İzmir den OKTAY CANLI ya dikkat

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

İzmir den OKTAY CANLI ya dikkat

Mesaj #1 gönderen unforg » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 00:06)

Sevgili dostlar.
Oktay Canlı isimli şahıs ile alışveriş yaparken bir kez daha düşünün. Kendisinin ticari ahlakilik ve etiklik ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu şahıs, camiamıza yakışmayacak biçimde verdiği sözleri tutmamakta ve karşısındakini mağdur etmektedir.

Kendisi ile yapılan anlaşma gereği satışta olan kanadı göndermek için teminat olacak ücretin tamamını istemiş, ve bir hafta içerisinde herhangi bir sebepten alımdan vazgeçilirse, ürünü geri alıp teminatı geri vereceği konusunda söz vermiştir. Kendisinin ürünü göndermesinden 4, ürünün kargo ile elimize geçmesinden ise 2 gün sonra malzeme hiç kullanılmadan alımdan vazgeçildiği bildirilmiş, fakat kendisi ne malzemeyi geri almaya, ne de teminatı geri ödemeye gönüllü olmuştur. Kendisine gönderilen kargoyu da kabul etmeyerek geri göndermiştir. Konu yargıya intikal edecek olmakla birlikte, siz değerli dostlarımın da bu gibi kişileri bu camiadan temizlemesi hepimiz için hayırlı olacaktır.

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen htamerursavas » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 01:03)

Oktay beyden cevap gelmemiş ama teminat, malzeme ücreti kanadın model ve yılını yazarsanız durum daha anlaşılır olacak

Kullanıcı avatarı
unforg
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen unforg » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 01:20)

İlanında 20 saat ucuşu olan swing astral kanat kendisiyle anlaşılarak tarafımıza gönderilmiş ödemesi hesabına yapılmıstır ve 1 haftalık bir süre içinde ya kanat alındı yada alınmadı diyerek sözleşilmiştir.Gelen kanadın fazla ucuşu olduğundan dolayı biz kanadı almaktan vazgectik kendileri gönderilen kanadı geri almayı reddedip ödemeyide tarafımıza göndermiyor.

omergunal
Ad Soyad: ÖmerRR Günhann
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

sahtekarlik hakkinda

Mesaj #4 gönderen omergunal » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 10:13)

Gercekten hos olmayann bi durum insanlar verdigi sozlerde durmalı yapilan alisveriste eger soylenenler yanlis cikarsa mali geri iade herkesin hakkidir -0- alinan malzemeleri bile bazi firmalar 14 gun deneme suresi veriyor bu arkadasin yaptigi hic etik degil sahtekarliga girer bu konunun cozumu hakkında hep beraber kanunun cozumu icin yardimci olalim

Kullanıcı avatarı
linux_mandrake
Ad Soyad: Mehmet Tülüoğlu
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 6 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Diğer Satış İlanları

Mesaj #5 gönderen linux_mandrake » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 11:39)

Oktay Bey'in diğer ilanları da mevcuttur. Konu ile ilgili kendisi umarım detaylı bir açıklama yapar.

Kullanıcı avatarı
muco16
Ad Soyad: Mücahit Aslan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen muco16 » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 16:04)

bu formda ilk defa böle birşey görüyorum niye insanlar böle yalancı olurlar anlamış deyilim oktaybey inşallah en yakın zamanda bu durumu düzeltir

Kullanıcı avatarı
flyjoe
Ad Soyad: Nezih Tat
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

malesef

Mesaj #7 gönderen flyjoe » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 16:54)

Havacılık dediniz zaman yükseklik ve alçak gönüllülük akla gelir.Ama malesef Ülklemizde bu sporu yapanlara bir bakın derim. doğru düzgün Federasyona bile sahip çıkamadık.....

Kullanıcı avatarı
exeman
Ad Soyad: Özhan Esemen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen exeman » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 17:19)

Alçakgönülülük ve kibir bir yana, bu şahsın yaptığı düpedüz sahtekarlıktır. Herkesin birbirini üç aşağı beş yukarı tanıdığı bu camiada böyle bir şeye nasıl tevessül ediyor anlamış değilim.

Kullanıcı avatarı
tunahan yz
Ad Soyad: Tunahan Yavuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen tunahan yz » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 21:41)

selam arkadaşlar elbete bir sandık elmadan mutlaka çürük bulunur bu çuru böyle duyarlı arkadaşlarımızın sayesinde temizlenir bütün arkadşlarıma iyi uçuşlar HAAA ÖZELİKLE SÖYLÜYORUM BÖYLE ALIŞVERİŞ OLDUĞU ZANAN SABİNDEN.COM ÜZERİNDEN YADA SANAL PAZAR ÜZERİNDEN GÜVENMEDİNİZ İNSANLAR YAPIN BU KONULA BİLGİSİNDEN HARİÇİNDE OLANLAR İÇİN SÖYLÜYORUM

Kullanıcı avatarı
ekremcvs
Ad Soyad: Ekrem Çavuş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ekremcvs » 1 on yıl 4 ay önce (04.12.2013, 23:54)

herkese merhaba ,
ya ben okuduklarımı anlamıyorum yada yukarıda konu başlığını yazan arkadaş polyanna nın akarabası :(
kardeş sene 2013 herkesi kendin gibi mi zannettin :(

bu işin yolu bellidir
satıcı malı yollar ... bu arada yollarken garantisini ister : güvenlir biri yollla ben kefilim der
yada satıcı güvenmiyorsa kendini alıcıya karşı garantiye almaya çalışır ,çünkü malı satan kendisidir .
olay bu kadar basit
sen malı almadan teslimatı yollarsan sonra fellik fellik çığırtkanlık yaparsın
umarım alıcı olarak senin dediğin gibi ise durumu düzeltirsin ,yok senin dediğin gibi değil ise o satucı arkadaş gerekli açıklamyı yapar
not : allah kurtarsın ...

Kullanıcı avatarı
unforg
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen unforg » 1 on yıl 4 ay önce (05.12.2013, 11:00)

Selamlar dün onu arayan arkadaşa 10 gündür kanat onlarda ne bileyim ucmadılar diyerek kendini savunuyor kanadı 26 kasım salı günü kargoya verdi 28 kasım perşembe kanat elimize geçti 30 kasım cumartesi günüde kanadı açıp baktıktan hemen sonra kendisini arayıp bu kanat dediğin gibi 20 saat ucuşlu değil biz bunu begenmedik kargosunu karşılayıp geri gönderecez sende ödememizi geri gönder dedik tamam dedi pazartesi kargoya verdik ama bu ahlaktan yoksun şahsiyet kargoyu kabul etmeyerek ödemeyide geri yatırmıyor .Telefonla görüşmemde geri al diye bide pişkn pişkin siz foruma koyun satmada bende size yardımcı olayım diyor :evil: Öpermisin sabahamı bırakırsın.

Ben bişey kaybetmem 2500 lirayla fakirde olmam ama şerefini 2500 liraya satan düşünsün o kanatla ucarım her uctuğumdada kulaklarını çınlatırım Bu saatten sonra gayem şuki bu adamın heryerde ilanı var alışveriş yapacak arkadaşlar dikkatli olsun lütfem. nasıl bir açıklama yapacak ben de merak ediyorum doğrusu

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen cincir » 1 on yıl 4 ay önce (05.12.2013, 13:38)

Arkadaşlar yazdıklarımıza dikkat edelim, kimi cümlelerde değişiklikler yapılmıştır.

Bu tarzda devam ederseniz konu kilitlenecektir.

Moderatör

Kullanıcı avatarı
astral
Ad Soyad: Oktay Canlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen astral » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 01:56)

Merhaba, öncelikle beni yakından tanıyan arkadaşlarımdan böyle aşağılayıcı bir başlık altında gündeme geldiğim için özür diliyorum.
Söze şöyle başlamak istiyorum.Üzerime atılı bulunan iftiraları ve suçlamaları kabul etmiyorum şöyleki;
iftiraya neden olan kanat swing astral 6/26 dhv 2 sınıfı kanattır yırtığı yaması yoktur iplerinde sorun yoktur tek kusuru az biraz tozlu oluşudur.özhan isimli şahıs beni 4 veya 5 kere arayarak kanatla ilgilendiğini uçuş saatinde herhangi bir değişiklik olup olmadıgını sordu bende kanadı yaklasık dört yada dörtbuçuk ay kadar önce istanbul dan aldıgımı 2 saat kadarda kendim uçtuğumu belirttm sonra kanadın dhv 2 sınıfı bir kanat oldugunuda söyledim,ancak uçuşunun yeterli oldugunu bir sorun çıkmayacagını belirtti
pazarlık yaptı anlaştık,kendisine süre verdim kanadı ptesi kargoya verdim ctesi forumdan kaldırdım ctesi gece beni arayarak kanadı geri göndereceğini
bildirdi iadenin gerekçesini sorduğumda kanadın kumaşında geçirgenlik zaafı bulunduğunu iletti,bende( öyle ya ciddi bir kusur3 yasındaki kanadın kumasının gecirgenlik zaafı) herhangi teknik bilirkişi raporu falanmı aldınız dedim yok hayır diger bir kanatla yan yana koydugunu öteki kanadın daha diri oldugunu belirtti.Ben kanadın thk da geçirgenlikle ilgili teste gönderelim bilirkişi incelemesi ni teklif ettim kanat testten geçmezse parasını iade edecegimi belirttim buna gerek olmadığını ama yinede kanadı iade etmek istediğini bildirdi.(telefon görüşmeleri sabittir.)

Şimdi sözün özü ben bu kanadı dört veya dörtbuçuk ay önce istanbuldan Ali alkan isimli arkadaştan aldım.ali bey in kanada ait geçmiş ilan kayıtları yp forum kayıtlarında mevcuttur.Moderatörler inceleyebilir.
İlan aynen şöyle idi ali bey kanadın ilk sahibi olduğunu Mehmet dursundan sıfır olarak aldığını(bencede öyle tüm manuel kitapcıkları mevcut kanadın)20 saat lik bir uçuşu bulunduğunu yine ali beyin kendi beyanıdır.Kız oğlan kız, dosta gidecek bir kanat olduğu ihtiyacı olanların kaçırmaması gerektiği ni belirtmişti.Yp forum kayıtlarında mevcuttur.
ALİ bey 3 mart 2006 kayıtlı yani hemen hemen ilk üyelerden birisi.

Olay bunlardan ibarettir.Şimdi bu başlığı açan ve beni cep telefonumdan gece yarısı arayarak TEHDİT VE HAKARETLER SAVURAN UĞUR BAYTAŞ ARTI FORUMDAKİ DİĞER SATILIK MALZEME İLANLARIMA ÜÇKAĞITÇI,SAHTEKAR,ŞEREFSİZ DİYE CEVAP YAZAN ÖZHAN ESEMEN HAKKINDA BİLİŞİM SUÇLARI BÜRO AMİRLİĞİNE YİNE CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM SONUCUNU HEPBERABER GÖRELİM.

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen htamerursavas » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 02:22)

Olacağı buydu işte. Karşılıklı davalar açılmış. Buradan sonra konu yargıya intikal ettiğine göre diyecek birşey kalmıyor.
Karşınızdaki insanın yüzde yüz %1000 suçlu olduğunu bilseniz bile asla hakaret etmeyin çünkü iki yanlış bir doğru etmez.

Kullanıcı avatarı
unforg
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen unforg » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 03:17)

Oktay bey; sana şunu soracam birincisi telefonda anlaşılarak kanat alındığı zaman 1 hafta bekleyeceğinizi begenmeme durumunda geri gönderebilirsiniz dedinmi?
İkincisi yalan konusuyorusun cumartesi kanadı kutusundan açar açmaz saat akşam 5 gibi sizi arayıp kanadı begenmediğimizi geri göndereceğimizi belirttiğimde tamam gönderin demedinmi??
Üçüncüsü kanadı begenmedik bize göre 20 saat değil daha fazla ucusu varki buda benim problemim değil olduki doğru saat bile olsa belki kanat hızlı geldi pilotajım yetmedi veya herhangi benden kaynaklanan bir sebep olsun farzı misal begenmedim kargosunu karşılayıp tekrar geri gönderdiğimde almak zorunda değilmisin ??
Dördüncüsü utanmadan beni tehdit etti diyorsun ben sana cumartesi İzmire geleceğim yüzyüze görüşecez dedim hangi hakaret tehtitten bahsediyorsun

Bak bu forumda aklı selim onlarca insan var bana desinlerki haksızsın almak zorundasın kanadı kabulümdür alıyorum yok eğer seni haksız bulurlarsa geri alacakmısın kanadını ?? Biraz dürüst olup bizi şaşırtacakmısın ?

Kullanıcı avatarı
glauring
Ad Soyad: Ufuk Uçar
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen glauring » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 03:20)

astral yazdı:Ben kanadın thk da geçirgenlikle ilgili teste gönderelim bilirkişi incelemesi ni teklif ettim kanat testten geçmezse parasını iade edecegimi belirttim...

kanat geçirgenlik testini elbette geçebilir.. bence parayı iade etmemeniz için geçerli bir sebep olamaz. belirtilen uçuş saati için kumaşın durumu alıcıyı tatmin etmemiş olablir, hoşuna gitmemiş olabilir vs..

size hakaret etmiş olmalarına karşılık yaptığınız suç duyurusu da sizi bu olayda haklı çıkarmaz..

Ürünü alırsın hoşuna gitmemişse geri yollarsın.. açıklama yapmasına dahi gerek yok..

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 03:33)

slm..olay iki kişinin arasında gibi görünsede,3 cü tekil sahışların maksadı aşan ve saygı sınırlarını zorlayan sözlerini anlamak zor..unutmamalıyız ki bizler arkadaşız..tşkr ederim.. :x :P :twisted: :D kib..

Kullanıcı avatarı
unforg
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen unforg » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 04:03)

BUBİANKA yazdı:slm..olay iki kişinin arasında gibi görünsede,3 cü tekil sahışların maksadı aşan ve saygı sınırlarını zorlayan sözlerini anlamak zor..unutmamalıyız ki bizler arkadaşız..tşkr ederim.. :x :P :twisted: :D kib..

Abi sen ne diyorsun dediğini anlamakta zorlanıyorum. Konuyu başka taraflara çekme lütfen; Oktay da yaptığı yanlışın farkında uyanık davranıp konuyu dağıtmak istiyor siz arkadaşları olarak konunun dağılması için elinizden geleni yapıyorsunuz varsa bu kanat mevzusuyla ilgili söyleyeceğiniz buyrun yoksa eğer lütfen köşenize geçip izleyin mesgul etmeyin. unutmayın bugun benim başıma gelen yarın sizin başınıza gelebilir.Buradaki amacım bu yazıyı okuyan arkadaşların Oktay bey veya bir başkasıyla alışverişlerinde benim durumuma düşmemeleri daha temkinli davranmalarıdır.

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Berussa » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 05:25)

Sonuç itibari ile kanat o veya bu sebepten dolayı beğenilmemiş ve kargodan geldiği gibi açılıp bakılmış ve beğenilmeyip geri iade edilmek isteniyor(geri iade edileceğini belirten telefon konuşması yapılırken bende oradaydım,Oktay Bey tamam geri gönderin demişti),zaten satıcının kendisi de beğenilmezse geri alacağını da taahhüt etmiş,zorla kanadı satmaya çalışmak da ne oluyor.Alıcı kanadı geçirgenlik testine göndermek zorunda değildir.Böyle bir test isteniyorsa bunu alıcı değil satıcı beyan etmek zorundadır.İş yargıya intikal edecek olursa ki edilmiş gibi görünüyor,ayıplı yada kusurlu mal satmaktan yada satış anlaşmasına uymamaktan oktay bey de töhmet altında kalabilir hatta ciddi yaptırımlara da maruz kalabilir.Olayı fazla uzatmadan iki tarafın bu işi kendi arasında halletmesi gerekiyor.Yoksa bu iş istenmeyen boyutlara ulaşacak ve taraflardan biri kanunlar nezdinde ceza alacak.

Ayrıca kişisel kanaatim o dur ki;

Oktay Beye naçizane tavsiyem,ne olursa olsun (hatta gerekirse bir miktar da olsa zararı göze alıp ticari) itibarı zedelememek lazım,bu gibi ortamlarda üçkağıtçı yaftası yemek hiç de hoş olmuyor,ilerleyen zamanlarda yapabileceğimiz satışlarda karşımıza sorun olarak çıkabiliyor,bilginize.Ayrıca internet ortamında yiyeceğimiz üçkağıtçı damgasının Google da izlerini silmek maalesef mümkün olmuyor.Google da adımız yazıldığında, araştıranın karşısına bütün seceremiz tek tek dökülüyor.Oktay Bey in böyle bir şeyi göze alabileceğini düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 09:03)

alımı ve satımı yapan iki arkadaşıda tanımam. ancak alıcı her zaman beğenmediği malı makul bir süre içinde geri verme hakkına sahiptir. alıcı da bu makul süre içinde geri iade etmek istemiş. bu durumda oktay bey haksız gibi gözüküyor. hem her malın bir alıcısı vardır. bu kadar ısrar etmek yerine kanadı geri alsa ve yp forum'a tekrar ilan verse, eminim kısa bir süre sonra başkasına satardı. hemde böyle kavga, gürültü, dava falan olmazdı. hala çok geç değil diğe düşünüyorum.

sevgiyle kalın...