Falezliler Spor Kulübü

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mubi
Mesajlar: 200
Kayıt: 21.02.2010, 13:23
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
Şehir: Antalya
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Falezliler Spor Kulübü

Mesaj #1 gönderen mubi » 5 yıl 11 ay önce (04.04.2013, 19:37)

Biz Antalya falezler de uçan bir avuç pilotuz. Antalya da THK güdümlü 2 tane kulüp var. Antalya sportif havacılık kulübü ve Karain sportif havacılık kulübü. Sanırsam her iki kulüpte Gençlik Spor Müdürlüğüne tescilli değil. Her iki kulüpte yamaç paraşütü temel eğitimi veriyor. Belki birisi tekamülde veriyor olabilir. Her neyse, Antalya da yarışma seviyesinde sporcu yetiştiren ve yarışmalara katılan, Antalyalı pilotları bir kulüp çatısı altında toplayıp uçuşlara giden bir kulübümüz yok. Ayrıca bir kurum ( kulüp ) adı altında insanları uçuran, reklam uçuşları yapan, gösteri uçuşları yapan ve yamaç paraşütü markalarının satış ve temsilciliğini yapan bir kulübümüzde yok. Antalya potansiyeli olan bir dünya şehridir. Bakın escape tahtalı dağında yetkililerle anlaşıp tesis yapıp yolcu uçuşlarına başladı. Nitekim Alanya da, Adrasanda ve Kaşta uçuşlar tam hızıyla devam ediyor. Tüm bu ihtiyaçlardan dolayı biz bir avuç Falezli sıfırdan bir kulüp kurmak istiyoruz. Kulübümüzün adı FALEZLİLER spor kulübü olacaktır. FALEZLİLER ismini bir marka yapmak istiyoruz.
İlk etapta dernek olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bu noktada şunu sormak istiyorum. Dernekler müdürlüğüne dernek olmak için başvurduğumuzda dernek adresini bir ev adresi ve iş yeri adresi gösterirsem bizi herhangi bir dernekler müdürlüğünden denetim ve ardından bir ceza bekliyor mu?
Kulüpleştikten sonra her yıl düzenli olarak gençlik spora tescil parası yatırıyor muyuz? Yatırıyor isek bu para ne kadardır?
Kulüpleşme aşamasında nelere dikkat etmeliyim? Bu konuda fikirleri olanların paylaşmaları halinde şimdiden kendilerine değerli görüşleri için teşekkür ederim. Görüşmek üzere iyi günler.


Falezli


“Site/Şirket/Klup Tanıtımı” sayfasına dön