Ölümcül Kazalar Üzüyor

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
emin054
Ad Soyad: Emin Yüksel
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Ölümcül Kazalar Üzüyor

Mesaj #1 gönderen emin054 » 8 yıl 8 ay önce (24.07.2015, 23:21)

selamlar
her gün yeni bir kaza raporu duyuyoruz gencinden yaşlısına, tecrübelisinden tecrübesizine kadar insan üzülüyor bu kadar kolay olmamalı. 3 yıldır uçuşları takip ediyorum festivallere gidiyorum yp ile ilgili hiç bir tecrübem yok, yolcu olarak uçuşum da olmadı. Şu sıralar yp kursuna gitmeye niyetimiz vardı o kadarda hevesliydim. forumda okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum en risksiz spor dalı olarak yazmış bir arkadaş..yeni başlayacak birisi olarak hevesim kırıldı diyebilirim.sizlerin düşüncelerini merak ettim teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
mehmet_solmaz
Ad Soyad: Mehmet Solmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen mehmet_solmaz » 8 yıl 8 ay önce (25.07.2015, 11:00)

al bendende okadar....

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen bartsay » 8 yıl 8 ay önce (25.07.2015, 11:35)

Evet yp bence en risksiz sporlardan b irisidir ancak kurallara tam bağlı kalmak kaydı ve egoya yenilmemek şartı ile
itiraf edeyim ben de kurallara bağlı kalmak konusunda katiyim ama ego berbat birşey
kendimde bazen yaptigim gereksiz zorlamalarin farkındayım
iyi bir gurupla ve egitmenle çalışan kişi en azından2 yıl kazadan uzak durur

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen atamturk » 8 yıl 8 ay önce (25.07.2015, 11:48)

Havacılık sporu olsun başka sporlar olsun hepsinde kurallar ve kaideler vardır,şu tehlikeli bu tehlikesiz diye bir şey yok,dün haberlerde izlerken jetski yapan 2 kişin öldüğü haberini izledim sebep yüzme bilmemek olarak geçiyordu ama asıl sebep can yeleği takmamaktı.Hava sporlarında önemli olan başta sağlıklı olmak, sonra eğitim ve kapasiteye göre malzeme seçimi bu şartları yerine getirdikten sonra risk azalıyormu? tabiki hayır ben yıllardır paramotor ile uçarım şartları zorlamam sağlığıma dikkat ederim,bir çok kurs ve eğitime katıldım.Halen eksiklerim olabilir. biliyorumki ilk başlayanlar gözü kara oluyor ama işi öğrendikçe ve tecrübe arttıkça daha dikkatli ve tedbirli olunuyor.Bazen olacaksada ne yapsanız o başınıza gelebilir yazacak çok şey var ama kısaca bu sporu yapacaksak sağlığımız elveriyorsa eğitim alalım,kurallara uyalım,şartları zorlamayalım ve tadını çıkaralım.unutmayalım yoldan karşıya geçerken sağımıza solumuza bakmamamız bile biz ölüme götürebilir.Ayrıca havacılık sporu gönül işidir Yapayımmı yapmayımmı diyenler bence hiç yapmasın.sağlıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
Ural32
Ad Soyad: İsmail Ural Sarı
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Ural32 » 8 yıl 8 ay önce (25.07.2015, 23:54)

:arrow: [ Ayrıca havacılık sporu gönül işidir Yapayımmı yapmayımmı diyenler bence hiç yapmasın,sağlıcakla kalın ]

:arrow: Alıntı ( Hakan ATAMTÜRK ) ''kısa ve net''

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Airbender » 8 yıl 8 ay önce (27.07.2015, 11:41)

Kasmaya hiç gerek yok adı üstünde extrem sport. Paraşüt de bunların içinde en tehlikelilerinden biri. Sen önlemini al gerisine yapacak çok bir şeyin yok çünkü bu sporun değişkeni çok fazla her seferinde bunu en aza indirmeye çalışacaksın ama sıfırlaman mümkün olmayacak.
Bu tür sporları bu riskleri bilerek severek isteyerek yapacaksın ki zevk alacaksın. Korkacaksın ki hayat da kalacaksın.

Kullanıcı avatarı
emin054
Ad Soyad: Emin Yüksel
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen emin054 » 8 yıl 8 ay önce (27.07.2015, 19:43)

Ural32 yazdı::arrow: [ Ayrıca havacılık sporu gönül işidir Yapayımmı yapmayımmı diyenler bence hiç yapmasın,sağlıcakla kalın ]

:arrow: Alıntı ( Hakan ATAMTÜRK ) ''kısa ve net''

kendinize ait düşüncelereniz bunlar mı?

Kullanıcı avatarı
NOZER
Ad Soyad: Burak Hacıoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen NOZER » 8 yıl 8 ay önce (27.07.2015, 19:51)

Sakarya ya her hafta sonu geliyorum. Eğitmenim orada ve evim gibi hissediyorum iş imkanım olsa sırf oradaki uçuş ve insanlar için oraya taşınırım. Eğer içinde ufak bir istek var ise değerlendirmelisin. Ve inan fazlasıyla değecektir.

Kullanıcı avatarı
manınsky
Ad Soyad: Tunahan Demirci
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen manınsky » 8 yıl 7 ay önce (28.07.2015, 09:30)

Bu sporda bir sürü faktör var, her birinin doğru değerlendirilmesi ve limitlerin doğru tayin edilmesi gerekiyor. Her şey kuralına uygun ve doğru yapılsa bile değişkenlerin çok fazla olması sebebiyle ve her an değişmeleri nedeniyle pilotun sürekli tedbirli ve her an her şeye hazırlıklı olarak uçması lazım. Doğru refleksler, doğru bilgiler hayat kurtarıyor bu sporda. en önemlisi de çok fazla tecrübe etmek... Teori ne kadar önemli ise pratikte o kadar önemlidir. ikisinden birinde eksiklik varsa kaza zaten kaçınılmaz oluyor. Sizin de bahsettiğiniz, benim eğitmenlik yaptığım dönemde çok inandığım bir şey var oda korku ve ego... "Çok korkan birisiyle hiç korkmayan birisi bu işi yapmamalı" diye düşünürüm her zaman. Çünkü ikisi de sağlıklı düşünüp doğru hareket edemediği için büyük risktir. evet bu spor çok tehlikeli ama pilot faktörü kazalarda en büyük etmen ve diğer faktörlerin her zaman önüne geçmiştir.

Kullanıcı avatarı
Kadir MERT
Ad Soyad: Kadir Mert
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Kadir MERT » 8 yıl 7 ay önce (29.07.2015, 00:44)

En ufak kazalar etkiliyor ve bir o kadar da bizleri üzüyor. Evet bakıldığında tehlikeli bir spor gibi görünebilir. Yalnız yolda yürürken bile tehlike de değil miyiz? Her şeyi ne kadar kuralına uygun yapsak bile daha yeni bir ağabeyimizi kaybettik uçuş sırasında kalp krizinden.

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 7 ay önce (29.07.2015, 16:38)

olumcul de olsa yaralanmada olsa hepsi kotu. sakat kalanlar oluyor Allah Korusun.
VE O KADAR COK KAZA OLUYORKI, DUYUYORUZ GORUYORUZ AMA RAPORU YOK!!!!!!!!

Kullanıcı avatarı
kadir ulutaş006
Ad Soyad: Kadir Ulutaş
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen kadir ulutaş006 » 8 yıl 6 ay önce (15.09.2015, 23:00)

DOSTLAR mevsım gecıslerınde havalar rısk tasıyor lutfen daha dıkkatlı olalım lımıtlerımızı bılelım herkeze kazasız ucuslar