ORNITOLOJI - Kus Fotograflari (Biraz degisiklik olsun !!)

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

ORNITOLOJI - Kus Fotograflari (Biraz degisiklik olsun !!)

Mesaj #1 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 9 yıl önce (31.03.2005, 17:01)

Selamlar,

ucmaya gittigimiz yerlerin cogunda termiklerin yerlerini bizlere isaret eden yirtici kuslardan malesef hicbirinin resmini cekebilmek kismet olmadi
bilemiyorum aranizda bunu becermis olupta bizlerle paylasmak isteyen varmi !!

benim bu yirtici kuslar hakkinda fazla bir bilgim yok. iste gorduklerimizden yeterince buyuklerine Kartal, ortancalarina Sahin, biraz daha ufaklarina
Atmaca diyorum . .yani sizin anlayacaginiz ATIYORUM . .bilmem tutuyormu . .acikcasi pekte umurumdada degil ama,
Istanbulda is yerimizin bulundugu hanin karsisindaki hanin ustunu yuva tutmus, guvercin buyuklugu de (ustten) ama daha ince yapili, kumru renginde,
yirtici gorunumlu bir cift kus var. gorebildigim kadari ile plazanin ustune carpan ruzgarin dinamigini cok guzel kullaniyorlar, olduklari yerde sanki asili
kalip bilahare asiri derecede hizlanabiliyorlar, neyle beslendiklerini cozememis durumdayim ama havada bunlarin belalisi kargalar . . bu cift devamli
gunasiri 2-3 tane karga ile havada mutemadiyen bir kapisma halinde. . daha dogrusu kargalar bunlarin pesinde . .bunlar kadar cevik degiller ama korkunc
israrcilar resmen 2-3 saat birakmadan bunlarin pesinde dolasip sonunda yuvalarindan kovalamayi beceriyorlar ama ne oluyorsa sonra bunlar yuvalarinin
oldugu plaza tepesine gene geri donuyorlar . . boyle bir it dalasi nonstop devam ediyor . . arada yorulup gelip benim camin onunede konup soluklaniyorlar,
hatta gecenlerde bir ara bendeki webcam kamerasini kapip bunlardan biri merakli merakli pencereden iceri bakmaya calisirken fotograflamistim

Bu fotograflari asagida ekliyorum, vede aramizda kuslardan anlayan var ise, bu kuslarin isimleri nedir, mumkunse ogrenmek istiyorum.
Simdiden cok tesekkur ederim.

Saygilar/Deniz Erenler
Dosya ekleri
Hq4.jpg
en iyisi ben uziim !!
Hq3.jpg
icerde acep ne var !!
Hq2.jpg
orda ne var !!
Hq1.jpg
uff biraz dinleneyim !!
Hq0.jpg
gene geldi

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 9 yıl önce (31.03.2005, 17:48)

Muhabbet kuşu :P

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Worlds Ugliest Termic Markers !!

Mesaj #3 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 9 yıl önce (06.04.2005, 13:25)

Selamlar,

Yamasut Dergisinin enson cikan 4.sayisi 18/19 sayfalarinda Semih Sayir tarafindan kaleme alinmis "Brazilya Ruyasi"
İsminde guzel bir gezi yazisi var. 2004 Mart ayinda Pre-Worlds (Dunya Kupasi Hazirlik Yarislari) etrafindaki Gozlemler aktarilmis.

Yazinin bir yerinde, TERMIK"leri bulabilmenin en kolay yolunun havada, ya diger pilotlari, yada (ismini bilmedigi) Karga gorunmundeki, kalabalik suruler halinde ucan bir cesit yirtici kuslari takip etmeden gectigini okuyunca, Gecen sene tepelerde karsilastigimiz, Savas Kiroglu"nun bu kuslarin, nasilda cirkin seyler oldugunu anlatisi geldi Aklima, beni gene bir gulme tuttu vesselam . . Yaw Savas abemin anlatimi ustune (el/kol/yuz/mimik/tonlama/vurgulama) tanimiyorum walla . .

Neyse elime bu kuslarin asagidaki bastirici yemis fotosu gecti, bakiyorumda, gercektende Savas abem abartmiyormus yani !!!

Saygilar/Deniz Erenler
Dosya ekleri
UglyGVultures.jpg
TP: Turkey Patch !!!