erdoğan şanslı'nın uçuş takımlarına el kondu...

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Ad Soyad: Ahmet Kömürcüoglu
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

erdoğan şanslı'nın uçuş takımlarına el kondu...

Mesaj #1 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 7 yıl önce (13.01.2007, 19:07)

bu sabah,yahoo groups havacılık'ta gezinirken,erdoğan şanslı'nın bütün havacılık malzemelerine el konduğunu okudum...

erdoğan beyin anlattığına göre,bir ihbar sonucunda,gümrük ve muhafaza memurları tarafından dün,evinden bütün havacılık malzemeleri(mikrolayt,paramotor,tandem paraşut....vs)nin tamamına el konmuş...

bu ihbarı yapan ispiyoncu kimdir? ayıp değil mi? tek serveti olan biricik evladının ekmek parasında kimin gözü olabilir? kendisi şimdi ekmek teknesini nasıl kurtarabileceğini kara kara düşünüyor...

bu camiada böyle kişiler olabilir mi? insanın aklı almıyor...keşke sen onu ihbar edeceğine,kendisinden bir şeyler öğrenebilseydin...ne kötü dünya,adamın iki üç kuruşunda gözü olmak,akıl alacak gibi değil...

üzülme kardeşim,elbet bir çaresi bulunur...bundan sonra arkadaşlarını daha dikkatli seçersen başın daha az ağrır...

allah yardımcın olsun...

Kullanıcı avatarı
ttgünay
Ad Soyad: Günay Tutgun
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ttgünay » 1 on yıl 7 yıl önce (13.01.2007, 20:21)

erdoğan,arkadaşım olur ve başına gelen bu olay için üzüldüm..
inşallah en kısa zamanda bu işin içinden hayırlısıyla çıkar......
günay tutgun

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 7 yıl önce (13.01.2007, 20:21)

Selamlar

İhbar sebebi neymiş ve neden el koyulmuş sebep ve gerekçe ney yani

Hoşçakalın

Kullanıcı avatarı
metinmurat
Ad Soyad: Metin Murat
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen metinmurat » 1 on yıl 7 yıl önce (13.01.2007, 21:31)

Havacılar; bu hava sevdalısına hakkıyla onurlu hayatını devam ettirirken değişik bir destek olma yolu bulunabilir mi? Düşünelim beraber.

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen daglar72 » 1 on yıl 7 yıl önce (13.01.2007, 22:06)

bu ihbar eden seviyesizi şiddet ile kınıyorum :twisted:

keyifli uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
Kutsal
Ad Soyad: Kutsal Zafer Şahin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Kutsal » 1 on yıl 7 yıl önce (14.01.2007, 01:01)

Arkadaşım Erdoğan'ın malzemelerine el koyulmasına hazmedemedim. Erdoğan'ı ihbar eden "sonradan başlayan sonradan görme şahıs" kimdir bilmem ama, havacı karakteri taşımadığı bir gerçek. İkinci dünya savaşında bile A ülkesinin pilotu B ülkesinin pilotunun uçağını vurduğunda paraşütü ile atlayan düşmanının etrafında dönerek onun sağ salim yere inmesini sağlamak için korumaya alırdı. Bu ahlâk böyleyken gerçek bir havacı olan arkadaşım ( çok az sayıda kişi onun kadar çeşitli havacılık faaliyetlerinde bulunmuştur) Erdoğan'ı ihbar eden gaspçı ruhlu havacı bozması nasıl bir ahlâk gösterdiği belli oluyor.
Havacılıkta ahlâk ve davranış ön plândadır. Havacılar birbirini kollamak zorundadır. Yoksa kısa zamanda ayağa düşer ve bizlere de çekip gitmek kalır. Dağdan gelen bağdakini kovmaktadır.

Saygılarımla

Kutsal Zafer Şahin ( 1992 )

Kullanıcı avatarı
tesviyeci
Ad Soyad: Ali Demir
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tesviyeci » 1 on yıl 7 yıl önce (14.01.2007, 10:33)

bu ipiyoncuyu veya ispiyoncuları bende şiddetle kınıyorum
Ayrıca kafama birşey takıldı şimdi hepimizin elinde bu kadar çeşitli olmasada hava araçları var ee şimdi densizinbiri bizide şikayet etse gümrükcüler bizidemi enseleyecek nedir bu işin iç yüzü bilgisi olan bir arkadaş bizi aydınlatırsa iyi olur.

Kullanıcı avatarı
ttgünay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ttgünay » 1 on yıl 7 yıl önce (14.01.2007, 11:52)

selam
ölüdenizde kullandığımız bütün ticari uçuş malzemeleri yeni olmak durumunda ve dealer lar tarafından yurtdışından gümrük konturolüylen gelmektedir....
bunun haricinde single takımınıda yeni olarak dealerlardan alanlar vardır..
ama ikinci el olarak ülkeye sokulan yada ülkemize uçmaya gelenlerden aldığımız ikinci el malzemelerde henüz vergi sistemi yok...
erdoğan arkadaşımızın olayının iç yüzünü tam bilmiyorum ama birileri aydınlatırsa sevinirim....
saygılar iyi uçuşlar
günay tutgun...........

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen skydiver » 1 on yıl 7 yıl önce (14.01.2007, 14:53)

eğitmenini gördüğünde kafasını başka yöne çevirenler, bir uçuş tepesi için kanlı bıçaklı olanlar, dhv 2 kanadı dhv 1-2 diye satıp, sattıktan sonra "bişey olmaz uç" diyenler; vs vs vs... var ise "artık", bunu yapan etikten yoksun, hırslarını egosuna tepsiyle sunan adamlar da olacaktır haliyle.

Can
Ad Soyad: Can Gökovalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Can » 1 on yıl 7 yıl önce (14.01.2007, 15:55)

Erdoğan Şanslı'ya destek veriyorum. İspiyoncuyu şiddetle kınıyorum.

Kullanıcı avatarı
arcus
Ad Soyad: Selim Mert Şahin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen arcus » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 11:29)

Bence ihbardan ziyade sayın Şanslı'nında havacılığa her hafta attığı avcılarda paramotor uçuşları mailleride bu duruma neden olmuş olabilir.
Çünkü dışardan izlenen bir mail grubuna sürekli paramotor ve reklam uçuşları mailleri atarsan ve sitende de bunu belirtirsen seni bulmak pek de zor olmaz kanaatindeyim...yine de kötü bir olay...

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen skydiver » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 14:36)

arcus yazdı:Çünkü dışardan izlenen bir mail grubuna sürekli paramotor ve reklam uçuşları mailleri atarsan ve sitende de bunu belirtirsen seni bulmak pek de zor olmaz kanaatindeyim...yine de kötü bir olay...

"seni bulmak pek de zor olmaz kanaatindeyim"

bulunacak bir iş mi var ortada ki ? ne demek "seni bulmak zor olmaz" ?

ortada kanıtlanmış bir suç yok, ihbarcı, maliye ve erdoğan abi dışında kimsenin halihazırda bilgisi yok ama maaşallah yargılar peşinen gelişmeye başlamış bile.

ayrıca bu alıntı yaptığım yazıdaki neden sonuç iilişkisini olayın içinde gibi aktarma ve ihbar edeni bir şekilde nedenlendirerek masumlaştırma halleri dikkatimi pek bir çekti...

Kullanıcı avatarı
erbilk
Ad Soyad: Erbil Kukiçin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen erbilk » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 15:29)

BENDE İHBARCIYI KINIYORUM...!!!!

olayın nedeleri-suçlamalar:

*Yurt dışından kaçak olarak (vergisiz) yurda malzeme sokulması ve bu malzemelerle izinsiz olarak uçma eylemi, olarak özetleyebiliriz.

Aramızda hukukçu arkadaşlar veya hukukçu ahbapları olan arkadaşlar bir yol gösterebilirler mi? Bu arkadaşımız malzemelerini nasıl geri alabilir?

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 16:00)

evet,bu gün erdoğan kardeşimden bir mail aldım...bu kişinin adını bana söyledi...hem de kesin olarak söyledi...çok merak edenler olursa açıklarım...

evet,...... ........,şimdi yaptığından memnun musun? bir kaç gün sonra adını herkes öğrenecek...ve artık ispiyoncu damgası ile yaşayacaksın...

günün birinde vatanın için omuz omuza çarpışacağın bir arkadaşını gammazlamaya değdi mi?

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 17:19)

ahmet bey bu kişinin adını açıklamanızı istiyoruz. bu ülkede geçimini havacılık sopurunu yaparak sağlayan çok az kişi var. bunlara destek olacağına şerefsizlik yapan birinin mutlaka damgalanması gerekir :twisted: :twisted: :twisted:

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 19:21)

bir kaç gün daha bekleyelim....bakalım kendisi bir itirafta bulunacak mı?benim de konu hakkında hiç bir bilgim yok.sadece erdoğan beyin üzüntüsüne ortak olmak için aradığımda,o da bu kişinin adını verdi...bir kaç gün daha bekleyelim bakalım...

Kullanıcı avatarı
cino
Ad Soyad: Cihan Yavuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen cino » 1 on yıl 7 yıl önce (15.01.2007, 20:15)

selamlar,
şu çok garibime gitti herkes olayda kötü olarak algılanan kişiye bişeyler söylemiş. yok gaspçı yok ispiyoncu.... birsürü şey.. ama olayın ne oldugunu neden malzemelerine el konuldugunu soran yok.
yanlış anlaşılmasın yapan kişinini yaptıgı davranış hiç hoş değil.ben şunu çok merak ediyorum.
şuan erdoğan beyin elindeki malzemeler kaçakmıydı?
kaçaksa! bu malzemelerin kaçak oldugu nasıl tespit ediliyor?
el konulan malzemeler yurt dışından geldi ve gümrükten geçtikten sonra belli bir belge mi veriliyor?
daha sonra bu malzemelerin belli bir vergisimi var?
her yıl bu ödeniyor mu:?
şuan birçok pilotun elinde kanat var, paramotor var bu malzemelerin durumunu nasıl öğrenebiliriz? yasal mı yoksa heran bir ihbarla elimizden alınabilir mi:?
sordugum sorular biraz garip gelebilir bunları çok merak ediyorum?
bide bu olay sivil havacılığın yeni yıl için vergi kanunu ile ilgili yahoo gruba meil atan kişi Erdoğan Şanslı bi yanlışım varsa düzeltin.. sizce bu iki olay arasında bi bağlantı var mı? herkese keyifli uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 7 yıl önce (16.01.2007, 15:19)

ey büyük atam,
istikbal göklerdedir dedin.türk hava kurumunu,havacı gençler yetiştirsin diye kurdun.biricik manevi kız evladını korkmadan rusyaya havacılık eğitimine gönderdin.yeterki,bu yetişmiş elemanlar vatanlarına döndükten sonra yeni yeni havacı gençler yetiştirsinler diye....

seneler geçti.hakikaten türk hava kurumundan değerli türk gençleri,çeşitli havacılık branşlarında yetişerek,memleketlerini en iyi şekilde temsil ettiler.onlar da sivil havacılıkta öğrenciler yetiştirdiler.işte,erdoğan şanslı,vedat aydın,arif kemal buhara,senelerini bu kurumda geçiren havacı gençlerden sadece birkaçı...

şimdi biz ne yapıyoruz? gençlere örnek olacak bu kişilerin havacılık aletlerini,sanki suç işlemiş adi suçlular gibi evlerini basıp el koyuyoruz...
bu gümrükçüler de sütten çıkmış ak kaşıklar maaşallah...gazetelerde hep marifetlerini duyuyoruz...

işte atam,şimdi ülken bu hale geldi...her geçen gün de senin ideallerinden uzaklaşıyoruz...artık sokaklara çıkamaz olduk..acaba akşam sağ salim eve dönebilecek miyiz diye...millet birbirini boğazlar oldu...

öte yandan pırıl pırıl yetişmiş gençlerin evi basılıyor,ve malzemeleri müsadere ediliyor...bunlar silah,esrar kaçakçısı değil....sadece atasının ideallerine hizmet eden havacılar...

bir an önce teşkilatlanmamız lazım...öyle böyle zaman geçirmeden...bir an evvel...yoksa bu vatana yazık olacak...

benden söylemesi...

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen daglar72 » 1 on yıl 7 yıl önce (16.01.2007, 22:09)

Ahmet hocam, aklımdan geçenleri yazmışsın, sonuna kadar sana katılıyorum tebrik ederim.

bu camiada böyle asalaklar deşifre edilmeliki, millet adamını tanısın.

Kullanıcı avatarı
ttgünay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen ttgünay » 1 on yıl 7 yıl önce (16.01.2007, 22:36)

selam....
erdoğan arkadaşımızın başına tam olarak gelen nedir.....?
bunu bilmek isterdim... çünkü konuyu takip edersek;yurtdışından
getirilen malzeme,vergi,gümrükçü,ispiyon:içerikli ve çoğunlukla
yorumlara dayalı ve öfke dolu bir muhabbet var.......
zaten şu da var ki kimse sıfır malzemeleri içeriye sokup sokup
milyarları götürmüyor.zaten yp malzemeleri pahalı şeyler,
o yüzden yurtdışından ucuza getirtilen vede buraya uçmaya
gelenlerden aldığımız ucuz malzemeleri zaten vatandaş zor alabiliyor..
ve hatta 2005 yılında arkadaşımın yurt dışından posta ile getirttiği ikinci el malzemelerin gümrükten geçmesi bir hayli zor oldu....
gümrükçünün elinde 2500€ luk bir son molel malzemenin listesi var ve gümrükçü 300-500$ lık harnes ve 8-10 yaşına basmış paraşütleri bu gümrük fiatından vergilendirmek istedi...gelde bu adama bu 10 yaşına basmak üzere bir kanat değeri de 400$ diye anlat....... :? imkansız
nerdeyse malzemeleri geriye gönderiyorduk ki ikinci bir yol göründü :idea:
ödeme kredi kartı ile yapıldığından malzemelerin fiatlarını extereden görüntületebildik ki buda ödediğimiz bedelin %18 kdv ve bilmem paket harcı ve damga vergisi de olmak üzere yinede %30 lara yaklaşan bir vergi ödedik...
yani..............
zaten bu sporu ülkemizde yaymaya ve geliştirmeye çalışıyoruz ne diye malzeme alacak vatandaşın belini dahada bükelim..mutlaka yeni kanatlarda vergimizi ödeyelim ama ikinci el ucuza diye yeltendiğimiz malzemelerin fiatıda tabiri caizse astarı yüzünü geçmesin....
benden bu kadar....
herkese hayırlı ve KARDEŞÇE uçuşlar

KALLEŞÇE demedim dikkatinizi çekerim..........

günay tutgun

ölüdeniz....
dalyan......