kilis sportif havacılık kulübü ve faaliyetleri

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
desert_eagle79
Ad Soyad: Mehmet Fatih Büyükgüçlü
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen desert_eagle79 » 1 on yıl 4 yıl önce (17.08.2009, 18:50)

Arkadaşlar geçte olsa bende forma katılıp duygularımı dile getireyim dedim gerçekten kiliste bu işi yapmak zordu ama sağolsun kilis t.h.k şube başkanı zekeriye kaya ve şube saymanı mehmet oğul bunu başardı bizde kursiyerler olarak destek olmaya çalıştık beraber bi şeyler yaptık tabiki bizi yetiştiren üç hocamızıda unutmadan onlara teşekkür ediyorum onlar bu işe gönül vermiş mütevazı kişiler oldukları için isimlerini formda yazmıyorum...bu arada şunada deyineyim mehmet kardeşimiz kendisine yanlış bir nick seçmiş flymen (uçanadamda) ne ona en çok yakıçacak nick '' yedekçi mahamet'' olurdu bence siz kursiyer arkadaşlarımızında bu konudaki görüşlerini bekliyorum ve AL SANA YEDEK DİYEREK sözümü bitiriyorum kendinize has bakın

Kullanıcı avatarı
flymen
Ad Soyad: Mehmet Oğul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen flymen » 1 on yıl 4 yıl önce (18.08.2009, 16:18)

tekrar merhaba mustafa öcel arkadasımız sizinmle irtibata gecmeyi klup olarak bizde isteriz kac yıldır yamacla ilgilendiğinizi ve tekamülünüzü alıp almadıgınızı yazarsanız seviniriz bu arada fatih arkadasımızın kullanıcı adımla ilgili yapmıs oldugu yoruma gorus bildirmemizi istediği için yazıyorum flymen ucan adam deil ucanadamlardır fatih ben klup kurucusu oldugum için hepimiz adına bi nick almayı tercih ettim :D

Kullanıcı avatarı
desert_eagle79
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen desert_eagle79 » 1 on yıl 4 yıl önce (19.08.2009, 11:31)

Arkadaşıma öncelikle verdiği İngilizce dersi için sonsuz teşekkürlerimi sunarım ama ben genede bu nickin ne bizi ne de Mehmet kardeşimizi temsil ettiğini düşünmüyorum.Ayrıca sen Mehmetin avukatımısın demekten kendimi alımıyorum.Madem ki polemik istiyorsun al sana polamik diyerek;Etme rüzgar ile oyun stola girersin bak koyun diyorum....Buradaki koyun kendini bilir. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Sürçü lisan ettikse affedin arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
patiklipire
Ad Soyad: Işıl Özyurt
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen patiklipire » 1 on yıl 4 yıl önce (19.08.2009, 20:49)

:mrgreen: kim kim o kendini bilmez fatih hersey gun yuzune cıksın perde arkasında artık hiç bişi kalmasın şeffaf politika istioruz isteriz isteriz kanat isteriz sonra harnes ve kask da ayrıca telefirikde istioruz yamaca başkaaaaaaaaa eldiven dizlik paramotorda tabi bide burayı inönünün yerine secmelerini istioruz haksızmıyım buranın nesi var beleş kurs istioruz sonra tekabülde sonra araba ve iş istioruz :D nese gerisini sölemiim burda bulamam zatiiiiiii dimi :) hehehe

Kullanıcı avatarı
desert_eagle79
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen desert_eagle79 » 1 on yıl 4 yıl önce (20.08.2009, 10:09)

Kız politikanın seffaf olduğu hangi ülkede,hangi uygarlıkta,hangi milliyette görülmüşte sen burda seffaf politika istiyosun hadi gene ben bir ip ucu daha vereyimde tahmin edin bu kendini bilmez matrix reloaded filminden fırlamış bir karekteri andırıyor(trinity)hadi bilin bakalım bu kim :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Sürçü lisan ettikse affedin arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
flymen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen flymen » 1 on yıl 4 yıl önce (20.08.2009, 12:40)

benim biricik ekip arkadaşlarım ve ben çok sıkıntıdayız...herşey uçtuktan sonra kurs bitince hal olacağını sanıyoduk sorunlar biter diye düşünüyorduk.Ama daha kötü oldu uçmanın tadına vardıktan sonra yine uçmak istiyoruz fakat kanadımız yok...sayfamızda bizi ziyaret eden arkadaşlarıma sesleniyorm kanadını satmak isyen yada ikinci el kanatlarla ilgili döküman ve bilgisi olan arkadaşların benimle irtibata geçmesini rica ediyorm.

Kullanıcı avatarı
flymen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen flymen » 1 on yıl 4 yıl önce (26.08.2009, 14:53)

KİLİS AYVAZ TEPE

İrtifa:105 m
Hâkim Rüzgâr yönü: batı –güney batı

Kilis ayvaz tepe Kilis sınırları içerisinde 105 m irtifaya sahip olan bir tepedir.tepenin en güzel özelliği şehir merkezine 2Km uzaklıkta olmasıdır.Yamaç hakim rüzgarı tam karşıdan yani batı cephesinden almaktadır.hakim rüzgar yünü gün buyu fazla değişiklik göstermemekle beraber batı ve güney batı istikametlerinden esmektedir.ani değişiklikler hatta aylar boyunca hakim rüzgar yönünde değişiklik olmamaktadır.ortalama rüzgar 18 km/h esmektedir.

Yamaç şehre yakın olmasıyla birlikte ulaşım sorunu yoktur. Yamaçta bir başlangıç kursu düzenlenmiş olup 90 sorti uçuş yapılmıştır. Herhangi bir kaza ve kırım meydana gelmemiştir. Kilis Ayvaz tepe Başlangıç kursu verilmeye uygun olmakla beraber ayrıca kalkış ve inişler için çok uygun bir yamaçtır, tepenin üzerinde koşu pisti için taşlardan ve çakılardan sıyrılmış bir bölge yine iniş bölgesi için ise taşlardan ve çakıl taşlarından sıyrılmış bir alan oluşturulmuştur. Ayrıca iniş bölgesini kaçıran pilotlar için risk bulunmamaktadır, çünkü yamacın 3 km ilerisine kadar ağaç veya enerji nakil hattı bulunmamaktadır.

Yamaç iller arası seyri sefere hatta ülkeler arası seyri sefere uygundur. Sınır komşusu olan Suriye’nin Halep vilayeti karayoluyla 50 km uzaklıktadır.

İlimize ait yamaçta atlayışlarını yapmak ve misafirimiz olmak üzere tüm yamaçparaşütü pilotlarımız davetlidirler.

T.H.K.Kilis Şube Saymanı

Kullanıcı avatarı
kikirik
Ad Soyad: Burcu Özyurt
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen kikirik » 1 on yıl 4 yıl önce (26.08.2009, 17:08)

;) memooooo tanıtım harika olmuş bide resim koysaydın ya daa bi anlaşılır olurdu hatta bi video yada klip funda arardan yak gel bence yamacın tanıtımı için cok uygun olurdu nedersin? :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
zaraza
Ad Soyad: Hasan Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen zaraza » 1 on yıl 4 yıl önce (27.08.2009, 03:16)

slm arkadaşlar.öncelikle kulübünüz hayılı olsun.kazasız belasız uçuşlar dilerim.ben izmirde yaşayan besni li bir arkadaşınızım yaklaşık 4 senedir bu spor la ugraşıyorum zaman zaman ise sizin o taraflara yolum düşüyor sizler le uçmak tan zevk duyarım.en kısa zaman da görüşmek üzere.bu arada tepenin bazı resimlerini de eklerseniz sevinirim.saygılarımla Hasan YILDIRIM

Kullanıcı avatarı
patiklipire
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen patiklipire » 1 on yıl 4 yıl önce (27.08.2009, 17:16)

merhaba hasan özür diliyoruz tum klup olarak yedekci adına :) tamam saymanımız ekler en kısa zamanda resimleri tesekkurler bu arada aramızda gormek isteriz seni cok keyfli bi ortam var cunku burda :D

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen Karaömer » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 14:18)

Merhaba Arkadaşlar;

15- 16 Ağustos 2009 da İnanılmaz bir olay vukû buldu. Kilis'te yamaçparaşütü deseniz ne alaka sorusuyla karşılaşırsınız belki ama THK Kilis Sportif Havacılık Kulübü, alakayı son noktasına kadar Akın Süslü ve Adil Beyin acizane bizatihi şahsımın da katıldığı yp başlangıç kursunda son derece başarılı bir şekilde dosta düşmana gösterdi...

Ben böyle bir öğrenci kitlesi, böyle uçma aşkıyla yanıp tutuşan bir ekip 15 Ağustos 2009 tarihine dek görmedim. Hepsi Samimi ve içten birlik ve beraberlik içinde kursu bitirdiler. Burdan tüm öğrenci pilot arkadaşları kutlar İstedikleri bir tarihte İskenderun'a da uçuşa beklerim. İskenderun'daki tepemiz günün 24 saati uçuşa imkan vermekte boy boy her ebatta ve her seviyeye uygun tepelerimiz bulunmaktadır.

Aşağıdaki linkte Kilis uçuşlarına ait fotolar mevcuttur..

http://img215.imageshack.us/img215/5163/dsc00950x.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/1069/dsc00961jmz.jpg
http://img341.imageshack.us/gal.php?g=dsc00953h.jpg

Kullanıcı avatarı
xoops7
Ad Soyad: Mehmet Muzaffer İyigün
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen xoops7 » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 18:55)

15- 16 Ağustos 2009 da vuku bulan inanılmaz olayın pilotları olarak mehmet hocaya bu içtenliği için çok teşekkür ederiz.
iletiyi okuduk ve çok duygulandık gerçekten.
kevser 1 ve kevser 2 (muzo) olarak tüm grup adına yapmayı uygun gördük bu teşekkürü yp kursunun ilk günlerinden bu yana aksiliklerle karşılaştık tüm ekip olarak lakin gerek bizim içimizdeki inanç ve yp yapma hevesi gerekse hocamız eşliğinde yaptığımız yer çalışmalarına hiç ara vermedik ve kendi çabamız ve inancımızla yer çalışmalarımıza devam ettik. bunun yeri bizde ayrıca başkadır.bu başarı hepimize ait ve duygular karşılıklı. madem akın hocamın ve adil hocamın adı geçti (ki onlar adlarının geçmesi taraftarı değillerdi) ve bittabi mehmet hocam sizi çok sevdikkkk ve tekrar gönül dolusu teşekkürler...
ha bu arada AYVAZ TEPEYİ VE 86 numarayı hayatımız boyunca unutmıcaz.
.

Resim
En son xoops7 tarafından 28.08.2009, 19:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kevser
Ad Soyad: Kevser Özyalçın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen kevser » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 18:57)

15- 16 Ağustos 2009 da vuku bulan inanılmaz olayın pilotları olarak mehmet hocaya bu içtenliği için çok teşekkür ederiz.
kevser 1 ve kevser 2 (muzo) olarak tüm grup adına yapmayı uygun gördük bu teşekkürü yp kursunun ilk günlerinden bu yana aksiliklerle karşılaştık tüm ekip olarak lakin gerek bizim içimizdeki inanç ve yp yapma hevesi gerekse hocamız eşliğinde yaptığımız yer çalışmalarına hiç ara vermedik ve kendi çabamız ve inancımızla yer çalışmalarımıza devam ettik. bunun yeri bizde ayrıca başkadır.bu başarı hepimize ait ve duygular karşılıklı. madem akın hocamın ve adil hocamın adı geçti (ki onlar adlarının geçmesi taraftarı değillerdi) ve bittabi mehmet hocam sizi çok sevdikkkk ve tekrar gönül dolusu teşekkürler...
ha bu arada AYVAZ TEPEYİ VE 86 numarayı hayatımız boyunca unutmıcaz.

Kullanıcı avatarı
kevser
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen kevser » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 19:01)

sevgili ve beceriksiz muzo arkadaşım yani kevser 2; bizi rezil ettin sağol:) yazdığım iletiyi eksik kopyalamışsın. eksik olan kısmını hemen telefi edip doğru haliyle göndericem ve bi daha olmasın:)

Kullanıcı avatarı
kevser
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen kevser » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 19:07)

kevser 1 ve kevser 2 (muzo) olarak tüm grup adına yapmayı uygun gördük bu teşekkürü yp kursunun ilk günlerinden bu yana aksiliklerle karşılaştık tüm ekip olarak lakin gerek bizim içimizdeki inanç ve yp yapma hevesi gerekse hocalarımızın bize olan inançları sayesinde biz bu işi alnımızın akıyla sonlandırdık ve başarılıydık. hocamız eşliğinde yaptığımız yer çalışmalarına hiç ara vermedik ve kendi çabamız ve inancımızla yer çalışmalarımıza devam ettik. bunun yeri bizde ayrıca başkadır.bu başarı hepimize ait ve duygular karşılıklı. madem akın hocamın ve adil hocamın adı geçti (ki onlar adlarının geçmesi taraftarı değillerdi) ve bittabi mehmet hocam sizi çok sevdikkkk ve tekrar gönül dolusu teşekkürler...
not: AYVAZ TEPEYİ VE 86 numarayı hayatımız boyunca unutmıcaz.

Kullanıcı avatarı
kevser
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen kevser » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 19:14)

sevgili ve de şirin arkadaşım muzo; tekrar sana sesleniyorum.sen bizi rezil etmedin.benim dilim sürçtü, amann elim sürçtü:) senin sayende ileti daha fiyakalı oldu:)

Kullanıcı avatarı
xoops7
Ad Soyad: Mehmet Muzaffer İyigün
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen xoops7 » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 19:39)

suçlu aramaya gerek yok herşey yp için :D sizleri seviyorummmm.

Kullanıcı avatarı
patiklipire
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen patiklipire » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 21:11)

:P offffff offfffffffff bi işide düzgün yapın yahu bu ney böle kocaman adamlar bişide yazmayı basarın sanırım yine bu zor görev bana düştü :D Mehmet Hocam duygu ve düşünceleriniz için cok ama cooooooook tesekkurler bizlerde sizinle birlikte olmaktan cok mutlu olduk bu keyfli kurstaki payınız yadsınamaz kurs sizinle daha bir eğlenceli oldu :mrgreen: bu zorlu sartlarda bizi yanlız bırakmadınız sagolun veeeeeeeeeeee
:x siz ikiz kevserler sizde bişi yapacagınız zaman bakıp örnek alın benden hehehe :lol:

Kullanıcı avatarı
kikirik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen kikirik » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 21:32)

hiiişşşttttttt ne oluyor burda :?: surda mehmet hocamızı bulmusken basta benim bir tesekkür etmem boynumun borcudur :D itekakada olsa beni ucurtmayı basaran kişiye nasıl tesekkür etmiyim :? özelliklede ilk gün benim için vermiş olduğunuz mücadele inanılmazdı ;) tabi Akın ve Adil hocamında bu güzel yazınız emin olun ekibi cok mutlu etti elinize sağlık en kısa zamanda görüşmek ...

Kullanıcı avatarı
kikirik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen kikirik » 1 on yıl 4 yıl önce (28.08.2009, 21:53)

bu arada dün aksam bizim ipimizle kuyuya inip :mrgreen: ayı ve marsı görmek için yamaca cıkan yapmış olduğumuz oooooooooooo muhteşem BENMARİ usulu kekin :lol: lezzetine varıp tarifi için peşimizde koşan tüm arkadaşlara bir müjdem var :) bir dahaki ay mars asparagasında tekrar bu lezzeti tatmak için 2287 yılında hepinizi yamaca bekliyoruz :mrgreen:
amaaaaaaaaaaaa bu defa ateşte pişirilmiş kahveler sizden :twisted: ona göre ayağınızı denk alın :)