Gelmek Bilmeyen THK Kurs Sırası

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Sirius
Ad Soyad: Erdoğan Yaralıöz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Gelmek Bilmeyen THK Kurs Sırası

Mesaj #1 gönderen Sirius » 8 yıl 7 ay önce (05.09.2015, 17:38)

Arkadaşlar Merhaba,

Size bu yamaç paraşütü kursları için danışmak istedim. Geçenlerde Thk'nın yamaç paraşütlerine başvuruda bulundum. Aklımdaki olay uçuşumu pilotluğumu thk tarafından tescilleyip yoluma devam etmekti. Bütün pilot belgelerini almak vs. Başvurdum yeni başlayan eğitimini almam gerektiğini söylediler tamam. Sonuçlar açıklanınca bir baktım ki bu sıra devam etse bana anca 3-5 sene sonra gelir ayrıca bu kurstan sonra daha tekamül ve diğer kurslar var. Bundan başka belge veren eden bir yapı yok mu ? Yada benimde bağış mı yapmam lazım kolay yoldan girmem için.

Kullanıcı avatarı
VBaran
Ad Soyad: Volkan Baran Düzenli
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen VBaran » 8 yıl 7 ay önce (05.09.2015, 18:02)

THK'nın en azından başlangıç eğitimine seçilebilmek için herhangi bir THK şubesine üye olup o şube için çalışmalar yapmak zorundasınız. Seçilme kriterlerinizi bu çalışmalarınız belirliyor. Fitre-zekat toplamak, pul almak, pul satmak, kurban derisi toplamak, bağış yapmak gibi. Bunlar size puanlar kazandırıyor ve seçmeler yapılırken bu puanlar göz önünde bulunduruluyor. Bireysel başvuru yapamıyorsunuz, üye olduğunuz ve çalıştığınız şube sizin adınıza başvuruda bulunuyor. Ve evet dediğiniz gibi bu sıranın size gelmesi biraz uzun zaman alabilir. Dışarıda bir miktar ücret ile eğitim veren klüpler var. Abdullah Yıldız ve Fenomen Air Sports bunlardan birisi. İletişime geçerseniz görüşür, bütçeniz de müsaitse sertifikanızı alırsınız.

Kullanıcı avatarı
Sirius
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Sirius » 8 yıl 7 ay önce (05.09.2015, 18:17)

Öğrenci bütçesiyle zor biraz birilerinden almak kurs. Kısa yoldan ücretsiz katılayım derken en uzun yolu seçmişim meğer.

Kullanıcı avatarı
cangunes
Ad Soyad: Can Gunes
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen cangunes » 8 yıl 7 ay önce (05.09.2015, 20:24)

senin derdinden en iyi ben anlarım güzel kardeşim
94 yılından beri kurumun üyesi olup kursu çıkmamış, çeşitli sebeplerden dolayı uçamamış olan insanlar var... varda var...
Ankara'da malum kurumun üyesi olupta kursları çıkmayan birisini, ekonomik durumu yerinde olmadığı için hocalardan biri sahiplenmiş ve uçuruyor. tabi çocuk yetenekli, başarılı ve idealleride var
daha 2tane kursa basvurmussun, 4agustostaki* kursa secilebilmen imkansizdi. belki digerlerinde sans gulebilir
*

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 7 ay önce (05.09.2015, 20:35)

Bireysel olarak ucacaksaniz belge almaniza gerek yok. belge sadece kurumun icerisinde gerekli ve bir suru teferruat
onceden ucusunuz varsa ve illa belgelemek istiyorsaniz skk girebilirsiniz, skkyada yalanlar ustune diyorlar cesitli yerlerde, baya tartisildi bu konu biliyorsunuzdur.
eger ucmayi zaten biliyorsan, hem ucusun var hem de kursa gitmen biraz abes kacacak
Milletin belge pesinde kostuguna bakma, belgesiz ucanlarin sayisi hicde az degil. sen ne yapmak istedigine karar ver
kurumda hocada kalmadi, simdikiler comeslerin elinde
kursun cikarsada gidersin, gittiginde kendi gozunle gormus olursun

Kullanıcı avatarı
Sirius
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Sirius » 8 yıl 7 ay önce (06.09.2015, 10:23)

SULUMANDELTA yazdı:Bireysel olarak ucacaksaniz belge almaniza gerek yok. belge sadece kurumun icerisinde gerekli ve bir suru teferruat
onceden ucusunuz varsa ve illa belgelemek istiyorsaniz skk girebilirsiniz, skkyada yalanlar ustune diyorlar cesitli yerlerde, baya tartisildi bu konu biliyorsunuzdur.
eger ucmayi zaten biliyorsan, hem ucusun var hem de kursa gitmen biraz abes kacacak
Milletin belge pesinde kostuguna bakma, belgesiz ucanlarin sayisi hicde az degil. sen ne yapmak istedigine karar ver
kurumda hocada kalmadi, simdikiler comeslerin elinde
kursun cikarsada gidersin, gittiginde kendi gozunle gormus olursun

Bireysel zaten uçuyorum 2010 yılından beri. Amacım hani resmi bir kurumdan tescillensin ilerde dahada profesyonel olarak daha iyi şeyler yapayım. Daha 20 yaşındayım.

Kullanıcı avatarı
armagan354
Ad Soyad: Armagan Yatagan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Gelmek Bilmeyen THK Kurs Sırası

Mesaj #7 gönderen armagan354 » 8 yıl 3 ay önce (11.01.2016, 10:46)

Kardesim haklisin. Ama soyle kisaca anlatayim. Thk bagis ve desteklerle ayakta duran bir kurum. Objektif bakarsan bir tarafta. Bayram seyran demeyen fitre zekat toplayan hatta bir suru angarya isleri yapan kurum ogrencileri varken siranin sana hemen gelmesini beklemek bence buyuk haksizlik olur. Hatta siranin. Sana gelmesi bile cok buyuk haksizlik olur ki eger bu faaliyetleri yapmiyorsan. Aslinda ogrenciysen bu tur faaliyetler senin icin daha kolay olsa gerek. Bence bir subeye sadece kurs icin degilde bu isler nasil oluyor diye bir git