tatsız ama ders alınacak bişi

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

tatsız ama ders alınacak bişi

Mesaj #1 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 1 yıl önce (01.09.2012, 01:55)

slm..bundan bir süre önce türkay beyden çok uzun süre satışda kalan bir harnes satın almak üzere telefon açtım ..aynı harnesi daha önce bir arkadaşım satın almak istemişdi,ona oturma yerinin kırık olduğunu söylemiş,ama ben yinede bi yanlış anlaşılma olmasın diye kendisinden duymak istedim,bana kırık olmadığını söyledi ANLAŞDIK..pazarlık ettik harnesi 375 tl ye satın aldım,ücretini hesabına gönderdim..harnes geldiğinde altında ve yanlarında yırtık ve söküklerin olduğu,sırt korumalarının olmadığı ve oturma fiberinin boydan boya kırık olduğunu gördüm..bu hiç hoş değildi..neyse kendisini aradım durumu telafi edebilmek için..telefondaki konuşmamızda bundan haberi olmadığını,bir başkasına gönderdiğini nasıl olduğunu bilmediğini söyledi ..dedim ki o zaman 375 tl nin 75 tl sini iade ederse ,onuda harnese tamiratında kullarak,kullanabilir hale getireceğimi ,dolayısiyle konuyu bu şekilde halledebileceğimi söledim..kendisi memnuniyetle kabul etti..ama 75 tl yi daha sonra iade edebileceğini söyledi ANLAŞDIK..uzunca bekledim..ödeme günü geldiğinde hesap numaramı aradığımda,bana harnesi geri gönder dedi..ben ise bu arada saraca dikim ücreti olarak 15 tl,sırt koruması için 10 tl ve ayrıca fiberciye 25 tl masraf etdiğimi iletdim..dolayısiyle kargo ücretinide düşünürsek o andan sonra iadenin saçma olacağını konuşduk ..ANLAŞDIK.biraz daha beklemem gerekdiğini daha maaşını almadığını söyledi..tamam dedim..zamanı geldiğinde yine aradım hesap nosunu kaybetdiğini söyledi yine vermek istedim..bu arada para ihtiyaç oldu harnesi tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaş çok israr etti .üzerine 98 model olduğunu sölediğim bir yedekle ,herşeyi bilerek kabul ettiğinin pazarlığını yaparak verdim ücretini aldım..türkay bey yine ödeme zamanı geldiğinde ödemeye yanaşmıyarak sen harnesi o arkadaşa 98 model yedekle ,hemde iyi paraya satmışsın dedi..bende kendisine diğer arkadaşla olan pazarlığımızın kendisini ilgilendirmediğini ve baştan beri takındığı tavrın kendisine hiç yakışmadığını,bunun yanlış olacağını olacağını,bi tatsızlık olmasını istemediğimi iletdim..yine ok dedi ve hesap numaramı aldı YİNE ANLAŞDIK..aradan geçen zaman zarfında bugün banka hesap ekstreme baktığımda 75 tl nin hala hesabıma geçmediğini gördüğüm için kendisine telefon açma ihtiyacı duydum..önce selamlaşdık hal hatır sordum..acaba dedim bi sıkıntımı var niçin iade yapmadığını nazikçe sorduğumda.sen çok iyi bilirsin bir daha beni rahatsız etme dedi ve telefono çok kaba bir şekilde yüzüme kapatdı..ARTIK ANLAŞAMADIK..bu arada çok üzüldüğümün ve sabrımın taşmak üzere olduğunu ,türkay biliyor gibi birinin bunu nasıl yapabileceğini düşünüyordum..israrlı aramalarımdan sonra telefonuma cevap verdi..bende 75 tl yi artık istemediğimi ,ama beni baştan beri çok zorladığını,bütün iyi niyetim ve sabrımı taşırdığını dolayısiyle artık bunu her ne kadar asla yapmak istemesem de başka arkadaşların başına gelmesin diye ve yaşadıklarımı paylaşmak istedim bunuda kendisine yapacağımı söylediğimde..elinden geleni yap ( afedersiniz,) ne b.k yersen ye dedi..75 tl için yaptıklarının kendisine hiç yakışmadığını ,küfretmemesi gerekdiğini ,yememi istediği şeyinde zati kendisinin yediğini söledim..BÜTÜN ANLAŞMA YOLLARI KAPANMIŞDI MALESEF..yaptıklarının ve yaşananların hiç hoş olmadığını , ama bunu tüm camianın bilmesi gerekdiğini düşünerek ve çok üzülerek yazıyorum..istiyorum ki türkay bey aramızda geçen bu olaydan bir ders çıkartsın ve bundan sonraki yaşantısında doğrunun ve güzelin yanında olsun..gerçek şu ki ben bir yamaç paraşütçüsünün böyle şeyler yaşamaması gerekdiğini düşünüyorum.yaptığım spordan ve kendimden utandırdı beni türkay bey..bana iyi bir insanlık dersi verdiği için teşekkür ediyorum.ama deşifre etmek zorunda bırakdığı için hiç affetmiyorum ve küçük ama haklı taşkınlığım ve dahala onunda pişman olup üzülebileceğini düşünerek özür diliyorum şahsından..camiamıza ve spora verdiğim rahatsızlıkdan dolayı hepinizden herkesden çok özür dilerim..nazik bir telefonuyla yaşanan her olusuzluğu unutabilir,ihtimaline karşı gelecekde dost kapısını açık bırakıyorum cemal abisi olarak..bol termikli ,sağlıklı uçuşlar diliyorum tüm pilot arkadaşlara..kib,,cemal tığlı ,ayhavk,,05359771982..AYDIN ..( türkay bey doğal olarak kendisini koruma ve savunma içgüdüsü ve baskısiyle illaki inkara gidecek ..beyefendiye bunu hiç önermem..çünki polemiğe asla girmem,,benim için bu tatsız konu şimdilik kapanmışdır..)

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

cemalcim

Mesaj #2 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 1 yıl önce (01.09.2012, 11:49)

sevgili cemal abicim, mademki konuları taşıdın buraya, başta şunu düzelt istersen harnesi sana 275 tl ye sattım 375 değil, ama böyle söylemen sana yakışır... bu bana attığın birinci kazıktı..Sonra binbir bahane edip 75 tl geri istedin, yarışmadan sonra görüşelim dedim. Daha sonra harnesi geri istedim, tamir ettirdim dedin yollamadın. Sorun 75 tl değil, ikinci kazığı yemek istemememdir. Sonra bu harnesi gittin 500 tl ye halile sattın, yanında da kullanmayacağı yedeği cabası...Yeni başlayan birine bunu neden yaptın?????Ben senle telefonda konuşamıyorum, çünkü hayatımda sinirlendiğim nadir insanlardansın. Bence nu konuyu kapatalım, elbet biyerlerde yüzyüze bakacaz. Ben doğam gereği kimseye kırgın kalamıyorum, sana da kırgın değil ama sinirliyim. 275 tl ye güzel bir harnes aldın, hatta 500 e halile sattın, halile uygun olsaydı ben satacaktım zaten. bu yüzden bu konuyu kaptalım, milletin kafasını yormayalım. Cemalcim ben seni gördüğüm yerde abi derim, selamımı da veririm. Saygılar...Ama unutma 75 tl meselesi sadece bir gurur meselesi...

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Ad Soyad: Halil Akdeniz
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 1 yıl önce (01.09.2012, 12:20)

cemal abim vede türkay abicim. bu camiada değer gördüğüm sevdiğim abilerimdensiniz. meseleyi 75 tl yüzünden uzatmayın ve tatlıya bağlayın selamlasın barışın dargınlık kalksın ortadan.

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Ad Soyad: Mustafa Atsız
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen zorhedef » 1 on yıl 1 yıl önce (02.09.2012, 02:13)

Aynen halil beye katılıyorum cemal bey sık dokuyan ince eleyen biri olarak biliyorum türkan beyin böyle bir yanlışlık yapacağına inanasın gelmiyor biz bu camianın böyle saçma usullerde kirlenmesini istemiyoruz helâllesin bitsin bu ısı herkese kazasız bol uçuşlar dilerim

Kullanıcı avatarı
keremaky
Ad Soyad: Mustafa Özsunar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen keremaky » 1 on yıl 1 yıl önce (02.09.2012, 04:56)

ınsan hayatında hersey oluyor..yeri gelıyor en yakınını eşini anne babasını bıle kırabılıyor ınsan..büyüklük affetmektir..kendınıze yakısanı yapın lütfen..burdakı kımseyı tanımıyorum fakat olayı okuyunca üzüldüm gercekten..yamac paraşütü ınsanları kaynastırıyormus burda anladım ben bunu..bu spora gönül verip güzel dostluklar kurmak ısterım sızlerle..tabi sizinde dostluklarınızın devamını dilerim..hoscakalın

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen daglar72 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.09.2012, 10:15)

Cemal abiyi ve Türkayı yakından tanıyorum, her ikiside çok değerli insanlar,OLay talihsiz bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu düşünüyorum :P Konunun kapanmasını rica ediyorum.

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 1 yıl önce (02.09.2012, 12:15)

slm..öncelikle burada her ikimiz için zaman ayırıp kalbini,kafasını ve kalemini yoran dost kokulu,güzel yaklaşımlar için siz değerli arkadaşa sevgiyle çok teşekkür ediyorum..satın aldığım harnesin fiyatı ise o heyecan ve gerginlikle yazılmış basit bir tuşlama hatasıdır. aksi bir niyetimin olamıyacağı ve bunun sadece bana değil hiç kimseye yakışmayacağı önemini bizler biliyoruz.neyse düzeltme yapıyorum..harnes 375 değil,275 + 5 banka +35 kargo+50 tamirat +koca bir gün sanayide +50 tl yevmiye,motora yakıt = 415 tl ye malolmuşdur..satış ücreti 500 - 415 =85 -25 sanal pazar =60 tl - bilmem kaç telefon görüşmesi,kontör,bir sürü can sıkıntısı,stires,arkadaş kaybı= dönüp baktığımda,,çok komikdir ama 50 senedir yaptığım en kötü alışveriş...ama herşeye rağmen türkayıda sever, ticareti bilir helal para kazanmayı severim.bahaneyle,insan kazıklamakla işim olmadı olmaz .ticarette acımasız olduğumu söylerler,onuda dostluk ayrı ticaret ayrı bilişimdendir...ayıplı malıda uyarırım, (yedek 98 ) sölerim,çatır çatır pazarlığımı yapar,helalleşirim.1962 doğumluyum bunu bilir bunu sölerim,vicdanım rahat özgür yaşar,bi güzelde uçarım..özür dilerim,ama değişmemi istemeyin lütfen..tşkr,sağlıkla mutlu kalın..uçabilen,herşeyi çok seviyorum...ne yapayım bazı kar ile zarar ortak gider..kib , son .