garmin 76 cs hakkında

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ta2aeb
Ad Soyad: Ergün Bilgin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

garmin 76 cs hakkında

Mesaj #1 gönderen ta2aeb » 1 on yıl 11 ay önce (29.04.2013, 11:41)

slm. bir arkadasımın elınde garmin 76 cs gps var. bunu almayı düşünüyorum. csx modelinden tek farkının sd kart ile hafızasının genişletilemediginide biliyorum. acaba bu cıhazı kullanan arkadaşlarımız varmıdır? garmin 76 cs nin dahili hafızasına yüklenen harita ne kadar işimize yarar? bu cihazı kullandığım zaman benim için dezavantajları neler olur? tavsiye edermisiniz??

poseidon81
Ad Soyad: Erkut Adasu Dinçer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

garmin 60 cs

Mesaj #2 gönderen poseidon81 » 1 on yıl 11 ay önce (30.04.2013, 10:39)

Merhabalar, aynı cihaz bende mevcut. Garmin 60cs nin dahili olarak 56 mb hafızası mevcut. Türkiye haritasını bölerek yüklemeniz gerekiyor. aşağıdaki dünyanın her bölgesinin haritesını bulabileceğiniz sitenin linkini veriyorum.

Garmin 60CS 60C Harita yükleme

http://garmin.openstreetmap.nl/
Buradan "Enable manual tile selection" işaretledikten sonra istediğiniz bölgeyi seçip "Email address" kısmına mail adresinizi girip "Build My Map" diyoruz. Önce talebin alındığına dair bir mail geliyor sonrada haritaların download edilebileceği bir link geliyor. sizin için hazırlanan haritalar belli bir süre içinde indirmek gerekiyor.

Bilgisayarımıza Garmin Mapsource Programını yükledikten sonra openstreetmap sitesinden yüklediğimiz dosyaların içinden çıkan osm_generic_windows.exe dosyasını yüklüyoruz. Böylece seçtiğimiz harilata map source programına tanımlanmış oluyor. buradan istediğimiz bölgeyi seçip aktar diyoruz ve gps'e aktarılmış oluyor. Genel Hatlarıyla kabaca anlattım istenirse daha ayrıntılı ve resimli anlatabilirim.

Menü ve kullanış olarak csx lerden herhangi bir farkı yok diye biliyorum sadece haritayı yüklerken değişiklik gösteriyor. Ayrıca aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... ght=harita