Maya Paraşüt LTD STI

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
skydruid
Ad Soyad: Muzaffer Can Ergin
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Maya Paraşüt LTD STI

Mesaj #1 gönderen skydruid » 8 yıl 1 ay önce (10.02.2016, 13:10)

Merhaba Arkadaşlar,

Maya Paraşüt LTD STI olarak ilk Türk tasarım yamaç paraşütlerini sizlerin beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyoruz .

Ben Muzaffer Can ERGIN, Maya Paraşüt şirketinin kurucusu ve kanatlarının tasarımcısı olarak öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünde okudum. Üniversite giriş yaptığım 1999 yılında, Hacettepe Havacılık Kulübünde yamaç paraşütüne başladım. Aynı kulüpte uzun yıllar eğitmenlik görevini sürdürdüm. Üniversite yıllarında ve sonrasında çeşitli yarışmalara katıldım, farklı şehirlerde özel eğitimler de vermeye devam ettim. 2007 yılında taşındığım Fethiye – Ölüdeniz’de, Sky Sports tandem şirketinde tandem pilotu olarak çalışmaya başladım. Merakım ve işim dolayısı ile çok farklı firmaların kanatları ile uçtum, birçok modeli inceleme fırsatım oldu.
Yamaç paraşütüne başladığım yıllardan beri, ülkemizde neden Türk yamaç paraşütü markası olmadığı sorusu aklımı kurcalamaktaydı. Merakım sonucu, bitirme projemde bilgisayarda yamaç paraşütü tasarlamış, analizlerini incelemiştim.
Bu fikirle birlikte, Ölüdeniz ’de ki değerli insanların da katkıları ile (Murat Tüzer, Erdal Akkuş, Ali Es, Hüseyin Burak Tüzer, Ernur Pihava ve daha pek çok insan…) Maya Paraşüt LTD şirketini kurmaya karar verip, kanatların tasarımlarını yaptım. 2014 yılında ilk prototip kanadımızın test uçuşlarına başladık. Aynı yıl içinde İsviçre’nin uluslararası En sertifikası vermeye yetkili AirTurquoise şirketine başvurup, sertifika testlerinden başarılı bir şekilde geçtik.

Kanatlarımız sertifikasyon testleri haricinde, farklı hava koşullarında, Türkiye’de ve yabancı ülkelerde defalarca uçtu. Malzeme kalitesi, dayanıklılığı ve tasarım detayları ile kullanan tüm pilotların beğenisini kazandı.

Mayalar bilindiği üzere Orta Amerika’nın kızıl derili halkıdır. Yaşadıkları zaman içerisinde ilginç tasarıları ve yaratıcı fikirleri ile farklılık yaratmışlardır. Bu vizyon ve isimle yola çıkarak şirketimizi kurduk.
Kanatlarımızın isimlerini seçerken, eski Türk inanışları ile bağlantı kurmayı hedefledik. Eski Türkler, Göçebe idi. Tandem kanadımızın ismi buradan gelmektedir, NOMAD İngilizce Göçebe anlamını taşır. İnanışları ise Şamanizm idi, EnB sınıfı kanadımızın ismi ise buradan gelmektedir. Başlangıç kanadımız, başlangıcın coşkusunu hissettirmeyi amaçlayarak HAYDİ ! ismini taşır.

Kanatlarımızda Dünyaca kabul edilmiş kumaş ve iplik markalarını kullandık. Birçok büyük firmada olduğu gibi, biz de dikim işlemlerini Tayland’da yaptırıyoruz. Kanatlarımızın satışını Euro üzerinden yapmamızın ilk nedeni bütün malzemelerin Euro tabanlı olması, ikincisi ise yurtdışına açılmayı hedeflememizdir.

Şu anda seri üretime geçmiş bulunmaktayız.

Türkiye’de iki bayimiz bulunmaktadır;

 Irtifa Hava Sporları
İrtifa Hava Sporları
Büklüm Sk. 69 / 11 Çankaya / ANKARA
Ümit AYDEMİR
http://www.irtifa.net
+90 532 643 57 06
[email protected]

 Trakya Extrem
Trakya Havacılık ve Tur. San. Paz. İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.
Yeniköy Mah. Köy Yolu Sok. No: 5
Süleymanpaşa-TEKİRDAĞ
+90 282 227 10 37
+90 533 314 39 93
[email protected]

Satışta olan ürünlerimiz;
 Başlangıç sınıfı ; HAYDİ ! ( EnA )
 Orta Düzey sınıf ; SHAMAN ( EnB )
 Tandem sınıfı ; NOMAD ( EnB )

Kanatlarımızla ilgili bilgi almak için yeni yayınlanan sitemiz ; http://www.mayaparasut.com

Son beğenen makdilek

Kullanıcı avatarı
ZEMHERİ
Ad Soyad: EROL DEMİRTAŞ
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Re: Maya Paraşüt LTD STI

Mesaj #2 gönderen ZEMHERİ » 8 yıl 1 ay önce (10.02.2016, 23:11)

Sertifikasyon değerlendirmelerini nereden görebiliriz başarılar