yamaç paraşütü antrenörlük kursu acıyoruz duyurulur

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ozkan1001
Ad Soyad: Özkan Çiftçi
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen ozkan1001 » 9 yıl 2 ay önce (02.02.2015, 11:07)

Bülent ÖNER yazdı:Jose Mourinho: Tercümanlıktan teknik direktörlüğe. “Benim futbol hayatımda koca bir sıfır var."

Arsene Wenger: 1. Lig takımlarından Strasbourg’da sadece 3 maça çıktı. 1981’de Strasbourg genç takımında teknik direktörlüğe başladı. 1984’ten sonra sırasıyla Nancy, Monaco ve Nagoya Grampus’u (Japonya) çalıştırdı. 1996’dan beri de Arsenal’de görev yapıyor.

Bülent ÖNER: Bankacılıktan, YP antrenörlüğüne.

Bizim yamaç paraşütünde neden olmasın. Zeynep hanım destekliyoruz. Keşke zamanım olsa, katılmak isterdim.

Yp, futbol kadar basit midir? Futbolda olursa olur olmazsa canın sağolur. Yamaç paraşütünde olmazsa ölür.

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen atamturk » 9 yıl 2 ay önce (02.02.2015, 18:42)

Arkadaşlar bu fırsatı kaçırmayın derim.Bu belki ilk olacak kaçıranlar pişman olabilir ,demedi demeyin.Ben evraklarımı zeynep hanıma gönderdim.Kendisini tanıyorum ve güveniyorum.

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen alp78 » 9 yıl 4 hafta önce (20.03.2015, 14:57)

kurs açıldı mı? gelişmeler nedir merak ettim???

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Ad Soyad: Zeynep Kara
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 8 yıl 9 ay önce (26.06.2015, 01:47)

merhaba arkadaşlar antrönörlük kursu ile ilgili uzun bir süredir cavap yazmadım haber bekleyen arkadaşlara duyurulur.

daha önce de acıkladıgımız üzere biz bu kursu açmak için başvuru yatıgımızda havacılık as başkanlıgı yoktu. gelişmekte olan sporlar federasyonu bakanlıkla görüşmemiz ve onların verdkleri karara uyacaklarını belirtmişlerdi.. biz duyuruya cıktıktan sonra gelişmekte olan sporlar federasyonunda havacılık as başkanı atandı...alper kıvanç .. kendisi ile görüştüğümüzde bizden beklememizi kursu birlikte açacagımızı belirtti bizde bekledik .. fakat bu arada yamaç paraşütü branşından sorumlu olarak sakarya serdivandaki abdullah yıldızı atadıgını belirti ..
ve maalesef .....abdullah yıldız bu kursun açılmasını engellemektedir. şimdilik beklemekteyiz fakat düzce üniversitesi ile yaptıgımız görüşmeler sonucunda önümüzdeki eğitim yılı başladıgında bu kursu üniversite ile birlikte ve alper beyin destekleri ile açmayı inşallah başaracagız...

saygılarımla

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 8 yıl 9 ay önce (26.06.2015, 01:50)

üşenmeyip bana eleştiri ve hakaret eden sayın arkadaşlar hepinizi 24-25-26 temmuzdaki havacılık festivalimize bekliyoruz.
detaylı bilgiyi şenlikler duyurumuzdan alabilirsiniz

[email protected]

Kullanıcı avatarı
Alper Kıvanç
Ad Soyad: Alper Kıvanc
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen Alper Kıvanç » 8 yıl 9 ay önce (26.06.2015, 20:40)

Değerli Arkadaşlarım,

Düzce Martı Havacılık başkanı Zeynep hanımın yazısı ile ilgili konuyu açıklamak istiyorum. Zeynep hanım'a antrenörlük kursu ile ilgili defalarca açıklama yapmamıza ve her seferinde anladım demesine rağmen sosyal ortamda yamaç paraşütü başkanımız sayın Abdullah Yıldız ile ilgili gerçek dışı olan yazılar yazması ve suçlayıcı tavırları takınması anlaşılır değildir. 25.06.2015 tarihinde Zeynep hanım'a verilen Türkiye Hava Sporları Düzce İl Temsilciliği yönetim kurulu kararı ile iptal edilmiştir.

Saygılarımla
Alper Kıvanç

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 8 yıl 9 ay önce (27.06.2015, 00:15)

sayın Alper kıvanç beni azletmiş ... kendisine teşekkür ederim.....

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 9 ay önce (28.06.2015, 05:59)

federasyon nasil calisiyor arkadaslar biri anlatabilirmi. federasyon gercekten varmi, varsa aktivite yapmak isteyen insanlara yardimci olmak yerine neden engel olunuyor

Kullanıcı avatarı
ustunh
Ad Soyad: Halil Üstün
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 13 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen ustunh » 8 yıl 9 ay önce (29.06.2015, 12:48)

Antrenörlük kursu açılması bu alanda sertifika verme yetkisine haiz eğitmenlerin tekelini kıracağı için izin verilmiyor acaba?

Kullanıcı avatarı
sanlikihtir
Ad Soyad: Sanlı Kihtir
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen sanlikihtir » 8 yıl 9 ay önce (29.06.2015, 14:30)

Sayin Alper Kivanc isimli kullanici

Alper Kivanc isimli kullanici diyorum cunku sizin gercek Alper Kivanc oldugunuzu bilemiyorum.

Eger siz, Gelismekte Olan Spor Branslari Federasyonu Hava Sporlari As Baskani olan Alper Bey'seniz sormak istedigim birkac sorum var.

Oncelikle Hava Sporlari Federasyonu var mi? Varsa eger bilgilendirme amacli kullanmamiz gereken web sitesi nedir?

http://thsf.gen.tr/ isimli bir site var. Bu web sitesinde bir olusum soz konusu. Oncelikle gen.tr uzantisi isteyen herkes tarafindan yilda 15 TL verilerek alinabiliyor. Aileler veya kisiler icin belirlenmis ozel bir uzanti.
kaynak= http://www.kurumsalnet.net/alanadi/alan ... tilari.asp

Bu sitenin bizim icin kabul edilebilirligi ne kadardir?

http://www.gosbf.gov.tr/Sayfalar/default.aspx isimli Resmi Gelismekte Olan Spor Branslari Federasyonu sitesindeki Hava Sporlari Federasyonu Sekmesine tikladigimizda karsimiza gelen link
http://thsf.sgm.gov.tr/ neden "404 Not Found" hatasi vermektedir?

Neden bagli bulundugumuz federasyonun web sitesini kullanmak yerine resmi olayan bir uzantiya sahip yeni bir web adresi belirlediniz?

Ek olarak yukarida paylastiginiz yonetim kurulu karari herhangi bir yeni kullanici tarafindan Alper Kivanc ismi alinarak paylasilabilir. Forumda boyle bir yazi yazmak yerine imzali bir yonetim kurulu kararinin fotografini paylasabilirdiniz. En azindan benim icin bir gecerliligi olurdu.

Son olarak bir cok pilotun kafasini kurcalayan yeni bir federasyon olusumu var. Ama bir cok kimsenin bu yeni olusumla ilgili en ufak fikri yok. gen.tr uzantili sitede il temsicileri ve universite kulubu temsilcileri araniyor. Basvurmayi dusundugumuz bu alanlar icin ve icinde bulunacagimiz olusum hakkinda fikir sahibi olmak adina yakin bir zamanda yeni olusumla ilgili aciklama veya bildiri yayinlamayi dusunuyor musunuz? Yoksa federasyonun isleyisini "yamaç paraşütü antrenörlük kursu acıyoruz duyurulur " isimli basliklardan mi takip etmeye devam edecegiz.

Sorularimi cevaplayabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
musterdo
Ad Soyad: Mustafa Erdoğan
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen musterdo » 8 yıl 9 ay önce (30.06.2015, 01:42)

Bu camia için birşeyler yapmaya çalışan insana ancak bu kadar engel olunabilir canlı canlı izliyoruz sorumlu kisiler lütfen camiayi aydinlatsinlar

Kullanıcı avatarı
baymaverick
Ad Soyad: Murat Günher
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen baymaverick » 8 yıl 9 ay önce (30.06.2015, 11:51)

Wuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen acg5 » 8 yıl 9 ay önce (03.07.2015, 17:04)

Sayın başkanım selamlar. Bir günde yönetim kurulunuzu toplayıp il temsilsini atayıp ertesi gün tekrar yönetim kurulunuzu toplayım tekrar bir karar almanız. Sonçları olumsuz olsada güzel... Demek ki artık çok hızlı çalışan bir federasyonumuz var.

Ayrıca Bu sporun tanıtım ve bilinebilirliğine haberleşmesine duyurularına en çok katkı yapan çoğu yazmasada herkesin takip ettiği, sporumuzun temel taşı bu sitede yazı yazmanız gerçekten güzel... Daha fazla yazılarınızı ve aktif katılımınız bekliyorun. Geçen başkanlar ne yazık ki bu konuda zayıf ve hisissisdi.. Umarız sizde onlar gibi olmazsınız.

Lakin; 24.05.2015 Tarihinde elinize geçmiş olan yazıma halen ne yazık ki yazılı bir cevap alamadım. Telefon ile aramamda sonuç vermedi..

Sizden ricam, Sizin yada yönetim kurulunuzun vereceği cevabı yazımın içeriğinin 2015 yılı için geçmesine rağmen hala heyecanla bekliyorum. Bekliyoruz...

son olarak camiamaıza tekrar hoş geldiniz. 15.8.2013 tarihinde önceki başkana açık bir mektup yazmıştım... Bu mektup sizin içinde aynen geçerlidir.

o zamanlar THK rakip gibi alınmıştı... Umarım.. THK'nun şu anda federasyonda söz sahibi olması camianın diğer bölümünü karşısına alarak faaliyetlerine başlamaz..

Teşekkür ederim..
Saygılar...

o yazı aşağıdaki linktedir
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=11603

Alper Kıvanç yazdı:Değerli Arkadaşlarım,

Düzce Martı Havacılık başkanı Zeynep hanımın yazısı ile ilgili konuyu açıklamak istiyorum. Zeynep hanım'a antrenörlük kursu ile ilgili defalarca açıklama yapmamıza ve her seferinde anladım demesine rağmen sosyal ortamda yamaç paraşütü başkanımız sayın Abdullah Yıldız ile ilgili gerçek dışı olan yazılar yazması ve suçlayıcı tavırları takınması anlaşılır değildir. 25.06.2015 tarihinde Zeynep hanım'a verilen Türkiye Hava Sporları Düzce İl Temsilciliği yönetim kurulu kararı ile iptal edilmiştir.

Saygılarımla
Alper Kıvanç

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #54 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 9 ay önce (03.07.2015, 21:04)

olumluzlugu tebrik etmek yerine olumsuz bir durumu olumlu hale getirmeye calismak federasyon icin daha iyi olurdu. Engellemek yerine dogru yolu gostermek gerekir. Lakin yukarilardaki yazilari okumamissiniz

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #55 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 8 yıl 9 ay önce (06.07.2015, 12:13)

saygı değer havacılık camiası,

federasyonun hızlı çalışması benimde gözlerimi yaşarttı... :d :d kendileri ile bu konuda defalarca telefonla konuştuk ve bu konuyu anlamadığımı yazılı olarak cevap beklediğimi söylediğim halde yazılı bir cevap alamadım. ve bana kendilerinin dökümanları hazırladıklarını defalarca belirtmiş oldukları halde bu dökümanları bizlerle paylaşmak istemediler.
bir keresinde abdullah yıldızla telefon görüşmemizde bizzat kendisi telefonda bana şu sözleri sarf etmiştir." evet ben engelliyorum bilerek ve isteyerek beni git istediğine şikayet et "demiştir. bende ona bu tavrından sonra bende buna inandım gereken yerlerle görüşecegim dedim ama bugüne kadar bu konuyu kimseye söylemedim yanlız kendisi beni alper kılıça şikayet etmiş gecenin bir yarısı alper bey beni aradı ..
ilginç insanlar ve ilginç işler yapılıyor umarım camia için güzel şeyler olur.

Kullanıcı avatarı
OmerTR
Ad Soyad: Ömer Turgut
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #56 gönderen OmerTR » 8 yıl 9 ay önce (07.07.2015, 18:06)

haziran ayında lisans yeniledim bağlı bulunduğu fedarasyon gelişmekte olan spor branşları görünüyor, thsf nin resmi bir internet sitesi dahi yok ilgililerden açıklama bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #57 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 8 yıl 8 ay önce (17.08.2015, 12:10)

havacılık federasyonu as başkanlıgının derneğimizin projesi olan gölyaka hava parkı projesini gördükten ve 14 haziranda yaptıgımız etkinlikteki kalabalıgı (20 bin kişi katılmıştı) gördükten sonra rant peşine düşüp projemizi almak için bizi kaymakamlıga ve belediye ye karşı kötüleyerek projemize sahiplenmeye çalışmıştır. festivalden sonra herşeyi acıklayacagımı söylediğimde de araya arkadaşları katarak barış yapalım diye girişimlerde bulunmuştur. kendisine de dediğim gibi festival olana kadar sustum çünkü bölgeye hizmet verenlerin emegine saygısızlık olmasın emekler boşa gitmesin istedim ve uyum içinde çalışmaya gayret gösterdik ekipçe..
alper ve arkadaşları projemizin bi ayagı olan festivalimizi katletmişlerdir. 24-26 temmuzda geniş bir halk kitlesi ile yapılacak olan festivalimizi erteletmek için kaymakam belediye başkanımız ve çeşitli müdürlerimizle görüşerek martı havacılık yapamaz biz daha iyisini yaparız biz federasyonun her branşta arkadaşımız var biz federasyonuz diyerek rant peşinde koşarken federasyonunda adını kullanmışlardır....
her fırsatta da bizim emegimize saygı duyduklarını bizim ne cıkarımız olabilir demelerine ragmen arkamızdan iş çevirerek bölgedeki mülkü amirlerimiz ve müdürlerimize bizim tanıştırdıgımız bu zatlar bizlerin bu işi yapamayacagını söylerek festival projemizi erteletmeyi başarmışlar dır. kaymakamlıkta bize terör dolayısyla ertelendiğini beyan etmemizi istemiş bizde kaymakam beye olan saygımızdan erteleneme nedeni olarak terör gösterdik. ama aslında alper ve ekibinin festivalden rant peşinde olmalarıdır. bunu da festivalde ıspat ettiler...

komisyon katılımcıların yeme içme ulaşım, festival süresince uçuşlarda kullanılmak üzere sınırsız yakıt -yag ve konaklamalarını cadırda üçretsiz karşıladı. derneğimiz de konuk evleri normal fiyatları 35 tl iken özel bir anlaşma yaparak 20 tl ye indirilmesini sağladı.
federasyonun organizasyon sorumlularının gölyaka ya ulaşım yol, konaklama yeme içme yakıt tüm masraflarını kaymakamlık karşıladı.kendi özel misafirlerinin dahi konaklamalarını kaymakamlık karşılamıştır.
festival süresince uçuşlar üçretsiz olacaktı. ama alperin bir yıldır derneğimize maaş baglayarak yada resmi bir kurumda maaş baglatarak işe başlatmamızı istediği dayattıgı tugrula stand acma üçretli uçuş iznin verdiğini bir konugumuzun şikayeti üzerine öğrendik . ... kaymakam bey ve mal müdürümüz bunu yapamayacaklarını yoksa yasal tutanak tutacaklarını söylediği halde tugrul alper gelene kadar takınsamamış alperin tamam kaldırın demesi üzerine ( ortak olduklarını düşünmemize neden olmuştur) standın toplamışlar. kaymakam bey anons yaptırarak üçretli ücuşları yasaklamış ama buna ragmen alper ve ekibi gizli olarak üçretli ücuş yapmaya devam etmiş bizide uçuş alanından sürekli uzak tutmalarının dernek üyelerimizi yanlarındaistememelerinin nedeni anlaşılmş. akşma üstü basın mensuplarının uçmak istemleri üzerine uçuş alanına gittiğimizde para alırken görülmüşler ve çirkefleşerek suç üstü yapılan suçlu psikolojisi ile bizlere sözle saldırda bulunmuş ve basın mensuplarını uçurmayacaklarını söylemişler hatta başbakan gelse uçurmayacaklarını basın mensuplarının yüzüne haykırmışlar hakaret etmişler bizleri utandırmışlardır.
bu arada paratrike la uçuş için yolladıgımız iki basın mensubu arkadaşımızı bir sürü laftan sonra uçurmuşlar ve uçuş sonrasında masın mensuplarından ( vali beyin misafirleri olan ulusal basın mensupları)kişi başı 100 tl istemişlerdir. basın mensupları beni arayarak durumu anlatmışlar bilginiz olsun biz vali beyin misafiri olarak geldik sizlerin tanıtımınızı yapmak için geldik nasıl para istenir demişler serzenişte bulunmuşlar . zaten gün içinde feerasyonun zamana zaman tavrlarından rahatsızlıklarını dile getirerek bu durumu vali beye ileteceklerini söylemişler derneğimize "desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz çalışmalarınızı takdirle takip edecegiz " demişlerdir..
bu olayda sözle saldırıya ugrayınca alandan ayrıldım ve kaymakam beyi aradım ama benden önce aramışlar ve uçuşu engellediğimi söyleyerek yavuz hırsız misali kaymakama beni şikayet etmişler. kaymakam bey de bana mal müdürü ile haber yollamış organizasyonla ilğilenmemem için bende arkadaşlarımı da alarak festivali terk ettim.

2 yıldır kar demeden kış demeden kendi imkanlarımızı kullanarak yapmaya çalıştıgımız havacılık projemizin üzerine oturmak için bizi renciden eden bu grup rantcılar grubu olarak kendilerini bu hafta sonu tescil ettirdiler bizce....
arkadaşlar kendilerine benim projeme nasıl sahip cıkarsınız siz bunu bir bursa grubuna manisa grubuna veya türkiyedeki başka bir gruba yapabilirmisiniz dediğimizde yapamayız demişlersede tehlike hepimiz için nerde rant var bunlar arkalarındaki dayılarına güvenrek ve entrikalarla bunu yapacaklardır kelşke bende biraz entrikacı olabilseydim dobra olmak maalesef iyi bir şey değil
seni burda istemiyoruz burası çok güzel bir yer burada çok güzel projeler yapacaz diyorlar , projemizi elimizden almak için ugraştılar ve bunu da başardılar maalesef ve festivalde büyük paralar kazanma peşinde olduklarını bizlere ıspatetmişlerdir.

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #58 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 8 yıl 8 ay önce (17.08.2015, 12:25)

arkadaşlar antrönörlük için festivalde tanışmış oldugum gelişmekte olan federasyon squash as başkanı güven beyle yaptııgımız sohbet osnucu öğrndiğim şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum ... yönetmelik geregi bizler 15 kişi antrönörlük için evraklarımızla birlikte federasyona veya böölgemizdeki gençlik il spor md.ne başvurursak yapmıyoruz yapamayız vs deme şansları yokmuş derlerse bunu yazılı verin dememiizi ve bunu yazılı vermeyeceklerini bu kursu açmak zorunda oldukalrını evrak vs eksik hiç bir bahane gecerli değilmiş açılması zorunluymuş.. bize evrak yollayan arkadaşlar evraklarınız bizde zarflarını acmadan geldiği gibi muhafaza ettik evraklarınızla birlikte düzce il spor müdürlüğüne bir üst yazı ile başvurmayı planlıyorum .... bakalım ne olacak .... lütfen bana evrak yollayan arkadaşlar buradan bana onay yazarsanız memnun olurum .. saygılarımla.

festivale katılan herkese çok çok teşekkür ederim daha iiyilerinde birlikte olmak dileğiyle saygılar sunarım...

Kullanıcı avatarı
Adem Tırpancı
Ad Soyad: Adem Tırpancı
Aldığı Beğeni: 7 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #59 gönderen Adem Tırpancı » 7 yıl 3 hafta önce (28.03.2017, 00:07)

DÜZCE MARTI HAVACILIK yazdı:arkadaşlar antrönörlük için festivalde tanışmış oldugum gelişmekte olan federasyon squash as başkanı güven beyle yaptııgımız sohbet osnucu öğrndiğim şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum ... yönetmelik geregi bizler 15 kişi antrönörlük için evraklarımızla birlikte federasyona veya böölgemizdeki gençlik il spor md.ne başvurursak yapmıyoruz yapamayız vs deme şansları yokmuş derlerse bunu yazılı verin dememiizi ve bunu yazılı vermeyeceklerini bu kursu açmak zorunda oldukalrını evrak vs eksik hiç bir bahane gecerli değilmiş açılması zorunluymuş.. bize evrak yollayan arkadaşlar evraklarınız bizde zarflarını acmadan geldiği gibi muhafaza ettik evraklarınızla birlikte düzce il spor müdürlüğüne bir üst yazı ile başvurmayı planlıyorum .... bakalım ne olacak .... lütfen bana evrak yollayan arkadaşlar buradan bana onay yazarsanız memnun olurum .. saygılarımla.

festivale katılan herkese çok çok teşekkür ederim daha iiyilerinde birlikte olmak dileğiyle saygılar sunarım...

Sonuç?