YPKB = Yamaç Paraşütü Kulüpleri Birliği

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
baytur
Ad Soyad: Bayram Turgut
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

YPKB = Yamaç Paraşütü Kulüpleri Birliği

Mesaj #1 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 00:58)

Adını Savaş Kıroğlu abimiz koydu 8)
Ben mutluluktan dört köşe oldum :D

Katılımcı Kulüpler:

ÇANHAVK
İSUK
AHAS
MASHAVK
ALBATROS
İKARUS

Hadi hayırlısı, destek veren diğer kulüpler hangileri? ;)

Kullanıcı avatarı
huzzik
Ad Soyad: Salih ÜNLÜTÜRK
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen huzzik » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 09:54)

Merhabalar; kötü bir amaçla kurulmadığı belli ama vizyonunuz ve misyonunuz hakkında biraz bilgi verirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 11:57)

huzzik yazdı:Merhabalar; kötü bir amaçla kurulmadığı belli ama vizyonunuz ve misyonunuz hakkında biraz bilgi verirmisiniz.

1-Kulüpler arası OTOKONTROL sağlamak
2-Federasyona ve diğer kurumlara karşı SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ olarak çalışmak
3-Sorunlara KATILIMCI, ETKİN ve UYGULANABİLİR çözümler üretmek

henüz bende bilmiyorum ancak bu üç madde AMAÇ olabilir mi?

Saygılar

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (07.02.2013, 14:52)

THSF başkanının kişi olarak kimin olduğu beni kesinlikle ilgilendirmiyor, bana göre ya iş yapan birisi yada camiayı birleştirici birisinin olması önem arz ediyor.

Ben 2007 de yamaç paraşütüne başladım, EHAVK den yetişme eğitmenlerin bulunduğu DRAGONFLY ve 2008 de THK dan başlangıç eğitimi aldım, 2007 de bir kulübe üye oldum, arkasından paraşütünden, botuna , B lisanslı telsizine kadar eksiksiz malzememi aldım. Üç kez SIV eğitimi, bir kez seviye kontrol kursu, kulüp pilotluğu vb. eğitimlere katıldım.

En sonunda aşağıdaki linkte yer alan yazıyı yazmak durumunda kaldım.
Bakınız : http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=56728#56728
baytur yazdı:20.03.2012 Bugün sıfır kanat aldım.

Yetkilendirilmişler hoşlanmıyor, istemiyor, sakıncalı buluyor diye uçmaktan vazgeçmiyeceğim.

Uçacağım, belki polis ve jandarma tarafından 24 saat gözaltında tutulacağım, belki ceza kesilecek ödeyecek veya hukuki itirazla iptal ettireceğim, yinede yasak zihniyetine karşı durmak için uçacağım.

Biz koşullar oluşturulsun yapmamız gereken herşeyi en alası ile yaparız. Eğitimse eğitim, kurallara uymaksa uyarız yeterki uyulacak mantıklı kurallar olsun.

Görevli olanların bunlar kaç kişi onlarlamı uğraşacağız mantığı ile gerekli düzenlemeleri yapmamalarına ve izinleri vermemelerine karşılıksa hertürlü haklı mücadeleyi deneyeceğim.

Özgürlüklerimin kısıtlanmasına razı olmayacağım.

Saygılar

17.09.2007 tarihin de bundan 5 YIL, 4 AY, 20 GÜN önce, daha yamaç paraşütüne başlamamışken, aşağıdaki linkte yer alan yazıyı yazmışım,
Bakınız : http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=13532#13532
aynı yazıyı okuduğumda, yaptığımız ilerlemeyi ve geldiğimiz noktayı insafınıza bırakıyorum.

Ne istediğimi merak edenler veya soranlar varsa bu foruma yazdığım 122 mesajı okuyabilirler. Yamaç Paraşütü Kulüpleri Birliği fikri Savaş(kendisini şahsen tanımam) Abimize ait olup, benim çok benimsediğim ve kendisi sahiplenmese bile sonuna kadar arkasında duracağım bir fikir ve kulağıma çok hoş geliyor, ne yazık ki her kulağa uygun ağız bulmak zor.

Saygılar

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 12:17)

Selamlar
Kulüpler Birliği fikri ile ilgileniyoruz.
Dernekler kanununa göre Tüzüğü uygun olan 5 Dernek/ Kulüp bir araya gelip Federasyon oluşturabiliyor ve Uluslararası Federasyonlara üye olabiliyor.

http://www.dernekler.gov.tr/index.php?o ... 43&lang=tr

Semih

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 12:59)

Bayram abi dernekler federasyonu oluşturma ya da dernekler birliği kurma konusunda yukarıda isimlerini yazdığın kulüplerin " tamam biz kabul ediyoruz " dediği her hangi bir şey yok. En azından Mashavk olarak böyle bir oluşuma katılma anlamında alınan ya da sözlü olarak dile getirilen bir beyan yok. Öncelikle Dernekler Federasyonu ya da Dernekler birliği kurulması için belli aşamalar, şartlar, sebepler gerekiyor.

Bu konu ile ilgilide Semih abinin uzun süredir çalıştığını biliyorum. Hatta Semih abi ile Çökelez'e çıkarken bu konu ile ilgili sohbetimiz olmuştu. Yukarıda ismi yazılı olan kulüp temsilcileri ya da yetkilileri bu başlık altına her hangi bir yorum yapmamışlar. Olumlu ya da olumsuz olarak yorum yapmamalarının sebebini bilmiyorum ancak başlığı okuyunca bu kulüplerden oluşan bir kulüpler birliği kabul edilmiş gibi duruyor.

Diğer yandan oluşturulmuş gibi görünen bu birliğin misyon ve vizyon tanımı içinde
- kulüpler arası otokontrol sağlamak (kulüpler arasında neden otokontrol sağlama ihtiyacı duyulduğunu tam anlamadım ?)

- THSF ye ve diğer kurumlara karşı sivil toplum örgütü şeklinde çalışmak (THSF ye KARŞI neden çalışma yapmayı düşünüyorsun bu kısmı da anlamadım ve diğer kulüplerin de bu cümleyi misyon ya da vizyon olarak kabul edeceğini tahmin etmiyorum)

- Sorunlara katılımcı etkin çözüm hazırlamak (sırf bunun için kulüpler birliği oluşturulamaz. Kulüpler birliği fikrinin hayata geçmesi için iyi bir tüzük, amaç, hedef ve kadroya ihtiyaç vardır.)

Şu anda Yarışma panelinin teknik kadrosu çalışıyor, THSF de belli şeyleri çözmek adına çalışıyor. Kulüpler birliği; o birliği oluşturacak kulüplerin gerçekten gerekli olduğuna inandığı zaman diliminde hızlı bir şekilde kurulabilecek bir birliktir. Şu anda yukarıda ismi yazılı kulüplerin böyle bir birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu düşündüğünü ya da düşüneceğini tahmin etmiyorum.

Konu ile ilgili içeriği öneriye çevirmelisin diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 13:12)

Bizim albatros olarak bu olusumdan haberimiz yok, adimiz neden burada bilmiyorum cunku hic konusmadik, karar almadik. Bilginize..

Kullanıcı avatarı
baytur
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen baytur » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 20:11)

Merhabalar,

Öncelikle başlığın tarihine (05.02.2013) bakarsanız seçimden 2 gün önce açıldığını görürsünüz. Öküz altında buzağı aramak niyetinde olanlar varsa, saygı duyarım. Sevgili Şener kardeşim "Federasyona ve diğer kurumlara karşı SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ olarak çalışmak" cümlesinde ki, KARŞI kavramını neden olumsuz algıladığını anlayamadım. Sev beni seveyim seni, üzme beni üzerim seni, olay bu kadar basit. Doğru icraatların ne yakar destekçisiysek, yanlış icraatların o kadar karşısında olmamız gerekmez mi? Yeni THSF başkanımız Nihat Ermihan Beye en samimi dugularımla başarılar dilerim, sonuçta aynı geminin yolcuları değilmiyiz.

Yamaç Paraşütü Kulüpleri Birliği daha doğmamış bir çocuktur, niyettir, öneridir. İster camia eleştirileriyle tekmeleye tekmeleye düşük yaptırır, konu kapanır. İsterse sahiplenir, Semih Abinin belirttiği adı Yamaç Paraşütü Kulüpleri Federasyonu olan çocuğu yetiştirir. Zaman geçtikçe, bunu koşullar, icraatlar ve camianın istekleri belirleyecektir.

Yamaç Paraşütü Kulüpleri Birliği konusunda, benim bildiğim kadarıyla, yukarıda adı geçen kulüpler dahil hiç bir kulüp karar almamıştır, bu başlığı açmak ve bu kulüplerin adını yazmak tamamen kişisel fikrim olup, yukarıda da belirttiğim gibi Yamaç Paraşütü Kulüpleri Birliği şimdilik sadece bir öneridir. Öncelikle adını kullandığım kulüplerden koşulsuz olarak özür dilerim. Niye bu kulüplerin adları? Semih abi fikirle ilgilendiğine göre İSUK ve dolaysı ile ÇANHAVK kulüpleri ile ilgili bir sorun yok. Sevgili Şener kardeşim demişki; "Mashavk olarak böyle bir oluşuma katılma anlamında alınan ya da sözlü olarak dile getirilen bir beyan yok.". Şener'cim zaten somut bir şey de yok, olduğunda öneriyi ben yönetim kuruluna sunucam, demokratik bir kulübüz, kararımızı o zaman veririz. Birlik fikri ilk kez, seçime ortak tek aday gönderebilmek için Kulüp Temsilcileri ve Ön Seçim başlığı ile ortaya çıkmıştır. Önce bu duruma destek veren tüm kulüplerin adını yazmak istedim, daha sonra kendi beyanlarının daha iyi olacağını düşündüm. Ve yine Federasyon Seçimleri başlığında yer alan 190(ÇANHAVK, İSUK), 192(ALBATROS), 193(MASHAVK), 194(AHAS) ve 197(IKARUS) nolu mesajlarda verilen ortak beyenat(Bakınız : http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=68886#68886), birliğe en fazla ve en önce destek verecek kulüplerin bunlar olabileceği fikrine kapılmama sebep oldu. Demek ki yanıldığım noktalar var ve olayı abartmışım, adını bilgisi dışında yazdığım ALBATROS kulübünden ve istememeleri halinde AHAS ve IKARUS kulüplerinden tekrar özür dilerim.

Kulüpler Birliği gereklidir/gereksizdir. Olumlu eleştiriler kadar olumsuz eleştirilere de saygı duyuyorum. Olaya teknik açıdan yaklaşıyor ve beyin jimnastiği yapıyorum. Fikirlerimi de şimdilik bu forumda paylaşıyorum. Açtığım anketlere oy veren arkadaşlara teşekkür ederim, oylama devam ederlerse sevinirim. 2013 ün sonuna kadar bu başlıkla ilgilenecem, aktif 7 kulüp Kulüpler Birliğine destek verdiğini burada beyan ettiğinde ikinci aşamaya geçicem. Sorun ve zaman çok, umarım 2013 ün sonuna kadar çocuk dünyaya gelir ve adını koyarız, yada tüm sorunlar çözüme kavuşur. Yoksa sporu bırakıp, tüm malzemeyi özel bir kampanyayla hediye edicem (son cümle şu an şakadır).

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 20:51)

Sevgili Bayram,
Ozur dilenecek bir durum yok. Burada yazilan seyler bazen amaclandigindan farkli anlasilabiliyor, bu nedenle yazma geregi duydum.
Selamlar,
Lev.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 23:57)

Bayram abi boş ver kulüpleri. Ne gerek var birlik mirlik. Gel biz güzel bi cross yapalım. Bak Levent hocam çift yıldızı çakmış profiline.