ANTALYA PARAGLIDING

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

ezheran
Ad Soyad: Murat Çiftçi
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ANTALYA PARAGLIDING

Mesaj #1 gönderen ezheran » 1 on yıl 8 yıl önce (11.10.2005, 13:16)

Antalya paragliding olarak 3 sezondur faaliyet göstermekteyiz yazları ticari tandem uçuşlarımız ve sezon sonrası başlangıç ve ileri düzey eğitimlerimiz var.

www.antalyaparagliding.net

Kullanıcı avatarı
OSMAN
Ad Soyad: Osman Yavuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen OSMAN » 1 on yıl 8 yıl önce (16.10.2005, 00:59)

ezheran yazdı:Antalya paragliding olarak 3 sezondur faaliyet göstermekteyiz yazları ticari tandem uçuşlarımız ve sezon sonrası başlangıç ve ileri düzey eğitimlerimiz var.

www.antalyaparagliding.net
tabi canım biliyoruz zaten direk yönlendiriyoruz

Kullanıcı avatarı
Cenap Kahyaoglu
Ad Soyad: Cenap Kahyaoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Cenap Kahyaoglu » 1 on yıl 8 yıl önce (22.11.2005, 05:34)

Selam Murat Bey,

Ben bu yaz bir gün sizin faaliyetleri izledim takriben 1 saat falan. Biliyorum bana kızacaksınız ama size bir iki eleştiride bulunacağım.

Geldiğim gün sizin 5 Rus müşteriniz vardı. Bu 5 müşteri uçtu, fakat 2 müşteri çıplak ayak ile kalkış yaptı. Yani hiçbir şekilde ayakta bi ayakkabı veya terlik,çorap falan yoktu!

Ayrıca, 3 pilot kask kullanmadı. Ve etrafıma baktım, herkez gayet rahat bir tavırla işine bakıyordu. Yani, biri gelip pilotlara, arkadaş kaskın nerede, demedi. Bende kasksız uçuş yaptım yeri geldiğinde. Ama sizler oraka kask unutmak durumunda değildiniz,kasklar yerde duruyordu. Ki, bizler kaskı unuttuğumuz zamanlar mecbur kalırdık kasksız uçmaya (sebebi ne olursa olsun,uçmamalıydık aslında). Derken bir iki kaza oldu ve biz kask unutulduğu zamanlar Babadağ'da ya 2 saat beklerdik kaskın gelmesini veya başkalar kask verirdi bize.

Hadi kask olayını geçtik, olabilir deriz, pilotlar kendileri bilir deriz falan. Peki, yolcuların çıplak ayak ile uçması nasıl açıklanılır??? Yani Murat Bey, bu akıl mantık içine sığacak bir iş değil. Kusura bakmayın belki biraz kaba olacak fakat, hangi kafa ile siz yolcularınızı gönül rahatlığı ile çıplak ayak ile uçurursunuz? Hemde 2(!) yolcu! O gün 5 tandem kalktı ve 5 tanesi tamamen ofsayt durumunda! Adam akıllı bir federasyona ve düzene sahip olan bir ülkede olsaydınız, siz işletme ruhsatınıza o gün veda etmiş olurdunuz.

Ve şimdi siz burada "biz eğitim veriyoruz" diyorsunuz. Doğru değil Murat Bey, hiç doğru değil bu tavır. Fakat şunu da demek gerek, kullandığınız malzemeler, kubbe ve harnes falan güzel ve temiz malzeme. O konuda tebrik etmek gerekir sizi. Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.

Bu arada, ben takriben 6000+ (altı bin) tandem uçuşu yapmış biri olarak az çok konunun uzmanıyım. bana lütfen "yahu,o gün falan aksilik oldu" demeyin. kask olayı tamam,olabilir. Ama çıplak ayak...yok.

Saygılar

Cenap Kahyaoglu

Kullanıcı avatarı
onursan
Ad Soyad: Onur San
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen onursan » 1 on yıl 8 yıl önce (22.11.2005, 10:40)

selamlar,

web sayfanız açılmıyor, firefox'ta:

Directory Listing Denied
This Virtual Directory does not allow contents to be listed.

internet explorer'da:

You are not authorized to view this page

diye hata vermekte. ilgilenebilirseniz iyi olur.

sevgiler.

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ORKO » 1 on yıl 8 yıl önce (24.11.2005, 18:38)

cenap bey konuyla ilgili yorumunuzu okudum ama keşke özel mesaj atsaydınız, arkadaşların yaptığıda yanlış ama ulu orta ne var ne yok anlatmışsınız, genede kendi hür iradeniz diyorum... HERKEZE TAM TECHİZAT UÇUŞLAR

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen tangoabi » 1 on yıl 8 yıl önce (24.11.2005, 23:54)

merhaba arkadaslar

orko, cenap bey dogru yapmıs bence ben desteklıyorum ozel den yazsa belkı hıc bır sey degısmeyecek... zaten resmı olarak cıddı bır denetım yok en azından bu sekılde herkes kendıne cekı duzen verır ... cenap beyın anlattıklarıyla ben bu yaz oludenızde karsılastım orda cok tandemcı var ve hepsı bu kurallara uymuyor ben bu yaz gordum. sonra bu ısten anlayan yabancılar olabılır dısarda kotu reklam yapabılır ... havacılıkta herseyden once yer emnıyetı gelır bunu unutma .... saygılar

tangoabi.....

Kullanıcı avatarı
filizey
Ad Soyad: Filiz Bakır Güler
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen filizey » 1 on yıl 8 yıl önce (25.11.2005, 01:08)

selam,
cenap bey’in söylediklerine benzer şeyleri –hatta daha vahim olanları- defalarca kez başkalarından da dinledik. bazılarına tanık da olduk. bunlar çok ciddi ihmaller(sadece ihmal demek de yeterli mi acaba?)
böyle şeyler tabii ki foruma da yazılacak ki buna karşı çıkan ya da katılan fikrini söyleyebilsin. bence daha da önemlisi, çok ciddi olduğunu düşündüğümüz bu gibi konularda -çekinmeden- insanları bilgilendirebilmeliyiz. insanlar bunu bilmeli, sonrası kendi bileceği iş.
ancak bu tarz yazıları bir firmanın tanıtıldığı başlık altına değil de, ayrı bir başlık altında yazmak daha doğru olurdu. hem konu dağılmamış olur, hem de tüm bunlar sadece bir firmaya mal edilmemiş olur. çünkü aynı şeyler başka bazı firmalar için de geçerli.

sevgiler, saygılar...
En son filizey tarafından 25.11.2005, 23:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ORKO » 1 on yıl 8 yıl önce (25.11.2005, 16:24)

ay özür dilerim, ben yolun başında olduğum için nadiren yapılan bir iş olarak sandım yapılanları, demek sürekli tekrarlanıyor böyle şeyler, ve uyarılar dikkate alınmıyor demek, :x

Kullanıcı avatarı
Cenap Kahyaoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Cenap Kahyaoglu » 1 on yıl 8 yıl önce (25.11.2005, 16:43)

Selam arkadaşlar,

bunun gibi önemli konuları bence forumda açıklamak (uslubu ile) ve sporumuzun daha emniyetli olmasını sağlamak en uygunudur. amacım belli bir insanı veya şirketi kötülemek değildir. ancak zaten tehlikeli gözü ile bakılan sporumuz içinde bunun gibi olayları konuşmak gerek.

istemem birilerini bu şekilde ulu ortalıkta kötülemek. ama arkadaşlar, olay gerçekten hoş değildi.

saygılar

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Pilot Menüsü: 

Selamlar !!

Mesaj #10 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (25.11.2005, 21:54)

Iyi Gunler,

http://www.thk.org.tr/yeni/egitim/duyuru/TKazalar.pdf Turk Hava Kurumu tarafindan internet sitelerinde resmi olarak yayinlanan listede

6.sirada rapor edilen kazadaki pilot ile isim benzerligi ve/veya ortada bir yanlislikmi var !!! . .

Saygilar/Deniz Erenler

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Re: Selamlar !!

Mesaj #11 gönderen skydiver » 1 on yıl 8 yıl önce (26.11.2005, 15:01)

Deniz Erenler yazdı:Iyi Gunler,

http://www.thk.org.tr/yeni/egitim/duyuru/TKazalar.pdf Turk Hava Kurumu tarafindan internet sitelerinde resmi olarak yayinlanan listede

6.sirada rapor edilen kazadaki pilot ile isim benzerligi ve/veya ortada bir yanlislikmi var !!! . .

Saygilar/Deniz Erenler

:D senden korkulur... süper tespit.. ;)

Kullanıcı avatarı
Cenap Kahyaoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Cenap Kahyaoglu » 1 on yıl 8 yıl önce (27.11.2005, 00:27)

Selam,

Hayır,ortada isim benzerliği falan yok. İsim doğru ve olay da (maalesef) doğru. Ancak doğru olmayan bir iki husus var. THK sayfasında olayın sebebi (yolcusunu bağlamamış) yanlış belirtilmiştir.

1. Bilirkişi olarak THK görevlendirildi ve THK tarafından verilen raporda olayın neden meydana geldiği, yani kaza sebebi tespit edilemedi.

2. Olay kalkış anında olmadı, uçuşun takriben 8inci dakikasında ceyeran etmiştir.

3. Bacak kolonların açılmasının sebebi yabancı denetim heyeti ve harnes üretici firma işbirliği ile tespit edildi ve bu tesbit sonucunda olayın pilotaj veya yolcu hatası - kısacası insan hatası - olmadığı kesinlik kazanmıştır.

4. Tüm bunlar gözönünde bulundurulup mahkeme beraat kararı ile sonuçlanmıştır.

Kaza nedenini ben ve tespiti yapan heyet tarafından bilinmekte ve belgelenmiştir. Şimdiye kadar bu rapor açıklanmadı ve bunun hukuksal sebebleri var.

Sorusu olan bana yönelsin.

Saygılar

ezheran
Ad Soyad: Murat Çiftçi
Pilot Menüsü: 

Resmi cevaptır

Mesaj #13 gönderen ezheran » 1 on yıl 8 yıl önce (23.12.2005, 13:50)

Sevgili gökyüzü tutkunları;
Uzun zamandır form sayfasını okumuyordum bu sebepledirki herhangi bir cevap yazamadım.
Pilot arkadaşımın yapmış olduğu eleştiriye katılmamak elde değil. Gerçekten bu tür disiplinsizlikleri malesef yaşamaktayız ama bir konu varki tepede yapılan pilotaj hatalarını şirkete maal etmekte tabiki yanlıştır şirketimiz bu durumların meydana gelmesi tespitinde pilotlar ile yapılan sözleşme gereği gerek para gerekse uçuş cezası vermektedir. Ve pek tabiki pilotlarımızın bu sebeplede bu uyarıları alacağı teminatını sizlere veriyorum.
Camiamızdan özür dilerim. (Pilotlarım adına)

yapılan dozdaki tüm eleştirilerinize saygı duyuyor teşekkür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Cenap Kahyaoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Cenap Kahyaoglu » 1 on yıl 8 yıl önce (26.12.2005, 02:39)

Sayın Murat Bey,

Bu tür hadiseler yaşanabilir. Önemli olan, bu tür yanlışları görüp hatayı düzeltmektir. Genelde biz bir bahane bulup hatamızı kabul etmek istemeyiz veya bir bahane bulmaya bakarız.

Görüyorum sizin tutumunuz gayet olgun ve yapıcı, yani hatayı kabul edip bunun giderilmesi için çaba sarfetme niyetiniz var. Güzel bir yaklaşım ve şirketiniz için aynı zamanda hayati önemi olan bir tutum.

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Cenap

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (27.01.2007, 00:32)

bır kulup pılotu olarak antalyada yasıyorum uzgunum kı basınıza gelenler bıraz kazaya davet gıbı yanı kader demeyecegım orda deyıldım olayı görmedım allaha cok ınanırım kaza ve kadercıyım ama su bır gercek kı allah bızlere kaza ve kader ıcın elımıze verdı akıl ıle bunları engelleme fırsatı vermıs yanı esegını saglam kazıga baglayacaksın ondan sonra allahaa tevekkül edeceksın essek kacmıssa kaderın mıs derım ama anlatılanlar bıraz sızın dısıplın yada ınsan hayatını hıcte cıddıye almamanızdan mı kaynaklandı ıs yapacagınızı sanmıyorum bu pıyasada görülüyorkı forumdan ılgıde yok sanırım olmaması sızın gercek kaderınız mıs ıste kader bu derım

Kullanıcı avatarı
yener
Ad Soyad: Mehmet Yener Yilmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen yener » 1 on yıl 7 yıl önce (27.01.2007, 00:37)

dost acı söyler bense hep dost olmak ısterım o yüzden hep acı söylerım üzgünüm amacım kımseyı rencı etmek deyıl ama amacım kımse ıcınde de endıse de etmemek sızlerle ucan lar hakkında da endıse etmıyor deyılım umarım bundan sonra kadere ınanırsınız