izmir appıfly türkiye

Bu bölümde yamaçparaşütü ile ilgili dernek, klüp, şirket sitelerinizi tanıtabilirsiniz.Yeni başlamak isteyenlerin size ulaşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
acrox
Ad Soyad: Cem Karakaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

izmir appıfly türkiye

Mesaj #1 gönderen acrox » 1 on yıl 2 yıl önce (25.05.2011, 21:19)

Yamaç Paraşütü Sporunda bir öncü !
Yamaç Paraşütü Sporuna Uluslararası kalite evrimi getiren FAI nin desteklediği bir oluşumdur.
APPI lisansı bildiğiniz IPPI standartlarını içerir. Fakat APPI kartları çok daha profesyonelce hazırlanmış Uluslararası havacılık mevzuatlarını ve ekstra imkanlar içermektedir.
Sadece APPI Eğitmenlerinden alabileceğiniz kurslar ile bu karta sahip olabilir ve lisansınız ile Uluslararası (Dünyanın Tüm Ülkelerinde Geçerlidir) dolaşımlarda sorunsuz ve en eğlenceli uçuşları yapabilirsiniz. APPI temsilciliği olan her ülkede (158 Ülke) sorunsuzca uçuş ve eğitim imkanlarında yararlanabilirsiniz.

Türkiye'de APPI lisansı vermeye yetkili ilk ve tek okul olan APPIFLY TURKEY ye mevcut lisansınız ile başvurun
sizde APPI üyelerine sunulan ayrıcalıklardan yararlanın.

APPI Türkiye olarak ülkemizde sıkıntısını çektiğimiz pilot lisanslandırma çalışmalarına yine Yurtdışı oluşumlar tarafından çareler bulundu. Artık pilotlarımız belli bir sayıya ulaşarak sertifika başvurusu yapmak yerine, istedikleri zaman online olarak sınavlarını olabilecek ve gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde Uluslararası geçerliliğe sahip APPI PILOT lisanslarını edinebilecekler. Mevcut sertifikalar için denklik sistemi de bulunan APPI sistemi, sizlere zorluk çıkartmadan sertifikalarınız sizde kalmak suretiyle, gerekli denklik derecesinde lisanslandırma yapmaktadır. Başlangıç seviyesinden Tandem pilotluğu seviyesine kadar birçok resmi ve Uluslararası Denklik veya Yeni lisans almak için yapmanız gereken tek şey online başvuru sistemimizi kullanmak ve sizden istediğimiz bilgileri ve dökümanları eksiksiz bize ulaştırmanız. Gerisi Biz APPI TÜRKİYE nin sorumluluğunda. Hepsi bu. APPI SİZİ MUTLU EDER!

www.appiflyturkey.com
Dosya ekleri
appi-logo-small.jpg
appi-logo-small.jpg (6.28 KiB) 8390 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
acrox
Pilot Menüsü: 

appıfly türkiye izmirde eğitimlere başlıyor

Mesaj #2 gönderen acrox » 1 on yıl 2 yıl önce (02.06.2011, 17:23)

APPIFLY TÜRKİYE İZMİRDE EĞİTİMLERE BAŞLIYOR!
İsviçre merkezli APPI kurumuna bağlı APPIFLY TÜRKİYE izmirde faaliyetlerine başlamıştır.
Yamaç paraşütü Başlangıç eğitimlerine de yakın zamanda başlayacak olanAPPI TÜRKİYE ye kurs kayıtlarınız için başvuru yapabileceğiniz gibi, Sertifika denklik programlarımıza da katılarak Uluslararası geçerlilikte APPI WORLDWIDE lisansı alabilirsiniz.
Daha fazla, bilgi için,
www.appiflyturkey.com
Dosya ekleri
appi_logo.jpg

Kullanıcı avatarı
ozgur_atakan
Ad Soyad: Özgür Atakan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ozgur_atakan » 1 on yıl 2 yıl önce (03.06.2011, 01:23)

sonunda izmirde öncü bir kurs açıldı..

Kullanıcı avatarı
acrox
Pilot Menüsü: 

izmir appıfly türkiye

Mesaj #4 gönderen acrox » 1 on yıl 2 yıl önce (03.06.2011, 09:14)

APPIFLY TÜRKİYE
Cem KARAKAŞ
1367 sk. No:2 İkbal 2 İş Merk. 5/506 Çankaya İzmir
02324832326
0543 483 23 20
www.appiflyturkey.com
[email protected]
Dosya ekleri
appi_logo.jpg

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen bartsay » 1 on yıl 2 yıl önce (03.06.2011, 13:34)

Camiaya renk ve çeşitlilik getirecek bu grişimleri memnuniyetle izliyoruz tebrikler----> :)

Kullanıcı avatarı
acrox
Pilot Menüsü: 

appı lisansı almak!

Mesaj #6 gönderen acrox » 1 on yıl 2 yıl önce (09.06.2011, 10:56)

APPI nasıl sertifika ( Lisans ) veriyor?
Öncelikle APPI, Türkiye de ve dünyanın bir çok ülkesinde temsilcilikleri vasıtası ile yüksek standartlarda pilot eğitimleri veriyor ve halen uçmakta olan pilotları, eğitmenleri gerekli yeterlilik sınavlarından geçirerek, gerektiği noktada ek derslerle ve uçuş teknikleri ile standartları yükseltiyor ve nitelikli gerçek pilotlar olmaları sağlanıyor..
Yeni başlayan eğitimleri ve denklik sistemi olarak iki farklı yoldan lisanslandırma yapılıyor. Hiç sertifikası olmayan, fakat belkide yüzlerce saat uçuşu olan arkadaşlar tanıyorum, bu şekilde uçucularda sisteme dahil olarak lisanslandırılıyor APPI de. Yapmanız gereken sadece bize başvurarak, gerekli bilgilerinizi ulaştırmak ve online sınava dahil olmak, ve ihtiyaç durumunda ek ders ve uçuş pratikleri yüklemeleri ile gerekli seviyedeki lisansınız için hak kazanmak. BU noktadan sonra biz APPI ye Türkiye temsilcisi olarak referans göndriyoruz. ( Kişi gerekli şartları yerine getirmiştir ) şeklinde, ve lisansınız onaylanıyor ve 45 içerisinde posta adresinize gönderiliyor.
APPI de çoklu kontrol sistemi olmakla beraber muazzam düzgün çalışmaktadır. Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi, yardım etme ( Torpil ) yapılamamaktadır. bu girişimde bulunan eğitmen veya temsilciler sistem tarafından kara liste ye alınarak APPI den ihraç edilmektedir.

Konu ile ilgili olarak buradan sorularınızı yazarsanız cevaplamaya çalışırım. :!:

Kullanıcı avatarı
musfur04
Ad Soyad: Mustafa Öcel
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Appi nedirrrr.

Mesaj #7 gönderen musfur04 » 1 on yıl 2 yıl önce (09.06.2011, 12:51)

Cem bey anladığım kadarı ile yüzyüze kurs verilmiyor. Onlayn uzaktan eğitim ve sınav akabinde yeterli bulunursa sertifika.

Güzel. Peki bunun maddi boyutu ve bu sertifikanın anlamı ve geçerlilik durumu. Yani artık sertifikasız uçuş yaptırılmayan fethiye taekofta geçerlimi.
Katılmak için ne gerekiyor. Saygılar.

Kullanıcı avatarı
acrox
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen acrox » 1 on yıl 2 yıl önce (09.06.2011, 13:21)

Mustafa bey,
Evet, şayet halihazırda uçuş yapıyor ve belli bir teork altyapıya sahipsemniz sadece online olarak sınava girmeniz gerekmekte. Bu sınav şu an için ingilizce, almanca, fransızca ve ispanyolca yapılabilmektedir. Türkçe için APPI merkezi ve Türkiye Temsilciliği olarak çalışmalara devam ediyoruz. Yakın zamanda Türkçe olarak sınava dahil olabilecek pilotlarımız.
Bu zaman zarfında eğer herhangi bir sertifikanız vs, varsa bize yollayınız. Bununla birlikte sizden istediklerimiz;

İLK YARDIM VE KURTARMA SERTİFİKASI ( Aranan en büyük nitelik Budur ) Yoksa APPI Türkiye ve Kızılay derneği ile ortak düzenlenen kursa katılarak almanızı önemle tavsiye ederim.
Pasaport resmi veya arka zamini beyaz veya gri olan temiz vesikalık foto( Lisansınız İçin Kullanılacak ), e posta adresiniz, Posta adresiniz( Lisansınızın Gönderileceği Adrestir) Telefon numaralarınız, Varsa Resmi Uçuş kayıtlarınız, Yoksa Referans pilot isimleri, veya eğitmeninizin iletişim bilgileri.

Bu istenilenleri bize mail yoluyla ulaştırmanız durumunda sınava girmeden APPIFLY TÜRKİYE Temsilciliği ve yamaç paraşütü okulu bünyesinde öğrenci pilot veya seviyenizin gerektirdiği şekilde pilot lisansınız çıkartılır. Yani resmi APPI okuluna Kayıt Yapılır.
Şayet; Okuldan bir APPI eğitimi talebiniz olursa bu durumda talep etmiş olduğunuz kurs ücreti ne ise o ücreti ödersiniz.
Şunuda not olarak ekliyeyim, Eğitimler ParaPro ya bağlı, ancak güncel bilgiler ve teknikler ile verilmektedir.

İlk lisansınız geçicidir ve "BİR YIL" süreyle kullanılabilir. Gerçek lisans kartınızı alabilmek için, seviyeniz itibari ile gerekli sınav düzenlemeleri yapıldıktan sonra Sınava tabi olmanız ve gerekiyorsa Uçuş testlerinden geçmeniz de gerekebilmektedir.

2011 yılı itibari ile APPI lisansı ve Denklik programı ücretlendirilmemiştir. Gelecek yıl içinse ücret "48 Euro" YILLIK olarak planlanmaktadır.

Geçici lisansınızı aldıktan sonra;
Seviyenizin gerektirdiği her irtifadaki alanlardan uçabilirsiniz. ( Yurtiçi ve Yurtdışı olmak üzere)

Sorularınıza detaylıca cevap vermek istedim, şayet başka sorunuz olursa lütfen bize iletiniz.
Saygılar.
APPIFLY TÜRKİYE
www.appiflyturkey.com :!:

Kullanıcı avatarı
ozgur.k
Ad Soyad: Özgür Korkut
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ozgur.k » 1 on yıl 2 yıl önce (09.06.2011, 21:00)

acrox yazdı:İLK YARDIM VE KURTARMA SERTİFİKASI ( Aranan en büyük nitelik Budur ) Yoksa APPI Türkiye ve Kızılay derneği ile ortak düzenlenen kursa katılarak almanızı önemle tavsiye ederim.
:!:

Sitenizdeki ilk yardım kursu ilanını okudum. Detaylı bilgi ek dosyada denmiş ama ek dosyayı bulamadım.

-Kayıt ücreti 200 TL. diye belirtilmiş. Bu, toplam ücret midir?
-Kursa katılmak için ne gibi evraklar isteniyor?

Syg.

Kullanıcı avatarı
acrox
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen acrox » 1 on yıl 2 yıl önce (09.06.2011, 22:48)

Selam, ilkyardim kursu icin appifly turkiye sitesi forumunda ilgili konunun altinda ekler icerisindedir. bu mesajın altına dökümanı ekledim.
Cem Karakas
Dosya ekleri
LK.KURS+BİLGİLERİ.doc
(175 KiB) 262 kere indirildi