THK nereye gidiyor, THK'ya operasyon, THK başkanı tutuklandı

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen PROFLY » 9 yıl 5 ay önce (02.11.2014, 12:56)

Günerciğim ne maaşı, ailecek ihale vurgunu yapmışlar.

http://www.airporthaber.com/havacilik-h ... azanc.html

http://kokpit.aero/5-milyon-tl-lik-operasyon

Genel Başkan Osman Yıldırım’ın oğlu Emre Yıldırım’ın ihale sürecinde THK Üniversitesi’nin kantininde asgari ücret ile çalışan Hakan Azemoğlu adına şirket kurdurduğu, bu şirket üzerinden trilyonluk vurgun yapıldığı iddia edildi. Azemoğlu ifadesinde, “Azemoğu Havacılık, eğitim Medya Gıda İnşaat isimli şirketi benim üzerime Emre Yıldırım kurdurdu. Hiçbir faaliyeti bulunmamasına rağmen THK ve bağlı kuruluşlarına fatura kesilmek süretiyle paralar alındı. Tüm bu işlemler Emre Yıldırım tarafından Osman Yıldırım’ın bilgisi dahilinde yapılmıştır” dediği öğrenildi. Şirket üzerinden 4 ayrı tarihte toplamda 985 bin 572 liranın transfer yapıldığı da raporda yer aldı. Paraların gayrimenküle aktarıldığı, Yıldırım ailesi adına 49 parsel arsa alımı yapıldığı belirtildi. Emre Yıldırım’ın arkadaşı İrfan Y.’i 2010’da büro işçisi olarak işe aldığı, ardından özel kalem müdürü yaptığı öne sürüldü. MASAK raporunda, İrfan Y.’nin adına 2011 ile 2014 yılları arasında 115 farklı işlemde 410 bin lira havale geldiği, bu gelen paranın ise Başkan Yıldırım’ın site aidatı, oğluna yapılan ödemeler, ev ödemesi, golf araba ödemesi, konaklama gibi işlemlerde kullanıldığı belirtildi. İrfan Y.’nin maaşının 4 bin 400 lira olduğu ancak buna karşın 2013’te aylık ortalama 10 bin 703 liralık kart harcamasının bulunduğu da dosyaya girdi.

insanlar THK şubelerine deri toplayıp, katkı yapmak, kurs açmak, havacılığı yaymak için dişiyle tırnağıyla uğraşırken; kuruma en büyük darbeyi, kurumun başındaki vuruyor..

Uzun zamandır kuruma eş dost akrabalarını yerleştirdiği söyleniyordu, kurumun ekonomik krize girdiği haber oluyordu. Son olaylar beni şaşırtmadı. Olan THK ya oluyor, Türk havacılığına oluyor. Türkiyede havacılık ileri gideceğine hep sekteye uğruyor. Yazıklar olsun diyorum..[/quote]

Kullanıcı avatarı
MAGNETO
Ad Soyad: İdris Çınar
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen MAGNETO » 9 yıl 5 ay önce (03.11.2014, 08:55)

Ne yani şimdi bizim kurban derileri osman bey ve oğluna maaş olarakmı gitti :D :idea:

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen kakalamtahu » 9 yıl 5 ay önce (03.11.2014, 10:34)

Bartuğ, koyduğun resimdeki planörler ile yüzlerce pilot yetişti. Çoğunluğu askeri pilot idi. O zamanlar sivil havacılık geliştirilmedi. Sanırım şu anda hafta içi kurs dönemlerinde 7-8 kadar planör faaliyet gösteriyor. O zamanlarda Cumhuriyetin kuruluş ruhunun mirası, maneviyatı güçlü idealist yöneticileri vardı. İhale de vardı. Denetim de vardı. Yolsuzluk filan pek yoktu. Kurum başkanının oğlunun kuruma mal satması veya aracılık/komisyonculuk yapması pek ayıp karşılanırdı. Günümüze kadar bu değişti. Şimdiki hükümet ihale kanununu 100 defadan fazla değiştirdi/ekledi/ çıkardı! Kendilerini ileride suçlanmaktan korumak için. Arada bu tür harici fırsatçılar da çıktı. Balık baştan kokar.
En son kakalamtahu tarafından 03.11.2014, 11:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen kakalamtahu » 9 yıl 5 ay önce (03.11.2014, 10:39)

Hükümetin bir çok KİT'e yaptığı gibi THK'yı çökertme planının bir parçası. Gelirlerini yok et. Yöneticilerin yolsuzluk yapmasına göz yum. Zarar ettir. Kurumu iş yapamaz hale getir. Kurumu kapat. Elindeki gayrimenkulleri kupon arazi olarak sat. Alıcılar rüşveti oğlusunun! vakfına bağış olarak göndersinler. :twisted: :evil: Enerjinizi/eleştirinizi kuruma saldırı olarak değil, yönetenlere/faaliyet çokluğuna ve kurumun denetim şekline yönlendirin. Kurum diğer kulüplerle daha barışık nasıl çalışır onu söyleyin/anlatın.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen ymcbayraktar » 9 yıl 5 ay önce (04.11.2014, 12:12)

Henüz yargıya intikal etmiş bir iddianame var hayat tecrübem bana temkinli yaklaşılması gerektiğini, itham edilen vatandaşların savunma hakkını kullandıktan sonra yorum yapmak gerektiğini söylüyor bilindiği üzere balyoz darbe planı vs davalar fiyasko ile sonuçlandı en güzeli bekleyerek görmek yargı en doğru kararı verecektir açıkçası benim kuşkularım var akıllı biri eşini ve çocuklarını böyle acemice bir düzen içerisine çekmez
HalukYıldız beyin eleştirilerine de aynen katılıyorum Bu kurumun artık sivilleşmesi gerekiyor gereksiz ve lüzümsuz harcamalar malesef çok hiçbir ücret beklemeden yılda kuruma 30-40 bin Tl gelir sağlayan özveri ile çalışan şube başkanlarından dahi 1 haftalık paramotor kursu için 2500 Tl para talep ediyorken kurumun milyarlarca lirayı heba etmesi kabul edilemez

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen bartsay » 9 yıl 5 ay önce (04.11.2014, 15:07)

iyi zan iyidir ve asıl olmalıdır
rakamlarda belki abartılıdır
ama SGK kayıtlarında olanlar bi de :(
Dosya ekleri
thk.jpg

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen bartsay » 9 yıl 5 ay önce (05.11.2014, 20:41)

Arkadaşlar cozum bulundu zaman kaybı ve gereksiz formalitelerden uzak Alman THK si bize kucak açtı
Dosya ekleri
Screenshot_2014-11-05-19-45-42.png

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen ymcbayraktar » 9 yıl 5 ay önce (05.11.2014, 21:33)

Sayin bakalim hanginiz 109 akraba sayabiliyor ben beş kardeşim yegenlerim cocuklarim amca çocukları vs sayiyorum yine 100 rakamina erisemiyorum bence bu iste bir yanlislik var :?

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen bartsay » 9 yıl 5 ay önce (05.11.2014, 22:20)

Mehmet abi kızma bize tabii bu duruma düşmesini kimse istemezdi
keşke kurum daha iyi durumda olsaydıı ama maalesef
biz de doluyuz kuruma karşı
içerdeki arkadaşlar da çok iyi şeyler anlatmıyor
yüz yüze geldiğimizde sana bizzat bildiğim bir olayı anlatırım
109 akrabadan kasıt yakın ve tanıdıklar.
benim görüşüm kurum köhnedi mevcut derneklerine mal varlığı aktarılıp ortadan kalkmalı
bak basitbir soru sadece yanaç paraşütüne ayurabikeceğş imkan ve para sende olsa ne yapardın

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 5 ay önce (07.11.2014, 08:09)

Güneş balçıkla sıvanmaz
sadece 2012-2013 yılında yakınlarının hesabına 600.000 TL rüşvet net olarak belgelenmiş,kantinlerden ve helikopter,yangın söndürme uçakları ile ilgili yolsuzluklar ile ilgili soruşturma devam ederken,osman yıldırım ayda 50.000 TL kendisine maaş bağlatmış.

Sen eğitmenlerine 1850 TL maaşı reva görürken,bu paraları hangi vicdanınla yedin..

Güner

Kullanıcı avatarı
BOZDOĞAN
Ad Soyad: Abdullah Bozdoğanoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen BOZDOĞAN » 9 yıl 5 ay önce (07.11.2014, 23:37)

kurban bayramı sonrası istanbul thk ilçe şubelerinden birini aradım.elimde arkadaşlarımdan temin ettiğim deriler olduğunu nasıl alabileceklerini sordum gelemeyeceklerini söylediler.buraya kadar hersey tamam.....ve lakin şubeye gelip etkinliklere katılmak istediğimi çalışma ve organızasyonlara katılabileceğimi yp pilotu olduğumu belirtmeme rağmen arkadaş sağolsun hiç oralı bile olmadı...sonra da ekledi etkinlik ve çalışma olarak da biz genç kanatlar olarak deri falan toplama işlerini yapacakmışız türk hava kurumunun bekası için..uyuz oldum.......ulan ben deri toplayacam sende o makamda ..çını büyütücen....ohh ne alaa.siz deri yerine benim oglumun pilavlıgını alırsınız ancak... :x :(

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen bartsay » 9 yıl 5 ay önce (08.11.2014, 11:04)

Bir yangın söndürme uçağı düşünün 37 dereceden daha yüksek hava sıcaklığında uçmuyor
hadi buyur

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen ymcbayraktar » 9 yıl 5 ay önce (08.11.2014, 19:47)

Bartug niye kizayim ki kimse benim babamin oğlu değil yolsuzluk yapan milletin parasini çalan babam bile olsa yüzüne bekmam ama kimsenin de gunahini almak istemem bekleyip göreceğiz insanlara cçifte standart uygulayan bir takim emekli subayların arpaligi konumuna getirilen bu kurumun kokuşmuş yapisinin düzeltilmesi gerekiyor

Kullanıcı avatarı
GÜRSU
Ad Soyad: Recep Erol
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen GÜRSU » 9 yıl 5 ay önce (11.11.2014, 16:07)

2005 den beri bu camianın içindeyim, THK dan bir sefer eğitim konusunda yardım istedim, bana söylenen ilk kelime kurbanda deri toplarmısın oldu. Rahmetli babam bu memlekette 30 yıl muhtarlık yaptı, 30 kurban bayramında THK ya deri toplayan bir adamın oğlu olarak, bu zihniyetle bu kurumu rezil hale getirenlere yazıklar olsun. Bursa'da havacılığın kalkınmasına emek sarfedenler belli, parasını, zamanını harcayanlar belli, THK dün yanımızda yoktu bundan sonrada olmasın çok önemli değil.

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen kakalamtahu » 9 yıl 3 hafta önce (26.03.2015, 11:06)

THK'nın eski başkanı Osman Yıldırım, cezaevinden atama yaptırdı
Yıldırım’ın, meslek yüksek okulunda sekreter olan kardeşi İbrahim Yıldırım’ı THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başdanışmanı, eşinin estetik doktoru Tacettin Güçer’i ise THK Üniversitesi’nin Müteveli heyeti başkanı olarak atadığı belirlendi. THK’nın yeni Genel Başkanı Vacit Öktem, “Yıldırım’ı etik anlamda istifa etmesini bekliyorduk ancak o cezaevinden kurumu yönetmeye, işlevsiz hale getirmeye ve atamalar yaparak karar alamaz duruma getirmeye devam ediyor. Elimizi kolumuzu bağlayarak Atatürk’ün bize emaneti kurumu kapattırmak istiyor” dedi.
OSMAN YILDIRIM, OĞLUNU THK PARASIYLA EVLENDİRMİŞ
AİLE ŞİRKETİ
THK ile kurumun ticari kolu Gökçen Havacılık’a yönelik milyon dolarlık yolsuzluk iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada Yıldırım ile oğlu Emre Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı. Yıldırım’ın, eşi, oğlu, kantincisi üzerine şirketler kurdurup buralara para aktardığı, akrabalarını, eşini, dostunu, sekreterini THK, THK Üniversitesi ile THK Vakfı’nda önemli görevlere getirdiği de soruşturma dosyasına girmişti.
CEZAEVİNDEN ATAMALAR
Yıldırım, Genel Başkanlığı döneminde THK Vakfı kurarak 2020 yılına kadar da kendisini mütevelli heyeti başkanı olarak seçtirdi. Cezaevinde olan Yıldırım’ın mütevelli heyeti başkanlığı ise devam ediyor. Yıldırım, bu yetkisini kullanarak cezaevinden THK Üniversitesi’ne ve THK Vakfı’na atamalar yaptı. Yıldırım, yaptığı atamalar ve aldığı kararları da cezaevinde gönderdiği mektuplarla bildirdi. Yıldırım, kardeşi İbrahim Yıldırım’ı danışman olarak atadığına dair gönderdiği bir mektupta, “Türk Hava Kurumu Üniversitesi Altınova Havacılık Meslek Yüksek Okulu’nda Sekreter olarak görev yapan İbrahim Yıldırım’ı THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Yıldırım’ın Başdanışmanı olarak atadım. Rica ederim” ifadelerini kullandı.
MİLYONLUK DANIŞMAN
PARALEL HEYET ATADI
Yıldırım, THK vakfı aracılığıyla halen THK Üniversitesi’nin görevdeki mütevelli heyeti ve rektörünün yerine de yeni heyet ve rektör atadı. Yıldırım, THK Genel Başkanlığı yarışında da desteklediği, ancak kazanmasını sağlayamadığı Tacettin Güçer’i üniversitenin mütevelli heyet başkanı olarak atadı. Güçer’in, Yıldırım’ın eşi Sultan Yıldırım’ın estetik operasyonlarını yaptığı iddiası gündeme gelmişti. THK Vakfı yönetiminde ise Yıldırım’ın kız kardeşi Semra Şimşek’in eşi Nusret Şimşek, Yıldırım’ın yeğeni Ferhat Bayrak ve arkadaşı Erkan Karaarslan’dan oluştuğu kaydedildi.
KARARLARI CEZAEVİNE GÖNDERİN
Yıldırım’ın bir bankanın müdürüne 19 Ocak 2015 tarihinde gönderdiği bir diğer mektubunda ise, “Değerli müdürüm ben Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanıyım. Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin hiç bir ödemesi benim imzam olmadan ödenmeyecektir. Rica ederim” ifadeleri kullandı. Yıldırım’ın üniversite rektörüne ise 16 Ocak 2015 tarihli mektupla “Türk Hava Kurumu Mütevelli Heyeti Başkanı olarak verdiğim vekaleti iptal ediyorum. Bundan sonra Mütevelli Heyeti Başkanının yetkisinde olan tüm yazılar üniversite avukatları tarafından bana imzaya getirilecektir. Müteveli heyet başkanı olan ben Osman Yıldırım’ın imzalamadığı hiç bir yazı (akademik konular hariç) devletin kurumlarına gönderilmeyecektir. Vekalet verdiğim dönemde yapılan işlerle ilgili bana bilgi verilecek. Yasalara ve yönetmenliği uygun olmayan işlem ve icraatlar konusunda tarafımda değerlendirilmek yapıldıktan sonra (avukatlarımla birlikte) yasal işlem başlatılacaktır. rica ederim” değerlendirmesinde bulundu.
CEZAEVİNDEN YÖNETİYOR
Yıldırım’ın tutuklanmasının ardından yapılan olağanüstü kongrede Genel Başkan olan Vacit Öktem, eski genel başkanın cezaevinde talimatlar göndererek kurumu işlemez hale getirdiğini savundu. Öktem Hürriyet’e şunları söyledi:
“Yolsuzluğu bulaşmış, bu kadar hukuksuz işlerin içinde olmuş birisini etik olarak istifa etmesini bekliyorduk. Ancak istifa etmediği gibi kurumun her kademesine yerleştirdiği akrabaları aracılığıyla kurumu vakıf üzerinde yönetmeye başladı. Elimiz kolumuz bağlı, 2020 yılına kadar başkanlığı devam ediyor. Bu konuda hem hükümete hem de savcılara gerekli bilgilendirmeleri, suç duyurularını yaptık. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvurduk, buradan müfetiş görevlendirildi. Müfetişlerin incelemeleri devam ediyor. Bir an önce Vakıflar Genel Müdürlüğü müfetişlerinin incelemeleri tamamlayarak Yıldırım’ın vakıftan uzaklaştırması gerekir.
THK BAŞKANI OSMAN YILDIRIM GÖZALTINDA
1 MİLYONLUK PRİMİN 124 BİN LİRASINI KENDİSİNE ALMIŞ
Vakıf üzerinden 13 şirket kurmuş ve bu şirketler üzerinden 800 milyon lira kredi kullandırmış. THK’nın mal varlığı ipotek altına alınmış. Vakıf yönetimine 1 milyon lira prim dağıtmış, kendisine de bu primden 124 bin lira almış. Cezaevinden gönderdiği mektuplar ve talimatlarla, THK üniversitesi, THK vakfının yönetiyor. THK’yı karar alamaz duruma getiriyor. Kuruma ödeme yapmamaları için bankarala bile mektup göndermiş. THK Genel Başkanı olarak şu an ne kurumun üniversitesi ne de vakfı üzerinde hiçbir idare hakkım yok. Tüm bunları yapmasının tek amacı, kamuoyuna intikal etmemiş bir sürü yolsuzluğun üzerini örtmek. Kurumu işlevsiz hale getirerek Atatürk’ün bize emaneti olan THK’yı kapattırmak.”