paramotor

Havacılık hakkında sohbetler,geyikler...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
abdullah ayvaz
Ad Soyad: Abdullah Ayvaz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

paramotor

Mesaj #1 gönderen abdullah ayvaz » 1 on yıl 2 yıl önce (25.12.2011, 23:26)

herkese merhaba,arkadaşlar ismim abdullah ayvaz giresunluyun,ülkemizde bir çok bölgede uçurulan fakat daha çok dağlık bir arazıye sahip olan karadeniz bölgesinde sayılı denecek kadar az olan paramotor hakkında bilgi almak istiyorum.internetten bir çok bilgi aldım sayılır ama asıl önemlisi kullanan arkadaşlarımızın önerileridir.
en önemli kısmı bir veya ikili uçuşlar yapılabilecek kalite motorun en iyisi hangisidir.
motorsiklet mz motorundan olurmu.
eğer bir markada karar kılabilirsek yurt dışından getirtdirme yi deneriz.
şimdiden teşekkür ederim.
[email protected]
cep.05325042381

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Berussa » 1 on yıl 2 yıl önce (25.12.2011, 23:45)

Abdullah Bey,paramotor almadan önce uçuş eğitimi alsanız nasıl olur acaba?Sonuçta paramotorla uçmak araç kullanmak gibi bir olay değil.Maalesef sağa sola çarparak da öğrenilmiyor.Yakın illerde bu işte yetkin birinden eğitim almayı düşünmeniz sizin menfaatinize olacaktır diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
sebo70
Ad Soyad: Sebahattin Çetin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen sebo70 » 1 on yıl 2 yıl önce (26.12.2011, 19:17)

Abdullah kardeş paramotor türkiyedede satılıyor yurt dışından getirmene gerek yok ama önce ibrahim arkadaşımın dediği gibi siz motorsuz uçmayı bir öğrenin ve yaklaşık 1-2 sezon bol bol uçun kendinizi iyice geliştirin bu konuda daha sonra paramotor kolay ve ikinci el de var sıfırıda var ülkemizde hatta el yapımı bile var bende satılık ama önce eğitim şart sonuşta bu bir bisiklet değil düşe kalka öğrenilebilsin bundan birkere düşersin oda hayatına mallolabilir bu yüzden bu sporda en az başlangıç eğitimi mutlaka almalısınız

http://www.youtube.com/watch?v=By7HS2TkeC0

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-h ... otion_chva

Kullanıcı avatarı
capo
Ad Soyad: Oktay Karahasan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen capo » 1 on yıl 2 yıl önce (27.12.2011, 17:28)

merhaba ismin oktay karahasan

arkadaş bende senin düşündüğün gibi yaptım iyi yaptım sayılmaz birincisi çok pahalı bir spordur . bu iş için en az ayda 10 kere uçsan 1 er saatten gıvırı zıvırı sana maliyeti en az 1000 tl paramotor sıfırı 4000 -5000 eu kendin yapmaya kalkma 3- 5 katına maledersin sebo bu işin uzmanı eğer yapma bir alet alacaksan ondan al derim daha ucuza gelir. ayrıca kanat en az 2000 -2500 eu sıfırı + EĞİTİM önce başlangıç eğitimi sonra sıngıl derken en az 3000 -- 4000 tl orası tutar
uzun lafın kısası giresunda bu işi yapan bir arkadaş var git onu bul o sana eğitim konusunda yardımcı olur kanatindeyim .internetten googl dan araştır bul eğer ,ben bu işe paramotordan direk başlamak istiyorum dersen bu işi birtek erdoğan şanslı eğitimini veriyor türk hava kurumu kesinlikle direk paramotor eğitimi vermiyor önce paraşut eğitimi en a 1-2 yıl sonra paramotor eğitimi veriyor bildiğim kadarıyla sormak istediğin bişeyler olursa benim tlf 05322257772 ismim oktay yardımcı oluruz. not kesinlikle eğitim almadan bu işe girişmeyin maceraya gerek yok ne demek istediğimi anladınız sanırım karar sizin .

Kullanıcı avatarı
abdullah ayvaz
Ad Soyad: Abdullah Ayvaz
Pilot Menüsü: 

duyarlı olan herkese teşekkürler

Mesaj #5 gönderen abdullah ayvaz » 1 on yıl 2 yıl önce (05.01.2012, 23:31)

sayın arkadaşlar,verdiğiniz bilgiler sanırım aydınlatılmam için yeterlidir.konuya duyarlı kalarak cevap yazma nezaketi gösterek tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.en doğrusuda öncelikle motorsuz uçuş eğitimi almak.Yüce Allahım birlikteliğinizi ve yardımlaşmalarınızı eksik etmesin.allaha emanet olunuz.

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Re: duyarlı olan herkese teşekkürler

Mesaj #6 gönderen Berussa » 1 on yıl 2 yıl önce (06.01.2012, 01:27)

abdullah ayvaz yazdı:sayın arkadaşlar,verdiğiniz bilgiler sanırım aydınlatılmam için yeterlidir.konuya duyarlı kalarak cevap yazma nezaketi gösterek tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.en doğrusuda öncelikle motorsuz uçuş eğitimi almak..

:++: