Üniversitelerin Havacılık Klüpleri (İstanbul)

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

-OnuR-
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Üniversitelerin Havacılık Klüpleri (İstanbul)

Mesaj #1 gönderen -OnuR- » 1 on yıl 7 yıl önce (16.10.2006, 00:48)

Ben Sabancı Üniversitesi'ne bu sene girdim ve çok üzüldüğüm bir olayla karşılaştım: burada yamaç paraşütüyle ilgili hiçbir faaliyet yok. Daha bu sene THK'dan başlangıç eğitimini aldım ve dışarıda birkaç uçuşum var, kısacası daha çok acemiyim ama devam ettirmeye de kararlıyım. Sabancı Üniversitesi'nde böyle bir klüp olmaması hiç olmayacağı anlamına gelmez ve özellikle İstanbul'da bulunan diğer üniversitelerin havacılık klüplerinin bu konuda yardımlarını diliyorum. Eğer herhangi bir faaliyet, eğitim varsa bizde elimizden gelebilecek destekle katılabilirmiyiz veya başka bir fikri olan varsa iletebilir mi? Şimdiden Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Kutsal
Ad Soyad: Kutsal Zafer Şahin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Kutsal » 1 on yıl 7 yıl önce (16.10.2006, 10:50)

Sevgili Onur,
Sabancı üniversitesinde havacılık kolu veya kulübü var mı yok mu bilmiyorum. Bence siz, diğer üniversitelerin faaliyetlerine katılacak bile olsanız eğer bir kulübünüz yoksa bu kulübü kurma girişimlerine başlayın. Malzeme olsun veya olmasın. Tüzüğünüzü hazırlayıp, başvurunuzu yapın derim. Sonra da diğer üniversitelerden yardım alabilirsiniz. Siz bu arada uçuşlarınızı ilerletmeye bakın. Sonra kulübünüze birkaç malzeme araştırın. Sabancı üniversitesinin hayır dememesi lâzım. Diğer üniversite kulüpleri ile ilgili hazırlayacağınız örnek karşılıştırma dosyasının üniversite yönetimi için yeterli olması gerekir. Yıldız Teknik Üniversitesinin dışarıdan katılımlara cevap veriyor biliyorum ve İstanbul Üniversitesi şu an iyiler. Danışın. Yardımcı olmaya çalıştığımı umuyorum.
Yardımcı olabileceğim başka bir şey olursa sevinirim.
Saygılarımla
Kutsal Zafer Şahin

-OnuR-
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen -OnuR- » 1 on yıl 7 yıl önce (18.10.2006, 11:41)

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.Bizim okulun bir havacılık klübü var ama sadece model uçakla ilgileniyorlar. Okulda benden başka yamaç paraşütüyle ilgilenen birisiyle karşılaşmadım olduğundan da şüpheliyim. Ancak bir eğitim, kurs olursa yeterli katılımın olacağını söyleyebilirim. Dediğiniz gibi yıldız gibi diğer üniversitelerin klüpleriyle konuşmak lazım. Onlara ulaşabileceğim herhangi bir numara ya da mail varsa alabilirmiyim.

Kullanıcı avatarı
Kutsal
Ad Soyad: Kutsal Zafer Şahin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Kutsal » 1 on yıl 7 yıl önce (18.10.2006, 22:59)

Sevgili Onur, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin web sitesinden ulaşabilirsin. Bende kulüp başkanı Yavuz Sevinç'in telefonu olacaktı. Bulunca sana gönderirim. Ama dediğim gibi Yıldız'ın webinden irtibata geçebilirsin. Benim Bu hafta sonu Çatalcada grubumun uçuşları var. Onları yaptırmaya gideceğim. Dilersen gel. Belki uçma imkanın da olur.
Kutsal Zafer Şahin
0535-476 81 26

Kullanıcı avatarı
twilight
Ad Soyad: Ersin Girgin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen twilight » 1 on yıl 7 yıl önce (19.10.2006, 09:30)

Merhaba Onur ben Ersin Girgin YTUHAVK (Yıldız Teknik Üni. Havacılık Kulübü) üyesiyim. Yavuz Sevincin numarasını ben sana vereyim hemen 0535 735 33 08

Bayramın ardından cuma günleri teorik eğitim vermeye başlıyoruz. Ayrıntıları Yavuzdan da öğrenebilirsin seni aramızda görmekten mutluluk duyarız.

-OnuR-
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen -OnuR- » 1 on yıl 7 yıl önce (19.10.2006, 23:10)

Teklifiniz için saolun. Bu haftasonu yapabileceğim en iyi şey elbetteki uçmak olacaktır ancak cuma günü İskenderun'a dönmem gerek. Sana da teşekkürler Ersin en yakın zamanda başkanınızla irtibata geçeceğim. Hepinize şimdiden iyi bayramlar