iplerin dolaşması

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
yekoksal
Ad Soyad: Yunus Emre Köksal
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

iplerin dolaşması

Mesaj #1 gönderen yekoksal » 1 on yıl 7 yıl önce (21.12.2006, 12:46)

herkese merhaba. ben bu spora yeni başlayan biriyim. adana dan emre.
43 yaşındayım ve anladımki bu sporun yaşı yok. normal sağlıklı insanlanların yapabileceği bir spor. fakat doğru bir hoca ve iyi bir hava.

sitede çok güzel bilgiler okudum ve güzel bilgi alış verişleri olduğu için, hocam mustafa üri den öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim.

yamaç paraşütünün ipleri dolaştığında paraşütü yere serip, fren iplerini kanopi tarafından kolonlara doğru açınca öteki ipler kendiliğinden açılıyor.

herkese selemlar.

Kullanıcı avatarı
kenker
Ad Soyad: Ufuk Uğur
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen kenker » 1 on yıl 7 yıl önce (21.12.2006, 13:29)

Bilgi için teşekkürler.

THK'da başlangıç eğitimi aldığım sırada, karışmış ipleri çözmenin pratik bir yolu olup olmadığını sormuştum. Oradaki eğitmenlerimiz ; "Tekamül eğitiminde ayrı bir ders konusu" olduğunu söylemişlerdi.

Basitçe karışmış ipler için söylediğiniz yöntemi kullanabiliriz belki ama birbiri içinden geçmiş ipler için çözüm yönteminin daha karmaşık olacağını düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen emraq » 1 on yıl 7 yıl önce (21.12.2006, 14:42)

ben yp ye ilk başladığım zamanlarda bu ip karışmalarını çok yaşıyordum.o kadar karışıyordu ki benim için tek çözüm yolu fren iplerini söküp ipleri öyle açmak oluyordu.sizin söylediğiniz yöntemi mustafa uriden öğrendim bende gerçekten işe yarıyor. yalnız a kolon iplerini açabildiğiniz takdirde yine aynı şekilde iplerin karışıklığı çözülüyor