UÇMAK ARTIK HAYAL DEĞİL

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

teo
Ad Soyad: Omer Yasar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

UÇMAK ARTIK HAYAL DEĞİL

Mesaj #1 gönderen teo » 1 on yıl 8 yıl önce (05.03.2006, 12:56)

TÜRKİYENİN EN KAPSAMLI DOĞA SPORLARI OKULUNDAN TÜM DOĞA SPORCULARINA ZEVKLİ ETKİNLİKLER...
MERKEZİ ADANAYA BAĞLI OLAN MACERAPEREST DOĞA SPORLARI OKULU ADIYAMAN ŞUBESİ AÇILMIŞTIR HAVACILIĞI BİR YAŞAM TUTKUSU HALİNE GETİRENLER... VE HALA YERİNE GETİREMEYENLER...SİZLERİDE ARAMIZA BEKLİYORUZ. FALİYETLERİMİZ
YAMAÇ PARAŞÜTÜ,RAGTİNG,DALIŞ,KAYAK EĞİTİMİ,İZCİLİK KURSLARI,KAYA TIRMANIŞI,MİCROLİGHT PLOTU,DAĞ BİSİKLETİ GEZİLERİ,DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
İRTİBAT : ATATÜRK CAD. 302 SOK. NO:1/A ADIYAMAN TURKİYE
TEL :0 416 214 91 91-
En son teo tarafından 12.03.2006, 01:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 7 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ttgünay
Ad Soyad: Günay Tutgun
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ttgünay » 1 on yıl 8 yıl önce (05.03.2006, 15:33)

doğa sporları ve özellikle yamaç paraşütü faliyetlerinin arttırılması ve eğitimlerin verilmesi çok hoş bir durum.bir yamaç pilotu olarak sevindim....
malzeme ihyiyaç olursa benimle kontak kurabilirsiniz......
uygun fiatlara yurtdışından getiriyorum.....(dhv1, 1-2, alt takım...vs.)
saygılar ......................
iyi uçuşlar.................................................Günay Tutgun
..................................................................Ölüdeniz........ :)

Kullanıcı avatarı
serhat
Ad Soyad: Serhat Kocaerol
Aldığı Beğeni: 5 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen serhat » 1 on yıl 7 yıl önce (14.08.2006, 19:27)

arkadaşlar adıyamanda böyle faaliyetlerin olması beni hem şaşırttı hem sevindirdi... hemde adıyamanlı olarak gururlandırdı... yaz sonu akraba ziyareti yapıp hemde uçmak isterim ... nerelerde uçuyosunuz?

serhat kocaerol
sky sports
05557045852

teo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen teo » 1 on yıl 7 yıl önce (15.08.2006, 09:44)

adıyamanda uçulacak tandem yıpılacak o kadar çok yer varki ulu baba dediğimiz yer 2250 mt yüksekliğinde tandem için çok güzel bir yer pirin palas tarfında var ali dağı kısımlarında var saymakla bitmeyen yerler var adıyamana geldiğin zaman irtibata geçersek yardımcı olur beraber uçuş yapabiliriz..

Kullanıcı avatarı
serhat
Ad Soyad: Serhat Kocaerol
Aldığı Beğeni: 5 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen serhat » 1 on yıl 7 yıl önce (15.08.2006, 19:06)

ben birde adıyaman nemrut dağında uçuş imkanı varmı onu öğrenmek istiyorum bi bilginiz varmı bu konuda ? ...

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ORKO » 1 on yıl 7 yıl önce (15.08.2006, 23:32)

serhat bey merabalar, bende orhan özgülbaş beyin yp sporu kitabı var, ama şu an başka birinde, yanılmıyorsam nemrut dağınında kaydı vardı kitabın uçuş bölgeleri bölümünde, ve yanılmıyorsam dağ hakkında bilgi verirken yüksekliğinin 700 metre (tam hatırlamıyorum) olduğu yazıyordu, vede nemrut bölgesinin rüzgar durumunun yer yer kötüleşebildiği falan yazıyordu, dediğim kitap eğer birinde varsa uçuş bölgeleri bölümüne bakıp benim yazımdaki yanlışları düzeltsin lütfen... ;)

varya pot kırdım gibime geliyor... :oops:

not: avatardaki foto ben değilim ünlü bir dj... :)
En son ORKO tarafından 16.08.2006, 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

teo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen teo » 1 on yıl 7 yıl önce (16.08.2006, 10:25)

Orko'nın dediği gibi türkiyede yamaç paraşütü 1. denemesi erzurum 2. denemesi ise adıyaman nemrut dağı orko düzeltiyorum izninle nemrut dağı 2150 mt yüksekliğinde genelde sert bir rüzgara sahip bazı günler güzel rüzgarlar oluyor ama tandem pilotu için güzel bir yer bi kaç yıl önce de şuan kapak sayısını hatırlamıyorum yamaşüt dergisinin kapak çekimi iç detaylı bilgileri yamaşüt ekibindende alabilirsin baya bir uçuş yapıldı o gün biz bir kaç kez uçuş için nemrut a gittik rüzgar şartlarından dolayı uçamadık yinede adıyaman geldiğin zaman yardımcı oluruz.
msn kullanıyosan msnden daha detaylı görüşebilirz msn : [email protected]

Kullanıcı avatarı
WindsSon
Ad Soyad: Buğra Sekmen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen WindsSon » 1 on yıl 7 yıl önce (23.10.2006, 19:07)

Immm.....Güzel Eğer imkanlarım olursa gelmeyi düşünürüm.
Ayrıca bende merak ettim :?: Nemrut Dağı'ndan uçuş imkanı varmı acaba
Çalışmaların devamını ve Başarılar dilerim

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (24.10.2006, 19:23)

arkadaşlar adıyaman deyip geçmeyin. halkı böyle ekstrem sporlara çok ilgili. biz 2001 yılında dağcılık federasyonu temel eğitim kampı için kahta ilçesindeydik. adıyamanda ilk defa dağcılık faaliyeti yapılacağı için valilik önünden resmi geçiş filan yaptık :) bir ilgi, bir ikram valla gözlerimiz yaşardı. :)

teo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen teo » 1 on yıl 7 yıl önce (05.11.2006, 23:26)

Arkadaşın dediği gibi burda bu tur ilgilere destek çok halkın meraklı gözleride çok genelde ellerinden gelen her türlü imkanı sağlıyolar herkesi bekleriz adıyaman

turk hava kurumunun desteği ile ilk öğretim okullarında ücretsiz olarak gençlere havacılığı tanıtarak model uçak eğitimi vermeye başladık yeniliklerle sizinleyiz....

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

maceraperest

Mesaj #11 gönderen PROFLY » 1 on yıl 7 yıl önce (21.12.2006, 22:04)

Öncelikle hayırlı olsun Ömer Bey.. Sportif faaliyetlerin yaygınlaşması güzel..

Fakat Maceraperest isim olarak şaibeli ve hakkında çok fazla iddianın olduğu ve mağduru fazla olan bir firma izlenimi veriyor..

Umarım adıyaman şubesi olarak onlara örnek olacak bir çizgi izler faaliyetlerinizi sportmenliğe ve amatör ruhuna örnek olacak şekilde geliştirirsiniz.. Keşke adıyamanda başlattığınız bu güzel faaliyeti kökleri çürümüş bir ağaca aşılamak yerine bir fidanı toprağa yeni dikmek gibi başlatsaydınız demekten yinede kendimi alamıyorum..

Çalışmalarınızda şimdiden başarılar diliyorum..

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Resim gönderebilirmisiniz.

Mesaj #12 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 7 yıl önce (22.12.2006, 10:36)

Ben de tebrik ederim ve uygun bi zamanda ziyaret etmek isteriz.
Bölgeye ait bir kaç fotoğraf eklerseniz seviniriz.

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Ad Soyad: Gökhan Karaköse
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen hardboyy » 1 on yıl 7 yıl önce (22.12.2006, 13:46)

adıyamanda böyle bir faaliyetin açılması ii olmuş gerçekten. yalnız maceraperest in şubesi derken Salih abilerin kendinin mi yoksa orda sizde macera perest olarak yeni bir okulmu açtınız merak ettim. hayırlı olsun ve başarılar dilerim. bizde adıyamana gelmiştik fakat hava sartları pek ii değildi ve fazla uçamadık 3 gül kalmıştık çok güsel yerler var uçmak için hemen hemen her tepe musait. Mahmut el ensari turbesi vardı ordan uçmayı palnlıyorduk ama rüzgar çok sertti bizde daha alcak ve yelken yapılabilecek bir tepe bulduk orda bile aşırı sert ruzgar yelken yapmamıza pek isin vermedi pek fazla uçamadık nemrut dağınada gitmek istedik ama burda ruzgar böyleyse orda daha fazladır dedik. Ayrıca yamaşüt dergisi sanırım 2yada 3 cü sayısında vardı nemrut uçuşları bizde zaten o çekimlerden sonraki hafta gitmiştik. çekimlerinde serkan yarlılar abimizde vardı polatlar falan yapmışlardı hep birlikte sonrasında bizde serkan abiyle gitmiştik zaten. adıyaman gerçekten ii bir bölge uçuş yapmak icin ve misafir perver insanları var. ordaki bizi ağırlayan özellikle Mehmet abiye de çok deşekkür ederim. Adıyaman gidilip görülmeye değer bir yer. herkese ii uçuşlar,

teo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen teo » 1 on yıl 7 yıl önce (21.01.2007, 03:05)

merhabalar evet adanaya bağlı olan maceraperest doğa sporları okulu adıyaman şubesiyiz ve turk hava kurumuna bağlı olarak açmış olduğumuz adıyaman havacılık ve doğa sporları okulu olarakda faliyetlerimiz devam ediyo adıyaman gerçekden görülmeye değer bir şehir belki sizin sansınıza rüzgar biraz sert olabilir ama genelde sadece nemrut da hava şartları mümkün olmuyo genel olarak adıyaman insanı misafir perver ve sıcak kanlıdır adıyamana kulubumuze her zaman bekleriz
En son teo tarafından 12.04.2007, 17:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Cem Karakas
Pilot Menüsü: 

ersin'i gören söylesin.!

Mesaj #15 gönderen Cem Karakas » 1 on yıl 7 yıl önce (12.04.2007, 14:20)

Adıyaman lı arkadaşlar, Eger Ersin Aydınkılınç denen dolandırıcıyı Görürseniz mutlaka Cem KARAKAŞ'a ulaşmasını söyleyin.
Çalıntı Malzeme ile Eğitim Olmaz.

teo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen teo » 1 on yıl 5 yıl önce (28.10.2008, 14:38)

Yeni Kış Sezonunda Erciyes'in zirvesinde kayak Eğitimlerimiz başlamıştır.