ucuz bir parasaling:)

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Ad Soyad: Halil Akdeniz
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

ucuz bir parasaling:)

Mesaj #1 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 3 yıl önce (12.07.2010, 22:16)

Farklı ve oldukca çok uzuca yapılmış bir paraşüt buldum arkadaşlar. Uçabilmek için insanlar neler yapıyor. Yalnız ben bu paraşütü kışın yapacam 10 metre boyunca büyük bir naylan alıp rüzgarda böyle yapacam ve videoda çekecem :D

video/2603/parasaling

Kullanıcı avatarı
Çaylak_
Ad Soyad: İsmail Avcı
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Çaylak_ » 1 on yıl 3 yıl önce (12.07.2010, 22:31)

Kamerayı ceken kadın nasılda guluyo ya :D :D

Kullanıcı avatarı
ibrahim
Ad Soyad: İbrahim Bozkurt
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ibrahim » 1 on yıl 3 yıl önce (12.07.2010, 23:57)

sen bunla baya uçarsın

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 3 yıl önce (14.07.2010, 00:39)

Çaylak_ yazdı:Kamerayı ceken kadın nasılda guluyo ya :D :D

Evet ismail abi manyak gülüyor. :D

ibrahim yazdı:sen bunla baya uçarsın

İbocum hemde nasıl uçacam varya. videoya çekip videoyu forma yayınlayacam. :D

Kullanıcı avatarı
mbg
Ad Soyad: Mustafa Büyükgüçlü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen mbg » 1 on yıl 3 yıl önce (14.07.2010, 10:42)

Gerçekten çok hoş bir video.İnsan oğlunun içindeki yüzyıllardır süre gelen kuşlar gibi uçabilmek aşkı hiç bitmedi hiçte bitmeyecek.
Selamlar

Kullanıcı avatarı
AltinKartal
Ad Soyad: Emre Aydemir
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen AltinKartal » 1 on yıl 3 yıl önce (14.07.2010, 18:21)

Arkadaşlar dost acı söyler. Goygoyu bir kenara bırakacak olursak yapılan iş son derece tehlikeli. Bir kere parasail diye kullanılan muşambanın ortasında hava tahliye deliği yok. Yani 45 derecelik açıyla havalanmışken gelen bir rüzgar darbesi yerden biraz daha yükselmesine ve aniden içindeki havanın boşalarak asılı olan insanın çok sert yere düşmesine sebep olacaktır. Bu tür kontrolsüz denemelerden uzak durmak lazım ama çok merak edenler insan yerine bir çuval bağlayıp ne olacağını görebilirler tabiiki. Zaten videonun başındaki "Redneck Parasail" in tercümesi "Maganda Parasaili". Bence hiçbirşeyden haberi olmayan zavallı çocuğu Allah korumuş.

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 3 yıl önce (15.07.2010, 16:02)

mbg yazdı:Gerçekten çok hoş bir video.İnsan oğlunun içindeki yüzyıllardır süre gelen kuşlar gibi uçabilmek aşkı hiç bitmedi hiçte bitmeyecek.
Selamlar

yüzyılın vazgeçilmez aşkıdır mustafa abi

AltinKartal yazdı:Arkadaşlar dost acı söyler. Goygoyu bir kenara bırakacak olursak yapılan iş son derece tehlikeli. Bir kere parasail diye kullanılan muşambanın ortasında hava tahliye deliği yok. Yani 45 derecelik açıyla havalanmışken gelen bir rüzgar darbesi yerden biraz daha yükselmesine ve aniden içindeki havanın boşalarak asılı olan insanın çok sert yere düşmesine sebep olacaktır. Bu tür kontrolsüz denemelerden uzak durmak lazım ama çok merak edenler insan yerine bir çuval bağlayıp ne olacağını görebilirler tabiiki. Zaten videonun başındaki "Redneck Parasail" in tercümesi "Maganda Parasaili". Bence hiçbirşeyden haberi olmayan zavallı çocuğu Allah korumuş.

Doğru emre abi bu türde uçmak son derece tehlikelidir. Çocukken böyle paraşüt çok yaptım ben. Ninenm çuvallardan 2 metre kadar yaygılar yapardı ve tarlada öğlenleyin yaygının üstünde yemek yerdik. Ama ben dururmuyum tarlada rüzgarr esmeye başlar ve bende kenarlarına ip bağlayıp paraşüt yapmaya daha doğrusu uçmaya çalışırdım. Ama bütür lü uçamazdım :D Ve paraşüt sert rüzgarda açılıyor geri kapanıyor-du nedense sabit durmuyordu. Ha abi bu arada bu hava tahliye deliğine işe yarıyor bak ben bunu bilmiyom :?:

Kullanıcı avatarı
mbg
Ad Soyad: Mustafa Büyükgüçlü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen mbg » 1 on yıl 3 yıl önce (15.07.2010, 17:09)

Emre bey çok haklı halil bey,teknik alt yapıya vakıf olmadan helede hava ile ilgili dallarda bu tip araçlar yapmak vede çocukları kullanmak hiçte akılçı olmamalı.Video nun sonlarında zaten Emre beyin söylediyi gerçekleşiyor ALLAH tan uçuz atlatıyorlar.Çocuğun büyük şansı varmış.

Halil bey serbest atlayış yarım kubbe şeklindeki paraşütlerin içine dolan hava irtifa kaybı sırasında hız ve ağırlıktan dolayı yüksek basınç meydana getirir ve kubbenin dışına kaçmak ister ortadaki boşaltma deliyi olmazsa paraşüt kubbesi konturolsüz olarak salınım yaparak içindeki havayı boşaltmaya çalışır.Çok tehlikeli bir durumdur,kubbe kapanabilir,ağırlık merkezindeki insanı veya eşyayı büyük bir kuvvetle savurur.Bu olayları engellemek ve paraşütün sabit bir hızla yere inebilmesini sağlamak için kubbeye delik açılır deliyin çapı kubbe büyüklüyüne, taşıyacağı ağırlığa,iniş hızına bağlıdır.
Arkadaşım yukardaki bilgiler benim modelciliyimden gelen bilgilerdir yanlışlarım olabilir.
selamlar.