çukurovada bu hafta sonu

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Ad Soyad: Serkan Yarlılar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 5 yıl önce (26.03.2009, 18:43)

Bu hafta sonu menekşe..Cumartesi ve pazar 2 gün .. :D

Kullanıcı avatarı
sonercoskun
Ad Soyad: Soner Coşkun
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen sonercoskun » 1 on yıl 5 yıl önce (26.03.2009, 22:44)

hafta sonu evimde yağmur sesi eşliğinde çayımı yudumlarken uçuş videoları izleyeceğim sizede tavsiye ederim :cry: sabır sabır diyoruz bakalım ne zamana kadar :?:

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 4 yıl önce (27.03.2009, 20:37)

:twisted:

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen sancihat » 1 on yıl 4 yıl önce (02.04.2009, 19:59)

çukurovalı paraşütcüler

12 nisan 2009 pazar günü inşallah ashabı kehf tepemizde bölgesel nitelikte camiamızı tanıtma amaçlı daha önce tepelerimizle ilgili çalışmaları yapmış ama imkansızlıktan tamamlayamamıştık fakat üyesi bulunduğumuz tarsus avcılaratıcılar ve doğa sporlar klübünün madddi manevi desteğiyle (sınırlıda olsa) bu sene birincisini yapacağımız uçuş etkinliğine bölge pilotlarımız davetlidir .camiamızın ve sporumuzun ilgili merciler nezdinde tanıtımına yardımcı olması amacıyla ilgi ve alakalarınızı bekliyorum.

katılmak isteyen bilge pilotları isimlerini bu kısma yazarsa memnun olurum.
plan ve projelerimiz arasında önümüzdeki yıllarda hedeflerimize bu sene ulaşırsak
geniş katılımlı bir festival düşünüyoruz .hayırlısı.

gelişmeleri tekrar yazacağım .

cihat şan
5052580718

Kullanıcı avatarı
gerenimo
Ad Soyad: Abdurrahman Göksu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen gerenimo » 1 on yıl 4 yıl önce (02.04.2009, 22:35)

Saygıdeğer cihat kardeşim geçtiğimiz yıllardan yaptığın festivallerden bende dahil birçok pilot arkadaşım biliyorki ilgin ve alakan o misafirperverliğin o dillere destan güler yüzün ve espirilerin yemeyi içmeyi bir tarafa bırak sadece onun için bile kilometrelerce yol gelinir valla diğerlerini bilmem ama en azından ben gelirim tabiki yemeğimide yanımda getiririm ne olur olmaz anlayan anladı senin epeyi bir festival tecrüben oldu artık seninle her festivale varım ben kardeşim gelişmeleri yakından takip ediyorum her türlü yardıma hazır ve nazırım hadi kolay gele. :)

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 4 yıl önce (03.04.2009, 22:21)

Humus varsa bende varım..anladın sen onu cihat..:) :P

Kullanıcı avatarı
sancihat
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen sancihat » 1 on yıl 4 yıl önce (04.04.2009, 04:33)

başkan zorkan humus sana feda olsun keko ve sen beni tanırsınız kendimi size anlatmayayım, hele bir gelin humus neyki lafımı olur.kardeşlerim benim siz herşeye layıksınız hele bir gelin ben biliyorum yapacağımı

bu hafta mersin gelincik diyor tarsus ashabıkehf kross çıkar diyoralternatif kız kulesi(toplanıp bir gidemedik şuraya )adana karaisalı diyor bakalım kim kazanacak bizde bir gruba dahil olacaz inşallah.

görüşmek üzere

Kullanıcı avatarı
ersin01
Ad Soyad: Ersin Tuğyan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen ersin01 » 1 on yıl 4 yıl önce (04.04.2009, 20:06)

cihat abi güzel bir etkinlik düşünmüşsünüz. bende adana ekibinin yeni bir üyesi olarak inşallah adana ekibiyle orda oluruz. şimdiden başarılar.

Kullanıcı avatarı
sonercoskun
Ad Soyad: Soner Coşkun
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen sonercoskun » 1 on yıl 4 yıl önce (04.04.2009, 22:21)

bugün serkan abi aradı diye hazırlık yapıp menekşe yolunu tuttukaynur'la birlikte.üniversitenin kavşağına geldiğimizde yağmur atıştırıyordu.şehrin üzeri açık ama menekşe üzerinde öyle bir bulut vardı ki yağmura gittik yinede.gidince bir baktık keko gerenimo orada tamam dedim bu yağmur uçurmaz bizi neden mi durun açıklayayım:
geçenlerde bir pazar günü uçuşa hazırlanıp kabasakalın yolunu tuttuk aynur'la birlikte.tam köy yoluna girdiğimizde arabanın camlarına yağmur düşmeye başladı.kalkış alanına ulaştığımızda keko gerenimo tam takım kuşamı ve kanadı kuşanmış ters kalkışa hazır uygun rüzgar bekliyor.biz onun yanına gittiğimizde yağmur hızlanmaya başladı ve doğal olarak malzemeyi topladık.
yine geçenlerde birgün adana tarsus mersin pilotları eshabıkehfte toplanmış bizde gideceğiz tabi.hava gayet güzeldi.neyse kalkış alanına çıktığımızda keko gerenimo yine uçuşa hazır ve nazır bekliyordu.rüzgar arttı ve yağmur atıştırmaya başladı tabi yine malzemeleri topla gerenimo motora atladığı gibi adana yolunu tuttu.
ve bugün 3. kez tepeye gittiğimde keko gerenimo oradaydı ve yine UÇAMADIK :cry:

Kullanıcı avatarı
gerenimo
Ad Soyad: Abdurrahman Göksu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen gerenimo » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2009, 00:43)

Yav valla bu soner kardeşimizin ayağı ne kadar bereketli bunu bugün tam anladım abi nereye gitse yağmur bulutlarıda onu takip ediyor üç oldu abi valla bugünün en komik sözüde menekşe dönüşü akoluk yapmıştık halil abi ne oldu uçtunuzmu dedi yok abi soner geldi uçamadık didim nasıl yani dedi abi boş bi zamanımda anlatırım didim ama nasıl gülüyom tabiki halil abi doğal olarak anlamadı valla milletin yağmur duasına çıkmasına gerek yok soneri bi göndersek oraya yağmur yağar benden sölemesi bunu ticari bi kazanca dönderebiliriz sonra gelsin paralar paraya para demeyiz valla ne deriz dolar deriz avro deriz gibi hadi sağlıcakla kalın herkese kazasız belasız uçuşlar. :D

Kullanıcı avatarı
FreeBird01
Ad Soyad: Özgür Kocamaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen FreeBird01 » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2009, 15:29)

iyi olmuş uçamayın :)

Kullanıcı avatarı
sancihat
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen sancihat » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2009, 19:14)

yahu keko herkese bir kulp takıyon ben olunca göz değiyor sonerle yağmur yağıyor vs vs
kardeşim sen bizi terk etme bu gün bizi sattın bak millet ne biçim uçtu huzurkentte bizsiz ne işin var uçan adam uçar kardeşim neyse şimdi haftanın programını aktarıyorum

sabah mersinden kalabalık bir ekiple yasin ler geldiler .hava güzel termik bol bu sefer uzayacağız dedik yasinle gürsel süpper uçuş çıkardı ben herzamanki gibi kanada alışmaya çalışıyorum yalanı ile ayak yapıp indim .2 sorti uçuş sonra adana dan başkan zorkan gökhan çukurovanın acrocu gururundan musti kardeşim ve eşleri 1 er sorti daha çay sıkma hopp tepe hava hoş değil .ne yapalım derken yasinleri tepede birakıp yeni bulduğumuz dadallı tepesine gidelim dedik iyikide gitmişiz resimlerdende görürsünüz .hoş bir yer menekşenin küçük kopyası resimleri ekleyeceğim eskimez dostlarla güzel bir hafta sonu oldu .

ha birde adana ekibi beni ağaca indiğimi resimlemekle tehtid etti şimdiden duyurayım şu foto shop çıktı mertlik bozuldu inanmayın ben hanımı hiçbir ağaçla aldatmadım ağaca çıkmadım inmedim resimler tamamen montaj şimdiden duyurayım camiamız beni de tanır ağaçlarla herhangi bir ilişkim şimdiye kadar çok olmamıştır olmayacak diye temenni ediyorum.

çukurovalı paraşütcü camiasına ve kamuoyuna sevgi saygıyla duyrulur.

taklitlerimden sakınınız.

cihat şan

Kullanıcı avatarı
sancihat
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen sancihat » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2009, 19:52)

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #54 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 4 yıl önce (05.04.2009, 21:34)

Cihatçım,

Doğa bilgimin oldukça iyi olduğunu düşünürdüm . Fakat bu hafta sonu sen bana çok yeni bilgiler verdin. Lütfen açıklada arkadaşlarımızda öğrensin.
Daha önce ne kameraların nede bilim adamlarının tanımadığı koşan zeytin ağaçlarını tanıdık bu hafta sonu. Bunda payın büyük . Teşekkürler sana tüm dünya halkı adına.

Serkan :P

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Ad Soyad: Gökhan Karaköse
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #55 gönderen hardboyy » 1 on yıl 4 yıl önce (06.04.2009, 04:52)

selam millet. öncelikle cumartesi bizsiz uçmaya giden arkadaşların yamur nedeniyle uçamamalarına çok çok üzüldük :((( :P ...

dünkü programa gelince.. çok keyifli bir gündü haftaya umarın güzel bir etkinlik olacaktır. dünkü uçuşlarda çok şey öğrendik.. cihat hocam bize iniş taktiklerini öğretti. güvenli yumuşak iniş taktikleri vs... dadallıdaki uçuş harikaydı ama.. ya şu lastiğin patlamasına ilk kez sevindik hani.... lastik patlamasa o anı yakalayamazdık. birden rüzgarın artmasıyla 15-20 dk lık soaring yapıverdik.. mutlu sonla günü kapadık.. bende videoyu pc ye yuklicem sonra link veririm burda. benimde elimde güzel pozlar var eklicem en kısa süre içinde..
görüşürüzzzzzzzzz mileett

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Ad Soyad: Gökhan Karaköse
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #56 gönderen hardboyy » 1 on yıl 4 yıl önce (06.04.2009, 10:43)

seçme resimlerrrrrr dadallı uçuşu
http://picasaweb.google.com/hardboyy/05 ... llUcuslar#

Kullanıcı avatarı
merttuna
Ad Soyad: Mert Tuna
Pilot Menüsü: 

Mesaj #57 gönderen merttuna » 1 on yıl 4 yıl önce (06.04.2009, 16:00)

hafta sonu yağmur olmazsa inş. eshabı keyf deyim abi herkeze iii uçuşlar... 8)

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Pilot Menüsü: 

Mesaj #58 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 4 yıl önce (06.04.2009, 18:56)

Cihat elindeki fotoğrafları bizlerle paylaş yoksa ben elimdekileri sunacağım. Koşan ağacı boynundan yakaladığın anı diyorum. :evil:

Kullanıcı avatarı
sancihat
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #59 gönderen sancihat » 1 on yıl 4 yıl önce (07.04.2009, 12:06)

gökhan resimler güzel çıkmış videoyuda bekliyoruz kardeşim benim başkan zorkan yahu beni zorlama sana kıyak geçelim dedik senin yaptığına bak şu camiaya malamat
( adanalıca rezil olmak manasında )olmayalım bu durum u daha münasip bir zamnda kullanmak üzere saklayın derim daha ne diyim.öpiiiimmmm
hafta sonu cumartesi havalar yine müsait olursa dadallıda çadır muhabbeti ve akşam uçuş düşünülüyor onay için ilgili mercilere başvurular yapılıyor. ben buradan haber verecem.pazar program devam ediyor.

herkesi bekleriz

cihat şan

Kullanıcı avatarı
OSMAN 1967
Ad Soyad: Osman Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #60 gönderen OSMAN 1967 » 1 on yıl 4 yıl önce (07.04.2009, 15:24)

cihat bey geçen hafta bize eshabı keyf'te bekliyorum,mutlaka gelin demiştin,bu dadallı nerden çıktı,bu konuda yasin hocamla irtibata geçmeni öneririm.