1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

tekirdağ yamaç paraşüt kulübü

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 00:24)
gönderen Flieger59
TEKİRDAĞ YAMAÇ PARAŞÜT KULÜBÜ2007 yılında Uçmakdere bölgesinin yamaç paraşütü uçuşlarına açılmasıyla birlikte, bölgenin tanıtımı ve yamaç paraşütü sporuna yeni pilotların yetiştirilmesi maksadıyla 7'den 70'e uçmak isteyen herkesi gökyüzüyle tanıştırma çalışmalarına başladık.
2010 yılının son aylarında bu spora yeni ufuklar açabilmek, farklılık yaratabilmek ve bölgedeki yamaç paraşütü ile diğer doğa sporlarının gelişimine bir ivme kazandırabilmek amacıyla yeni bir oluşuma girerek 10'u aktif uçucu 15 arkadaşımızla Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü'nü kurduk.
Dinamik, kaliteli, yaptığı işe saygılı ve paylaşıma önem veren yeni ekibimizle yamaç paraşütü sporunu ileriye taşımak ve ilgi duyan herkesi bu spora kazandırmak için çalışmalarımıza başladık.
İlk olarak her türlü uçuş etkinliğimizde birincil ihtiyacımız olan ve aynı zamanda dışarıdan gelen pilot arkadaşların da transport ihtiyacına katkı sağlayacak olan 10 + 1 yolcu kapasiteli 4x4 arazi taşıtımızı aldık.
İkinci yatırım olarak belki de Türkiye de bir ilk olan bir icraata imza atarak,kalkış pistlerine 15 dk. mesafede bulunan Yeniköy'de, köy içinde, 1800 lü yıllarda Rumlar tarafından kilise olarak kullanılan ve 1929 yılında okula çevrilen ancak yaklaşık 15 yıldır kullanılmayan tarihi bir binayı restore etme çalışmalarına başladık.
Bina; restoranı, kafesi, eğitimler için kullanılacak dersliği, toplantı odası, lojmanı, mutfağı ve kulüp yönetim odası olarak kullanılacak birimleriyle yeniden dizayn edildi. Restorasyon şu günlerde hızla devam ediyor. Muhtemelen Nisan ayı içerisinde açılışını yapmayı planlıyoruz.
Restorasyon çalışmaları bittiğinde yeni yerimizi, bölgemize uçmak için gelen yamaç paraşütçü dostlarımızı ağırlamanın yanısıra, Trekking, ATV turları, Mountain Biking, Jeep Safari, Orientiering gibi aktiviteler ile tüm doğa sporları seven dostlarımızın da kendilerini evinde hissedeceği bir "Doğa Sporları Merkezi" olarak kullanacağız.
Kulüp tel no : 0533 314 3993
e mail : teyak59@hotmail.com
Web : www.teyak.com
Facebook : http://www.facebook.com/home.php#!/Teyak59


Sanlı FİDAN
THSF Tekirdağ İl Temsilcisi

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 01:23)
gönderen foton
hocam merhaba,

teyak ne ayak diye iğrenç espiriyle konuya girmek istemesemde bu doğamda var biliyorsunuz :). öncelikle hayırlı olsun konuyu yeni gördüm olası dediğim bir gelişme olmuş hayırlısı olmuş diyelim, gerçi telle arardım ama gecenin bu saatinde ceddime yapılacak hayır duasıylan karşılanmak istemedim diyelim :). valla epeydir Tekirdağ'a gelemedikte, en kısa zamanda gelmeye çalışacağız artık. sahi haberim olsaydı yeni kulüp binasının elektirik tesisatınıda yeniliyeverirdim artık şoklandıkça beni anardınız :) eh elektirik işleride elimizden gelir az buçuk. böylece kuruluşta 16. ve 17. nömerolu kurucu olurduk, hocam buluttan elektirikleniyorum bu gün uçmasammı, hocam bu deniz derin gözüküyor kötü elektirik alıyorum, ya hocam bu yokuş ne dik belim elektirikleniyor gibi bir çok sızlanmaının sebebinide böylece öğrendiniz :). neyse konuşmanın geri kalanını telefona bırakıp tekrar hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum, sadri hocayada selamlar. dileğin ve ailemize yani katılan yaşarında selamları var.. hoşçakalın.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 01:39)
gönderen Flieger59
Ersan güzel yazın için teşekkürler. Ayrıca senden aldığımız malzemeler için de çok teşekkürler. (Anladın sen onu ;) )

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 01:58)
gönderen Flieger59
Farukçum selamlar.Nerelerdesiniz kardeşim ?? Kara kayıplara karıştınız.Yüzünü cüsseni unuttuk ;) Öncelikle sanırım küçük Faruk dünyaya geldi.Güzel sürpriz oldu :) Allah analı babalı büyütsün inşallah. Senin de bakıcılık günlerin başladı sanırım :) :) Bizim cepheye gelince senin olası olarak gördüğün gelişme oldu ve hayırlısı oldu. Artık yürümeyi bıraktık koşmaya başladık diyelim. Yeni ekip bomba gibi maaşallah diyelim nazar değmesin. Artık hızla kurumsallaşma yoluna gidiyoruz. Eğer fırsat bulursanız seni ve eşini aramızda görmek bizim için büyük keyif olur. Her zaman yeriniz hazır. Bu arada elektrik işini hangi arkadaşa yıksak diye düşünürken kaderin tatlı cilvesine bak ki,senden teklif var,hayırlı uğurlu olsun kardeşim. önümüzdeki Cumartesi kablolarını al gel çalışma kampında rezervasyonunu ben ayarlarım :) Şaka bir yana teklif etmen yeter. Biz ağır ağır işleri hallediyoruz. Lakin bu aralar kuzey kutup dairesinin en bahtsız mekanında işler ağır aksak yürüyor.Ortalık kar buz. Sanki dağ başındayız :) Faruk eşine selamlar.Yaşar'ı yerime öp. Görüşmek üzere.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 03:18)
gönderen foton
:)

cevabınızı geç fark ettim hocam, biraz yanlış anlaşıldım herhalde. aşağıdaki resimdede göreceğiniz gibi yaşarı öperim öpmesinede alt dudaktan kaptımı bırakmıyor mendebur hayvan :).
bakmayın hayvan dediğime aslında havacılığa çok meraklı, valla kanadı, harnesi bucak bucak kaçırıyoruz elinden, nerde görse atlayıp dişlerini geçiriyor bu havacılık sevgisini bizden almış sanırım. her ne kadar biyolojik ana babası olmasakta ona varolmayan çocuk sevgimizin tümünü ışınlıyoruz kendisi sevgi manyağı oldu. hırçın ve inatçı karakterinden dolayı evde her dediği oluyor artık bizmi ona, omu bize bakıyor ayırd edemiyorum :). harnesimin önünde onada bir kokpit hazırlayıp türkiyenin ilk uçan köpeği yapıcam kısmetse, yani istikbali parlak bizimkinin.
şaka bir yana hocam yarında size açıklayacağım gibi bir dizi değişiklikler yaptık bizde küçük hayatımızın büyük koridorlarında. lakin en kısa zamanda takım taklavatı toplayıp gelicez inşallah, artık elimizden ne gelirse yaparız. bu arada hatırladığım köy ise mekanda çok deli, orada olmak tepeden gelip gitmek çok zevkli olacak eminim.
herkese saygılar, selamlar.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 09:08)
gönderen Flieger59
Faruk gülmekten öldürdün beni sabah sabah. Ya bak yanlış anlamışım. :) :) Neyse sizin bu yaşarı ben öpmesem sadece sevsem olur mu ? :) Faruk havaların düzelmesine az kaldı.En kısa zamanda sizleri de aramızda görmek isteriz bu durumda. Yaşarı da getirin. Ona bir harnes ayarlayalım o zaman :) Görüşürüz selamlar..

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 11:53)
gönderen hikmetim
merhaba sanlı yeni külüp binanızda hafta sonu kalabilecek yer varmı yani konaklama gibi tşk

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 12:04)
gönderen no_identity
Sanlı abi hayrlı uğurlu olur inşallah. Çok emek ve vakit harcadığınızı yakından biliyorum bu sporu ilerilere taşıyabilecek kapasitenizin de olduğunu biliyorum. Hayırlı uğurlu olsun yeni kulübümüz. Yamaç paraşütünün en son çocuğu TEYAK aramıza hoş geldin.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 13:01)
gönderen Flieger59
Hikmet bey şu an için binanın yapılıp bitirilmesine konsantre olmuş durumdayız. Fakat bundan sonraki adımımız konaklama imkanı yaratabilmek. Belki de Nisan ayında konaklama imkanı da sunabiliriz. Ama olmazsa mutlaka 2-3 ay içinde bu imkanı yaratmak için tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Selamlar.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 13:03)
gönderen Flieger59
Mustafacım güzel dileklerin için çok teşekkürler. Umarım herşey gönlümüzce olur ve hep birlikte bu keyfi ve güzel ortamları yaşarız. Selamlar.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 13:54)
gönderen Berussa
Sanlı Hocam çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.Yardım edebileceğimiz herhangi bir konu olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 14:55)
gönderen bartsay
Kıskanmamak mümkün değil. Darısı bizlerin başına,
ancak alınan sonuçların yan gelip yatmakla olmdığı da belli.
Tebrikler özellikle bu ölçüde büyük özveri sonucu başarıya ulaştığınız için,
yaşarı benim için de öpün :)

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 16:25)
gönderen Flieger59
İbrahim hocam teklif etmeniz yeterli.Çok sağolun manevi destekleriniz bizler için en büyük yardım sayılır. İnşallah bir gün gelip konuğumuz olursunuz.Herzaman bekleriz. Bursaya selamlar.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 16:34)
gönderen Flieger59
Bartuğ bey gerçekten çok uğraşıyoruz ama değiyor. Darısı ıspartanın başına. Birileri elini işin altına soksun işler yürür ve birlikten gerçekten kuvvet doğuyor.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 21:36)
gönderen Kerim
tebrik ederim Sanlı hocam,bundan sonra devamlı beraberiz.Takılacak mekanımızda var.Destek konusundada maddi manevi elimden geleni yaparım.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 21:46)
gönderen Flieger59
Kerim tabiki bundan sonra hep beraberiz. Dediğin gibi mekan da yakında hazır. Destek teklifin için çok çok teşekkürler. Tabiki gerek duyarsak eşimizi dostumuzu arayacağız. Manevi desteğiniz her zaman bizim için önemli. Düzgün bir hava verse de yakında Mustafayla atlayın gelin,uçalım uçamasakta biraz sohbet edelim.
Görüşürüz.

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 22:25)
gönderen acg5
Sanlı hocam hayırlı uğurlu olsun. :)

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 23:21)
gönderen Flieger59
Adnan çok sağol.Görüşmek üzere.Herzaman beklerim. :)

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 23:27)
gönderen foton
hocam tekrar merhaba,

bu hayırlı olsun işinide epey uzattım ama :) bir şey daha soracaktım. kulüp yenilendiğine göre bizimde lisans yenilememiz gerekiyor zannımca, gereken şeylerden fotoğraf aklımda da gerisinide siz hatırlatırsanız sevinirim. bu arada dilek eğitiminide komple yenileyerek bu kulübün de ilk öğrencisi olmaya çalışıyor haberiniz olsun :).
yaşarı herkes için ilk ve son defa öpeceğim :cry: tekrarının olmamasını rica ediyorum :).
herkese selam ve saygılar..

Gönderilme zamanı: 8 yıl 1 ay önce (01.03.2011, 23:35)
gönderen Flieger59
Faruk tekrar merhaba.Lisanslarınızı tekrar çıkaracağız,o yüzden 2 vesikalık fotoğraf+Nüfus cüzdan fotokopisi+Tekirdağ Gençlik Spor İl Müdürlüğünün web sayfasından indirebileceğiniz Sağlık raporunu doldurup en yakınındaki doktora,sağlık ocağına hastaneye vs onaylattırıp bana ulaştırmanız gerekiyor. Raporu onaylatmak size biraz zor olacağa benzer :)
Nereden bulacan doktoru şimdi?? ;) Bu arada yaşar bizim maskot oldu çıktı yaa :) Sen son defa tüm camia için bir öpüver gitsin.Söz bidaha istemeyeceğiz. :)