çukurovada bu hafta sonu

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #61 gönderen sancihat » 1 on yıl 5 yıl önce (07.04.2009, 18:45)

osman kardeşim yanlış anlaşılmasın pazar günü ashabı kehf etkinliğimiz var herkesi bekliyoruz .

sabah 9 da tepede olacağız transport ve öğlen sıkma ayran ve etrafta ziyaretciler tarafından yakılan mangalların kokuları ve bol tezahuratlı ve seyircili bir etkinlik olacak hava durumu müsait gibi

ayrıca dadallı tepesi yeni bulduğumuz bir tepe burası ile ilgili güzel bir programımız var mayıs ayının ilk haftasına yetiştirmeye çalışacağız bu yapacağımız etkinlik ve yarışma ile ilgili program netleşince haber vereceğiz .bu knu ile ilgili ön bir çalışma yapmak için cumartesi kulübümüz tarsus avcılar atıcılar ve doğa sporları başkanımız tufan abiyle orada olacağız.

görüşmek üzere

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Ad Soyad: Serkan Yarlılar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #62 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 5 yıl önce (07.04.2009, 20:04)

Arkadaşlar kafalar karışmasın diye yazıyırum.

cumartesi sabah dadallıda aktivitelerimiz var sonrasında akşama doğru uçuşumuzu yaıp çadır kamp kurarak orada yatacağız. sabah erken dende zaten çok yakın lan eshabı keyfe geçeceğiz. Bu noktada proğramınıza şekil verirseniz iyi olacak. :lol:

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Ad Soyad: Gökhan Karaköse
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #63 gönderen hardboyy » 1 on yıl 5 yıl önce (09.04.2009, 09:33)

selam millet. sonunda videoyuda yukleyebildim cihat abi, işten güçten fırsat olmuyor bu video yukleme işide baya vakit alıyordu ancak yukledim.. ii seyirler umarım begenirsiniz.. videonun tamammını yukleyemedim uzun olduğu için birazcık kırpmak zorunda kaldım. orjinalini kamp günü verebilirim flashdiskleri yanınıza alın unutmayın :d
selmlar

http://www.vimeo.com/4058468

Kullanıcı avatarı
sancihat
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #64 gönderen sancihat » 1 on yıl 5 yıl önce (09.04.2009, 17:57)

ellerine sağlık gökancım güzel bir çekim olmuş camiamıza yeni tepemiz hayırlı olsun

hava hafta sonu güzel görünüyor hayırlısı. herkesi bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
Y.P.Pilotu ABDULLAH33
Ad Soyad: Abdullah Sakar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #65 gönderen Y.P.Pilotu ABDULLAH33 » 1 on yıl 5 yıl önce (10.04.2009, 22:54)

merhaba arkadaşlar bu haftasonu hava iyi gözüküyor gibi hepinizi mersin gelincik tepeye bekliyoruz.boş yok mutlaka uçarsınız inşallah.kalkoş yerine kadar araç çıkar ve kaymak gibi iniş yeri var.burayıda aklınızın bi köşesinde tutun.hepinize iyi uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
dog fight
Ad Soyad: Cenk Kanatkıran
Pilot Menüsü: 

Mesaj #66 gönderen dog fight » 1 on yıl 5 yıl önce (11.04.2009, 13:32)

arkadaşlar selamlar öğrenim nedeniyle Yeni Zelanda'da bulunmam nedeniyle yakın zamanda döndüm memleketime.Yurtdışında başladığım bu sporu burda devam ettirmek istiyorum ancak uçuş yerleri hakkında pek bilgim yok beni bilgilendirirseniz sevinirim.Ayrıca Eshab-ı Keyf için çok dar bir kalkış alanı olduğunu ve iki kanatın yan yana serilemeyeceğini duydum.Bu konuda da fikrinizi alabilirmiyim.Şenliği kaldıracak kapasitesi varmı acaba tepenin?

Kullanıcı avatarı
sonercoskun
Ad Soyad: Soner Coşkun
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #67 gönderen sonercoskun » 1 on yıl 5 yıl önce (12.04.2009, 15:52)

merhaba arkadaşlar.kısa yazacağım şimdilik.
Ayrıca Eshab-ı Keyf için çok dar bir kalkış alanı olduğunu ve iki kanatın yan yana serilemeyeceğini duydum.Bu konuda da fikrinizi alabilirmiyim.Şenliği kaldıracak kapasitesi varmı acaba tepenin?

bugün yöre pilotlarıyla şenlik diyebileceğimiz bir etkinlik yaptık ve tahmini 30 ile 40 arası pilot toplamda 60-70 kişi vardık.tahmini 100 uçuş ve nerdeyse her pilot birer saatlik uçuşlar yaptık.arkadaşlarımız yakın ve uygun zamanda fotoğraf ve videoları yayınlayacaklardır.katılan herkese teşekkürler.
görüşmek ve görülmek dileğiyle hoşçakalın :)

Kullanıcı avatarı
SERKANYARLILAR
Ad Soyad: Serkan Yarlılar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #68 gönderen SERKANYARLILAR » 1 on yıl 5 yıl önce (12.04.2009, 16:12)

Alo ... :P

Cihat bu şenlik vari eğlence diyeceğim toplantı ve emeklerin için çok teşekkürler. Açıkçası çok eğlendim. Bu arada zafer ve nihatın büyük katkılarını yadsıyamayız tabiki..ayrıca avcılar ve atıcılara da teşekkürler.. bu arada sen bu kulubun atıcılar kısmında kariyer yapmışın bile .. :D

Kullanıcı avatarı
Y.P.Pilotu ABDULLAH33
Ad Soyad: Abdullah Sakar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #69 gönderen Y.P.Pilotu ABDULLAH33 » 1 on yıl 5 yıl önce (12.04.2009, 18:35)

merhaba cenk kanatkıran çukurova bölgesinde şuan uçuşa en elverişli ve ulaşım derdi olmayan kalkış pisti mersin gelincik tepesidir.mersine çok yakındır.kalkış yerine kadar ve iniş alanlarına kadar hertürlü araçla çıkılır.düz ,yelken ve termik uçuşları yapılır.ayrıntılı bilgi için www.mersinhavacilik.com sitesinden uçuş tepeleri linkine girersen ögrenebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
sancihat
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #70 gönderen sancihat » 1 on yıl 5 yıl önce (12.04.2009, 23:32)

eveeeeet bir hafta sonu ve hareketli bir uçuş programıda buada bitttiii

çok şükür kazasız belasız atlattık

şunu başta belirttiğim gibi bu hafta sonu yapmaya çalıştığımız sadece ilgili mercilere ve insanlara (bu bölgeye türkiyenin birçok yerinden ve özellikle suriyeden sürekli turist gelmekte seyirci sıkıntısı çekilmemektedir) bu sporu bir nebzede olsa tanıtmak ve kalkış alanı olabilecek 4-5 yerin kalkılabilir ve uçulabilir hale getirilmesinde yardım alabilmek içindi .

böyle bir etkinliği festival gibi yapabilmek için gerçekten ciddi maddi ve manevi desteğe ihtiyaç var.

maddi destek malesef sadece tarsus avcılar ve atıcılar ve doğa sporları kulüp başkanımız tufan beyin şahsi gayretleri ile olmuştur.

manevi destek ise camiamızda bolca bulunan uçma sevdalısı arkadaşlarımız tarafından sağolsunlar fazlasıyla yerine getirlimiştir.

etkinlik bölge pilotlarının üstün gayreti ,sabrı,iyi niyeti ile amacına uygun bir şekilde nihayete ermiştir.

etkinlikle ilgili fazlamız

bol seyirci ve pilot ve özverili ve profesyonel tandem pilotlarımız( mustafa uri-serkan yarlılar-mustafa güler-abdurrahman -ve ali baba(şuursuz ali) kardeşlerim

eksik lerimiz.

maddi destek
sürenin kısıtlı olması
transport

seyircilerin tamamınıntandem uçmak istemesi
sürekli uyarılmasına rağmen yaşını başını almış bir arkadaşımızın yedeksiz ve kasksız uçmaya çalışması buna çözüm bulamamamız 1 yıldır hala en ufak bir değişiklik olmaması arkadaşlarla birleşip kask alalım dedik oysa maddi durumuda yerindeymiş.inşallah herhangi bir kaza ile aklı başına gelmeden kask ve yedek yerine gelir.bizleride kendinide sıkıntıya sokmaz.

yemek dağıtımında sıkıntı.

( özellikle bir gece önce kamp yapılan yerde adanalı kardeşlerimi doyuramamak beni ziyadesiyle üzdü ama anlamadım tam 200 kişilik kebap bitti ama 25 kişi doymadı birdahaki sefer 400 kişilik yapacaz inşallah)

velhasıl eksiklerimiz çoktu ama zor işmiş vesselam allah festival ,yarışma ve etkinlik yapanlara kolaylık versin

resimleri ve videoları yükleyeceğiz derken

tek tek isimleri saymak isterdim

bu etkinlikte emeği geçen başta tarsus avcılar atıcılar ve doğa sporları külübü başkanımız tufan beyin, ali çelebi,zafer kayrak,nihat şan ve şahsım adına

mersin yamaç paraşütü ekibine

adana yamaç paraşütü ekibine

tarsus yamaç paraşütü ekibine

EN DERİN KALBİ TEŞEKÜRLERİMİZİ SUNAR AYAKLARINIZA KOLLARINIZA KANATLARINIZA SAĞLIK DER SEVGİ VE SAYGILARIMIZI SUNARIZ.

TEŞEKÜRLER ,

TEŞEKÜRLER.

Kullanıcı avatarı
FreeBird01
Ad Soyad: Özgür Kocamaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #71 gönderen FreeBird01 » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 00:34)

Süper bir haftasonu geçirdik, başta ŞAN kardeşlere,zafere ve Tarsus atıcılar ve avcılar kulübüne teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
ersin01
Ad Soyad: Ersin Tuğyan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #72 gönderen ersin01 » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 00:39)

öcelikle tüm arkadaşlara selam eder. pazar günkü etkinlikte emeği geçen arkadaşlara teşekür ederim. herşeye rağmen güzel bir etkinlikti. birdahiki etkinlikte daha orgazenizeli olmak lazım diye düşünüyorum. herkse kazasıs uçuşlar dilerim. bu arada resim ve videoları bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
panter01
Ad Soyad: Adem Sogukkanlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #73 gönderen panter01 » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 01:18)

abi adanalı uçucu pilotları doyurmak zordur :) emegi gecen arkadaşlara çok teşekkürler biraz eksiklikler var ama yinede herşey güzeldi uçmak yemek yemek yemek birer vesiledir sizlerle olmak gercekten güzel ;)

Kullanıcı avatarı
merttuna
Ad Soyad: Mert Tuna
Pilot Menüsü: 

Mesaj #74 gönderen merttuna » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 01:42)

Abicim şahsım adına tüm emeği geçen abilerime çok teşekkür ederim. Yamaçparaşütüne başladığım günden beri en güzel uçuşumu yapmış bulunmaktayım.Çok güzeldi tepeyi yükseklerden görmek ve termik dönmek mükemmel bir heycan bir o kadarda zevk,kısacası çok güzel bir tecrübe kazandım.Tekrardan tüm abilerim,aranızda en küçük öğrenci pilot olarakdan,teşükkürler... resimleri videoları dört gözle bekliyorum... :)

Kullanıcı avatarı
gerenimo
Ad Soyad: Abdurrahman Göksu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #75 gönderen gerenimo » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 02:08)

Değerli kardeşim cihat allah sana uzun ömürler versin inşallah başta bu şenliğin yapılmasına büyük katkıları bulunan tarsus avcılar atıcılar ve doğa sporları klübüne klübün diğer elemanlarına katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler emeği geçen bütün arkadaşlara şan kardeşlere zafere teşekkürler herkesin ellerine sağlık çok güzel bir hafta sonu geçirdik sayenizde herşeyden önemlisi kazasız belasız bir şenlik oldu daha nice şenliklere ve festivallere cihat seninle herşeye varız kardeşim benim tüm pilot kardeşlerime sevgi ve saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #76 gönderen hardboyy » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 03:24)

Süper bir şenlikvari organizasyondu bence.. ilk olması nedeniyle ufak tefek eksikliklerin olmasıda normaldir. butun arkadaşlar ellerindne gelenin en iyisini yapmaya çalıştı ve yaptıda. Bu etkinliğin yapılmasına vesile olan ve destekleyen Avcılar, atıcılar ve doğa sporları kulübüne sayın başkan ve tüm üyelerine,, tarsus ekibinden değerli cihat ve nihat şan kardeşler, zafer kayrak, ali çelebi kardeşime emeklerinden ötürü tşk ederim. oğlum gökalp e ii dadılık yapan sevgili zafer ve ali kardeşime extra tşk ederim :P tosumunu hep güldürdünüz allahta sizleri hep güldürsün kardeşlerim.. ayrıca Zorkan başkan Serkan Yarlılar abime de trasport için teşekkür ederim :) ve katılımcı pilot arkadaşlara da katılımlarından dolayı tşkler. adem soğukkanlı kardeşimede modol uçak gösterisi için tşkler :)) ekip ruhu diye ben buna derim....
herkese selamlar iyi uçuşlar..

Kullanıcı avatarı
FreeBird01
Pilot Menüsü: 

Mesaj #77 gönderen FreeBird01 » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 19:26)

http://picasaweb.google.com/kocamazozgu ... KnwI2r9QE#

bendeki fotoğraflar bunlar..Videoyuda editledim ama bir türlü müzikli yapamıyorum..Ayarlayınca yollayacağım

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #78 gönderen hardboyy » 1 on yıl 5 yıl önce (14.04.2009, 12:49)

http://picasaweb.google.com/hardboyy/11 ... Etkinligi#

bendekilerde bunlar..... özgür çok az çekmişsin be kardeş.. :P

Kullanıcı avatarı
FreeBird01
Pilot Menüsü: 

Mesaj #79 gönderen FreeBird01 » 1 on yıl 5 yıl önce (14.04.2009, 13:39)

yaww gökhan ben videoya gömüldüm :) kırptıktan sonra bile 25 dk tuttu görüntüler :) ama dediğim gibi işledim ses alamıyorum..müzük koydum videoyu çıkışta sessiz veriyor bu makine az kaldı deliricem

Kullanıcı avatarı
dog fight
Ad Soyad: Cenk Kanatkıran
Pilot Menüsü: 

Mesaj #80 gönderen dog fight » 1 on yıl 5 yıl önce (14.04.2009, 15:18)

Anlaşılan güzel bir hafta sonu olmuş :) katılmadım ama yine de zor bir iştir organize.Emeği geçenlere teşekkür ederim.Bu arada bilgilendirme içinde teşekkürler