Hepimiz 1 Olmalıyız

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Ferdi Güven
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Hepimiz 1 Olmalıyız

Mesaj #1 gönderen Ferdi Güven » 1 on yıl 9 yıl önce (08.02.2005, 00:47)

bütün pilotların bildiği gibi bu spor çoğularımıza göre belkide az bir kısma göre pahallı bir spor mesela şöyle düşünelim bir üniversite öğrencisi bu sporun eğitimini okulun doğa sporları kulübünde alabiliyor çünkü fiyatları en azından sivil veya sportif kulüplere göre daha makul fakat ya okumayan doğa sporlarına ve bizim yaptığımız spora yamaçparaşütüne başlaması için dediğim gibi bu bazılarına yüksek olmasada uçmaya gönül vermiş yamaçparaşütüne gönül vermiş okadar insan varki okadar genç varki bu insanlar bende maddi sıkıntıdan dolayı bu sporu yapamıyor bildiğiniz gibi türkiye dışındaki ülkelerde böyle sorunlar yok o ülkenin zengin bu spora gönül vermiş insanları sizinde bildiğiniz gibi bazı dernekler kulüpler kuruyorlar bedava malzeme verip bedava kurslar açıyorlar türkiyede bence yamaçparaşütünün kısır kalma sebebi bu artı olarak insanlar bu konuda doğru yönlendirilemiyor neden spor programlarında yamaçparaşütü yok bence bunun için bir örgüt kurulacak olursa türkiyede bu sporu yapan kişilerin sayısı iki belki üç belkide dört katına çıkacaktır çünkü bu spor oldukça pahalı bir spor gençlik spor il müdürlükleride bu spora yardım etmeye çalışsa bile kısıtlı kalıyor biz yamaçparaşütü sevdalıları ve tutkunları mutlaka bizde kısıtlı kalırız ama bu geçnler için bu insanlar için şnlikler faaliyetler düzenlenebilir bunu yapabilecekler"kulüpler"özellikle belki bazılarımız bu işi ticari amaçla yapıyoruz ama en azından yılın bazı zamanları bu insanların yararına birşeyler yapılabilir.....rüzgarını stabil irtifanız yüksek olsun

savaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen savaş » 1 on yıl 9 yıl önce (13.02.2005, 19:06)

yanlış bilgi! türkiye ve rusya dışında hiçbir ülkde eğitimler bedava değildir. Aksine ülkemizde acaip büyük bir özveridir ücretsiz kurslar. İlla ben bu işi imkansızlıklardan dolayı öğrenmek istiyorum diyorsanız, THK'nın kurslarına katılırsınız. Ama bilgi yanlış!

Ve ayrıca belirtmekte yarar var, Türkiye, dünya sıralamasında çok ii sayılabilecek bir yerde. Yani üç kat dört kat artmasına gerek yok sporcu sayısının. Böyle olursa sorunlar azalmaz, artar. Böyle olursa da sponsor bulamayız, çünkü her hafta birileri kaza yapıyor olur!

savaş

FERDİ GÜVEN
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen FERDİ GÜVEN » 1 on yıl 9 yıl önce (14.02.2005, 22:52)

TÜRKİYEDEKİ İMKANLARI GÖRÜYORUZ THKDEN BİR KURS ALMAK İÇİN 5 SENE BEKLEDİNİZMİ SAVAŞ BEY_? YURT DIŞINDAKİ ETKİNLİKLERE SANIRIM HİÇ KATILMADINIZ BİR ALMANYA ÜLKEDE TÜRKİYEDEKİ MPİLOT SAYISININ 3 KATINI BULACAĞINIZA EMİNİM BENDE GİDİN VE GÖRÜN BEN GÖRDÜM VE BUNUN İÇİN BU SPORU YAPIYORUM SPONSORLAR SAYESİNDE BU İŞLER DAHA HIZLI VE DAHA MADDİ YÜRÜR BENCE KAZA YAPMA KONUSUNDA EĞİTİMİ SİZ VERİRSENİZ SİZİ TANIMIYORUM BU ARADA ÖĞRENCİLERİNİZ SANIYORUM SIK SIK KAZALARLA KARŞILAŞIYORLAR SANIRIM ÜCRET KARŞILIĞI PARA ALDIĞINIZ ÖĞRENCİLERE DAHA BİR İLGİ DUYUP ALMADIKLARINIZA DUYMUYORSUNUZ ANLATMAK İSTEDİĞİM SANIYORUM YANLIŞ ANLAŞILDI SAVAŞ BEY BENİM ANLATMAK İSTEDİĞİM 1 OLMAK HERKES B,R OLSA SPONSORLAR AYARLANSA HEM SİZ KAZANIRSINNIZ HEMDE BU SPOR HERKES KAZA YAPICAK DİYEDE BİR KAVRAM BİLMİYORUM BİLMEM ANLATABİLDİMMİ BU ARADA ALMANYADAKİ GURUP İSİM VERMK İSTEMİYORUM ÜCRETSİZ MALZEMEDE TEMİN EDİYOR KİM TÜRKİYE GİBİ BİR ÜLKEDE SİZE MALZEME VERİRKİ BEDAVAYA BİR DÜŞÜNÜN THK TAMAM MANTIKLI AMA SADECE KURS + O KURSU ALMAK İÇİN YILLARCA BEKLEYENLER VAR BUNLARA BENİM PİLOT ARKADAŞLARIMDA DAHİL İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BÖYLE DÜŞÜNMENİZ YANLIZCA SİZİ DEĞİL EMİNİMKİ TÜM Y.P. AİLESİNİ ÜZÜYOR "RÜZGARINIZ STABİL İRTİFANIZ YÜKSEK OLSUN"

savaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen savaş » 1 on yıl 9 yıl önce (15.02.2005, 13:17)

İyi o zaman beni çok iyi dinleyin!

Ben 7 yıl THKda eğitim görmüş ve sürekli olarak uçmuş bir plotum. hem serbest paraşütçü hem de yamaç paraşütçüsüyüm. Beni nasıl yargılarsınız ki! Daha THKnın nasıl olduğunu ve ortamını bilmeden bu kurumu nasıl yerlere vurursunuz. Ben ilk senesinde uçan birsürü insan biliyorum yanımda yetişen. Ayrıca sizi bana ahkam kesmekten de men ederim!!!
Almanya örneğiniz berni ilgilendirmiyor. Fransa dahil birçok ülkede profesyonel anlamda uçtum ben. Almanyadaki tripler beni ilgilendirmiyor. Ayrıca 5 sene THKiçin bekleyeceiğinize bir miktar para koysaydınız bu süre zarfında, kendi paraşütünüzü bile alırdınız.

Türkiyede yeterli altyapı yokken insan sayısını arttırırsanız insanlar eğitimin kalitesi düşeceğinden kaza oranları artmış olur. Benim kimlere nasıl eğitim verdiğimle alakalı kanıya nereden vardınız onu da bilmiyorum. İlk önce kavga etmeden diyalog kurmasını, sonra insanlara nasıl konuşmak gerektiğini, sonrada uslu oturup adam gibi uçmasını öğrenin. Ben sizi bu sert tavrınızdan dolayı yine de geçiştiriryorum. Ve hala "siz" diyorum. Umarım aklınızı başınıza alırsınız.

Bu söylediğiniz para karşılığı herkese gidiyorsunuz/para karşılığı umarsızca ders veriyorsunuz demeniz, insanların hayatlarıyla para karşılığı oynuyorsunuz demektir. Bu yüzden, beni bu şekilde teşhir etmeye çalıştığınız için sizi dava bile edebilirim. Ayanızı denk alın ve konuşmasını öğrenin. Bu son uyarımdır. Eğer bana seviyesizce cevap vermeyi sürdürrseniz benimle değil savcılıklarla uğraşırsınız!!!!!!

Böyle insanlar sayesinde bu spor olduğu yerde kalır. 5 yıl bekleyeceğine bizim gibi iki sponsor bulup 3-5 insanı daha katsa spora, Çin projesi gibi olan binlerce paraşütçü hevesinden vazgeçse sevgili Ferdi Güven, bu spor daha çok gelişir...

iyi uçuşlar...

FERDİ GÜVEN
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen FERDİ GÜVEN » 1 on yıl 9 yıl önce (15.02.2005, 17:29)

AÇIKCASI BU KADAR KIZMANIZA ŞAŞIRDIM TAMAM BELKİDE HAKLISINIZ BELİKİ SERT TAVIRLA SERF-GİLEMİŞ OLABİLİRİM FAKAT YAZIMA CEVAP OLARAK DAHA MANTIKLI BİR BAŞLIK ATABİLİRDİNİZ BEN THK Yİ YERDEN YERE VURMUYORUM. DİYORUMKİ İMKANLAR AZ DİYORUM THK DE KURS ALMANIZ YADA ALMAMANIZ SORUN DEĞİL YURT DIŞINDADA ALMIŞ OLABİLİRSİNİZ BEN DEMEK İSTİYORUM Kİ BU CAMİAYA FAYDALI ŞEYLER YAPILSIN ANLATMAK İSTEDİĞİM BU SANIRIM BU SİTEYE BİR KEZ DAHA TAKILMAYACAĞIM ÇÜNKÜ ŞU ANA KADAR YAZDIĞIM HERŞEY YANLIŞ ANLAŞILDI HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUM AMA LÜTFEN HERKES BİRAZ DAHA ANLAYIŞLI OLSUN :oops:

Kullanıcı avatarı
canergkts
Ad Soyad: Caner Göktaş
Pilot Menüsü: 

Hepimiz 1 Olmalıyız

Mesaj #6 gönderen canergkts » 5 yıl 5 ay önce (19.10.2018, 10:08)

Türkiye'de gereken önem verilmiyor sadece. Biraz daha bilinmesi ve yaygınlaşması gerekli.

Kullanıcı avatarı
yptayfun
Ad Soyad: Tayfun Göktaş
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Hepimiz 1 Olmalıyız

Mesaj #7 gönderen yptayfun » 5 yıl 4 ay önce (27.10.2018, 17:19)

Çok giydirmiş ve kızmışsınız anlam veremedim o kadarına...