Şok!! Gürsu take off 2b olarak satılmış

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Şok!! Gürsu take off 2b olarak satılmış

Mesaj #1 gönderen kenancifci » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 15:16)

Duyduğumuz bi habere göre dışkaya gürsu take off 2b arazisi olarak satılmış ve traktörle sürülmüş..

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 15:37)

Yine duyduğumuza göre Maydanoz ekeceklermiş :(

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

maydanoz meselesi..

Mesaj #3 gönderen PROFLY » 1 on yıl 10 ay önce (24.05.2013, 22:51)

Merhaba..
Çiftçi olmadığım için internette ufak bir araştırma yaptım:

Rüzgâr sebzeye iyi gelmez. Yaprakları kavurur. Bitkileri sarsalayarak verim düşmesine ve ömrünün kısalmasına sebep olur.

Ben o sırt boyunca tarla görmedim; sadece dağın aşağı kısımlarında bahçeler var. Ve take-offun arka kısmındaki korunaklı vadi içinde tarlalar var. Bence olay maydanoz meselesi değil.. Sporun gelişmesi ve belli noktaların rağbet görmesi ile birlikte ya take-offları, ya iniş alanlarını birileri kılıfına uydurup iç ediyor; ve buralardan rant elde etme yoluna gidiyor. Take-offu satın alan kişi orayı çevirip uçandan para isterse yada take-offu belediyeye kiralarsa 3 kuruşa aldığı tarladan sabit maaşa kavuşur; huzur içinde yaşar gider. Gelecekte olacakta budur.. Zamanla görülecektir. Bu take-offu almayı akıl eden kişi belki bunu tek başına akıl etmemişte olabilir. :idea:

Köy hukukunda bile bir tarlanın içinden insanlar gelip geçiyorsa tarla sahibi o yolu kesemez.. Kamuya ait menfaatleri şahıs menfaatlerinin üstündedir. Gürsu neredeyse 15 yıldır kullanılan ve spora malolmuş bir pist. Burası şimdiye kadar 2-B den çıkarılması için gerekli başvurular yapılmalıydı. Yada pist olarak tescili yapılarak kamulaştırılmalı ve bir prosedüre uydurulmalıydı. Şu ana kadar Dinamit olsun, Antalya olsun, Boztepe olsun, Ormanlı olsun; Gökova olsun, ve aklıma gelmeyen bir çok yerden yerel pilotların çığlığı yükseldi.. Harekete geçilmezse yamaç paraşütüne indirilen bu darbeler devam edecektir.

Bir kayak pistinin ortasının 2-B olarak verilip tarlaya dönüştürüldüğünü ben duymadım; aklımda almaz, federasyonları ortalığı ayağa kaldırır, devlette zaten izin vermez.. Buda bizim sporumuzun hala tanınmadığı, haklarımızın korunmadığındandır..

Federasyonun hala işlerlik kazanmadığını, camianın (bir çok diğer yarasına olduğu gibi) bu büyük yarasına çözüm üretemediğini, düşünüyorum. Eğer ben yanlış düşünüyorsam da buradan gerekli bilgilendirmeler yapılırsa, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında; yada yasal engeller varsa; hangi engellerle karşılaşıldığı hakkında bilgi verilirse sevinirim. Bu konuda çözüm üretilmezse mevcut pistler tescil edilip, uygunluğu onaylanıp; yasal başvurular yapılmazsa; camiaya resmi olarak kazandırılmazsa; bizi kimse adam yerine koymaz, tepesi kapatılan herkes kendi pisti için bir başlık açar; buradan derdine yanar..

Maydanoz sağlığa faydalı; afiyet olsun.. yersek..
Sevgiler..

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=11941
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=9839
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=9626
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=10303
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=6807
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=8910 bulduğum eski başlıklardan bazıları..

Kullanıcı avatarı
linux_mandrake
Ad Soyad: Mehmet Tülüoğlu
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 6 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Gürsu Take-off

Mesaj #4 gönderen linux_mandrake » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 09:24)

Mesut Albayrak +1

Kullanıcı avatarı
tarçın
Ad Soyad: Mustafa Ağmil
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen tarçın » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 11:54)

Benim iki düşüncem var bu konuyla ilgili
Birincisi bence buranın 2b den satılacağının yamaç paraşütçüleri dışında herkezin haberi vardı.
Gürsu ve ovadaki arazi sahipleri kesinlikle bu bölgede yamaç paraşütünü istemiyorlar ben kimle diyolağa girsem ilk söylenen söz bana bu oluyor. ovadaki çifçi mahsülüne bazen zarar geldiği için şehir mezkezindeki kişilerde başkan bütün parayı yamaç paraşütününe yatırıyor düşüncesi tüm gürsuda var. Birlik olunup yamaç paraşütünü engellemek için suyu olmayan ekime uygun olmayan bir yeri tarla bahçe yapmaları. "biz bir sene orayı çimlendirmeye çalıştık başaramadık gerisini siz düşünün"

İkincisi burayı 2b den alan kişi ekip biçme dışında ya kendine bursanın en güzel manzarında güzel bir villa konduracak yada belediyeye güzel bir kiraya verip tekrar yamaç paraşütüne kazandıracak.

Bu bölgenin 2b sınırları içerisinde olduğunu gürsu belediyesi çok iyi biliyordu ama hiç bir önlem almadı belkide aldı bilmiyoruz. Ama almış olsaydı bundan önce bursa belediyesiyle ilşkileri iyi olan il temsilcimizin haberi olmazmıydı belkide onunda vardı il temsilcimiz federasyonu neden haberdar etmedi ettiyse federasyon neden birşey yapmadı sonuçta bizim federasyonumuz bir bakanlığa bağlı değilmi çözemeyecek kadar ilgisiz mi kalacaktı...

Artık olmuş bitmiş bundan sonra pek birşey yapılacağı hakkında ümit veren konuşmalar da duyamadık...

Başımız sağolsun marmaranın en eski ve en güzel güney tepesini kaybettik...

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Ad Soyad: Cüneyt Acar
Pilot Menüsü: 

Gürsu Dışkaya Pisti Gelişmeler

Mesaj #6 gönderen dragonfly » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 15:05)

Merhaba,
Dışkaya pistinin satışı ile ilgili gelişmeleri paylaşmak istiyorum. Konu ile ilgili Gürsu Belediyesi ile görüştük ve federasyon da bilgilendirildi. Pistin bulunduğu arsanın sahibi olan şahıs burayı başka bir şahsa satmış. Ancak arsanın eski sahibinin kardeşleri arsa üzerinde kendilerinin de haklarının olduğunu öne sürerek satışın durdurulması için dava açmış bulunuyor. İlk aşamada bu davanın sonuçlanması gerekiyor. Satışın durdurulması kararı çıkarsa bağlantılı olduğumuz tüm kanalları kullanarak pistin tekrar camiamıza kazandırılmasını sağlamaya çalışacağız. Şu an bunun yollarını araştırıyoruz. Bu amaçla Gürsu Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Federasyonumuz ile irtibat halindeyiz. Federasyon yönetim kurulu üyemiz Serdar İlker de konunun takipçisidir. Arsayı satın alan kişi ile de hafta içinde görüşeceğiz. Bursa'da YP sporunun gelişiminin önünü açan Dışkaya pistimizi kaybetmemek için elimizden gelen ne varsa yapacağız.

Teşekkürler.

Cüneyt ACAR
THSF Bursa İl Temsilcisi

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen kenancifci » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 18:39)

ne yani gürsu dışkaya takeeoff başka bir şahsa mı aitti?? belediye bu şahısla ne gibi anlaşma yaparak gerekli düzenlemeyi yapıp camiaya kazandırdı? bursaya malolmuş ve bizim uçuşa gözümüzü açtığı gözbebeğimiz takeoffumuz devlete ait değilde x kişilerinmiymişşş??

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Yamasut » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 19:10)

Selamlar,

Gürsu kalkış pisti ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Konuyla ilgili olarak, Gürsu Belediyesinden Recep ile görüşüp bilgi aldım.
Kalkış alanının sahibi olan dışkaya köyünden vatandaş arsasını yine dışkaya kökenli
Bursa'da oturan, kapalıçarşıda dükkanı olan başka birine 2B yasası çerçevesinde satmış.
Kardeşleri itiraz edip dava açmış.
Bu durumun düzeltilebilmesi ve kalkış alanının YP ciler tarafından kullanımının devam edebilmesi
için Gürsu Belediyesi gerekli girişimi yaparak Ankara'ya 2B den sorumlu daireye başvuru
yaparak satışın iptali ve kalkış alanını satın almak için gerekli girişimi yapmıştır. Ancak kurallar
gereği satış gerçekleştiği ve şahıs arazisi olduğu için müdahale edilemeyeceği söylenmiştir.
Gürsu Belediyesinin bundan sonra yapmayı düşündüğü davranış, eğer ki satış iptal edilmez ise
kalkış alanını yeni sahibinden satın almak yada kiralamaktır. Eğer satış iptal edilirse bu durumda
yine kalkış alanını dışkayada ki sahibinden satın almak yada kiralamak seçenekleri
uygulanacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Son seçenek ise arazinin kamulaştırılması
sayesinde kazanılması olacaktır.
Belediyeden öğrendiklerim bunlardır.
Bu kalkış alanının geçmişte camiaya kazandırılması, çevresindeki tesislerin yapılması, yıllardır
bu uçuş alanında pek çok yarışma ve festival düzenlenmesi konusunda Gürsu Belediyesinin
ne kadar çok destek verdiği ve YP sporunun Gürsu'da gelişebilmesi için bu sayfalarda yazı yazan pek
çok arkadaşında geçmişte üye olduğu, Gürsu Hava Sporları Kulübünün Belediye desteğiyle
kurulduğu ve yıllardır desteklendiği unutulmamalıdır.
Gürsu belediyesi bu spora ve kalkış iniş alanlarına bu kadar önem verirken, bu kalkış
alanının durumuyla ilgili gerekenleri yapmadığı yada yapmayacağını düşünmek yanlıştır.
İşin Federasyon tarafından bakıldığında bu kalkış alanı federasyon içinde önemli bir kalkış
alanıdır. Öyle ki yıllardır burada yapılan festival ve yarışmalara federasyonda gerekli desteği
vermiş ve 2013 yılındaki Türkiye Hedef Şampiyonasını burada yapmayı planlamıştır. Bu kalkış
alanı Federasyon için de önemlidir, dolayısıyla bu konuda bir şey yapmayacağını
düşünmek de yanlıştır.
Son zamanlarda popüler olan bir davranış:" yeterli bilgiye sahip olmadan oturduğu yerden her
olayda Federasyonu yada başkalarını suçlayarak yazı yazmak". Bu olguya pek çok
arkadaşımın kapıldığını üzülerek görüyorum. Ortada bir olumsuz durum varsa önce hep beraber
bu durumun ne olduğunu net bir şekilde öğrenip (birini yada birilerini suçlamadan) sonra bu
konuda neler yapılabilir, herkes nasıl destek verebilir bunların konuşulması gerekmektedir.

Federasyonun hala işlerlik kazanmadığını, camianın (bir çok diğer yarasına olduğu gibi) bu büyük yarasına çözüm üretemediğini, düşünüyorum. Eğer ben yanlış düşünüyorsam da buradan gerekli bilgilendirmeler yapılırsa, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında; yada yasal engeller varsa; hangi engellerle karşılaşıldığı hakkında bilgi verilirse sevinirim. Bu konuda çözüm üretilmezse mevcut pistler tescil edilip, uygunluğu onaylanıp; yasal başvurular yapılmazsa; camiaya resmi olarak kazandırılmazsa; bizi kimse adam yerine koymaz, tepesi kapatılan herkes kendi pisti için bir başlık açar; buradan derdine yanar..

Evet Mesut Yanlış düşünüyorsun. Camianın yarasına çözüm olması amacıyla, Türkiye'deki uçuş bölgeleri, kalış ve iniş alanları teknik bilgileriyle beraber bir dosya şeklinde hazırlanmış ve Federasyon tarafından Sivil havacılığa sunulmuştur. Genel kurmaydan konuya ret cevabı gelmiştir, dosya ikinci kez Sivil Havacılığa sunulmuş ve yine genel kurmay tarafından anlaşılmaz bir şekilde ret cevabı gelmiştir. Bunun üzerine Federasyonun Orman bakanlığı ile yaptığı çalışma neticesinde; Federasyon tüm illere yazı göndererek Orman Bakanlığı arazilerinde içerisinde kalan kalkış ve iniş alanlarının Federasyonun kullanımına tahsis edilmesi ve Yamaç paraşütü uçuşları için kullanıma tescili için gerekli çalışmaları yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.
Yani Federasyon bu konuda da çalışıyor, keşke durduk yere suçlama yapmadan önce bi arasaydın diyecem ama geçmişte de bu konuyu seninle konuştuğumuzu çok net hatırlıyorum.
Bu bölgenin 2b sınırları içerisinde olduğunu gürsu belediyesi çok iyi biliyordu ama hiç bir önlem almadı belkide aldı bilmiyoruz. Ama almış olsaydı bundan önce bursa belediyesiyle ilşkileri iyi olan il temsilcimizin haberi olmazmıydı belkide onunda vardı il temsilcimiz federasyonu neden haberdar etmedi ettiyse federasyon neden birşey yapmadı sonuçta bizim federasyonumuz bir bakanlığa bağlı değilmi çözemeyecek kadar ilgisiz mi kalacaktı...

Yukarda da dediğim gibi birilerini suçlayıcı yada zan altında bırakıcı yazılar yazmadan önce
birkaç kere düşünmemiz gerekiyor. Gürsu Belediyesinin durumdan haberi varmış ve gereken
yazışmaları yapmışlar ve yapmaya devam ediyorlar. Benim ve İl Temsilcisi olan
Cüneyt arkadaşımızın yeni haberi oldu olaydan. Bursa belediyesinde çalışıyor olmak her an
her olaydan haberdar olabilme imkanını yaratmıyor. Doğurabileceği imkan ise gerektiğinde Belediyedeki yada başka kurumlardaki kişilere daha çabuk ulaşabilme ve kişisel ilişkileri
kullanarak camianın yararına fayda sağlamak olabilir. Bunun yanısıra "belki de İl Temsilcisinin haberi vardı da bildirmedi mi " gibi cümleler yazarak haksız yere insanlar hakkında olumsuz
düşünceler oluşturmak da yanlış bir davranıştır. Aynı tavır yazının devamında federasyon içinde
sergileniyor. Federasyonun haberi olmuş olabileceği ve hiçbirşey yapmadığı ilgisiz kaldığı,
ihtimalle- gerçeklik arasında vurgulanıyor.
Bu yaklaşımla bir yere varılamayacağı açıktır.
Biz burada,
1. kendi aramızda bu haksız suçlamalarla mı uğraşacağız, yoksa
2. durumun düzeltilebilmesi için hep beraber katkı mı sağlayacağız.
Benim oyum 2. sine.
Gürsu Kalkış alanının tekrar camiaya kazandırılabilmesi için Belediye, Federasyon ve sporcular olarak gereken neyse yapılacaktır. Herkesin bu çalışmaya olumlu katkı vermesi uygun olacaktır.
Saygılarımla,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Yamasut » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 19:28)

Selamlar,
yeni öğrendiğim bir bilgiyi de paylaşayım.
Gürsu'daki kalkış alanı ve çevresindeki araziler köylülerin babadan, dededen kalma arazileri olup tapuları olmasına rağmen 30 -35 yıl önce Orman Bakanlığı tarafından orman arazisi olarak ilan edilmiş. 2B yasası çıkınca Gürsu Belediyesi bu alanları almak için gerekli başvuruyu yapmış ancak arazide hak iddia eden yer sahibi var ise araziyi alma konusunda ilk hak, iddia
sahibi vatandaşın oluyor dolayısıyla belediye buraları alamamış. Kalkış alanının sahibi olan kişi de arazisini alır almaz satışını yapıyor ve yaşanan durum ortaya çıkıyor.
Saygılar,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen unforg » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 20:18)

Selam arkadaşlar gürsudaki tepeyi alan ulucamide tesbihçilik yapan Hasan bey diye biri biraz önce bir arkadaşım vasıtasıyla telefonla görüştüm kendisi ılıman bir insan ve orayı sürme sebebi 2b den aldığı için prosedür gereğiymiş yatırım amaçlı almış orasını ve herhangi birşey yapmayı düşünmüyormuş

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Yamasut » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 20:28)

Selamlar Uğur,

güzel gelişme, araziyi alan kişinin telefonunu bana sms atarmısın, hafta içi kendisiyle görüşelim.
Cep: 0 532 620 02 12

Saygılar,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen kenancifci » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 23:07)

Tepenin sahibi olsam Oraya muhteşem villalar yapar iyi paraya satarım. Ama sahibi bişey yapmayı düşünmüyormuş;) sen inandınmı uğur???

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 10 ay önce (25.05.2013, 23:51)

Arkadaş; vatandaşın tapulu malıysa,herşeyi yapmak hakkı.Bizde bina dikene kadar kalkış yaparız heralde.Yada aramızda para toplayalım,pamuk eller cebe,satın alalım rahat edelim derim.

Bursa daki take offlar hepsi aynı durumda.Ericek eğitim tepesi bile tapulu ve Belediye sağolsun kira bedeli ödeyerek kullanmamıza olanak sağlıyo.

Fadıllı keza aynı durumda,iniş alanı kira bedeli ödeniyor take off belirsizliği sürüyor.Gürsu iniş alanı kira bedeli ödeniyor.

Şuan için Bursa ,belkide Türkiye de örnek Mustafa Kemal Paşa Erkızı tepesi 49 yıllığına Yp kullanımına tahsis edildi.Burdaki kolaylık tepenin hazine arazi olması sebebiyle çözüldüğünü tahmin ediyorum.İniş alanı yine kiralama yöntemiyle çözüldü,Çördük merası hariç.

Kullanıcı avatarı
PROFLY
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen PROFLY » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 01:13)

Merhaba..

Serdar İlker’e federasyon adına yapılan açıklamalardan dolayı teşekkür ederim. Yazısında alıntı yapılan ilk bölüm bana, ikinci bölüm Mustafa Ağmil’e aittir. Sadece benim adım geçtiği ve yazı bana cevaben yazıldığı için; belirtme ihtiyacı duydum..

Bursa pilotları olarak Cüneyt’in de üye olduğu Bursa Yamaç Paraşütçüleri facebook sayfasında son günlerde durum tartışılmaktadır; 2 gün önce Kenan’ın foruma başlık açmasıylada konu buraya taşınmıştır.

Federasyonun hala işlerlik kazanmadığı konusu benim şahsi düşüncemdir; girişimlerin olmuş olması güzel; fakat sonuca varılmamasının, yaptığı başvurulara red almasının sebepleri de araştırılmalıdır. Burada benim aklıma gelen; forumda ve camiada da bu ara mazbata verilmemesi sebebi ile dile getirilen üst kademelerden destek görmediği de olabilir. Ayrıca eğer bilgi sahibi olmadan fikir sahibi isek; bu federasyonun bizi bilgilendirmediği anlamına da gelir; federasyon forumu kullanmıyorsa bile yaptığı çalışmalar ile ilgili kendi sitesinde haber bölümünü kullanıp yapılan çalışmalar/girişimler hakkında camiayı bilgilendirebilir.

Bu konuda şunu da demeliyim; bu konu hakkında sesli düşünmüş olmamız hem il temsilcisi hem federasyon hem Gürsu Belediyesini konunun takipçisi olma noktasında daha fazla harekete geçirmiştir. Aksi halde zaten yazınızda; konudan hem sizin (federasyon), hem il temsilcisinin yeni haberinizin olduğunu belirtiyorsunuz.

Şahsen Gürsu pistini belki en az kullanan kişiyim; ama Bursa pilotlarının menfaatine reaksiyon göstermek adına konuya yazıyorum; şu ana kadar konuyu tartışan arkadaşların da buna hizmet ettiğini ve problemi tartışmaya açtığını düşünüyorum. Uğur’un herkesden ve belki Gürsu Belediyesinden önce araziyi satın alan kişiyi bulup görüşmesi bile takdire şayan özveridir.

Federasyon hepimizin federasyonudur; yıllardır özlemini çektiğimiz federasyondur. Benim yada kişilerin mevcut başkanı/yönetimi beğenme veya beğenmemesi yada takdir/eleştirisi federasyon dostluğu/düşmanlığı anlamına gelmez. Amaç camia bu federasyondan nasıl daha fazla istifade eder; federasyon nasıl camianın dertlerini çözer meselesidir.

Mesut
En son PROFLY tarafından 26.05.2013, 01:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen kenancifci » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 01:29)

Ericeği fadıllıyı iniş alanlarının kiralandığını hepimiz biliyoruz ama gürsu takeoffun zaptedilip camiaya kazandırdık palavrasını bilmiyorduk, devlet 2 b yi satmadan önce kullanan kişiye soruyormuş alırmısın diye? Bu takeoffu kullanan kullandırtan belediye değilmiydi? Sorulmadımı? Burdaki üzüntümüzü unutup buraya kadarmış deyip alkışlayalımmı? :twisted:

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Yamasut » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 21:05)

Merhabalar,
önceki yazımda sormuştum:
"Biz burada,
1. kendi aramızda bu haksız suçlamalarla mı uğraşacağız, yoksa
2. durumun düzeltilebilmesi için hep beraber katkı mı sağlayacağız.
Benim oyum 2. sine."
Sanırım Mesut 1. ci durumu tercih etmiş ki hala yanlış şeyler yazmaya devam ediyor.
Gürsu Kalkış alanı ile ilgili durumu dün bir arkadaşın telefon ile bildirmesiyle duydum arkasından Gürsu belediye ve Cüneyt ile görüşerek neler yapabiliriz bunu değerlendirdik. Sonrasında konunun yp forumda tartışıldığı ve haksız yorumlar olduğu bilgisi geldi ve yp foruma girip durumu okuyup dünkü mailimi attım.
Mesut demiş ki :
"Bu konuda şunu da demeliyim; bu konu hakkında sesli düşünmüş olmamız hem il temsilcisi hem federasyon hem Gürsu Belediyesini konunun takipçisi olma noktasında daha fazla harekete geçirmiştir."
Yukarıdaki cümleyi tahminen yorum yaparak yazmışsın. Yine yanlış olduğun görülüyor. Konuyla ilgili Bursalı bir pilottan hadi ismini de vereyim İbrahim Dinçer'den bilgi geldikten sonra zaten gerekli çalışmayı yürütmeye başlamışız. Yani, bu sayfada senin veya diğerlerinin yazılarıyla bu konuyla ilgili çalışmaya başlamış değiliz yada bu sayfada yazılan yazılar nedeniyle "daha fazla harekete geçmemiz" gibi bir durum yoktur. Olayı kendine yontmaz isen sevinirim.
Aksine daha biz olaydan haberdar olmadan; "federasyon ilgilenmiyor, hala işlerlik kazanmamış vs.. "gibi yazılar destek değil köstek oluyor. Bak, başka faydalı işler yapmak yerine oturmuş senin haksız yorumlarına cevap yazıyoruz.
Biz zaten bu olay ile ilgili gereken ilgiyi en üst seviyede gösteririz. O kalkış alanından ben dahil tüm Bursalı pilotlar faydalanıyor, yarışmalar yapıyoruz, eğitimler veriliyor. Bu nedenle konuyla ilgilenmememiz gibi bir durum zaten söz konusu değildir.
Bu durum ile ilgili doru davranış şu olmalıydı:
Gürsu kalkış alanıyla ilgili bu durum fark edildiğinde ilk önce İl temsilcisine yada bana ulaşılarak durum bildirilmeliydi.
Bu bildirimden sonra hem federasyon, hem Bursalı Pilotlar, hemde Gürsu Belediyesi olarak neler yapılabilir bunun çalışması yapılmalıydı.
Nasıl kaza olunca Ambulans çağırılıyor ise YP kalkış alanında böyle bir durum var ise direk federasyon yetkililerine haber verilmeliydi.
Peki bunun yerine ne yapıldı: durumu Federasyon yetkililerine bildirip olay ile ilgilenilmesini istemek yerine, olay Facebook ta muhabbet konusu yapıldı sonrasında burada başlık olarak açıldı ve açılan başlıkta da sen ve Mustafa Ağmil, "federasyon işlerlik kazanmamış, Federasyon neden birşey yapmadı, ilgisiz mi kalacaktı" diye yazılar yazdınız ve bu gereksiz tartışma başladı. Daha federasyonun haberi olmadan federasyonu suçlamaya başladınız. Önce sen bi Federasyon yetkililerine haber ver, hiçbirşey yapılmaz ise o zaman istediğini yaz.
Gerektiğinde pek çok konu için bana telefon ediyorsun seninle bir problemimiz yok. Bu durumla ilgilide daha haberimiz yokken haksız yorumlar yapmak yerine bir telefon edip haber verseydin sana teşekkür eder daha hafta içi konuyla ilgilenmeye başlardık. Böyle yapmayıp yanlış bir tutumla davranman doğru olmadı. Hatta bu kadar haksız durumdayken bile hala mail yazıp konuyu uzatıyorsun.
Hemen birilerini suçlamak yerine en azından Uğur gibi yapıp konunun çözümü için çaba sarfetmiş olmanı beklerdim.

Sonuç olarak; olayı öğrendikten sonra Ben ve İl temsilcisi konuyla ilgilenenmişler ve takipcisi olacaklarını buradan belirtmişler Gürsu Belediyesi de zaten araziyi yeni sahibinden satın almak, kiralamak yada kamulaştırmak için çalışıyor. Daha ne yapalım seni memnun etmek için.

Sen ise oturduğun yerden hala konuyu saptırmaya, farklı konuları araya katarak suyu bulandırmaya çalışıyorsun. Taa, mazbata olayına, bilgilendirmeye kadar götürmüşsün konuyu. Bunlara hiç gerek yok.

Önemli plan Gürsu Kalkış alanının kaybedilmemesi için gerekli çalışmaları hep beraber yapmaktır. Bu gibi konularda bundan sonrasında daha yapıcı yaklaşımlarda bulunulması hepimiz için faydalı olacaktır.

Saygılar,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
PROFLY
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen PROFLY » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 22:12)

Mesut 1. ci durumu tercih etmiş ki hala yanlış şeyler yazmaya devam ediyor.

Yine yanlış olduğun görülüyor.

başka faydalı işler yapmak yerine oturmuş senin haksız yorumlarına cevap yazıyoruz.

Böyle yapmayıp yanlış bir tutumla davranman doğru olmadı. Hatta bu kadar haksız durumdayken bile hala mail yazıp konuyu uzatıyorsun.
Daha ne yapalım seni memnun etmek için.

Sen ise oturduğun yerden hala konuyu saptırmaya, farklı konuları araya katarak suyu bulandırmaya çalışıyorsun.

Merhaba;
şu ana kadar belli bir üslupta yazdım; ama birçok yazı yazan varken Serdar İlker’in konuyu şahsileştirmesi, direkt beni hedef alarak cevap vermesi, kendince yargılaması ve bu yargıları genel kanı gibi göstermeye çalışması ve de hedef göstermesini doğru bulmayarak; üslubumu korumak için daha fazla yazmayı gerekli görmüyorum. Son mesajımdır.

Senin yada Cüneyt’in çalışmadığı ile ilgili bir şey yazmadım; fakat bu şekilde cevaplar verip konuyu saptırıyorsun. Federasyon şu ana kadar Take-off lar ile ilgili bir çözüm elde edemedi; bunu tüm camiada biliyor; bunu Gürsu Take-off ile sınırlamak, bizi suçluyorsun demek asıl yanlış olanı. Yazılarımda sizinle ilgili bir şey yok; baştan iyi bir oku..
Bu durum ile ilgili doru davranış şu olmalıydı:
Gürsu kalkış alanıyla ilgili bu durum fark edildiğinde ilk önce İl temsilcisine yada bana ulaşılarak durum bildirilmeliydi.

Şu ana kadar birlikte yarışma yaptığınız ve sıcak ilişkileriniz olan Gürsu Belediyesi; sorunu başından beri biliyorsa, gerekli girişimleri en başından beri yapıyorsa; ve sizin daha yeni; burada yazılanlarla haberiniz oluyorsa; önceki il temsilcisi olarak sana, yada yeni il temsilcisi olarak Cüneyt’e haber vermiyorsa; bence bu yazdığını onlara söyle; ve süreci kendi açınızdan değerlendirin

Mesut ALBAYRAK

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Yamasut » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 22:46)

Merhabalar,
Benim yazdığım konular senin yazım üslubuna değil, yazılarındaki içeriğe ithafendir. Hangi üslup ile yazarsan yaz karşıdaki kişiye haksızlık ediyorsan o kişi de tabiiki cevap verir. Yumuşak bir üslup ile yazmak kimseye, kişilere yada kurumlara haksızlık etme hakkı vermez.

Gürsu belediyesinin konuyu bana veya Cüneyt'e daha erken iletmemiş olmasıyla ilgili sitemimizi zaten kendilerine dün ilettim konuştuk, ancak bu durum, aynı şekilde seninde konuyu bana veya Cüneyt'e iletmediğin ve daha haberimiz olmadan bu sayfada federasyona (dolayısıyla bizlere)çattığın gerçeğini değiştirmez. İstersen yazdıklarını ve yazdıklarımı tekrar bir oku.
Bu konuda daha fazla yazılacak birşey olduğunu düşünmüyorum.

Saygılar,
Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
tarçın
Ad Soyad: Mustafa Ağmil
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen tarçın » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 23:13)

Burada ufak bir zerzeniste bulunmam kimseyi suclamak yada zan altinda birakmak degil benimde bir cok kisiden sonra haberim oldu sadece merakimi yitirmek icin kim ne yapmis veya yapmamis diye sordum... Soruma burada yazdigimin yanlis oldugu ve ya dogru olup olmadigi elestirilcegine evet arkadaslar bizde yeni duyduk ilgilenicegiz denilseydi bu konu buraya gelmezdi... Ayrica o kadar hizli cevaplar geliyorki sasirdim federasyondan semih 1 aydir super final halkinda cevap bekliyor...

airman26
Ad Soyad: Erkan Ertem
:
250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen airman26 » 1 on yıl 10 ay önce (26.05.2013, 23:34)

Benimde dikkatimi çekti. Forumda ki diğer başlıkta Semih Sayır bir aydır; federasyondan cevap bekliyor; gözünüzden kaçmış olmalı. Bilginize

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =dAQGKsfTO