gps - vario ??

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

gps - vario ??

Mesaj #1 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 7 yıl önce (08.04.2007, 02:39)

arkadaşlar.
uçuşları ilerletip biraz şekle şemale sokmak lazım, birçok gps var fakat önemli olan nedir?? özellik çok, fakat bu özelliklede önemli olan can alıcı nokta sizce nedir?? gps olarak Garmin çok gözüme çarpıyor, fakat bir sürü model var. Vario da Flytech çok duyuyorum ama onunla da ilgili fikirlerinizi yazabilirmisiniz??
veya ikisinin de içinde bulunduğu Flycomputer lar var sanırsam...
bi cihazda nekadar çok özellik toplanırsa o kadar karmaşık oluyor ve yanılma payı yüksek oluyor bu yüzden 'fly computer' lerin kullanımı, doğruluk payı nedir?? hangisini tercih etmeliyiz??
açıkçası bana marka model değil de özelliklere nelere dikkat edilmesi gerektiği önemli.

Kullanıcı avatarı
BALKİRAZ
Ad Soyad: Ertan Balkiraz
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 26 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen BALKİRAZ » 1 on yıl 7 yıl önce (08.04.2007, 12:08)

Çağlar merhaba. bugünlerde bende GPS ve vario almayı düşünüyorum.Bence ilk tercihin Harita yüklenebilen, PS uyumlu, karmaşık menüleri olmayan, Türkçe dil destekli, ileride yarışlara katılacaksan PWC onaylı GPS tercih etmelisin. Vario herhangi biri olabilir.Macellan GPS 'ide araştır.
Edindiğin bilgileri paylaşalım.İyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

tomtom

Mesaj #3 gönderen tangoabi » 1 on yıl 7 yıl önce (08.04.2007, 12:51)

nomal gps lerın aksıne son zamanlarda yangınlasmaya baslayan tomtomlar var bu cıhazların ne kadar kullanıslı oldugunu bılmıyourm yenı cıkıyor pıyasaya ancak yaza elımde olucak o zaman daha detaylı bır bılgı verebılırım.. bu urunun ozellıgı cep telefonu olarak kullanma, internet, fotograf makınası uzerınde webcam wındows ısletım sıstemı ,wireless, aynı zamanda gps ozellıgı ve harıtayuklenebılmesı yuksek bır hafızaya sahıp olması.. kullanan varsa daha acıklayıcı bılgı verırlerse memnun oluruz.. suan bunun fıyatı yenı cıktıgı ıcın yuksek ama sonhızla dusmeye devam edıyor... saygılar
Dosya ekleri
pda.jpg

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

gps

Mesaj #4 gönderen tangoabi » 1 on yıl 7 yıl önce (08.04.2007, 13:07)

bu da ozel den bagsettıgım garmin gpsmap 76csx bunu bır ıncelemenı tavsıye ederım..
Dosya ekleri
gpsmap76csx.jpg