglt uçuş araçlarının işlemlerini bile tamamlayamadan teslim edip ortadan kaybolurken, Sadece bu kadar ilgisiz olmamakla kalmıyor aynı zamanda gözümüzü başkalarının ürettiğini satarak para kazanma hırsı bürüdüğünü ispat ediyoruz.
Bundan dolayı Ömer kardeşimiz gibi düşünenlerin önünü açalım ileri gitmesi için yardımcı olalım. Ben elimden geleni yapmaya hazırım. Çünkü İstikbalin göklerde olduğuna inanıyorum.
Hepinize saygılar sunuyorum.
Doğan Aksin

Kocaeli üniversitesi Havacılık ve Uzay bilimleri fakultesi Uçak Elektrik-Elektronik lisans öğrenciyim aynı zamanda bursada oturuyorum microlight veyahut gyrocopter yapma istiyorum yardım edermisiniz?

Kullanıcı avatarı
cali_calimero
Ad Soyad: Haci Ceylan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen cali_calimero » 6 yıl 11 ay önce (20.04.2017, 18:34)

Buyur kardes o kayseride ki abi benin :)
0546 4744522

Son beğenen tugaykekec

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Erdoğan » 6 yıl 10 ay önce (09.05.2017, 08:53)

Doğan Aksin,

bu makineleri biz zaten yapıyoruz ancak pazarın büyümesi için biraz daha zaman gerekiyor. Devlet desteğini boş verin devletin engeli olmasaydı bu işler çoktan gelişirdi ve fiyatlar düşerdi. Benim Microlightıma 7 sene el konuldu. 100 euroluk gelen yedek parçaları kurtarmam için 300 euro gümrük masrafı ödemek zorunda kalırsam şahsen uygun rakamlarda hizmet vermemi kimse beklemesin benden.
Bu da Fethiye' de imal ettiğimiz Erkuş Black Bull. Ne yazık ki motorunu Türkiye'den değil İtalya'dan aldık. Türkiye'deki Bursa imalatı Alida motorları son derece başarısız çıktı. Bu makineleri yapmak kolay ancak bu makineleri satmak zor.

Erdoğan Şanslı
Paramotor Eğitmeni.