iki kişilik paramotor var mı?

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
yirkekkopek
Ad Soyad: Çağdaş Yapılcan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

iki kişilik paramotor var mı?

Mesaj #1 gönderen yirkekkopek » 1 on yıl 7 yıl önce (12.02.2007, 16:57)

slm arkadaşlar başlık da da belirttiğim gibi iki kişilik paramotor varmıdır var sa bunlarla ticari uçuşlar yapılabiliyormu? tşk ederim...

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 7 yıl önce (13.03.2007, 16:39)

Merhaba Çağdaş,
İki kişilik paramotorlarda var. Normal paramotorda pilot kuşam olarak sırtına motor alıyor, iki kişiliklerde ise motorlu deltakanatlarda olduğu gibi iskelet üzerinde oturaklar olup tekerlek üzerine iniş yapılıyor. Bu şekilde bir aletle fevkalede eğitimler yapılabileceği gibi, tanıtım, reklam, hava çekimlerindede istifade edilebilir. Pilot haricinde profesyonel bir kameramanla uçuş yapılırsa güzel çekimler yapılabilir.

eyupses
Ad Soyad: Eyup Sessiz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen eyupses » 1 on yıl 7 yıl önce (13.03.2007, 17:59)

slm.benimde paramotorlara karşı büyük ilgim var.paramotor yapmak için önce yp eğitimi almak,yeterli tecrübe kazanmak ve paramotor eğitimi almak gerekiyor.tandem paramotor yapmak için ise bu işe en az 2-3 yılını vermek gerekiyor bildiğim kadarıyla.iki kişilik olarak trikeli(tekerlekli)ve normal yp tandem gibi olanları var.tandem yapacaksanız daha çok trike li olanlar ve yüksek güçte olanlar tavsiye ediliyor.ticari boyutunu mustafa bey açıklamış zaten.ben size video gönderiyorum.saygılar...
http://www.youtube.com/watch?v=VbF-NyDMY7w