Bu nedir yaa ... Şaka gibi !!!! SHGM den genelge

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
cegoo
Ad Soyad: Cengiz Karadiz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Bu nedir yaa ... Şaka gibi !!!! SHGM den genelge

Mesaj #1 gönderen cegoo » 8 yıl 7 ay önce (13.08.2015, 17:57)

SHGM yeni genelge yayınlamış. Bu genelgeye göre de Yamaç paraşütü dahil bir çok sportif havacılık kolunda uçuşlar için 10 gün önceden izin alınması gerekiyormuş. Şaka gibi !!!!

http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilh ... 2015-4.pdf

Kullanıcı avatarı
garadark
Ad Soyad: Gökhan Çevik
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen garadark » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 03:19)

Bu konuyla ilgili galiba Fethiye'de verilmis mahkeme karari var,
Baba'nin oglu karisamaz diye ! 2015 başı olmali

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen bartsay » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 16:47)

Shgm karışır yetki kendilerinde iyi bir uygulama ancak butun izinlerin 1 ay onceden alınması daha dogru olurdu
sayin Genel Müdürümüz doğru düşünmüş sayin genel mudurun bir fotosunu buroma asacagim sizede tavsiye ederim
adam gibi izin alıp öyle ucun
Dosya ekleri
Screenshot_2015-08-14-15-27-57.png
Sayın Genel Müdürümüz

Kullanıcı avatarı
cegoo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen cegoo » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 17:47)

bartsay yazdı:Shgm karışır yetki kendilerinde iyi bir uygulama ancak butun izinlerin 1 ay onceden alınması daha dogru olurdu
sayin Genel Müdürümüz doğru düşünmüş sayin genel mudurun bir fotosunu buroma asacagim sizede tavsiye ederim
adam gibi izin alıp öyle ucun

Dogru dersiniz. Mesela butun hafta çalıştınız, haftasonu geldi aaa bir bakmışsınız hava güzel, uçmaya musait.Hadi bu sabah uçayım dediniz, tam çıkacaksınız ki, aklınıza birden ''Tüh bu sabah havanın güzel olacagını, zamanınızında musait olacagını 10 gun önceden bilip, SHGM den YP için izin almadıgınız aklınıza'' gelip uçmaktan vazgeçtiniz.
Öyle ya, her önüne gelen kalkıp uçarsa, bu işin sonu nereye varır.Mazallah YP ılr uçarken ya bır uçagın önüne geçersenız !!!!

Kullanıcı avatarı
cali_calimero
Ad Soyad: Haci Ceylan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen cali_calimero » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 18:04)

Bartug sayin galiba senede 1 sefer filan ucuyo onun icin baskana bukadar iltifatlar hergun ucanlar var egitim alanlar var hafta ici calisip hafta sonu ucanlar var var da var yani bu isin en guzel cozumu hangi bolgede hangi ucus yeri var hangi dag tepe var oralari 1 sene boyunca notamliyacaklar kimse notamli bolgenin dışına cikmayacak herkes adam gibi kendi sinirlarinda ucacak sportif havcilik faaliyeti bu gunu zamani belli olurmu komik olmayin rica ediyorum. Bu sporu yayginlastirip destek olacaginiza hergun yeni birsey cikarip kostek oluyorsunuz ve bu durumu destekleyen şak şak cilik yapan arkadaslarin sporla alakalari oldugunu düşünmüyorum. Saygilar hayirli gunler herkese iyi uçuşlar..

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen atamturk » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 20:04)

En garantisi yeni yıla girmeden 10 gün önce 365 gün uçacağımızı belirtelim hangi gün müsait olursa rahatça uçarız...bu sorunda ortadan kalkmış olur.....:)

Kullanıcı avatarı
ZEMHERİ
Ad Soyad: EROL DEMİRTAŞ
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ZEMHERİ » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 21:16)

Cengiz ve Hacı bey Bartuğ genelgeyi tiye alıp dalga geçmiş... :D En güzelini Hakan Atamtürk söylemiş kesin çözüm... :D

Kullanıcı avatarı
cegoo
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen cegoo » 8 yıl 7 ay önce (14.08.2015, 22:36)

ZEMHERİ yazdı:Cengiz ve Hacı bey Bartuğ genelgeyi tiye alıp dalga geçmiş... :D En güzelini Hakan Atamtürk söylemiş kesin çözüm... :D

Şaka bir yana da , gerçekten bu SHGM deki büyüklerimiz ciddi ciddi bu olayı ozellikle Yp ünü nasıl izne bağlamışlar. Bu makamdakiler hiç mi anlamıyorlar ,hadi anlamiyorlar, bir bilene de mi sormuyorlar? Yp uçuşlarını nasıl önceden izin alarak yapılmasına karar verirler,anlamak mümkün değil. Yayınlanan genelgede mesela 10 gün önce su gün, su saat de, su yerde uçuş yapacağım diye izin başvurusunda bulunacağım.O gün o saat de diyelim ki rüzgar musait olmadı ve uçuş yapamadım. Aynı izni 2 saat sonra duzelen havada kullanamıyorum. Yanı müneccim olup havanın o gün o saate musait olmayacağıni bilmem ı ve ikinci bir izini 2 saat sonrasına almak gerekiyor. Tabi bu durum ticari uçanlar için daha vahim. İyi bir falcı bulup 10 gün öncesinden hangi gün hangi saatte müşteri geleceğini bilmeleri gerekiyor.Ona gore izin almaları gerekiyor.. Alla alla gerçekten şaka gibi ....

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Erdoğan » 8 yıl 7 ay önce (18.08.2015, 10:17)

Ne kazmalar var şu zavallu ülemizde var ya...

Kullanıcı avatarı
Aslan
Ad Soyad: Aslan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Aslan » 8 yıl 7 ay önce (20.08.2015, 13:26)

Arkadaşlar ileriki zamanlarda Yp den kaynaklanan herhangi bir kaza meydana gelirse kendimi kurtaralım derdinde bence yoksa havacılık konusunda bilgi sahibidir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Sahipsiz
Ad Soyad: Serkan Kurd
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Sahipsiz » 8 yıl 7 ay önce (20.08.2015, 20:30)

Katılıyorum. Klasik bürokrat yaklaşımı.

Kullanıcı avatarı
VBaran
Ad Soyad: Volkan Baran Düzenli
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen VBaran » 8 yıl 6 ay önce (06.09.2015, 16:56)

Şu sporda ne kadar entrika, kıskançlık, gıybet, çok bilmişlik, hor görme, küçük görme vs, vs, vs varsa hepsi bizim ülkemizde. (Ha yardımseverlikte azımsanmaz o ayrı)

Çok şey bekliyor olabilir miyiz ya? Mesela sokakta hemen her gün bir kadın öldürülmüyor, bir çocuk dövülmüyor olsaydı tek problemimiz bu olurdu. Ne bileyim mahkeme kararları gerçekten hukuka uygun olsaydı, adalet gerçekten de çok adil dağıtılsaydı, halkın parasını tonla çalanlar elini kolunu sallaya sallaya gezemeseydi de aç olduğu için fırından bir tane ekmek çalan sokak çocuğu 4-5 yıl hapis cezası almasaydı falan.

Her şey çok normal biz telsiz için lisans, uçmak için izin alma sıkıntılarına takılalım.
Uçalım gitsin işte. Telsizle mi yakalandık, ben bunu ölmemek için kullanıyorum arkadaşım diyelim.
İzin mi almadık, kim daha önceden uçulmamış bir yerde uçuyor ki zaten? Var mı tanıyan?
Ne güzel ülke anasını satayım. Her şey yasak..