Kite Surf - Kilyos Burch Beach

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

BURC BEACH - 5 Haziran 2005 Pazar gunu

Mesaj #1 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (07.06.2005, 20:44)

Selamlar,

aranizda gidenler oldumu bilemiyorum ama Kilyos Burch Beach"te gectigimiz haftasonu "Euroasia Corporate Games" diye guzel bir
aktivite vardi . . Pazar gunu yaklasik 10 kisilik bir gurup KiteSurf
yapmakta idiler . . rengarenk kite"lar gercekten cok guzel bir ortamda
guzel resim veriyordu, bende bir kac kare cekmeye calistim, ekte
2 tanesini gorebilirsiniz.

Kite ogrenmek isteyenler, kapidan OGAN TUZEL ile ders almak icin gorusmek istiyoruz diyerek kimlik birakip ucret odemeden girebilirler,
buda benden size bir tiyo olsun -:)

Saygilar/Deniz Erenler
Dosya ekleri
Burc_Beach2.jpg
Altili !! .. Arkada gorulen tepe KISIRKAYA, yamacparasutu yelken ucuslari yapilir (hava sert ise asagiya inilir kitesurf yapilir !!)
Burc_Beach.jpg
Aman batiga dikkat !!

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Pilot Menüsü: 

Ucmamak Icin !!

Mesaj #2 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (08.06.2005, 19:01)

Selamlar,

kite (ucurtma) "i sekiz cizer gibi one daldirip "S" hareketi ile, ustunde durduklari Board"in ileri hareketini sagliyorlar.

ekteki photograftaki gibi once kumsalda TAM USTUNE alip o sekilde rahatca yuruyup suya giriyor vede sonra tek eli ile kite"i tutarken (veya harnes"e bagli konumda) diger eli ile board"u suda altina alip ayaklarini
geciriyor, vede sonra kite"i one dogru daldirip ileri hareket ivmesi (cekim)sagliyor, sonra stabil ruzgarda ruzgari karsilar sekilde yaklasik 45 derece acida sabitleyerek duz bir cizgide ileriye dogru istedigi kadar gidebiliyor, donusler epey bir yetenek istiyor (daha oraya gelmedim !!)

neyse yamacparasutu gibi ense bir spor degil, 2 seyi yani hem ustunde cikabilip sonra durmayi becerebildigin board"u (daha evvel kaykay, snowboard, ruzgar sorfu yapmis olmak ise yarar..) hemde kite (ucurtmayi) koordineli sekilde sevk ve idare edebilmen lazim..

Saygilar/Deniz erenler
Dosya ekleri
OganOrtadaki.jpg
Kilyos Burc Beach 5 Haziran 2005 Pazar gunu

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (08.06.2005, 21:49)

selamlar yp ye göre kullanımını karşılaştıra bilirmiyiz ? daha kullanmadım ama kulanımı nı merak ediyorum doğrusu :D

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Pilot Menüsü: 

2005 KWC Istanbul Burc Beach -Turkiye

Mesaj #4 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (25.07.2005, 16:47)

Selamlar,

haftasonu ctesi gunu Istanbul Kilyos Burc (Bogazici Universitesi) Beach"teydik.

KPWT (KiteBoard Pro World Tour) turnuvasi cercevesinde 17-24 Temmuz 2004 tarihleri arasinda burada yapilan "KITEBOARD WORLD CUP" yarislarini izleyerek guzel bir gun gecirmeyi umit ediyorduk ama

yarisan kaytcilar yerine bol bol KITEWAITING (bulemi denir bunlarinkine ??) yapan bordchu izledik . . malesef ruzgarlar yarismaya
kifayet etmedi . . napalim bizde MEMO ile bunun yerine bol bol BIRDWATCHING !! yaptik . .gayet keyifli bir gundu . . Bizim Memo, oldgirls bolumunde sinif arkadasim Sn.Binnur Kalkavan"i direk birincilige aday gosterirkene, genclerde "ah az daa dusuyordum" ayaklarinda baldir bacaklarina yapistigi isimsiz bir suru aday arasinda apisip kaldi . . fakat bana citlatigi "JimBeam Motorlarinin", "RedBull Motorlari" ile karsilastirildiginda kesinlikle cok zayif kaldiklari !!! :-)

Saygilar/Deniz Erenler
Dosya ekleri
CIMG5403.JPG
Baska bir KITEWAITING alternatifi !!
CIMG5405.JPG
Kite"cilar dans etmeyi bilmiyor !! Bunlara bizim Sampiyon Semi ders verse iyi olur !!
CIMG5385.JPG
Kitewaiting yaparken sahilboyu kumda kosturmaya yarayan bir baska eglencelik Kite..
CIMG5384.JPG
Bu Kite, surf yapmak icin cok ufak . . Kitewaiting eglencesi ..
CIMG5407.JPG
Walla bu elemanlari dinleyemedim ama Dj KIWI House Music yapti, POWER FM Dj"leride guzel muzik yapiyorlardi, ondan evvelki JIMBEAM Percussion Orkestrasida cok cok guzel muzikler yapti
CIMG5408.JPG
nice poster !! .. (burdan sonra Brazilya"ya gidiyorlarmis !!)
CIMG5409.JPG
Burc Beach girisi (yaw bende dini nosyon malesef baya zayiftir ama Turk ambulansi ustunde HAC isareti ne ariyor anlamadim gitti ..ustelik Metropolitan hastanesi . .Fettullah Hoca Cemaati ile yakinligi bilinen . . bu kadar saskinlik beni bile sasirtiyor w

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Pilot Menüsü: 

BAYANLARA KITE EGITIMINDE DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR :-)

Mesaj #5 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (03.08.2005, 20:56)

Selamlar,

Gecen Ctesi (30.Temmuz.2005) Istanbul Kilyos Burc Beach"de
bayana kite dersi veren egitmene gozum takildi !!! . .

Aman dikkat diyorum . . . hehehe

Saygilar/Deniz Erenler
Dosya ekleri
CIMG5565.JPG
Tek tek gelin uleen . .
CIMG5568.JPG
Sun & Moon & Their Respective Satelites !!
TUTSI.JPG
Sonracima efenim :-)
HUTU.JPG
Once Bar"i sole sikicana tutuyoruz !!