Landing Helico.

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
aylayktomovitmovit
Ad Soyad: Onur Numan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Landing Helico.

Mesaj #1 gönderen aylayktomovitmovit » 8 yıl 3 ay önce (30.12.2015, 00:28)

İnişte landing helico atmak için kanadın ne olması gerekir her kanatla atılmazmı.
https://www.youtube.com/watch?v=RtCeO0ck-Q0

Kullanıcı avatarı
Baris planor
Ad Soyad: Barış Ozıl
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Landing Helico.

Mesaj #2 gönderen Baris planor » 8 yıl 2 ay önce (14.02.2016, 00:27)

Öncelikle kendiminde bu konuda süper bilgili olmadığımı söyleyerek az da olsa olan tecrubelerimden öğrendiğim öncelikle 1 kanatla olurmu bilmem ama 1-2 kanatla arkadaşlarım freestyle kanat la ben yaptım yapılan 1-2de yavaş 1-2 idi dolayısı ile her kanat olur diyebilirim benim anladığım kadarı ile 2 temel husus var bunlardan ilki eğer rüzgar varsa mutlaka karşıdan alınmalı tercihen çok rüzgârlı havalarda çok daha rahat oluyor çünkü sizin yer hızınız 0 olsa bile bir hava hızı oldugundan kanadiniz kumanda almaya devam ediyor ve özellikle kanadın son 180 derecelik dönüşü daha rahat oluyor. 2. Olarakta eğer 1-2 kanatla ucuyorsaniz maximum kanadın düşük olan enerjisini mümkün olduğunca arttirmalisiniz bunun içinde kanadı palyeye salarken palye için kontra kumanda vermeniz gerekmeyecek ancak yüksekte kalmayacaginiz bir irtifada palye bırakmalıyız. Son olarak yere paralel uçuşta fren lerden birini sonuna kadar çekip ağırlığı o tarafa vermek ve dış kolonu öne doğru itmek gerekiyor. Bunlar benim deneyimlediklerim henüz çok iyi sayılmam kanadı yere değmeden tekrar kaldiramiyorum ancak 360 dönüyor umarım faydası olmuştur.
Birde size ilk denemelerimden ilk başarılı helico landinglerime olan video yu izlemenizi tavsiye ederim youtube dan

Saygılarımla Barış ÖZİL

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son beğenen tembel