Uçmak....uçarak yaşamak

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
sedatkalkay
Ad Soyad: Sedat Kalkay
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 16 / 0
Pilot Menüsü: 

Uçmak....uçarak yaşamak

Mesaj #1 gönderen sedatkalkay » 7 yıl 1 ay önce (28.01.2017, 02:12)

Ayaş,Ankara arasında gidiyorum.patladım patlayacam....birden havada samanlar gördüm...vay dedim şansım yaver gidiyo..biraz uçunca termiğin yerini kavradım...yedim seni termik dedim....daldım...300,400 metre yükseldim ki...karşımda ....mesafesini tam hatırlamıyorum...bi KARTAL bana doğru daldı....
Şöyle bi arkama yaslandım ,sesimin çıktığı kadar bağırdım....
--- Gel...babana gel....
Hep onlar bize termik gösterecek değil ya...bide babaları onlara göstersin....beraber bulut tabanına çıktık....2200 m falandı...o yoluna ben yoluma...
İşte ben uçmak diye buna diyorum...tamamen...başka bi boyut...motor kullanmadan...adem kılığından ayrılıp...bir kuş....bir EBABİL kılığına ,boyutuna giriyorsun...bunun farkına varıyorsun...dünyada hiç böyle real olarak boyut değiştirebileceğin başka bi olay yok...
Bence uçmak budur....

Uçarak yaşamak....
Dünyada böyle bi kavram var...en az benim tahminim...1000 kişiden fazlayız....kuzey yarımkürede kış başlayınca....bizde leyleklerle beraber güney yarımküreye ineriz....oralarda bize uygun leylek yuvalar vardır oraya yerleşir.orada yaşarız...Nepal Pokhara,İndia Biir,Şili İquique,Colombia Roldanillo, Bresil Valadares...ve daha bisürü....ama üzülerek söylüyorum...4 yıldır buraları geziyorum....Hiç türk pilota denk gelmedim...gerçi Pokhara da var ama...onlar oraya çalışmaya gelen tandem pilotları...
Böyle bir boyutun olduğunu da düşünün....ben Crıstof Colombo gibi kendim araştırıp buldum ama...bu boyuta geçmek istiyenlere....her zaman yardımcı olurum....
Sevgilerimle....
Sedat Kalkay sedatkalkay@yahoo.com

Kullanıcı avatarı
yptayfun
Ad Soyad: Tayfun Göktaş
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Uçmak....uçarak yaşamak

Mesaj #2 gönderen yptayfun » 5 yıl 5 ay önce (02.10.2018, 12:50)

Teşekkürler paylaşım için hocam ^^