antalya alanya kemer kas kulubumuz hızmetınızde

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

antalya alanya kemer kas kulubumuz hızmetınızde

Mesaj #1 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (09.10.2006, 02:19)

model ucak yapımı, yp- typ- pmotor- ppl,cpl,ır,me,atpl sımulator egıtımlerı,özel ucuslar;ucak kıralama,trustık gezı ucusları hava taksı denız ucagı, tur rehberlıgı dalgıclık ve dagcılık falıyetlerımızle hızmetınızdeyız...

dunyada tek önem verdıgım deger ınsan, ´doga, sevgı ve saygı...
ınsana verılen önem ve cıdıyetının ve dısıplının saygınlıgıyla bız hep gururluyuz....

[email protected] 0533 3488898
Dosya ekleri
PICT0016.JPG
CIK CIK BIZMEZ BU DAGLAR UCUSA DOGRU
PICT0007.JPG
YAPIM ONARIM TADILAT BOYAMA REKLAM HAZIRLAMA HEPSI BURDA
PICT0008.JPG
MALZEME TADILAT VE YAPIM ATOLYEMIZ
yenerresımler 016.jpg
ALLAH ANNEM CAGIRIOR DESEMDE YEMEZ YAS KAC OLDU YEMEZLER BU BAHANEYI NASIL UCACAK BU -BEZ PARCASIYLA KALDIR AT KENDINI ASAGIYA BU ADAMLAR DELIMI NE PEKI BENDEMI DELIYIM NE ISIM VAR BENIM BURDA YIIGITLIGE BAL SÜRMEK GEREK
yenerresımler 018.jpg
isin espirisi ama sanirim sarhoslar böyle görüyürdur eminim ALKOL OLMASIN UCUS TADLANSIN
yenerresımler 017.jpg
alkol sidede durdugu gibi durmuyor
sahili nasil bulmus acaba
yenerresımler 008.jpg
bir falaz yelkeni niyazi beye tesekkurler gökyüzü seninlede senleniyor
PICT0002.JPG
singel ve siv calismalari
PICT0005.JPG
turgay bey ve yener bey tandem hazirliklari
DSC01200.jpg
iste dostluklar
DSC01198.jpg
alanya take off
PICT0042.JPG
PILOT Deniz KARAGÖZ PLOTAJ EGITIMI
yeni pilotumuz aramiza hos geldin hayirli ve guzel ucuslar dileriz sevgili deniz
PICT0018.JPG
yeni plotlarimiz egitimde ama en iyiler olacak turgay hocamiza ilgisi ve dislinine tessekkurer
En son yener tarafından 09.10.2006, 22:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (09.10.2006, 19:30)

teessüf ederim yenercim :x benim fotoyu koymamışşın siteye.
en son katılan üyeyim ben biraz torpil yap :d

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (09.10.2006, 22:32)

canim arkadasim, inan cok ugrastim ama almadi. kapasite mi doldu ne? aramiza hos geldin demek icin olmadi. tekrar denerim yada bir taensini sileriz senin icin kardesim...

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (10.10.2006, 22:07)

2002/de thk/da alınan başlangıç eğitimimi ve akabinde ölüdenizde yapılan birkaç single uçuş. 2 - 2.5 yıl aradan sonra ilk kez tandem de olsa uçmak harikaydı. mükemmel bir ekibimiz var çok samimi ve sıcaklar.. herkese teşekkürler

klüp olarak 15.ekim 2006 tarihinde yer çalışması için konyaaltı plajındaydık rüzgar saat 13.00 civarına kadar kuzeyden estiği için çalışma yapılamadı. daha sonra güneye dönünce yer çalışması başladı. yener edel saber'iyle ben ise sol unno ile bi müddet yer çalışması yaptım. uzun süre ara verdiğim için baya bi yordu beni rüzgar biraz sertleşince ben bıraktım yener daha sonra bize katılan erkan abi'yle birlikte kanat çekmeye devam etti. daha sonra başlangıç eğitimi alan ahmet ve bihter'de bize katıldı. rüzgarın uygun hale dönmesi için 2 saate yakın geyik yapmak zorunda kaldık. daha sonra kaldığımız yerden devam. ahmet ve bihter eğitimin yer aşamasını tamamlamış oldular. bundan sonra antalya aksu'daki 70 metrelik tepeden eğitim uçuşlarına başlayacaklar. e artık biz de ufak ufak uçalım artık

bugün tek eksiğimiz o kadar güzel görüntüye rağmen bunları ölümsüzleştirecek bi kamera ya da fotoğraf makinasıydı. artık diğer eğitim ve uçuşların foto ve videolarını sizinle paylaşırız. bu konuda bütün iş yenerin kamerasını getirmesine bağlı :d

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (18.10.2006, 19:30)

kadesimi kirar miyim? bir dahakine sen iste teleskop bile getiririm. ama oruclu oruclu iyi calistiniz vallahi. Allah size iman kuvetti vermis. bu oruclariniz umarim kati sevap yazilir. umarim herkese örnek olur azminiz arkadaslar. madalya ve basarilarimizi gururla kutlayacagiz yakinda insallah! arkadaslar kulup duvarimiz dolmali. cok calimaliyiz. yeni yilda heryeri kupalarla, belgelerle... bayramlik sinif duvari gibi olmali kulubumuz.

Kullanıcı avatarı
yedeksiz
Ad Soyad: Mustafa Akyalçın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen yedeksiz » 1 on yıl 7 yıl önce (20.10.2006, 22:01)

selam arkadaşlar,
bende antalyadayım. şu kulübe beni de dahil etseniz, beni de sevindirseniz olmaz mı? :D gerçekten beni de çok mutlu edersiniz. gerçi turgay'la tanışmıştık; ama gene de burdan bi istek yapalım di mi :)

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (21.10.2006, 13:39)

mustafa arkadasim, bu is burdan olmaz. acik davet iste. sana ucmak varsa kaninda durmaz yerinde. yarin aksu tepesi guzel olursa ordayiz. sanirim meteoroloji de uyarsa... iste sana firsat! gel ve uc yada ucmak icin ne gerekicekse yap arkadasim... bizim kapimiz herkese acik.
senin kanadin da var de mi? mustafa abi kafa bulma bizle ya! sen fethiye'ye geliyorsun de mi abi? senin cebi yazsana bana biz yarin aksu' da dayiz abi sen de, onur, deniz, turgay, ben bir arkadas daha var daha da cikabilir ...
533-3488898-2431659

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (21.10.2006, 19:29)

internetten baktım hava uygun gözüküyor :) bi terslik olmazsa yarın aksu'dayız :d akşama da fotoları siteye göndeririz. tabi yener kamerayı getirmeyi unutmazsa :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (23.10.2006, 04:57)

ucuslar cok güzeldi sabah mustafa abi erkan turgay ben deniz ve bize öyleden sonra katilan boingle ucmaktan SIKILAN kaptan pilotlarimizla güzel bir ucus cikti hava güzeldi ucuslar deneyim dolu oldu yaklasik 7 sortilik bir ortalamayla günümüzü aksunun köfte ayranlariyla merhur lezetli aksam yemeginde günün son yorgunlugunu yemekte yaptigimiz günün konusu da elbetteki gün icindeki hatalarimiz eksiklerimiz yapmamiz gerekenler haakkinda birbirimizi uyarmak ikaz etmek guncelemek ve gelistirmek uzerineydi konular elbette güzel bir arife günü güzel ucuslarla sevindik eylendik tüm ekibe katkilarindan dolayi tesekkür ediyorum
http://www.youtube.com/watch?v=hleIbqUObns
http://www.youtube.com/watch?v=uRq4i0Amdaw
Dosya ekleri
antalya3 012.jpg
turgay hacam yine is basinda hata istemez "bak ucusunu iptal ederim "özledik kac gündür ucus cikmadi yagmurdan zaten hocam dur yaaa-send olmasan biz neyapariz hocam ucmadin bizim icin bugün tek sortiyle yetindi garibim
antalya3 009.jpg
iste meshur 70lik tepemiz iisde ala genis fakat bögürtlrn dikenlerine ve nar agaclaina dikkat tecrübe dikenler hicde ufak deyil ayrica cevredeki sulama kanallarida ciddi tehlikke yapmasada islanmakta hos deyil ama ilk ucuslarimiza cook uygun bir tepe
antalya3 014.jpg
deniz aksam yorgunlugunu ucuslar unuturdu hadi abi gece oldu artik yeter doyamadin ucusa sanki ben doyabildimmi
antalya3 002.jpg
deniz bey artik damardan girdi senide hasta ettik ucmak dedik hastaliktir hadi kurtul bakalim bu sevda dan
antalya3 010.jpg
yener ilk kalkis aksu anteremanlarimiz
antalya3 006.jpg
antalya3 011.jpg
antalya3 004.jpg
aksu güney dogu cephesi pilot yener
antalya3 006.jpg
aksu güney cephesi pilot deniz
DSC01201.jpg
Halo man...., I send you a photos, where we are together..... Later
I will send you some picture of our hills..... If you can send me some
pictures or some film or clips of Yamacparasut....chi...... So have a
nice time.....See ya later...... Bay
antalya3 001.jpg
erkan bey su f16 ni kaldir pisten de f acemi ler arkanda heyecanla beklemekte
En son yener tarafından 26.02.2007, 18:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (24.10.2006, 19:07)

yener'in de kısaca değindiği gibi bu haftasonu aksu'daydık. eğitim için süper bir uçuş günüydü. ama hava fazla ısınmadığı için ve yeterince kaldırıcı bulamadığımız için bütün uçuşlarımız düz süzülüş şeklinde geçti. normal programda tulgay hoca'nın paramotor uçuşu da olduğu için yener ve benim için tek kanat getirmiştik. ancak paramotor sorun çıkarınca meydan tamamen bize kaldı ve adam başı 7'şer sorti yaptık. (uçuşlara 13.30 gibi başlayıp 18.00 gibi bitirdik) eğer iki kanat getirmiş olsaydık en azından adam başı 13-14 sorti yapabilirdik. yani bu da bizim için mükemmel olurdu. yine de 7 uçuş da güzeldi :d günün benim için en güzel yanı uçuşları advance alpha'yla yapmak oldu. inönü'de başlangıç eğitimini bu kanatla aldığım için dünyanın en güvenli kanadı gibi geliyor ve kendimi acayip rahat hissediyorum 8)

tepe 70 metre olmasına rağmen son derece dik olduğu için sıkmıyor. ancak böğürtlenler ve sulama kanalı başlangıç öğrencileri için son derece iyi bir uçuş planlaması gerektiriyor.

günün en önemli ayrıntısı hepimizden büyük olmasına rağmen uçuşlardan sonra tepeyi tüm malzemesiyle birlikte yayan olarak çıkan mustafa abi'dir. (yürü be mustafa abi kim tutar seni :d )

en kısa zamanda daha güzel uçuşların ayrıntılarıyla buluşmak üzere. 8) 8)

Kullanıcı avatarı
yedeksiz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen yedeksiz » 1 on yıl 7 yıl önce (02.11.2006, 20:15)

yener bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim inşallah almanya dönüşü buluşur ve tanışırız şimdilik kendinize iyi bakın 0533 450 59 77- 0533 598 76 57

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (20.11.2006, 19:54)

19 kasım 2006 pazar günü uçuş için alanya'daydık 8) başlangıç eğitimini alıp aksu yurtpınar tepesinde 8'er uçun yapan ahmet, bihter, serkan ve onur ilk yüksek irtifa uçuşlarına çıkacaklardı. ben ise yelken uçuşunun teori derslerini tamamlamıştım. hava uygun olursa ilk yelken uçuşumu gerçekleştirecektim. ancak onur'un sabah uyuya kalmasıyla günün ilk firesini başlamadan verdik : :d alanya akçalı tepesi 380 mt alanya'nın girişinde genellikle denizden esen meltem rüzgarını alan güzel bir uçuş tepesi. uçuş günü rüzgar saat 11.30 - 12.00 gibi güneye dönüp ve yaklaşık 10 km civarında esmeye başlayınca günün güzel geçeceği belli oldu :) ahmet, bihter ve serkan yüksek irtifa uçuşlarını tamamlayıp başlangıç kursunu bitirdiler :) hepsine tüm uçuş hayatları boyunca iyi şanslar diliyorum ;) günün ilerleyen saatlerinde tepenin arkasına yoğun bir bulut kümesi toplandı ve rüzgarın şiddeti azaldı. bu yüzden çok istememe rağmen yelken uçuşunu yapamadım :( arcak günün benim için süprizi bulutun çekim etkisi nedeniyle deniz üstüne kadar yaklaşık 400 metre irtifada gelmem ve tulgay hocanın süpriz yaparak bana kulak kapattırmasıydı :) çok hoşuma gitti. daha önce herhangi bir kısmının kapanmaması için daima tetikte olduğum aleti bu kez kendi ellerimle sağdan ve soldan kapatmam baya bi eğlenceliydi :d hele kulaklar kapalıyken ağırlık vererek dönüş yapmanın tadı da bir başkaymış :d kulak kapatma bu kadar keyifliyse sıv kurslarını düşünemiyorum bile :lol:
neyse güzel bir uçuş günü daha tamamlanmış oldu. başlangıçtaki arkadaşlar ve ben 3'er sorti yaparak günü güzel bir şekilde tamamladık.. bu arada bize katılan alanya'nın yerel pilotları ahmet ve levent de günümüzün daha eğlenceli geçmesini sağladı :)
şimdiden gelecek haftayı iple çekiyorum.inşallah hava güzel olur da şu yelken uçşuna başlarım ;)

Kullanıcı avatarı
yedeksiz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen yedeksiz » 1 on yıl 7 yıl önce (23.11.2006, 22:57)

arkadaşlar uçuşlarınız iyi geçmiş ve diğeruçuşlarınızda iyi şekilde geçer inşallah kazasız uçuşlar diliyorum tümünüze çok yakın olmasada en kısa sürede beraber uçmak dilleği ile

sukruylcnkas
Ad Soyad: Şükrü Yalçın Pınar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen sukruylcnkas » 1 on yıl 7 yıl önce (25.11.2006, 22:23)

Slm.Ben Yalçın.Yazınızı okudum ama Kaş'la ilgili birşey göremedim.Her neyse bende size bir müjde vereyim.İkinci pistimizde faaliyete geçiyor. Gelirseniz hava güzel olursa uçarız.İyi uçuşlar :)

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (28.11.2006, 20:30)

yalçın'cım kaşa yüksek irtifa uçuşlarına gelicez. bu aralar başlangıç öğrencilerinin ilk yüksek irtifaları var. o yüzden alanya'yı tercih ediyoruz. alanya hem yakın hem de tepeye çıkması araçla 10 -15 dakika sürüyor. bu yüzden günde 8 -10 sortiyi kasmadan çıkarıyoruz.

bu arada ikinci tepe haberlerini gazeteden okumuştum. şimdiden hayırlı olsun. kısa zamanda kaş'ta görüşmek üzere

Kullanıcı avatarı
yedeksiz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen yedeksiz » 1 on yıl 7 yıl önce (25.01.2007, 22:27)

arkadaşlar merhaba tüm antalyalı yp pilotlarını bir organizasyonlan bir hafta sonu toplayıp tanışmak ve kaynaşmak maksatı ile beraber olsak iseğe göre piknik türünde değişik bir hafta sonu oluştursak ne dersiniz ve birbirimizlen bilgi alış verişinde bulunsak tüm yp cilerin katılmasını temenni ediyoruz tüm yorumlarınızı bekliyoruz
:d

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen derajan » 1 on yıl 7 yıl önce (26.01.2007, 22:30)

neden olmasın.. cok güzel olur hemde... hem tanısırız, hem kafa dagıtırız.
ben cevremdeki abilerimi arkadaşlarımı davet ederim eminim onlarda bunu seveceklerdir...
antalya ekibi olarak bir örnek dananışma içerisine girmek eminim yine kendi yararımıza olacaktır.
yusuf biçer

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (26.01.2007, 23:55)

piknik katilima göre ufak ucuslar ve antalyanin tum sesi diye diyer arkadaslarimiza örnek oluruz yurtan ucan kargalar toplulugu seklinde toplaniriz bir otobüs kiralar bir guzel kavga ederiz mor gözlü resimlerimizi de internete verir diyer arkadaslarida kiskadiririz forumda ben tututum bensiz olmaz artik be de dun geldim bugun burdayim gibi bir espiri gerekir
MERHABA EY SEVGILI ÜLKEM

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (31.01.2007, 19:07)

arkadaslar geldım ama bir türlü bir uçuş çıkaramadım havalaradan şansımız yok ama sahilde biraz kanadın tozunu atmakta hoştu konya altında
Dosya ekleri
PICT0121.JPG

Kullanıcı avatarı
yener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (25.02.2007, 23:12)

evet ilgiliylebekledigiminiz tae taze rüzgar kokulu resimler burda alanya ucuslarimiz bu haftada rapar edilecek tek seyin cok güzel olmasiydi almanyadan gelen arkadasimizin tandemi esnasinda titremesini kaydetmek onu rencide eder diye kayda alamadim fakat 8 sorti cumartesi ve pazara günümüze güzel bir keyf verdi termiksiz be dinamiklerin olmadigi bir haftaydi en yuksek irtifa bede olsada sanirim 500 üstünü bulmadi ama herkes basarili bir ucus cikardi tüm kulub arkadaslarimiza tesekkürler denizde aramizda bir gece kalamadigi icin aksamki paramotor ucusumuzdaki gurultuden dolayi uykusuz kalma zevkinden mahrum kaldi yener yilmaz