Ölüdeniz'de tandem pilotluğu ve t2 üzerine

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Airbender » 8 yıl 7 ay önce (20.08.2015, 14:14)

Eyüp Bey,

Haklısın, Özür dilerim.
Herkesin anlayabileceğini ve kaldırabileceğini düşünmüştüm ama demek ki herkesin sosyokültürel seviyesi yetmeyebiliyor. Orada insanlar yıllardır bu işi yaparken, kooperatifler kurup yürüyüşler düzenleyip bunu meslek edinip belli bir seviyeye yükseltmeye işe katma değer katıp daha kaliteli hale getirmeye çalışırken işi bu olmayan kişilerin içinde tatlı para var diye düşünerek hem kendini hem oradaki insanların hayatını hemde orada bu işi yapan insanların ekmek kapısını tehlikeye atması sosyokültürel açıdan ahlaksızlık değil benim burada yazmam seviyesizlik. Yazılarınızı yazarken haddinizi ve seviyenizi iyi biliniz.
Emekli olur gelir paşa paşa vergisini verir bordrosunu alır uçar ve bunu meslek edinir ve hakkını vererek kaliteli bir şekilde uçuşunu yapar. 30-40 yaşından sonra vay efendim burada deli pasta var ben gelip şu pastadan nemalanayım demez. Bu da kaliteyi düşürmez.
Sonra pilot pilotluğunu bilecek memur memurluğunu bilecek. Oradan ekmek yiyen arkadaşlarımız Bir uçuş 500 tl dediğin de kimse çokmuş demeyecek. Yoksa sağdan soldan piyasayı kırmaya gelenler olur. Sonrada Kriterleri ve seviyeyi yakalayamazsınız.
örnek: Devlet doktorlara bile böyle bir kısıtlama getirdi. Ya bende çalış yada git özelde çalış.

NOT: gerçekten bu işi üniversite yıllarından beri yapan hem mesleğini hemde bu işi hakkıyla icra eden arkadaşlarımı tenzih ediyorum. Anlayışlarına sığınıyorum.

Kullanıcı avatarı
MehmetHan
Ad Soyad: Mehmet Han Özcan
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Re: Ölüdeniz'de tandem pilotluğu ve t2 üzerine

Mesaj #22 gönderen MehmetHan » 8 yıl 5 ay önce (10.10.2015, 01:55)

Merhaba. Yp camiasına yeni katıldım. Şurada yazdıklarınızı tek tek okudum. Ama anladığım tek bir şey var. O da eskiden beridir bu işten ekmek kazanan kişilerin artık aynı ekmeği yiyememesi ya da daha zor yemesi. Bundan mütevellit başkalarına çamur üstüne çamur atması şeklinde yorumladım. 2014 yazında yolcu olarak uçmak istedim ama malum fiyatlarınızdan ötürü vazgeçtim. (16 yıllık havacılık tecrübemin ardından). İnat bu ya 2015 de kursa katılarak kendim bu işi başardım. 2016 yazında da tek başıma ölüdenizi havadan görme hevesim vardı. Artık yok. Sebebi sizlerin bu maddi kavgaları yüzünden malum yerde uçmak isteyen amatörlerin ayakları geri geri gitmesi. Kusuruma bakmayın. Üslupda hata ettiysem af ola. Amacım kimsenin kalbini kırmak değil.
İyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
Bahadir Metin
Ad Soyad: Bahadir Metin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Bahadir Metin » 8 yıl 5 ay önce (10.10.2015, 12:36)

Merhabalar 2006-2007 döneminde Ehavkta(Ege üniversitesi havacılık kulübü) aldığım eğitim sonrasında ve akabinde çok kısa bir zaman diliminde yardımcı eğitmenlik süreci içerisinde uçma fırsatı bulmuş, fakat daha sonra çalışma hayatına devam etmek durumundan dolayı ara vermiş bir pilot olarak, insanları meslekleri ile yargılamak bana garip geliyor! Herkesin tüm zamanını öğrenciyken dahil uçmaya odaklaması imkan ile ilgili bir durumdur. Sonuçta yapılan spor; malzeme ve ulaşım açısından maliyetlidir. Belli bir kazanç ve zaman olmadan, bence bilgisiz ve alt yapısı olmayan, doküman okumayan, araştırma yapmayan insanların, uçmaya ayıracak zamanları ve imkanları olduğu için, bilinçli pilotları eleştirme hakkı olmamalıdır. Meslek sahibi Avukat, mühendis, öğretmen.. pilotların 30-40 yaşından sonra Babadağ da çalışmaya karar vermeleri kimse tarafından eleştirilmemelidir ayrıca kimseyi de ilgilendirmemelidir. Bir işte tecrübeli olan tabi kazanç konusunda avantaj sahibi olabilir, bu çalışılan firma ile çalışan arasında çözülmesi gereken bir problem dolayısıyla kimseyi ilgilendirmez. Ama maalesef bu tarz bir bilinci sağlamak belli bir standart üzerine oturtmak, alelade çıkılan bir take off ta bile yerel pilotların "kanadı ilk çekişinde tepene getirmen gerekirdi!" şeklinde gereksiz diyaloglar ve eleştirileri yapma hakkını kendinde bulduğu bir ortamda mümkün olamamaktadır. İnsanların haddini bildiği, eleştirmeye önce kendinden başladığı bir ortam olmasını dilemekten başka elden bir şey gelmiyor. Kazasız belasız uçuşlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
MehmetHan
Ad Soyad: Mehmet Han Özcan
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen MehmetHan » 8 yıl 5 ay önce (13.10.2015, 01:12)

Kelimenin tam anlamıyla Bahadır Metin Bey e katılmamak mümkün değil. Kendisi tartışmaya son noktayı koymuş. Saygıyla eğiliyorum.

Kullanıcı avatarı
Kenan Bergin
Ad Soyad: Kenan Bergin
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re:

Mesaj #25 gönderen Kenan Bergin » 8 yıl 2 ay önce (07.01.2016, 03:22)

Kolebek yazdı:Peki şu ana kadar olan tandem pilotları, bu bahsettiğiniz özelliklere sahip olarak mı ölüdeniz de uçuşa başladılar? Thk eğitimi ilkel yetersiz ise bu pilotlar eğitimlerini nerede yaptılar. Merakımdan soruyorum, anafikri anlıyorum ama olan ve anlatılan biraz çelişkili geldi bana.

Gökten indi onlar peygamber soyu geldiği yeri unutan asalaklar 300 500 serbest atlayış yapıp kurumda biyere gelemeyenler

Kullanıcı avatarı
kanatsizkelebek
Ad Soyad: Ahmet Kocak
Pilot Menüsü: 

Re: pilotluğu ve t2 üzerine

Mesaj #26 gönderen kanatsizkelebek » 8 yıl 3 hafta önce (05.03.2016, 18:51)

tembellere bile belge veren ogretmen olacak mahluk abeyin sutolan dediginiz aslinda amirinin cocugu iken tuybıtmemis dedigin aslinda arkadasinin cocugu bu haylaz hocanin gozunun onunde diger ogrencisi tandem ucuruyor ki takimlari tam degil eksik ve yanlis edavat ile belgesi bile yok gormezden geliyor resmi malzemeleri kullandirtmis sonra kendine cikar kapisi olarak gordugu kizlara daha da yetmemis eski daire baskaninin cocugunu ... nokta nokta olsun diye dogrudan sinavdan gecirirken birilerinide tamamen kisisel davranarak ogrencilere adil yaklasmayarak gerekcesiz ve deyaynaksiz bos bahanelerle engel olmus ya bakiyorum efendi insanlari almiyorlar nerde firlak ise yaramaz varsa secmisler ya oyalamis ya basindan savmis bunlar kurmumuzu somuren ya hatta karisini bile ise alan hatta karisini bile kayiran hoca herturlu dalavereyi yapar ya disiplin yok bespara etmez ogrencileri seciyorlar ya kardesim ustune dusen gorevi yapmamissin ya insan kac numara hak etmisse yazarsin notunu niye bos geciyorsun milleti zor durumda birakiyorsun bu durumda bugune kadar alinan hicbir sertifikanin gecerliligi yok cok igrencler igreniyorum ancak gecerli ve yeterli bir organizasyon kurulduktan sonra belgelendirmenin yeterlilikleri sorgulanmalidir artik kendi kisisel cikarlari icin hic kimseyi egitimlerinden magdur birakmasinlar gitsinler ve artik ayrimcilik yapilmasin bize duzgun akilli efendi ahlakli egitmenler lazim

Kullanıcı avatarı
alibasar
Ad Soyad: Ali Başar Özcanlı
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen alibasar » 8 yıl 3 hafta önce (06.03.2016, 00:27)

Keşke yamaç paraşütüyle ilgilenmek yerine, yazım kuralları ve noktalama işaretleri konusunda eğitilmeyi tercih etseydiniz.

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 2 hafta önce (12.03.2016, 17:48)

, konunun yamaciynan ilgili olduğunu sanmıyorum. Belli ki birileri birilerine Zarar vermiş
Bence senlik birşey yok
Mevzuu "diiip sitollu" meselesine benziyor. Derin konular, çook çok derin. sanki birinin arkasından fortesi türübülanslarına girmiş gibi
Eskiden derinn yapılar vardı anladığım kadarıyla, onlar dağılınca yerini paralell yapılanmalara bırakmış durumda anlattığına göre. Ancak haala tam olarak çözemedim
düzgünce üzerine düşen görevi yapsaydı keşkene, gönderseydi nehakettiyse bukadar lafı işiteceğine

Kullanıcı avatarı
derya06
Ad Soyad: Derya Derin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen derya06 » 7 yıl 11 ay önce (27.03.2016, 19:25)

paralel gucler ve icerideki yandaslari mudahale ettigi muddetce duzgun bir is cikmaz ve bir adim ileri gitmek mumkun olmayacaktir

Kullanıcı avatarı
Bahadir Metin
Ad Soyad: Bahadir Metin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Bahadir Metin » 7 yıl 11 ay önce (27.03.2016, 19:37)

Genelde bizim camia ile ilgili forumlari inceledigimde, kultur seviyesi ile ilgili ciddi bir problem oldugunu goruyorum. Goz ardi edilebilecek turden bir problem de degil malesef. Yazilan seyler bir daha okunup, ustunde dusunulerek yazilmamis gibi gozukuyor. Ya da benim beklentim bu sporu yapan insanlar icin daha yuksek bir seviye olabilir. Adminin mutlaka kendine gore farkli sorumluluklari vardir. Bu tarz ayrintiya dikkat edip yorumlarin duzeltilmeye zorlanmasi gibi bir uygulama problemi cozebilir. Iyi forumlar..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Mehmet Gök
Ad Soyad: Mehmet Gök
Pilot Menüsü: 

Ölüdeniz'de tandem pilotluğu ve t2 üzerine

Mesaj #31 gönderen Mehmet Gök » 1 yıl 3 ay önce (18.12.2022, 09:00)

Herkese selam, konuyu baştan sona okudum ve enson mesaj 2016 da yazılmış.. bugün gunlerden 2022 bitmesine 12 gün kalmis yani 2023 deyiz.. peki bunca isyan bunca fikre ragmen değişiklik yaşandı mi bu konularda.. yoksa yine sadece konustuk mu ?