makul açıklama istiyorum...

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen derajan » 1 on yıl 4 gün önce (12.04.2014, 21:20)

yamgur yağmış mı.... işte bu ...
lafa degıl içraaate bakarım:)

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 4 gün önce (12.04.2014, 22:25)

Cenk ve Bartuğ + 1

Kullanıcı avatarı
birisi34
Ad Soyad: Ufuk Bulut
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen birisi34 » 1 on yıl 4 gün önce (12.04.2014, 23:49)

ilanın kaldırılmasını kınıyorum
bende marmara paramotor grubu ve TÜRKİYE motorlu yamaç paraşütü grubu kurucusu ve yoneticisiyim. grubumda uçmanın dısında kan lazım olması ılanını paylastıgım gıbı paylasanlarada anı olmam çünki bizler sadece uçmak diye aklımızı yemedik ucmanında dısında insanı yanlarımız gorevlerımız var ve gıttıgımız yerlerdeki kişiler ile köy halkı ılede insanı ilişkilerimizi iyi tutmak ve insanlıgın kazanıyor omması adına o köy ahalasının dusenledıgı bir etkinliğide yazmakda paylaşmakda hiç bir sakınca yoktur
ilanın kaldırılmasını kınıyorum yöneticilerin geregini yapmasını umuyorum

Kullanıcı avatarı
advilhan
Ad Soyad: Hüseyin İlhan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen advilhan » 1 on yıl 3 gün önce (14.04.2014, 00:48)

Selam,
İsimlerini hatırlayamıyorum, 3-4 genç kafadarın Anadolu'da gerçekleştirdikleri kamplı bir etkinliği vardı, bu forumda da paylaştıkları videoları Kapadokya bölgesinde son buluyordu. Kırsal bir bölgede yöre halkının açık havada gerçekleştirdikleri etkinliğe konuk oluyorlardı. Emin değilim ama (hafızam beni yanıltıyorsa herkesten özür diliyorum) topluca yapılan bir dua ritüeli de vardı sanırım. ortamın samimi ve sıcak atmosferi kalmış aklımda.
Cenk'e yapılan ve buraya iletilen davet yamaç paraşütçülerine yapılmış. Foruma aykırı kaldığını düşünmüyorum. Fakat biz geri adım atıp "haklısın" demeyi sevmeyen bir millet olduğumuzdan Cenk'in talebinin yerine gelmesi zor. :D

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Berussa » 1 on yıl 3 gün önce (14.04.2014, 01:36)

Sevgili arkadaşlar hacıyı hocayı üfürükçüyü bırakın bir kenara,bilimin gerçeklerine sarılın.

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen acg5 » 1 on yıl 2 gün önce (14.04.2014, 20:26)

1. Bayramören XC ve havacılık festivaline katılmıştım. Orada take offta, oranın köylüleri tezgah kurmuşlar, çay, ayran, yiyeceklerrrr hepsini ikram ediyorlar gelenlere. Üstelik bedava. ve kendi evlerinden getiriyorlardı.... Gelenlere o kadar ilgililer kli... kendimi uzaylı gibi bile hissetmiştim.... diğer bölgelerde de böyle:... en son Kemalpaşada olmuştu... inişte bir abi geldi... tebrik falan ediyor... o fotoğraf APPI nin resmi sitesindede ayın fotoğrafı olmuştu... Nallıhanda öyle...Birden aklıma geldi işte...

Şimdi o abiler gelseler böyle böyle deseler.... defterden silip... üstüne de bi sürü felsefe mi yapacazzz.... yoksa Tüm Türkiyede bu sporun paylaşım sitesi olan bu formda paylaşıp. .. iSTEYENLERİN DAVETE İCAP ETMESİNE hiç olmazsa ORTAM MI OLAŞTIRACAZ.. Yani defterimizden silmeyip... bir yaprakta onlara mı açacazz... yoksa silecekmeyiz...

Bence silinmesi hiç yakışmamış... belki başlık değiştirilebilir. yada yeni bir ana konu başlığıda açılabilrdi...

Zaman içersinde uçanlarımız çoğaldı... iyi uçanlarımız da çoğaldı... ama bazı şeylerimiz de azalmış gibi...

Arkadaşlar tarih ve yer nasıldı.... uygun olursam gitmek isterim... Dua, namaz ve ikramların ardından birde kanadımı açıp hiç olmazsa yer çalışması yapmak isterim...

Saygılar.... Sevgiler....
...

Mustafa balta
Ad Soyad: Mustafa Balta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen Mustafa balta » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 03:54)

Dualı beddualı saidli maidli lakırdılar bu gibi hobi platformlarında iritatif tartışmalara ve kırgınlıklara yol açar. Siyaset ve futbol ile ilgili konular da öyle.. Moderasyonun ilk hareketini onaylıyorum. Yoksa polemikler sertleşecektir. Bu topik kaldırılsın konu kapansın ilgi alanımıza dönelim..

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen kubibjk » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 06:05)

mustafa balta yazdı:Dualı beddualı saidli maidli lakırdılar bu gibi hobi platformlarında iritatif tartışmalara ve kırgınlıklara yol açar. Siyaset ve futbol ile ilgili konular da öyle.. Moderasyonun ilk hareketini onaylıyorum. Yoksa polemikler sertleşecektir. Bu topik kaldırılsın konu kapansın ilgi alanımıza dönelim..

+1

Kullanıcı avatarı
omerfaruk
Ad Soyad: Omer Faruk Gocmen
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen omerfaruk » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 06:33)

Konu ilgimi cekti ve internette kisa bir arastirma yaptim. youtube vb. sitelerde konunun anlasilmasina yardimci olacak yeteri kadar video var. wikipedia ve diger yerel kaynaklardada yeterli tanimlamalara yer verilmis.
Okudukca konu hakkinda benim sahsen bilmedigim bircok ayrinti oldugunu gordum. Mesela yagmur duasinin Sunnet oldugunu daha once duymamistim. Vardigim nokta sudur ki yagmur duasi anadoluda dugun gibi davet gibi bir sosyal etkinlik olarak algilanmakta. konuyu bilim-din cercevesinden uzak, suya gercekten kaderini baglamis bir kitlenin biraraya geldigi bir etkinlik olarak gormek dogru olabilir.
Bu sporun sosyal yonunu cok seviyorum. ucuslar bitiyor ama indigimiz yerlerdeki insanlarla paylastigimiz seyler, onlarin bize yardimlari hicbir zaman unutulmuyor.
Bu tarz etkinliklere katilip bizlerinde onlara gonullerimizi actigimizi gostermemiz yerinde olur diye dusunuyorum. Cenk guzel dusunmus, yonetimin konuya daha farkli yaklasmasini beklerdim. Genede birbirimize karsi kirici olmayalim. Dunyanin sonu degil.

Kullanıcı avatarı
3333feet
Ad Soyad: Cem Aydın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen 3333feet » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 10:54)

+1

Kullanıcı avatarı
Ayderbaha
Ad Soyad: Ayhan Şahin
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen Ayderbaha » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 10:57)

omerfaruk yazdı:Konu ilgimi cekti ve internette kisa bir arastirma yaptim. youtube vb. sitelerde konunun anlasilmasina yardimci olacak yeteri kadar video var. wikipedia ve diger yerel kaynaklardada yeterli tanimlamalara yer verilmis.
Okudukca konu hakkinda benim sahsen bilmedigim bircok ayrinti oldugunu gordum. Mesela yagmur duasinin Sunnet oldugunu daha once duymamistim. Vardigim nokta sudur ki yagmur duasi anadoluda dugun gibi davet gibi bir sosyal etkinlik olarak algilanmakta. konuyu bilim-din cercevesinden uzak, suya gercekten kaderini baglamis bir kitlenin biraraya geldigi bir etkinlik olarak gormek dogru olabilir.
Bu sporun sosyal yonunu cok seviyorum. ucuslar bitiyor ama indigimiz yerlerdeki insanlarla paylastigimiz seyler, onlarin bize yardimlari hicbir zaman unutulmuyor.
Bu tarz etkinliklere katilip bizlerinde onlara gonullerimizi actigimizi gostermemiz yerinde olur diye dusunuyorum. Cenk guzel dusunmus, yonetimin konuya daha farkli yaklasmasini beklerdim. Genede birbirimize karsi kirici olmayalim. Dunyanin sonu degil.

Sn. Ömer Faruk Göçmen; iletişim araçlarını kullanmak suretiyle, araştırarak bilmediklerimiz hakkında fikir sahibi olabileceğimizi aksi halde, işin kolayına kaçarak pok atmanın ne kadar basit ve ilkel olduğunu gösterdiğiniz için şahsım adına teşekkür ederim. Maalesef; yağmur duasının, inanç ve kültürümüzde ki yerinden bi haber olunmasına rağmen, hurafe diyen ve de manasından bi haber olarak ayetleri burada, bir biri ardına yazan(!)ı belki düşünmeye ve araştırmaya sevk edecektir.

mustafa balta yazdı:saidli maidli lakırdılar
Bu mesaj bu platforma üye olan ve iç dünyalarında önem verdiği şahsiyetleri burada saçma sapan bir şekilde alay konusu etmeniz onların onurlarını kırabilir. Sen, bu kadar ince göremezsin...

Berussa yazdı:bilimin gerçeklerine sarılın
Pardon abi, sen bilimin neresine sarıldın! Pardon pardon yanlış oldu. Bilim adına yaptıklarınızı bir kaç örnek ile bizimle paylaşmanız mümkün mü? Hani bizde oralarına sarılalım.

Ortak bir platformda, üyelerin farklı fikir ve ideolojiye sahip olması kadar normal karşılanabilecek bir şey yok. Tepede kalkış yapacak hiç tanımadığımız bir pilotun, kanadını açmasına ve kalkışına yardım etmeyi teklif ediyorsak (ki her pilot ediyor), bu farklılıkların lansmanında belirli bir seviye şart! Bu konuda hassas davranmaya ihtiyacımız var.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Hoşgörüye davet

Mesaj #32 gönderen alp78 » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 12:01)

İbrahim Çoban olayı güzel özetlemiş. biraz daha hoşgörü ile karşımızdaki insana fikrini daytamadan tartışabilmeliyiz. aksi takdirde toplumsal olarak hızla kutuplaşarak karşımızdakini ötekileştiriyoruz, karşımızdakini farklı şekilde anlamaya başlıyoruz. yanlış anlaşılmaların 9 temel nedeni var.
1. Düşündüğünüz,
2. Söylemek istediğiniz,
3. Söylediğinizi sandığınız,
4. Söylediğiniz,
5. Karşınızdakinin duymak istediği,
6. Duyduğu,
7. Anlamak istediği,
8. Anladığını sandığı,
9. Anladığı,

Arasında farklar vardır.
Dolayısıyla insanların birbirini yanlış anlaması için en az 9 ihtimal var.

Human capital yazdı:Peki burada sorun ne.? Bence once sorun kendimizde.Tartismada karsit bulduklarimizi hemen en uc tarafa atip tartismanin
tansiyonunu yukselterek tartismayi cikmaza yonlendiriyoruz.Bu bizim cozmeye calismamiz gereken en onemli sorunumuz.
Bu davranis tarzi egitim kulturumuzde askeri otoriter mantigin cok agir bastiginin da bir ifadesi. Bu konuda kendimizde
onemli degisiklikler yapamazsak,ne cagimiza uygun bir toplumu gelistirebilir, ne de pilotlar olarak kendimize ait herkesi
icinde toplayan bir orgut kurabiliriz. Simdiye kadar oldugu gibi baskalari bazi kurumlar araciligi ile bizleri yonetirler.

Begenmedigimiz dusuncelere karsi hosgorulu duramazsak ne forumda bizi ileriye goturecek sartlari olusturabilir ne de
pilotlarin kendi sorunlarini beraberce omuzladiklari asgari sartlari meydana getirebiliriz.Selamlar
Ibrahim Coban

Uaydgn
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen Uaydgn » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 13:40)

Saha da görevli bir ziraat mühendisi olarak durum çok kötü arkadaşlar. yağmur yok :?

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen bartsay » 1 on yıl 1 gün önce (15.04.2014, 16:41)

konu dua değil, konu bir etkinliğin bizimle ilgisi olduğunu düşünen arkadaş tarafından forumda paylaşımının engellenmesi

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen Airbender » 1 on yıl 17 saat önce (16.04.2014, 09:41)

Değerli Arkadaşlarım,

Günlük hayatımda hiç bir şekilde karşısındakini ötekileştirmeyen, ayırt etmeyen ve kategorize etmeyen biri olarak site yönetimin yapmış olduğu davranışı kınadığımı bir kaz daha söylemek istiyorum.
Uzaylı görmüş masum köylü uzaylıya taş atmasında ne yapsın.
Sen adamın tarlasına in, tarlasından tabanından ortasından geç git, mevsimi gelsin meyvesine dal, susuzluğunu onun pınarından gider, ağacında gölgelen yolda kalınca çekinmeden yardım iste....!!!
Yaptığın işi insan üstü bir durum gibi görüp bir kültürünü tüm samimi duyguları ile bizimle paylaşmak isteyen bir bir köylüye taş attık-attım.
Kendi adıma burada Karagedik köylüsünden ÖZÜR DİLİYORUM. Aşağılanmalarına ötekileştirilmelerine sebep oldum.
Burada olay dua, ayin, alkol patileri vb... değildi.
Evet sanırım anlatmak istediğimi yanlış anlattım, ifade edemedim fakat başta site yönetimi olmak üzere aynı kanaati taşıyan arkadaşlarımda olayı anlamamakta ısrar ettiler.
Onların ortak alanında bizleri de kendilerinden görüp bir kültürlerini bizimle paylaşmak isteyen isteyen samimi davetlerini biz daha gitmeden internet üzerine bizden ortak bir nokta bulamadan yasaklamış ötekileştirmiş olduk.
İnsanca yaşamayı öğrenemediğimiz sürece bunun devam edeceğini düşünmekteyim.
Aynı samimi duygularla site yönetiminin özürünü bekliyorum.
Konuyu tekrar hatırlatmak için; Davete icabettir...!!!

Kullanıcı avatarı
PERSEUS
Ad Soyad: Cengiz Yılmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen PERSEUS » 1 on yıl 17 saat önce (16.04.2014, 10:17)

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen H_E_L_P_55 » 1 on yıl 17 saat önce (16.04.2014, 10:24)

bu forumda birşeylerin değişmesi zor neden umursanmıyoruz sebep başka forum yok TEKEL olmanın yan etkileri bunlar.

açılan konuların kaldırılması mesajların silinmesi istek ve arzulara olumlu veya olumsuz cevap verilmemesi. yakında bir isyan çıkmazsa iyi :twisted:

cenk arman nın yapmak istediği şey açık her uçmaya gittiğimizde yüz yüze geldiğimiz kişilerle daha yakın olmak.

neyse çok konuşunca birşey olmuyo zaten

CENK ARMAN a kocaman bi +1

yöneticilerin geri dönüş yapması şaşırtırdı beni

Kullanıcı avatarı
Extasy
Ad Soyad: Erdem Akcan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen Extasy » 1 on yıl 15 saat önce (16.04.2014, 11:44)

Ne kadar OKUMUŞ CAHİL insan varmış be....arkadaşlar Cenk Hocamın anlatımlarını anlamak istemiyor,kapasiteniz buna yeterli gelmiyor olabilir ancak burada söz konusu olan şey birlik ve beraberlik duygusudur ZİKİR töreni değil........

CENK ARMAN ' a beden de kocaman bir +1

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen Human capital » 1 on yıl 15 saat önce (16.04.2014, 12:00)

Erdem arkadas, tartismayi bu bicime yonlendirmek, tartismayi surtusme haline getirir. Bu da istedigimiz bir durum degil sanirim. Sen Cenk,in
dusuncesine neden katildigini diger yazanlar hakkinda bir hukum vermeden yaz, bu bence daha olumlu sonuc verir.
Selam

Kullanıcı avatarı
Extasy
Ad Soyad: Erdem Akcan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen Extasy » 1 on yıl 15 saat önce (16.04.2014, 12:12)

Human capital yazdı:Erdem arkadas, tartismayi bu bicime yonlendirmek, tartismayi surtusme haline getirir. Bu da istedigimiz bir durum degil sanirim. Sen Cenk,in
dusuncesine neden katildigini diger yazanlar hakkinda bir hukum vermeden yaz, bu bence daha olumlu sonuc verir.
Selam

ibrahim bey çok doğru söylüyorsunuz ancak diğer arkadaşların sanki bu başlığı... sanki bir dini grubun toplantısı..bir zikir töreni gibi yada abuk subuk şeylere benzetmesine, insanların manevi duygularıyla dalga geçilmesine, samimi bir şekilde davetlerine yapılan saygısızca mesajlarına , o kadar lüzumsuzca yapılan msajlarına dayanamayarak böyle bir mesaj atmak zorunda kaldım.....