istanbul'da neden hiç deltakanada rastlayamıyoruz?

Yelkenkanat, planör , serbest paraşüt , mikrolight hakkındaki konular

Moderatör: Moderatör Ekibi

ahmet kömürcüoğlu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

istanbul'da neden hiç deltakanada rastlayamıyoruz?

Mesaj #1 gönderen ahmet kömürcüoğlu » 1 on yıl 9 yıl önce (15.02.2005, 19:51)

arkadaşlar,dikkat ettim,istanbul'da hiç delta kanat yok.neden acaba?
halbuki daha zevkli duruyor.görüntüsü hava aracına benziyor.hızı da çok daha fazla.
şöyle eski bir tane bulsam,hemen uçacakmışım gibi geliyor.yeterli sayıda filmlerini seyrettik.ağırlık kaydırma ile ilgili.biz de zaten el bıraktık mı rüzgar yeterli ise saatlerce kumandasız ağırlık kaydırma ile uçuyoruz.
şöyle çok eskimiş bir tane ile ufak tepelerde hemen çalışmak isterim.
şayet eskisini satmak isteyen olursa 100 milyona hemen alırım.taşıması,nakletmesi biraz zor olacak ama kadı kızında bile o kadar kusur olur

Volkan (exWAYS)
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Volkan (exWAYS) » 1 on yıl 9 yıl önce (15.02.2005, 21:40)

Dostum sana katılmamak işte bile değil. Delta kanat oldukça performans bir alet ve son derece de güvenli... Ben öncelikle bir skydiver'ım. Ve paraşütçülere "Eğer skydiving yapmasaydın, ne yapardın?" sorusunun cevabı "Kesinlikle delta kanat" oluyor!

Ama İstanbul'da performansı göz önüne alındığında uçulabilecek bir yer mevcut değil. Eski zaman içinde Çatalca'da yamaçparaşütü yapan dostlarımız vardı. Hala uçanlar içinde Kutsal Zafer Şahin de mevcut. Ama bu tepe bile Delta kanat uçuşuna uygun değil. Bu yüzden olsa gerek.

Umarım yardımı dokunur bu sözlerimin...

Kendine ii bak ve ex Kal!

Volkan
exWAYS ADVENTURE TEAM

ahmet kömürcüoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ahmet kömürcüoğlu » 1 on yıl 9 yıl önce (16.02.2005, 13:52)

volkan bey,bilmem hiç şile'ye gittiniz mi?orada denize bakan dik kuzey yamaçları var.en dik ve yükseği de meteoroloji'nin bulunduğu tepedir.rüzgar çok kuvvetli olduğu zamanlar maalesef uçamayıp bu kadar yolu boşuna geldik diye üzülürüz.halbuki arabamızın üstüne bağladığımız deltamızı indirip hazırladıktan sonra o dik burundan ne güzel havalanabilirdik.o v biçimli kanadı seyretmeye doyum olmaz.ayrıca çatalca'ya 1km. kala sola dönünce ilerde çakılköy var.orası da yüksek bir lodos tepesidir.hatta bir gün erdoğan şanslı orada bize bir delta gösterisi yapmıştı.ama uzak olduğu için oraya pek gidemiyoruz.velhasıl delta,kuvvetli esen rüzgarlı günler için kurtarıcı olur.rüzgar kuvvetli olduktan sonra alçak tepeler bile iş görür.hatta çok sert havalarda ben yamaçparaşütü ile gümüşdere'de yüksek tepelerde uçamıyorum.sahil bantında 1 m. yüksekliğindeki sette,bir sağa bir sola saatlerce geziyorum.bu da ayrı bir zevk veriyor.
selamlar...

Volkan (exWAYS)
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Volkan (exWAYS) » 1 on yıl 9 yıl önce (16.02.2005, 16:25)

Bu güzel bir bilgi... Yalnız sanki hiç yapmamış biri gibi anlatmışsınız ilk yazıda.. Erdoğan şanslıyı Kutsal Z. Şahin'in hikayelerinden tanıyorum... Ve onun söylemlerine göre Çatalca dışında pek bir uçuş yeri yok... Ama verdiğiniz bilgi iyi oldu.

Görüşmek isterseniz; [email protected]. Görüşmek üzere.

ex Kalın!

Volkan
exWAYS ADVENTURE TEAM

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Wings » 1 on yıl 9 yıl önce (24.03.2005, 14:48)

Yelkenkanat ile uçmak için Ormanlı ve Karaburun (istanbul) bölgelerinin uygun olacağını düşünüyorum. Istanbulda kuzeyli rüzgarlarda biz bu yamaçları tercih ediyoruz. her iki yerin de kalkış ve inişi YK için müsait.
Ben de ne zamandır istanbulda bir YK görsek diye düşünüyorum.
Bu uçuş bölgelerinin resimleri için web sitemize gidip görebilirsiniz.
www.akcalarbros.com