gps lerin bağlanıp rotaların grafik ortamlarda belirlendiği bi kaç program var bildiğim kadarıyla. compe gps gibi.
google earth plus ta aynı işi görüyormu acaba kullanan varmı
gps programları
Moderatör: Moderatör Ekibi
- mtemiz99
- Mesajlar: 48
- Kayıt: 26.09.2006, 23:02
- Ad Soyad: Mustafa Temiz
- Şehir: Manisa
- :
- Aldığı Beğeni: 0 / 0
- Pilot Menüsü:
Selamlar,
Ben Magellan sportrak map kullanıyorum bilgisayara aktardığım izleri vs. googlearth'de kmz uzantılı dosya olarak açılıyor, fakat irtifa yok sadece uçarken izlediğin yolun iz düşümünü gösteriyor. Bir türlü irtifalı olarak aktaramadım... GPS'denmi yoksa benmi eksik bir şey yapıyorum anlayamadım?
Ben Magellan sportrak map kullanıyorum bilgisayara aktardığım izleri vs. googlearth'de kmz uzantılı dosya olarak açılıyor, fakat irtifa yok sadece uçarken izlediğin yolun iz düşümünü gösteriyor. Bir türlü irtifalı olarak aktaramadım... GPS'denmi yoksa benmi eksik bir şey yapıyorum anlayamadım?
- mahomedia
- Mesajlar: 173
- Kayıt: 31.08.2004, 23:57
- Ad Soyad: M. Emin Öner
- Şehir: Ankara
- Aldığı Beğeni: 2 / 0
- Pilot Menüsü:
Google Earth'de track'lerin 3 boyutlu olmamasının sebebi Earth'deki seçeneklerden kaynaklanıyor olabilir. Görüntülediğiniz track'in adını soldan listeden seçip sağ tuşa basıp properties'e tıklarsanız orada altitude kısmında bir kaç seçenek var "absolute" diye, eğer track dosyasında yükseklik belirtilmişse burada absolute'u seçmelisiniz. Oradan kaynaklanıyor olabilir. veya track'i üreten program yüksekliği belirtmediği için google earth yere yapıştırıyor olabilir.
Bir de şöyle güzel bir adres var. Her türlü gps dosyasını google eart dosyasına çevirebiliyor:
http://www.gpsvisualizer.com/
Bir de şöyle güzel bir adres var. Her türlü gps dosyasını google eart dosyasına çevirebiliyor:
http://www.gpsvisualizer.com/