t.h.k protesto

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

t.h.k protesto

Mesaj #1 gönderen unforg » 9 yıl 7 ay önce (14.09.2014, 21:52)

22 haziranda Mustafa Kemal Paşa ilçesinde düzenlenen festivale katılanlar bilir hedef yarışmasına girenlere akşamı skk düzenlenmişti ve bir takım tepkilere yol açmıştı Mevlüt Hoyraz tarafından yapılan sınava hedefe katılanlar dışında katılım kabul edilmemişti.

22 Haziran pazar günü iniş alanında karşılaştığım THK Eğitim ve Havacılık Daire Başkanı Bekir Akyüz ' e bu durumu belirtip pilotların lisansa ihtiyacı olduğunu ve bu lisansların bize haybiye er önüne gelene değilde skk kursu açıp seviyesi yetiyorsa lisanslayın diye bir ricada bulundum; Kendileride bana ramazan ayı içerisinde veya Ağustos ayında fadıllıda skk kursu açılacagının sözünü verdi Thk nın yine sözünde durmayacagını sezip ısrarla kesinmi diye sorduğum zaman hemen dilekçe vermemizi istedi ve bu işide Rasim Kuşçu üstlendi ama malesef verilen sözler tutulmayıp skk düzenlenmedi ; Böylesine bir kurumun başındaki kişinin söz verip verdiği sözde durmaması gerçekten çok nahoş bir durum.

Bundan sonraki spor faaliyetlerimde Thk yı protesto ediyor yaptığı faaliyetlerin hiçbirine katılmıyor ve kurumu tanımıyorum.
Umarım (hiç umudum yok ama bu zihniyette gittikleri sürece ) THK ya bu spora profesyönelce yaklaşıp sporcuların sorunu çözen yardımcı olan bir kurum olur veya elini eteğini yamaç paraşütünden çeker.

Saygılarımla
Uğur BAYTAŞ
0545 906 67 67

Kullanıcı avatarı
oguzhan123321
Ad Soyad: Oğuzhan Yıldız
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen oguzhan123321 » 9 yıl 7 ay önce (14.09.2014, 22:16)

Tebrikler ugur bey cok iyi bi noktaya dikkat cektiniz...

Kullanıcı avatarı
ZEMHERİ
Ad Soyad: EROL DEMİRTAŞ
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ZEMHERİ » 9 yıl 7 ay önce (15.09.2014, 00:43)

T.H.K nın sitesinde 9 Agustosta başlayacak Eskişehir inönüde bir skk kursu açılacağı duyuruldu.ilan iki gün sonra kaldırıldı.O dönem seçimlere rastladıgından kurs gecikmeli olarak açılacak diye beklerken T.H.K nın yetkili bir kişisi hoca sıkıntısı yaşandığını Ağustos ayının sonuna doğru açılacağını söyledi.
Ama yetkili kişi demekki etkili değilmiş...

Kullanıcı avatarı
BOZDOĞAN
Ad Soyad: Abdullah Bozdoğanoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen BOZDOĞAN » 9 yıl 5 ay önce (08.11.2014, 00:03)

uğur baytaş arkadaşıma katılıyorum bende ordaydım..hatta bekir bey bir ara gaza geldi.bu yarışma pek iyi olmadı bundan sonrakileri thk olrak biz organize edeceğiz.dedi.....yalnız bi fotoğraf vardı ortada beni çok uyuz eden......bekir bey ben dahil en az 5.6 kişiyi karşısına asker gibi dikip uzun uzun konuşmuştu...ismini bilmediğim bi arkadaşta ona çanak tutuyordu....çanakçı arkadaşıda kutluyorum ayrıca...herkese kazasız belasız uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
BOZDOĞAN
Ad Soyad: Abdullah Bozdoğanoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen BOZDOĞAN » 9 yıl 5 ay önce (08.11.2014, 00:06)

ha bu arada bursada düzenlenen hedef yarışmasında.çabalarından ve emeklerinden dolayı kubilay abime çok ama çok teşekkür ederim...kubilay abimin her zaman başımın üzerinde yeri var...

Kullanıcı avatarı
ert
Ad Soyad: Ertan Özcan
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ert » 9 yıl 5 ay önce (08.11.2014, 01:22)

Evet maalesef artık bir sertifika kontrol kursu bile yapamayacak kadar aciz durumdalar :D

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen bartsay » 9 yıl 5 ay önce (08.11.2014, 11:02)

Arkadaşlar THK bir dernektir, belge verme yetkisi yoktur yapmayın biz thk yı taktıkça thk güçleniyor.
Cumhur Durmaz şahittir Muğlada SKK açtılar imkanım ve zamanımın en fazla olduğu dönemdi almadım
arkadaşlar koşmayın şu belgenin peşinde hepimiz huzur bulalım

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Erdoğan » 9 yıl 5 ay önce (16.11.2014, 18:52)

Bertu Sayın arkadaşıma katıloıyorum arkadaşlar,
ayna dert yıllarca bende de var bir türlü paramotor eğitmanliğini 2003 ten ber alamıyorum THK dan. En son Bekr beyle görüştüğümde açık açık bana bu yetkiyi vermeyeceğini söyledi. Ben de Sivihavacılıktan Lasanslarla ilgilenen yetkili birisiye görüştüm ve derdimi anlattım. Kendisi SHGM de Paramotorla ilgili bir mevzuat olmadığını ve benim eğitmenlik yapmam konusunda hiç bir yasal engele sahip olmadığımı söyledi. Merak etmeyin, bu THK yı okadar abatmanıza gerek yotkur. Kanunen Lisans sahibi olma zorunluluğunuz yoktur, bu ingilterede de böyle, biliyorum çünkü ingiliz bir uçuş okulundan Paramotor eğitmenlik kursuna katıldım ve lasnını aldım. Arzu eden SHGM ye dilekçe yazıp bunu öğrenebilir. THK bir dernektir, sportif havacılık kanunlarını yapan bir makam değildir. Bunun Muhatabı SHGM dir. Ayrıca Bekir Akyüz bizleri temsil edebilecek ve bizim ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek kapasitede bir yönetici değildir, bu adamdan çok beklentiniz olmasın....

Kullanıcı avatarı
realramtha
Ad Soyad: Serdar Keskin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen realramtha » 9 yıl 4 ay önce (17.11.2014, 15:08)

aynen arkadaşlar katılıyorum